Tibet - Nepál

298

Tibet - Nepál

Mystický Kailás i království Guge

Trek kolem "ledového klenotu", nejposvátnější hory pro čtyři světová náboženství

O prázdninách Treky a památky

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Město bohů Lhasa. Nejvýše položená silnice světa Friendship Highway. Mystický Kailás je nejdůležitější horou pro světová náboženství. Třídenní trek kolem posvátné hory. Zářivě modré jezero Manasarovar. Tajemné království Guge, hliněná architektura. Bönistické kořeny říše Žamžung. Mystický západní Tibet. Nekonečné divoké prostory, pouště i polopouště. Základní tábor Everestu. Starobylé chrámy Káthmándú a kultura utvářená splýváním buddhismu a hinduismu.

Zájezd určený milovníkům historie, památek a místních zvyků a tradic. Nabízíme bohaté zkušenosti z uvedené destinace. Zážitek z vykonání kory, třídenního treku kolem mystické hory Kailás nemá srovnání. Pocit štěstí, pokory a obdivu k místním lidem zůstane v každém z nás. Během programu bude také dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak z kulturního a náboženského bohatství a tradičního života místních obyvatel.

Termíny a rezervace

Termín:  22.9. - 14.10.2022 23 dní / 20 nocí  (23 dní / 20 nocí) Cena:  99 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  5.8. - 27.8.2023 23 dní / 20 nocí  (23 dní / 20 nocí) Cena:  99 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  23.9. - 15.10.2023 23 dní / 20 nocí  (23 dní / 20 nocí) Cena:  99 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Čermáková

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Dominika Čermáková

Kamila Hrubá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do ČÍNY. Přílet do Pekingu. Krátké seznámení s hlavním městem.

3. den

Letecky do TIBETU na letiště Gonkar. Cesta do města „bohů“ Lhasy. Chrám Jokhang s drahokamy zdobeným Buddhou nás přeladí na neopakovatelnou atmosféru starobylého Tibetu. Posvátná kora s „plazivou chůzí“ prostrací. Projdeme posvátný poutní okruh Barkhor. Rozmanitá tibetská kuchyně. Podmanivý západ slunce nad střechami starého města. Nocleh v srdci starého města. 

4. den

Výstup k Potale, sídlu dalajlámů. Klenotnice náboženských a řemeslných skvostů. Klášter Sera a meditující mniši. Chrám orákula, věštce budoucnosti. Tepající živá tržnice. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka, odkud musel utéct 14. Dalajláma do exilu. Nocleh ve Lhase.

5. den

Drepung - četné gompy, klášterní kuchyně. Stihneme i aklimatizační výjezd do kláštera Ganden, hlavního sídla školy Gelugpa, tzv. „žlutých čepic“ tibetského buddhismu. Obrovská otevřená náruč klášterního komplexu. Ruční tisky modlitebních praporků a náboženských textů. Tradiční dřevořezby. Nocleh ve Lhase.

6. den

Pronajatým vozem přes vysokohorské průsmyky putování po vyhlášené Fiendship Highway. Posvátné jezero Štírů Jamdrok Tso s nebesky modrou vodou. Starobylé městečko Gyantse, snad nejkrásnější v Tibetu – působivý klášter Pelkor.

7. den

Tradiční tibetská čtvrť a klášter Pelkor Chöde. Majestátní pevnost vysoko na skaliskách. Mohutná stúpa Kumbujm s nepřeberným počtem bohů lamaistického pantheonu. Odpolední cesta do Shigatse, druhého největšího města Tibetu. Rozsáhlé tržiště plné tibetských artefaktů.

8. den

Shigatse. Vyhlášený klášter a sídlo pančenlámů, Tashi Lhunpo je obrovský klášterní komplex odlišných svatyní.

9. - 10. den

Velká výprava tibetskou náhorní plošinou k posvátné hoře Kailás. Saga je neobvyklým místem odlišných civilizací. Stylové tibetské jídelny. Střecha světa je plná zajímavých míst.  Fotogenické výhledy na písečné duny. Centrum poutníků Darchen s výhledy na magickou horu.

Třídenní poutní okruh KORA kolem nejposvátnější hory světa Kailás

11. - 13. den

Třídenní poutní okruh KORA kolem nejposvátnější hory světa Kailás. Kora symbolizuje cestu životem, smrtí i bardo, stav mezi smrtí a novým životem znovuzrození. Klášter Diraphug ve výšce 5 050 m. Další den výstup do nejvyššího sedla Dolma-La (5 630 m) magického okruhu. Klášter Dzutulpuk (4 835 m) - další mystická lokalita pobytu Padmasambhavy. Tajemné jeskyně Guru Rinpočeho. Poslední den přes planinu Barkha dotočíme okruh finálně až do Darchenu. Výhledy na sedmitisícovou Nanda Devi. Tisíce posvátných kamenů s rytinami a stovky zvířecích reliktů, jezerní výjevy i příjemně horká voda termálů v Tirthapori. Podle legendy i sám Padmasambhava si zde dopřál koupel.

14. den

Velká cesta do západního Tibetu. Izolovaným územím údolí Satladž ke skalním chrámům bönismu Gurungam. Odlehlý Kjunklung je prvotním místem bönismu a sídlo slavné říše Žamžung. Odlišné stavby čortenů a stúp. V komplexu skalního města zde žilo 10 000 lidí. Travertinové termály evokují Pamukkale. První stromy hliněného království po dlouhé horské polopoušti v přívětivé oáze Zanda.

15. den

Království Guge je cestovatelská i duchovní lahůdka hliněných paláců architektury zastaveného času. Prohlídka Tholingu s kláštery, freskami a odlišnými stavbami. „Hliněný les“ evokující Grand Canyon. Unikátní výtvory řeky Satladž, nekonečné jeskynní výtvory. Královský Tsaparang, Letní i Zimní palác, působivé fresky. Tajemné jeskyně. Specifická kuchyně s variantami jačího masa.

16. den

Fascinující syrovou krajinou až k mystické vodní ploše Manasarovar (4 558 m). Nejposvátnější jezero Tibetu. Koupel v průzračné vodě přináší očistu duše a těla odvážným i zvídavým… Významné chrámy poutníků. Chiu  Gompa – úchvatný klášter snad s nejkrásnějšími pohledy na horu hor.

17. - 18. den

Cesta na východ do Saga. Odlišný střední Tibet a blízkost osmitisícovky Shisha Pangma. Nejvýše položený klášter světa Rongbuk a tajemná ženská gompa. Příjemné termály u Tingri. Základní tábor Everestu s obřím ledovcem.

19. den

Dobrodružné putování  na nepálské hranice s výhledem na další majestátné osmitisícové vrcholy. Jediná osmitisícovka ležící zcela v Tibetu - Shisha Pangma.

20. den

Sjezd z náhorní tibetské planiny do zeleného NEPÁLU s banánovníky a mandarinkami. Překonáme přes 2 000 výškových metrů. Působivé vodopády. Dojezd do starobylého údolí Káthmándú. Buddhismus vystřídá hinduismus. Ubytujeme se v srdci Thamelu. Buddhistický opičí chrám Svajambhúnáth.

21. den

Poslední nákupy a rozloučení s Nepálem. Možnost ranního vyhlídkového letu nad Himálajem. Káthmándú. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí, náměstí s chrámy a névárskou dřevořezbou. Legendární Freak Street. Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou. Gháty v Pashupatináth na řece Bagmátí, svatí muži, poutní místo, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Silný zážitek, na který se nezapomíná.

22. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Ubytování ve městech 12x v hotelech, na ostatních místech 6x ve vícelůžkových ubytovnách, na treku 2x v klášterech
 • Kompletní doprava pronajatými vozidly
 • Vstupní permity do Tibetu
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Nepálu 30 USD, do Číny 2 700 Kč před odletem (osobně na ambasádě | příplatek za přípravu podkladů pro vyřízení víz 600 Kč), vstupní e-vízum do Indie 1 500 Kč před odletem (v závislosti na leteckém spojení)
 • Stravování
 • Vstupy do památek
 • Spropitné
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 800 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Tyto aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let nad Everestem: 210 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro milovníky treků, historických památek a místních tradic. Čeká nás trek kolem posvátné hory, kterou zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí. Je potřeba počítat s chladnějším počasím. Jako dopravu budeme využívat pronajatá vozidla (džípy, mikrobusy). Poznání bude na prvním místě!

Trek kolem hory Kailás:

Poutníci přijíždí do Darchenu za jediným cílem, vykonat pouť, či alespoň spatřit nejposvátnější horu Asie. Součástí pouti je rituální obejití této hory - tzv. kora, dlouhá asi 52 km, během které se překonává sedlo ve výšce 5 630 m.  Výchozím místem je vesnička Darchen, kde si odložíme přebytečné věci. Na trek půjdeme odlehčeni. Pro trek je možné využít služeb nosičů, případně si najmout jaky (přibližná cena na den cca 15 USD). Během treku se budeme stravovat z vlastních zásob. V klášterních ubytovnách bývá možnost zakoupit si nudlovou polévku a čaj.

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno ve městech v hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Po dobu poznávacího okruhu v Tibetu v jednodušších ubytovnách (někdy vícelůžkové pokoje). V Tibetu během treku kolem Kailáse budeme nocovat v klášterních ubytovnách nebo nomádském stanu (2x).

Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Na třídenním treku kolem Kailáse se budeme stravovat z vlastních zásob, v místech spánku bývá obvykle možnost zakoupit si nudlovou polévku, základní teplé jídlo, čaj. Před trekem bude také možnost doplnit zásoby.

Jiné požadavky a omezení

S účinností od 18.10. 2019 budou všem žadatelům o čínská víza odebírány otisky prstů, s výjimkou žadatelů ve věku 0 - 14 let a žadatelů ve věku nad 70 let. 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Vážení přátelé v CK Livingstone, spokojenost, perfektní - jak s ubytováním a stravováním, zabezpečení všech letenek, vstupenek a permitů, tak především s přístupem průvodkyně k nám klientům. Věnovala se nám na 150% a její znalosti z oblasti historie, buddhismu, ale i vysokohorského trekování vůbec byly fakt mimořádné. Velmi touto cestou děkuji!

Jitka Ch.

17.10.2015

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

13.3. - 1.4.2023
+ další 1 termín
20 dní
Nepál - trek kolem bájné Manaslu
24.3. - 13.4.2023
+ další 1 termín
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.