Tibet - Nepál

298

Tibet - Nepál

Mystický Kailás i království Guge

Trek kolem "ledového klenotu", nejposvátnější hory pro čtyři světová náboženství

O prázdnináchTreky a památky

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Město bohů Lhasa. Nejvýše položená silnice světa Friendship Highway. Mystický Kailás je nejdůležitější horou pro světová náboženství. Třídenní trek kolem posvátné hory. Zářivě modré jezero Manasarovar. Tajemné království Guge, hliněná architektura. Bönistické kořeny říše Žamžung. Mystický západní Tibet. Nekonečné divoké prostory, pouště i polopouště. Základní tábor Everestu. Starobylé chrámy Káthmándú a kultura utvářená splýváním buddhismu a hinduismu.
 
Zájezd určený milovníkům historie, památek a místních zvyků a tradic. Nabízíme bohaté zkušenosti z uvedené destinace. Zážitek z vykonání kory, třídenního treku kolem mystické hory Kailás nemá srovnání. Pocit štěstí, pokory a obdivu k místním lidem zůstane v každém z nás. Během programu bude také dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak z kulturního a náboženského bohatství a tradičního života místních obyvatel.

Termíny a rezervace

Termín: 3.8. - 25.8.201923 dní / 20 nocí (23 dní / 20 nocí)Cena: 94 600 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 28.9. - 20.10.201923 dní / 20 nocí (23 dní / 20 nocí)Cena: 94 600 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní lze doobsadit mužem

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martin

Martin Hříbek

Přednáší bengálštinu na Karlově Univerzitě. Dlouhodobou angažovaností i profesním zájem se dostal pod kůži Indie i Tibetu. Osobnost klidu a pohody s obrovským přehledem. Společně se můžete setkat především v Indii, Tibetu i Nepálu. Rád zodpoví jakoukoliv vaši otázku.

Více informací o průvodci

Michal

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Zajímá se především o historii a kulturu těchto zemí a sleduje i současné politické dění v oblasti. Spoluautor publikací Pod hradbou H...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Martin Hříbek

Michal Thoma

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do ČÍNY. Přílet do Pekingu. Krátké seznámení s hlavním městem.

3. den

Letecky do TIBETU na letiště Gonkar. Cesta do města „bohů“ Lhasy. Chrám Jokhang s drahokamy zdobeným Buddhou nás přeladí na neopakovatelnou atmosféru starobylého Tibetu. Posvátná kora s „plazivou chůzí“ prostrací. Projdeme posvátný poutní okruh Barkhor. Rozmanitá tibetská kuchyně. Podmanivý západ slunce nad střechami starého města. Nocleh v srdci starého města. 

4. den

Výstup k Potale, sídlu dalajlámů. Klenotnice náboženských a řemeslných skvostů. Klášter Sera a meditující mniši. Chrám orákula, věštce budoucnosti. Tepající živá tržnice. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka, odkud musel utéct 14. Dalajláma do exilu. Nocleh ve Lhase.

5. den

Drepung - četné gompy, klášterní kuchyně. Stihneme i aklimatizační výjezd do kláštera Ganden, hlavního sídla školy Gelugpa tzv. „žlutých čepic“ tibetského buddhismu. Obrovská otevřená náruč klášterního komplexu. Ruční tisky modlitebních praporků a náboženských textů. Tradiční dřevořezby. Nocleh ve Lhase.

6. den

Pronajatým vozem přes vysokohorské průsmyky putování po vyhlášené Fiendship Highway. Posvátné jezero Štírů Jamdrok Tso s nebesky modrou vodou. Starobylé městečko Gyantse, snad nejkrásnější v Tibetu – působivý klášter Pelkor.

7. den

Tradiční tibetská čtvrť a klášter Pelkor Chöde. Majestátní pevnost vysoko na skaliskách. Mohutná stúpa Kumbujm s nepřeberným počtem bohů lamaistického pantheonu. Odpolední cesta do Shigatse, druhého největšího města Tibetu. Rozsáhlé tržiště plné tibetských artefaktů.

8. den

Shigatse. Vyhlášený klášter a sídlo pančenlámů, Tashi Lhunpo je obrovský klášterní komplex odlišných svatyní.

9. - 10. den

Velká výprava tibetskou náhorní plošinou k posvátné hoře Kailás. Saga je neobvyklým místem odlišných civilizací. Stylové tibetské jídelny. Střecha světa je plná zajímavých míst.  Fotogenické výhledy na písečné duny. Centrum poutníků Darchen s výhledy na magickou horu.

Třídenní poutní okruh KORA kolem nejposvátnější hory světa Kailás

11. - 13. den

Třídenní poutní okruh KORA kolem nejposvátnější hory světa Kailás. Kora symbolizuje cestu životem, smrtí i bardo, stav mezi smrtí a novým životem znovuzrození. Klášter Diraphug ve výšce 5 050 m. Další den výstup do nejvyššího sedla Dolma-La (5 630 m) magického okruhu. Klášter Dzutulpuk (4 835 m) - další mystická lokalita pobytu Padmasambhavy. Tajemné jeskyně Guru Rinpočeho. Poslední den přes planinu Barkha dotočíme okruh finálně až do Darchenu. Výhledy na sedmitisícovou Nanda Devi. Tisíce posvátných kamenů s rytinami a stovky zvířecích reliktů, jezerní výjevy i příjemně horká voda termálů v Tirthapori. Podle legendy i sám Padmasambhava si zde dopřál koupel.

14. den

Velká cesta do západního Tibetu. Izolovaným územím údolí Satladž ke skalním chrámům bönismu Gurungam. Odlehlý Kjunklung je prvotním místem bönismu a sídlo slavné říše Žamžung. Odlišné stavby čortenů a stúp. V komplexu skalního města zde žilo 10 000 lidí. Travertinové termály evokují Pamukkale. První stromy hliněného království po dlouhé horské polopoušti v přívětivé oáze Zanda.

15. den

Království Guge je cestovatelská i duchovní lahůdka hliněných paláců architektury zastaveného času. Prohlídka Tholingu s kláštery, freskami a odlišnými stavbami. „Hliněný les“ evokující Grand Canyon. Unikátní výtvory řeky Satladž, nekonečné jeskynní výtvory. Královský Tsaparang, Letní i Zimní palác, působivé fresky. Tajemné jeskyně. Specifická kuchyně s variantami jačího masa.

16. den

Fascinující syrovou krajinou až k mystické vodní ploše Manasarovar (4 558 m). Nejposvátnější jezero Tibetu. Koupel v průzračné vodě přináší očistu duše a těla odvážným i zvídavým… Významné chrámy poutníků. Chiu  Gompa – úchvatný klášter snad s nejkrásnějšími pohledy na horu hor.

17. - 18. den

Cesta na východ do Saga. Odlišný střední Tibet a blízkost osmitisícovky Shisha Pangma. Nejvýše položený klášter světa Rongbuk a tajemná ženská gompa. Příjemné termály u Tingri. Základní tábor Everestu s obřím ledovcem.

19. den

Dobrodružné putování  na nepálské hranice s výhledem na další majestátné osmitisícové vrcholy. Jediná osmitisícovka ležící zcela v Tibetu - Shisha Pangma.

20. den

Sjezd z náhorní tibetské planiny do zeleného NEPÁLU s banánovníky a mandarinkami. Překonáme přes 2 000 výškových metrů. Působivé vodopády. Dojezd do starobylého údolí Káthmándú. Buddhismus vystřídá hinduismus. Ubytujeme se v srdci Thamelu. Buddhistický opičí chrám Svajambhúnáth.

21. den

Možnost ranního vyhlídkového letu nad Himálajem. Káthmándú. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí, náměstí s chrámy a névárskou dřevořezbou. Legendární Freak Street. Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou.

22. den

Poslední nákupy a rozloučení s Nepálem. Gháty v Pashupatináth na řece Bagmátí, svatí muži, poutní místo, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Silný zážitek, na který se nezapomíná. Odpolední odlet z Káthmándú.

23. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Ubytování ve městech 12x v hotelech, na ostatních místech 6x ve vícelůžkových ubytovnách, na treku 2x v klášterech.
 • Kompletní doprava pronajatými vozidly.
 • Vstupní permity do Tibetu.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci podle potřeb.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Nepálu 25 USD, do Číny 2 050 Kč, vstupní e-vízum do Indie 2 250 Kč před odletem (v závislosti na leteckém spojení).  
 • Stravování.
 • Vstupy do památek.
 • Spropitné.
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 200 Kč.

Fakultativní výlety

 • Vyhlídkový let nad Everestem: 207 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro milovníky treků, historických památek a místních tradic. Čeká nás trek kolem posvátné hory, kterou zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí. Je potřeba počítat s chladnějším počasím. Jako dopravu budeme využívat pronajatá vozidla (džípy, mikrobusy). Poznání bude na prvním místě!

Trek kolem hory Kailás:

Poutníci přijíždí do Darchenu za jediným cílem, vykonat pouť, či alespoň spatřit nejposvátnější horu Asie. Součástí pouti je rituální obejití této hory - tzv. kora, dlouhá asi 52 km, během které se překonává sedlo ve výšce 5 630 m.  Výchozím místem je vesnička Darchen, kde si odložíme přebytečné věci. Na trek půjdeme odlehčeni. Pro trek je možné využít služeb nosičů, případně si najmout jaky (přibližná cena na den cca 15 USD). Během treku se budeme stravovat z vlastních zásob. V klášterních ubytovnách bývá možnost zakoupit si nudlovou polévku a čaj.

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno ve městech v hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Po dobu poznávacího okruhu v Tibetu v jednodušších ubytovnách (někdy vícelůžkové pokoje). V Tibetu během treku kolem Kailáse budeme nocovat v klášterních ubytovnách nebo nomádském stanu (2x). Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Na třídenním treku kolem Kailáse se budeme stravovat z vlastních zásob, v místech spánku bývá obvykle možnost zakoupit si nudlovou polévku, základní teplé jídlo, čaj. Před trekem bude také možnost doplnit zásoby.

Vaše ohlasy

Vážení přátelé v CK Livingstone, spokojenost, perfektní - jak s ubytováním a stravováním, zabezpečení všech letenek, vstupenek a permitů, tak především s přístupem průvodkyně k nám klientům. Věnovala se nám na 150% a její znalosti z oblasti historie, buddhismu, ale i vysokohorského trekování vůbec byly fakt mimořádné. Velmi touto cestou děkuji!

17.10.2015

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

17.3. - 5.4.2019
+ další 2 termíny
20 dní
Nepál - Horní Dolpo
247 Nepál - Horní Dolpo

Království sněžného levharta

Nepál - trek kolem bájné Manaslu
10.10. - 30.10.2019
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog