Tibet - Čína

922

Tibet - Čína

Unikátně k nejposvátnější hoře.

Trek kolem "ledového klenotu", nejposvátnější hory pro čtyři světová náboženství.

Náš tipTreky a památky

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

11 - 12

Fantastický průjezd nejzápadnějším Tibetem. Zásadní místo Hedvábné stezky Kašgar s trhem. Divočina odlehlého vstupu do Tibetu. Uvidíme Pamír, Karakoram i Himálaj, blízká K2. Hliněné království Guge. Kouzla tajemné říše Žamžung. Horké prameny i ledovce. Nejposvátnější hora světa Kailas a kora kolem. Zásadní jezero Manasarovar s očistnou koupelí. Výjimečný klášter Sakya. Šigatse s klášterem pančenlámů Tashilumpo. Malebné staré město Gyantse a největší stúpa Kumbum. Jezero štírů. Lhasa s hlavními kouzly. Terakotová armáda v Xi-an. Peking s nejslavnějšími atrakcemi.

Zájezd určený milovníkům přírody, historie, památek a místních zvyků a tradic. Nabízíme bohaté zkušenosti z uvedené destinace. Dobrodružný začátek akce díky putování z Kašgaru ocení i ti nejnáročnější cestovatelé.  Zážitek z vykonání kory, třídenního treku kolem mystické hory Kailás nemá srovnání. Pocit štěstí, pokory a obdivu k místním lidem zůstane v každém z nás. Během programu bude také dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak z kulturního a náboženského bohatství a tradičního života místních obyvatel. Jízda vlakem ze Lhasy do Pekingu se zastávkou na Hliněnou armádu bude zpestřením bohatého programu. 

Termíny a rezervace

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky až do Kašgaru. Seznámení se starým městem. Kosmopolitní směsice kultur.

3. - 5. den

Největší otevřená tržnice Asie. Myriády velbloudůa směsice dobytka v pestré podívané. Klíčová místa starého Kašgaru, zásadního centra Hedvábné stezky. Unikátní etnikum Ujgurů s odlišnými zvyky a tradicemi. Velká jízda parádní trasou, kterou dosud CK neprojela. Kouzla žhavé pouště Taklamakan i magie velehor – PAMÍR, KARAKORAM i HIMÁLAJ. Zažijeme divoké jaky, modré ovce, tibetské antilopy, mongolské gazely, kiangy, ovce Marco Polo… Některé druhy tvoří stáda o stovkách exemplářích. Šance na vlky, medvědy… i sněžného levharta… Existuje Yeti? Spektakulární podívaná tvoří „nejodlehlejší bránu“ do tajemného Tibetu. Divočina západního cípu slavné Gobi kontrastuje ledovcům. Zásadní křižovatka trasy – Yecheng – Kargilik. Mazar dýchne blízkostídruhé nejvyšší hory K2 i odbočkounejvyššího přechodu světa Khunjerab Pass. Sancheling a sedla Kitai Davan (5 341 m)a Satsam La (5 406 m) s jezerem Lugma Tso. Rutok a mystické jezero Pangong Tso.

6. - 8. den

Finále atypického putování Ali – Gar a území TAR – vlastní vnitřní Tibet. Poznávání zajímavostí nejzápadnějšího regionu. Izolovaným údolím řeky Satladž ke skalním chrámům bönismu Gurungam. Odlehlý Kjunklung je prvotním místem bönismu a sídlo slavné říše Žamžung. Odlišné stavby čortenů a stúp. V komplexu skalního městažilo 10 000 lidí. Travertinové termály evokují Pamukkale. První stromy hliněného království po dlouhé horské polopoušti v přívětivé oáze Zanda. Království Guge je cestovatelská i duchovní lahůdka hliněných paláců architektury zastaveného času. Prohlídka Tholingu s kláštery, freskami a odlišnými stavbami. „Hliněný les“ evokuje Grand Canyon. Královský Tsaparang, Letní i Zimní palác, působivé fresky. Tajemné jeskyně s lebkami.Tisíce posvátných kamenů s rytinami a stovky zvířecích reliktů, jezerní výjevy. Přidáme i termály v Tirthapori? I Padmasambhava si zde dopřál koupel. Centrum poutníků Darchen s výhledy na magickou horu. Aranžmá jaků a nákladu. Příprava odvážných na trek.

9. - 11. den

Třídenní poutní okruh KORA kolem nejposvátnější hory světa Kailás. Kora symbolizuje cestu životem, smrtí i bardo ke znovuzrození. Mysteriózní místa nebeského pohřebiště. Klášter Diraphug v 5 050 m. Druhý den výstup do nejvyššího sedla Dolma-La (5 630 m) magického okruhu. Klášter Dzutulpuk (4 835 m) - další mystická lokalita pobytu Padmasambhavy. Tajemné jeskyně Guru Rinpočeho. Poslední den přes planinu Barkha dotočíme okruh finálně až k Darchenu. Výhledy na sedmitisícovou Nanda Devi. Magie Gurla Mandata 7894. Fascinující syrovou krajinou až k mystické vodní ploše Manasarovar (4 558 m). Nejposvátnější jezero. Koupel v průzračné vodě přináší očistu duše a těla. Významné chrámy poutníků. Chiu Gompa – úchvatný klášter s nejkrásnějšími pohledy na horu hor.

12. - 14. den

Cesta stále na východ. Odlišný střední Tibet a blízkost osmitisícovky Shisha Pangma. Velké putování tibetskou náhorní plošinou. Střecha světa plná zajímavých míst. Saga odlišných civilizací. Stylové tibetské jídelny. Fotogenické výhledy na písečné duny. Lhaze s křižovatkou legendární Everest Highway. Atypický klášter Sakya odlišné sekty, kde bývají zavěšeni vlci. Shigatse - druhé největší město Tibetu. Tržiště tibetských artefaktů. Vyhlášený klášter a sídlo pančenlámů, Tashi Lhunpo je obrovský komplex svatyní. Gyantse má nejkrásnější staré město v Tibetu. Tradiční stará čtvrť a klášter Pelkor Chöde. Dominanta pevnosti vysoko na skaliskách. Mohutná stúpa Kumbujm s nepřeberným počtem bohů lamaistického pantheonu. Vysokohorské průsmyky s doteky ledovců na vyhlášené Friendship Highway. Jezero Štírů Jamdrok Tso s nebesky modrou vodou. Dojezd do hlavního města Tibetu – Lhasy.

15. - 17. den

Intenzivní poznávání „města bohů“ Lhasy. Ubytování v srdci starého města. Chrám Jokhang s drahokamy zdobeným Buddhou utvrdí v neopakovatelné atmosféře starobylého Tibetu. S poutníky se projdeme po posvátném poutním okruhu Barkhor. Fenomén plazivé chůze. Odlišná tibetská kuchyně a stylový západ slunce nad střechami starého města.Výstup k branám sídla dalajlámů Potaly, „klenotnice náboženských, uměleckých a řemeslných skvostů“. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka, odkud uprchl 14. dalajláma do exilu. Klášter Sera (Zahrada růží) a meditující „tleskající“ mniši v emotivní disputaci. Klášter Drepung, jehož opaté byli prvními dalajlamy. Obrovská klášterní kuchyně. Klášter Nechung spojen s nejvyšším mediem – orakulum. Fantastické fresky evokují peklo. Tepající živá tržnice. Barevnétaneční vystoupení.Vlakem do Xianu.

Odlet ze Lhasy 17.den akce, letecký návrat domů z kratší akce 18.den.

18. - 19. den

XI-AN. Slavná 2 000 let stará terakotová armáda Prvního císaře - senzační objev. Husí pagoda, mohutné městské hradby. Tržiště s hady, želvami, rybami, kraby a dalšími „lahůdkami“. Taoistický klášter Osmi nesmrtelných.

20. - 23. den

Vlakem do Pekingu. PEKING – důkladné seznámení s hlavním městem. Císařské Zakázané město založené Kublajchánem, vládní i soukromé sídlo čínských císařů dynastie Ming a Čching (UNESCO).

Náměstí Nebeského klidu s Mao-Ce-Tungovým mauzoleem. Místo známého masakru. Příchuť staré Číny při projížďce malebnou starou čínskou zástavbou – ceněnými hutongy. Ochutnáme tradiční čínskou kachnu? Nejnavštěvovanější atrakce světa - Velká čínská zeď. Vznikla na obranu proti mongolským nájezdům, v délce 6 000 km kopíruje severní hranici. Parkový areál Letního císařského paláce s mramorovou lodí císařovny Cch’-si. Chrám nebes, symbol Pekingu. Tradiční duchovní centrum.

24. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Doprava pronajatými vozidly.
 • Permit do Tibetu.
 • Ubytování v hotelech a lodžích, převážně ve dvoulůžkových pokojích, na treku 2 noclehy ve vícelůžkových pokojích v  klášterních ubytovnách.
 • Vlak Lhasa – Xi-an – Peking.
 • Cestovní pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb (od ERV Evropské pojišťovny – pojištění BASIC).
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci dle potřeb.
 • Informační materiály.

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy ve výši cca 23 000 Kč na delší variantu akce, na kratší variantu akce cca 26 000 Kč. 
 • Víza do Číny 1 750,- Kč, nutno vyřídit před odletem (1 měsíc).
 • Stravování.
 • Vstupy do památek a na kulturní atrakce. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 500 Kč na delší variantu akce, na kratší 6 700 Kč.  
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku a případné další pojištění. 

  Vzhledem k tomu, že se jedná o mimokatalogovou akci, v ceně zájezdu není zahrnuta mezinárodní letenka. Naší snahou je, přizpůsobit se přáním klientů při volbě letecké společnosti. Platí se reálná cena letenky. 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 11 -12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro milovníky treků, historických památek a místních tradic. Čeká nás trek kolem posvátné hory. Je potřeba počítat s chladnějším počasím. Jako dopravu budeme využívat pronajatá vozidla (džípy, mikrobusy, lehátkové vlaky v Číně). Poznání bude na prvním místě!

Trek kolem hory Kailás:

Poutníci přijíždí do Darchenu za jediným cílem, vykonat pouť, či alespoň spatřit nejposvátnější horu Asie. Součástí pouti je rituální obejití této hory - tzv. kora, dlouhá asi 52 km, během které se překonává sedlo ve výšce 5 630 m.  Výchozím místem je vesnička Darchen, kde si odložíme přebytečné věci. Na trek půjdeme odlehčeni. Pro trek je možné využít služeb nosičů, případně si najmout jaky (přibližná cena na den cca 15 USD). Během treku se budeme stravovat z vlastních zásob. V klášterních ubytovnách bývá možnost zakoupit si nudlovou polévku a čaj.

Míra komfortu

Putování s Rudou Švaříčkem netradiční cestou do Tibetu v kombinaci s poznáváním vyhlášených míst v Číně. Ubytování bude zajištěno ve městech v hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Po dobu poznávacího okruhu v Tibetu v jednodušších ubytovnách (někdy vícelůžkové pokoje). V Tibetu během treku kolem Kailáse budeme nocovat v klášterních ubytovnách nebo nomádském stanu (2x). Nutný je teplý a lehký spacák (ideálně z kvalitního peří do minusových teplot cca -5 až -10°C), hodí se nepromokavý kryt na hlavní batoh či brašnu (je také výborným ochranným prostředkem proti oděru a prachu). Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Na třídenním treku kolem Kailáse se budeme stravovat z vlastních zásob, v místech spánku bývá obvykle možnost zakoupit si nudlovou polévku, základní teplé jídlo, čaj. Před trekem bude také čas na doplnění zásob. Pro přepravu zavazadel je možné za příplatek využít služeb nosičů. Vzhledem k rozsahu poznávaného území nás čeká množství přesunů. Po Číně se budeme přepravovat lehátkovými vlaky, pronajatými dopravními prostředky, taxíky. Po Tibetu pronajatým vozidlem. Do časového harmonogramu jsou zařazeny přesuny lehátkovým vlakem Lhasa -  XiAn a XiAn - Peking. Poznání bude tentokrát na prvním místě.  

Podobné zájezdy

Tibet - Nepál
298 Tibet - Nepál

Mystický Kailás i království Guge

3.8. - 25.8.2019
+ další 1 termín
23 dní
Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

17.3. - 5.4.2019
+ další 2 termíny
20 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog