Thajské maximum

201C

Thajské maximum

Památky a bílé pláže ostrova Ko Samet

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů do Asie. Díky dlouholetým zkušenostem vyladěný a pestrý program!

Na silvestraPamátky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Bangkokem křížem krážem za tím nejlepším. Uvidíme jej z mrakodrapu i z lodi při plavbách po kanálech. Starobylé město Chiang Mai s uvolněnou atmosférou. Krmení slonů, farma orchidejí a motýlů, tygří království. Dlouhokrké „Žirafí ženy“. Oblíbený trek mezi horskými kmeny. Jízda na slonech a raftech. Plavba panenskou přírodou po řece Kok. Koupání v horkých sirných pramenech. Královská města Sukhothai a Ayutthaya. Bílé pláže, koupání, šnorchlování, trek a lov sépií na ostrově Ko Samet. Z Thajska vám chceme ukázat maximum.

Léty prověřený a vyladěný poznávací okruh Thajskem. Jedna z nejoblíbenějších asijských zemí: starobylé památky, krásná příroda, bělostné pláže. Zažijete Thajsko naplno včetně nenáročného treku k horským kmenům v thajské džungli. Na závěr si odpočinete na bílých plážích ostrova Ko Samet. 

Termíny a rezervace

Termín: 16.2. - 3.3.201916 dní / 13 nocí (16 dní / 13 nocí)Cena: 53 950 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 9.11. - 24.11.201916 dní / 13 nocí (16 dní / 13 nocí)Cena: 53 950 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 27.12. - 11.1.202016 dní / 13 nocí (16 dní / 13 nocí)Cena: 55 500 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 15.2. - 1.3.202016 dní / 13 nocí (16 dní / 13 nocí)Cena: 53 950 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lukáš

Lukáš Benešovský

Ekonom s cestovatelskou vášní se toulal po Americe a severských zemích, ale nakonec podlehl kouzlu Jihovýchodní Asie. Zvládá pohyb na horách, ve vyprahlých končinách i pod vodou. Zodpovědný partner je na cestách mimořádně seriózní. Na cestování ho nejvíce baví poznávat země, které jsou české kul...

Více informací o průvodci

Lukáš Benešovský 16.2. - 3.3.2019

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do THAJSKA. Hlavní město Bangkok. Mrakodrap Baiyoke Sky Tower – nezapomenutelná vyhlídka, bohatý ovocný bufet.

3. den

Ceremoniální obří houpačka Giant Swing, ulice s obchody plnými soch Buddhů, potravinová ranní tržnice. Chrám Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Největší květinová tržnice v Thajsku fungující 24 hodin denně. Plavba dlouhoocasou lodí po vodních kanálech k ikonickému chrámu úsvitu Wat Arun. Večerní rušné ulice Lamphutree a Khaosan Road.

4. den

Bangkok – působivý Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Poutní chrám Golden Mountain – pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy. Obří mořské akvárium Sea Life. Nočním lůžkovým vlakem či busem na thajský sever.

5. den

Příjezd v ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai s historickými hradbami a vodním příkopem. Dílničky thajských řemeslníků - ukázka výroby tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci, výroba hedvábí. Doi Suthep - hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Pulzující noční bazar.

6. den

To nejlepší z Chiang Mai a okolí. Exkurze do sloního kempu. Seznámíme se s lidmi, jejichž život je zasvěcen slonům. I vy budete mít možnost slony krmit a blíže poznat. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim „vytahují” krk do neuvěřitelné délky. Motýlí a orchidejová farma. Chrám Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Tradiční masáže.

7. den

Tygří království. Fakultativně návštěva tygří klece. Místní tržiště s ochutnávkou místních specialit. Pro zájemce splavování řeky na raftech. Trekdo vesnice horského kmene. Nocleh v tradičních příbytcích.

8. den

Trek thajskou džunglí k vodopádu. Nocleh v tradičních příbytcích.

9. den

Posvátná jeskyně Chiang Dao.Přejezd minibusy do Thatonu, návštěva moderního chrámu a západ slunce nad řekou Kok.

10. den

Plavba lodí z Thatonu do Chiang Rai. Koupání v horkých sirných pramenech. Jízda na slonech mezi plantážemi ananasu. Unikátní Bílý chrám Wat Rong Khun. Přejezd na jih, nocleh ve městě Phitsanulok.

11. den

Starobylé královské město Sukhothai. Prohlídka nejvýznamnějších chrámů a paláců v sedle kola nebo tuk tuku. Přejezd do Ayutthaya, nocleh.

12. den

Nejvýznamnější památky královského města Ayutthaya. Cesta do přístavu Ban Phe. Lodí na ostrov Ko Samet.

13. - 15. den

Pobyt na ostrově Ko Samet. Bílé pláže, koupání, šnorchlování, relax. Pro zájemce pěšky napříč ostrovem, noční lov sépií, vodní lyže či skútr. Masáže přímo na pláži. Plavba lodí z ostrova do přístavu Ban Phe. Přejezd do Bangkoku a večerní odlet.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Doprava minibusem s klimatizací.
 • Dálkový vlak či autobus Bangkok - Chiang Mai.
 • Veškerá lodní doprava (v Bangkoku, plavba po řece Kok, na ostrov Ko Samet a zpět), jízda na slonovi, raft.
 • Ubytování 11x v hotýlcích, na treku 2x v domorodých příbytcích.
 • Snídaně, na treku plná penze.
 • Vstupy do národních parků.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci podle potřeb.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupné a spropitné pro řidiče a místní průvodce, celkem cca 100 USD.
 • Stravování nad rámec programu.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč.

Velikost skupiny

Vzhledem k důrazu na poznání, větší zážitky a lepší organizaci cestujeme v malých skupinách. Dbáme na individuální přístup.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Fyzická náročnost zájezdu je z 80% nízká. Dalších 10% připadá na Bangkok, kde je třeba počítat s tím, že pro lepší poznání místního života často měníme dopravní prostředky, záměrně některé úseky absolvujeme pěšky a program je velmi nabitý. Zbylých 10% připadá na trek, který je fyzicky středně náročný. Na základě dlouholetých zkušeností je zájezd určen pro všechny věkové skupiny, samozřejmě s přihlédnutím na aktuální fyzičku. 

Doprava bude kombinovaná. Noční přejezd Bangkok – Chiang Mai absolvujeme lůžkovým vlakem či busem. Doprava na trek: z Chiang Mai do výchozího bodu treku je zajištěna stylově na korbě místního speciálu zvaného Song Taew. Jedná se o celkem 3h přesun se čtyřmi delšími zastávkami (tygři, tržnice, rafting). Pro dálkové přesuny: z 95% využíváme kvalitní minivany s klimatizací, každé cca 2 hod. se dělají zastávky: Čeká nás 7h z Chiang Rai do Phitsanuloku, 5h z Phitsanuloku do Ayutthaya, 5h z Ayutthaya na Ko Samet. Využijeme i lodní dopravu: 30 min z přístavu Ban Phe na ostrov Ko Samet.

Trek na severu Thajska

Zavazadlo před trekem odložíme na hotelu v Chiang Mai, odkud je za 2 dny vyzvednou řidiči a přivezou do cílové místa treku. S sebou budeme brát pouze malý batoh s náhradním oblečením a cennostmi. Trek není náročný, ale procházka po rovině to taky není. Terén je lehký až středně těžký [pozor, subjektivní hodnocení]. Stezka má většinou hliněný povrh. 1. den: cca 5 km, 2 hod čisté chůze, převýšení 160 metrů. 2. den: dopoledne 6 km, 3 hodiny čisté chůze, převýšení 350 metrů. Po obědě je pro zájemce možné absolvovat trasu k vodopádu a zpět [cca 4 km, 2 hod čisté chůze, převýšení 200 metrů]. Ostatní relaxují v místě oběda. V podvečer společný trek do vesnice 4 km, 45 min, po rovině. V průběhu treku se často dělají zastávky. Denně je možné využít služeb nosičů nebo odvozu zavazadel do místa noclehu. 3. den: trek končí prohlídkou domorodé vesnice. 

Míra komfortu

Nocovat budeme v prověřených hotýlcích a u moře v bungalovech střední turistická kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a klimatizací. Na treku spíme 2 noci v domorodých příbytcích: společná místnost, matrace, polštář, deky na přikrytí, moskytiéra, WC a sprcha společné. Snídaně jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Obědy jsou zpravidla společné v restauracích. Večeře jsou většinou společné, ale v případě zájmu můžou být individuální. Průvodce je vždy s výběrem, objednáváním a placením jídla plně nápomocen. Během zájezdu absolvujete několik zajímavých ochutnávek místních specialit. Po dobu treku je strava zajištěna 3x denně.

Podobné zájezdy

Thajsko - Kambodža
206 Thajsko - Kambodža

Buddhistické tradice a Angkor Wat

27.10. - 9.11.2019
+ další 1 termín
14 dní
Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

2.3. - 18.3.2019
+ další 2 termíny
17 dní
Thajsko
202 Thajsko

Letecky ze severu na pláže jihu

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog