Silvestr na Filipínách

213C

Silvestr na Filipínách

Země sedmi tisíc ostrovů

Oslavte s námi Silvestr na tropickém ostrově Boracay!

Na silvestra Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 12

Prožijte silvestr v exotickém prostředí tropických Filipín se sopkami, vodopády, jezery a soutěskami a především na plážích řazených mezi nejkrásnější na světě! Jedenáctidenní akci je možné prodloužit o výlet na Palawan – odlehlou perlu souostroví, dosud ukrytou před náporem turistů. Nezapomenutelná přírodní scenérie, pláže a korálové útesy.

Poznávací zájezd určený zejména milovníkům přírody. Čekají nás toulky zajímavou krajinou modelovanou vulkanickými a krasovými procesy, nedozírná plocha rýžových teras i pobřeží lemovaná krásnými plážemi. Zažijeme příjemnou pohostinnost místních obyvatel a ochutnáme výtečnou kuchyni. Díky korálovým útesům s bohatým podmořským životem patří Filipíny také k vyhledávané potápěčské destinací. Využijte možnost prodloužení o ostrov Palawan.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky  na Filipíny. Největší ostrov Luzon a hlavní město Manila. Čínský hřbitov v Chinatown, pevnost Santiago a katedrála ve čtvrti Intramuros s klášterem sv. Augustina (UNESCO). Návštěva filipínské mše se zpěvy a všeobjímající atmosférou. Park Rizal, lidové tržnice i luxusní obchodní galerie.

3. - 6. den

Letecky do střední části Filipín na souostroví Visayas. Pobyt na ostrově Boracay, jehož 5 km dlouhá Bílá pláž lemovaná palmami s jemným pískem a smaragdovým mořem je řazena mezi deset nejkrásnějších pláží světa. Rozloučení se starým rokem a oslava příchodu nového – silvestrovskou večeři s lahví sektu si vychutnáme společně! Dny rajské pohody - slunění, koupání, možnost výletů se šnorchlováním na korálových útesech. Jedinečné lokality pro potápěče, možnosti krátkodobých kurzů i pro začátečníky. Pravé filipínské masáže, bujarý noční život, kulinářské speciality. Možnosti výletů na domorodých loďkách kolem ostrova, rybaření, golfu…

7. den

Letecky zpět na Luzon do Manily.

8. - 9. den

Přejezd na jih Luzonu k vulkanickému kalderovému jezeru Taal. Výlet motorovou loďkou (vinta) na ostrov s novým kráterem. Pagsanjan - na kanoích vzhůru peřejemi obřím kaňonem s liánami a vodopády (kulisy pro slavný film Apokalypsa z vietnamské války). Na bambusových vorech pod mohutný vodopád v hrdle soutěsky. Dopolední návštěva kohoutích zápasů - národní zábavy s nepopsatelnými výkony sázkařů.  

10. - 11. den

Přejezd zpět do Manily. Celodenní pobyt v hlavním městě. Celodenní pobyt v hlavním městě. Fakultativně celodenní výlety: ke kráteru vulkánu Pinatubo, dějišti katastrofické sopečné erupce (v r. 1991), jízda džípem tufovými kaňony, pěší výlet, koupání v kráteru. Letecký návrat z Manily domů.

Možnost prodloužení o ostrov Palawan

11. den

Letecky z Manily na ostrov Palawan. Nejodlehlejší, nejpanenštější a asi vůbec nejmalebnější ze všech filipínských ostrovů.

12. - 16. den

Palawan. Hlavní středisko ostrova Puerto Princesa. Krokodýlí farmy. Sabang - výlet lodí podél vápencových útesů k obří jeskyni sv. Pavla, tropická fauna a flóra stejnojmenného národního parku, člunem proti proudu podzemní řeky v impozantním jeskynním systému. El Nido - souostroví Bacuit - jedna z nejkrásnějších tropických scenérií na světě. Desítky ostrůvků, vysokých krasových homolí nad tyrkysovým a smaragdovým mořem. Skryté laguny, panenské pláže, souvislý porost primární džungle. Šnorchlování, potápění na korálových útesech, považovaných za jedny z nejzachovalejších i nejkrásnějších na celém světě.

17. - 18. den

Letecký návrat do Manily a odtud domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a vnitrostátní přelety (na Boracay a Palawan a zpět)
 • Doprava lodí Caticlan – Boracay a zpět, nájemní a veřejná doprava (minibusy, výlet tradičními jeepney)
 • Výlet na kanoích a bambusových vorech v soutěsce u Pagsanjanu, výlet motorovými loďkami po jezeře Taal, během těchto dvou výletů zajištěn oběd
 • V prodloužení výlet lodí po moři do NP sv. Pavla a po podzemní řece
 • Pronajatý minibus s místním řidičem
 • 15x/8x ubytování se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací)
 • Silvestrovská večeře a láhev sektu pro 2 osoby
 • Cestovní pojištění
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Odletové taxy cca 10-15 USD
 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Vstupy do památek
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 100 Kč (11 dní) / 13 600 Kč (18 dní)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd určený pro cestovatele se zájmem o poznání zejména přírodních krás Filipín, jehož součástí jsou i pěší či lodní výlety. V rámci prodloužení o ostrov Palawan nás čeká zejména odpočinek na krásných plážích. Po trase zájezdu se budeme pohybovat především veřejnými dopravními prostředky - autobusy, minibusy, tradiční jeepney, rikši. Možnost nájemní dopravy závisí na počtu přihlášených. Loď využijeme při plavbě po jezeře Taal a při přesunu na trase Caticlan (ostrov Panay)-Boracay a zpět. V rámci prodloužení využijeme leteckou dopravu na trase Manila-Palawan a zpět. Lodí se budeme plavit po moři v rámci výletu do NP sv. Pavla a během výletu po podzemní řece.   

Míra komfortu

Spát budeme v hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Silvestrovský pobyt na Boracay je zajištěn v příjemném hotelu u pláže. V rámci prodloužení na ostrově Palawan bude ubytování zajištěno ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a oběd v rámci výletu na kanoích a bambusových vorech v soutěsce u Pagsanjanu a výletu motorovými loďkami po jezeře Taal. Další strava není do ceny zájezdu zahrnuta a každý účastník si ji zajišťuje sám s pomocí průvodce. Obecně je cena potravin na Filipínách srovnatelná s cenami u nás, v jídelnách a restauracích pro místní bývá výrazně levněji, zatímco v restauracích v turistických letoviscích mohou být ceny i lehce vyšší. Všude budete mít možnost nákupu čerstvého exotického tropického ovoce. Ve městech případně najdete všechny známé mezinárodní řetězce rychlého občerstvení. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 10-15 USD / den.

Vaše ohlasy

Dobrý den, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za úžasnou dovolenou, kterou jsme s vaší CK zažili. Průvodce Peter, je muž na svém místě, studnice znalostí a zajímavostí o Filipínách. Vše klapalo jako hodinky. Pravda zájezd byl fyzicky dost náročný, ale stálo to za to. Velká spokojenost a velký dík.

Renáta P.

31.10.2013

Podobné zájezdy

Severovýchodní Indie - oblast 7 Sester
299 Severovýchodní Indie - oblast 7 Sester

"Zakázané státy" na Silvestra

26.12. - 13.1.2022
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog