Rusko – Velká sibiřská cesta

251

Rusko – Velká sibiřská cesta

Jenisej, Bajkal, Kamčatka a Vladivostok

Transsibiřská magistrála, tajuplné jezero Bajkal a pěší toulky krásnou Kamčatkou

O prázdninách Památky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Nezapomenutelné putování ruskou Sibiří od impozantních skalních věží nad Jenisejem přes „sladkovodní moře“ Bajkal až k sopkám divukrásné Kamčatky a břehům Tichého oceánu v Přímořském kraji, v nejvýchodnějších a nejvzdálenějších končinách Ruska. Cesta po nejslavnější velké železnici světa, divu techniky a lidské nezlomnosti - Transsibiřské magistrále. Přídavkem je návštěva Vladivostoku, nejvýchodnějšího bodu Transsibiřské magistrály a brány Ruska do Tichomoří.

Jedná se poznávací zájezd určený pro zkušené cestovatele, jejichž snem je na vlastní kůži zažít nekonečnou Sibiř, na vlastní oči vidět nejdelší řeku Sibiře – Jenisej, zakusit jízdu vlakem po Transsibiřské magistrále či plavbu lodí po nejstarším a nejhlubším jezeře na světě – Bajkalu. Dalším z vrcholů programu je horská turistika vulkanickou divočinou nádherné Kamčatky. Možnost fakultativních výletů na Kamčatce -  půldenní či celodenní plavby motorovou jachtou Avačinským zálivem s výhledem na pobřeží a vulkány, vrtulníkem ke Kurilskému jezeru, kde se shromažďuje až dvě stovky medvědů na lov lososů či do Doliny Gejzírů.  Pro zájemce se nabízí možnost spojení se zájezdem do KLDR č. 252.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  29.8. - 14.9.2022 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  110 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 4. den

Letecky do RUSKA, přes Moskvu do Krasnojarsku, milionového velkoměsta uprostřed Sibiře nad veletokem Jenisej. Vyhlídka na město z vrchu Karaulnaja, říční promenáda s parníkem - muzeem sv. Mikuláše, který převážel po Jeniseji careviče i Lenina. Lyžařské středisko Bobrový Log, lanovkou na vyhlídku na dominantu kraje - skalisko Takmak. Turistika ve skalním městě Stolby, jednom z přírodních skvostů Sibiře. Vyhlídka Car ryba na údolí Jeniseje. Divnogorsk, hráz Krasnojarské přehrady s druhou největší ruskou vodní elektrárnou. 1 100 km přejezd centrální Sibiří z Krasnojarsku do Irkutska vlakem po Transsibiřské magistrále.

5. - 8. den

Irkutsk, „Paříž Sibiře“ na řece Angaře. Starobylé kláštery a kostely, kozácké dřevěné domy i usedlosti carských vyhnanců - děkabristů, dům a ulice J. Haška, pestré trhy s tradičními produkty sibiřské přírody. Přejezd k Bajkalu. Výlet pronajatou lodí po jezeře do zlatokopecké osady Boľšije Koty s procházkou po okolí (vesnice, hřbitov, rododendronová tajga). Tradiční ruská baňa (sauna) s metličkami i koupel v Bajkalu, tradiční sibiřský oběd nebo večeře na lodi. Letovisko Listvjanka s limnografickým muzeem Bajkalu, Něrpinárium s představením tuleňů bajkalských, rybí trhy, vynikající pečení i uzení omulové. Volný den u Bajkalu (s možnostmi půldenních či celodenních výletů, např. lodí po Bajkalu s procházkou tunely legendární trati Krugobajkalka, na jižní břeh Bajkalu do oblasti Teplých jezer v pohoří Chamar-Daban s možným výstupem na vrch Monomachova čapka a koupáním, popř. i do Aršanu a Tunkské kotliny ve Východním Sajanu s burjatským osídlením, buddhistickým chrámem, mongolskými trhy, vodopády a horkými prameny). Lanovkou na Čerského kámen s vyhlídkou na Angaru vytékající z Bajkalu i na bájemi opředený Šamanský kámen. Skanzen Talcy s původní sibiřskou architekturou ruských osadníků i jurtami Burjatů či Evenků.

9. den

Přelet nad východní Sibiří na Kamčatku. Hlavní centrum Petropavlovsk-Kamčatskij. Panorama „domácích“ vulkánů, dominuje sopka Korjacká (3 456 m).

10. - 11. den

Vulkány Gorelyj a Mutnovskij. Přejezd terénním autem do sopečné divočiny. Výstup na vulkán Gorelyj (1 828 m), fantastické výhledy do aktivního kráteru, subalpinská flóra. Výstup do aktivního kráteru sopky Mutnovka (2 322 m), solfatary, fumaroly, vroucí bahno, vařící potoky - barevná učebnice geologie. Výhledy na sopky Viljučinská (2 173 m), Gorelaja (1 828 m) a Opala (1 776 m). Vodopády Mutnoj a Viljučinskij. Odpočinek a koupání v termálech ve Sněžné dolině či v Paratunce.

12. den

Petropavlovsk-Kamčatskij. Prohlídka města, v němž se zastavil čas. Leninovo náměstí s jeho obří sochou, památníky objevných plaveb a obrany města, historická děla, regionální muzeum. Volný program - možnost půldenní či celodenní plavby motorovou jachtou Avačinským zálivem s výhledem na pobřeží a vulkány. Skaliska Tři bratři, ostrov Staričkov, u celodenní verze i Ruský záliv s pozorováním kosatek. Ptačí kolonie na útesech, papuchalkové, mořští orli, lachtani. Rybolov a konzumace úlovků přímo na jachtě (rybí polévka ucha, krabi, syroví mořští ježci).

13. - 14. den

Celodenní výlety s horskou turistikou do kráteru sopky Vačkazce - cesta tajgou a tundrou s jezery, vodopády a četnými syslíky, na sopku Avačinskaja (2 741 m), možnost výstupu s fantastickými výhledy (za příznivého počasí) na dýmající vulkán Korjackij (3 456 m) a celou dlouhou vulkanickou řadu až ke vzdálené sopce Ključevskaja (4 750 m), nejvyšší hoře Kamčatky. Alternativně možnosti fakultativních celodenních výletů helikoptérou. NP Kronockij – termám Nalyčevo, kaldera sopky Uzon (1 617 m) a především světoznámá Dolina Gejzírů, jedno z největších gejzírových a geotermálních polí na světě a jediné v Eurasii (UNESCO) s teplými prameny, vodopády, horkou řekou a přibližně 200 gejzíry. Kurilské jezero - světově jedinečné místo, kde se shromažďují medvědi (kolem 200 kusů) na lov lososů. Neopakovatelné chvíle při jejich pozorování v krásné krajině pod vulkánem Iljinskij (1 578 m).  

15. - 16. den

Přelet z Petropavlovska do kosmopolitního tichomořského přístavu Vladivostok. Prohlídka „ruského San Franciska“. Orlí hnízdo - vyhlídka na město a most nad zálivem Zlatý roh. Nádraží s milníkem 9 288 km od Moskvy je konečnou Transsibiřské magistrály. Uvidíme i rodný dům Yula Brynnera? Muzeum ponorky S-56 „Stalinec“. Nejjižnější mys Egersheld s majákem na „konci země“. Přes nejdelší zavěšený a druhý nejvyšší most světa (pylon 321 m) na dříve zapovězený Ruský ostrov. Nově otevřené impozantní mořské akvárium i kampus univerzity Dálného východu, obranné pevnosti, pláže.

17. den

 Letecký návrat přes Moskvu domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava (vlak, pronajatá vozidla – mikrobusy, dodávky po trase, na Kamčatce terénní vozy/busy s místními řidiči)
 • Výlet pronajatou lodí po Bajkalu včetně pohoštění a bani (sauny)
 • Lanovky ve Stolbách a na Čerského kámen
 • Vstup do oceanária na Ruském ostrově včetně vyhlášené show s delfíny, mroži a běluhami
 • Vstup do národních parků na Kamčatce
 • 12x ubytování v hotelech 2-3* se snídaní, na Kamčatce 1x 4-lůžková chata, 1x nocleh v lůžkovém vlaku 2. třídy
 • 1x oběd/večeře při plavbě po Bajkalu
 • Vstupní vízum do Ruska a jeho vyřízení včetně pozvání od partnerské CK
 • Český průvodce
 • Místní průvodci v navštívených destinacích

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupné do muzeí, památek, ostatní vstupy a fakultativní aktivity
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 16 900 Kč
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například: 

 • Výlety na Bajkalu cca 50 EUR
 • Půldenní/celodenní plavba lodí Tichým oceánem: 60/120 EUR
 • Let vrtulníkem do Doliny Gejzírů cca 550 EUR
 • Let vrtulníkem ke Kurilskému jezeru cca 500 EUR
 • Oblety sopek cca 280 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd, jehož významnou součástí je i pěší turistika, zejména na Kamčatce. Zájezd proto vyžaduje jistou fyzickou zdatnost. Pěší část programu, tak jak je popsána v katalogu, by mohla některým účastníkům přinést spíše utrpení než povznášející zážitek, proto bude naší snahou přizpůsobit pěší program možnostem účastníků, samozřejmě pouze za podmínky souhlasu celé skupiny. Program ovšem může být měněn i z jiných důvodů – poslední dobou Rusko zvýšilo ostrahu míst, která považuje za strategická z hlediska obrany země a toto kritérium splňuje jak Kamčatka (raketová střelnice - testy balistických raket), tak i Vladivostok (Tichomořská flotila - dříve zakázané město). Po letech uvolňování a otevírání míst dříve pro zahraniční návštěvníky nedostupných, nyní bohužel pozvolna dochází k opačnému procesu. Je proto možné, že návštěvu některých plánovaných míst ruské úřady nepovolí. Je třeba to respektovat, protože to nejsme žádným způsobem schopni ovlivnit.

Po dobu zájezdu se budeme pohybovat pronajatými vozidly – pronajaté mikrobusy a dodávky v Rusku, terénní vozy s místními řidiči na Kamčatce. Po Bajkalu se budeme plavit na pronajaté lodi včetně pohoštění a bani (sauny). Lanovku využijeme ve Stolbách a na Čerský kámen. Z Krasnojarsku do Irkutska nás čeká dlouhá cesta lůžkovým vlakem po Transsibiřské magistrále (ve vlaku strávíme necelých 20 hodin). Během cesty bude vlak několikrát zastavovat, vždy na cca 15-30 minut, tohoto času lze využít k případným nákupům od trhovců či v kioscích na nádraží (pouze přes den). Trasu z Irkutsku do Petropavlovsku a z Petropavlovsku do Vladivostoku překonáme letecky.

Míra komfortu

V Rusku většinou budeme ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v hotelech kategorie 3* (někdy 2*). Hotely jsou většinou situovány ve výborné poloze v centru měst nebo na břehu Bajkalu. V Petropavlovsku, vzhledem k specifickým kamčatským podmínkám, bude mít hotel společnou koupelnu a WC pro dva pokoje (byť hotel patří mezi nejoceňovanější ve městě). Jednu noc na Kamčatce strávíme v tradiční malebné rustikální horské chatě ve Sněžné dolině v pokojích po 4 osobách (2 postele nad sebou) s koupelnou a toaletami buď na pokoji, nebo společnými na chodbě. Jednu noc strávíme v lůžkovém vlaku 2. třídy ve čtyřlůžkových kupé. Jak v horské chatě, tak ve vlaku budou k dispozici přikrývky i povlečení, brát si vlastní spacák nebo prostěradlo proto není nutné. Po celou dobu pobytu v Rusku jsou součástí ceny zájezdu snídaně (servírované v místech ubytování). Pokud brzký čas odjezdu z hotelu posnídat neumožní, bude standardní snídaně nahrazena studeným balíčkem na cestu, bude-li to možné. Dále jsou do ceny zájezdu zahrnuty dvě hlavní jídla – oběd, resp. večeře při výletech po Bajkalu a okolí. Ostatní strava není do ceny zájezdu zahrnuta a každý účastník si ji zajišťuje sám. Na oběd nebude většinou vzhledem k nabitému programu čas ani příležitost, proto bude vhodné si vždy pro stravování přes den připravit dopředu nějaké jídlo s sebou. Nakoupit bude možné v supermarketech nebo na tržnicích. Čas a klid na teplé jídlo tak bude většinou až večer. Součástí některých hotelů je restaurace, nebo je možné vyrazit mimo hotel do místní restaurace, případně na tržnici. Základní potraviny jsou v Rusku běžně ke koupi, doporučujeme však kupovat a konzumovat pouze balené produkty či řádně ošetřenou zeleninu a ovoce. Zásadně nedoporučujeme kupovat u prodejních stánků alkoholické nápoje a kuřivo. Největší pochoutka, kterou lze v Rusku ochutnat, je čeburyk – veliký piroh s výborně kořeněným masem.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobrý den, rád bych Vám poděkoval za vzorné vyřizování záležitostí zájezdu (4.-21.8. Rusko), který se mimořádně vydařil.  

Jaroslav P.

31.8.2014

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

18.5. - 5.6.2022
+ další 3 termíny
19 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
236 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

13.9. - 1.10.2022
+ další 1 termín
19 dní
Rusko - Korejská lidově demokratická republika
250 Rusko - Korejská lidově demokratická republika

Vladivostok a Severní Korea, Jenisej, Bajkal, Kamčatka

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog