Rusko - Korejská lidově demokratická republika

250

Rusko - Korejská lidově demokratická republika

Vladivostok a Severní Korea, Jenisej, Bajkal, Kamčatka

Ruská Sibiř, Bajkal a sopky divukrásné Kamčatky. Světu uzavřená Severní Korea

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Nezapomenutelné putování ruskou Sibiří od impozantních skalních věží nad Jenisejem přes „sladkovodní moře“ Bajkal až k sopkám divukrásné Kamčatky a břehům Tichého oceánu v Přímořském kraji, v nejvýchodnějších a nejvzdálenějších končinách Ruska. Cesta po nejslavnější velké železnici světa, divu techniky a lidské nezlomnosti - Transsibiřské magistrále. Výlet do KLDR v menší skupince pro silnější zážitky. „Za hranice všedních dní“ zpět do rozjásané "stalinské" atmosféry 50.let. Do jedné z nejobtížněji přístupných zemí světa, vyznávající Kim Ir-senovu ideu absolutní soběstačnosti - Čučche, kdy „člověk vše vede a vše rozhoduje“. Do země, kde květiny nesou jména velkých vůdců. Do země s dálnicemi, na nichž můžete hrát fotbal. S prázdnými bulváry, monumentálními a prostornými hotely, paláci, památníky i výjimečně krásnou korejskou přírodou. Zlatým hřebem je prodloužený pobyt v Diamantových horách, nejkrásnější části korejského poloostrova. KLDR se nesmírně rychle proměňuje a byť je Pchjongjang ještě stále jediným velkoměstem na světě, kde neřešíte problémy s parkováním, i on vás ohromí překotnými změnami a velkorysou výstavbou. Není čas s návštěvou otálet, za pár let bude KLDR již zcela jinou zemí než je ta, kterou očekáváte! Přídavkem je návštěva Vladivostoku, konečné Transsibiřské magistrály a brány Ruska do Tichomoří, a Ruského ostrova s novým obřím akváriem, včetně velkolepé show s delfíny, mroži a běluhami.

Navštívíme místa, kam se mnoho turistů dosud nepodívalo. Společně si vychutnáme jízdu po nejdelší železniční trati na světě! Z Moskvy do Vladivostoku před sto lety vlak potřeboval 16 dní. Na každé zastávce se cestující mohou zásobit zbožím, které na nástupištích prodávají místní prodavačky. I vulkanická Kamčatka má svým obdivovatelům co nabídnout. Hustota vulkánů zde je světovým unikátem. Pro aktivní jedince cesta nabízí možnost podniknout řadu výletů do panenské přírody.  Dobrodružný výprava lodí po Bajkale a výstup na aktivní vulkány s neuvěřitelnými výhledy na okolní krátery. Možnost fakultativních výletů na Kamčatce.  KLDR je jednou ze zemí, která je velmi izolovaná od okolního světa. Dostaneme šanci poodhalit její taje a nahlédnout tam, kam se mnoho turistů dosud nepodívalo!

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 4. den

Letecky do RUSKA, přes Moskvu do Krasnojarsku, milionového velkoměsta uprostřed Sibiře nad veletokem Jenisej. Vyhlídka na město z vrchu Karaulnaja, říční promenáda s parníkem - muzeem sv. Mikuláše, který převážel po Jeniseji careviče i Lenina. Lyžařské středisko Bobrový Log, lanovkou na vyhlídku na dominantu kraje - skalisko Takmak. Turistika ve skalním městě Stolby, jednom z přírodních skvostů Sibiře. Vyhlídka Car ryba na údolí Jeniseje. Divnogorsk, hráz Krasnojarské přehrady s druhou největší ruskou vodní elektrárnou. 1 100 km přejezd centrální Sibiří z Krasnojarsku do Irkutska vlakem po Transsibiřské magistrále.

5. - 8. den

Irkutsk, „Paříž Sibiře“ na řece Angaře. Starobylé kláštery a kostely, kozácké dřevěné domy i usedlosti carských vyhnanců - Děkabristů, dům a ulice J. Haška, pestré trhy s tradičními produkty sibiřské přírody. Přejezd k Bajkalu. Výlet pronajatou lodí po jezeře do zlatokopecké osady Boľšije Koty s procházkou po okolí (vesnice, hřbitov, rododendronová tajga). Tradiční ruská baňa (sauna) s metličkami i koupel v Bajkalu, tradiční sibiřský oběd nebo večeře na lodi. Letovisko Listvjanka s limnografickým muzeem Bajkalu, Něrpinárium s představením tuleňů bajkalských, rybí trhy, vynikající pečení i uzení omulové. Volný den u Bajkalu s možnostmi půldenních či celodenních výletů. Lanovkou na Čerského kámen s vyhlídkou na Angaru vytékající z Bajkalu i na bájemi opředený Šamanský kámen. Skanzen Talcy s původní sibiřskou architekturou ruských osadníků i jurtami Burjatů či Evenků.

9. den

Přelet nad východní Sibiří na Kamčatku. Hlavní centrum Petropavlovsk-Kamčatskij. Panorama „domácích“ vulkánů, dominuje sopka Korjacká (3 456 m).

10. - 11. den

Vulkány Gorelyj a Mutnovskij. Přejezd terénním autem do sopečné divočiny. Výstup na vulkán Gorelyj (1 828 m), fantastické výhledy do aktivního kráteru, subalpinská flóra. Výstup do aktivního kráteru sopky Mutnovka (2 322 m): solfatary, fumaroly, vroucí bahno, vařící potoky - barevná učebnice geologie. Výhledy na sopky Viljučinská (2 173 m), Gorelaja (1 828 m) a Opala (1 776 m). Vodopády Mutnoj a Viljučinskij. Odpočinek a koupání v termálech ve Sněžné dolině či v Paratunce.

12. den

Petropavlovsk-Kamčatskij. Prohlídka města, v němž se zastavil čas. Leninovo náměstí s jeho obří sochou, památníky objevných plaveb a obrany města, historická děla, regionální muzeum. Volný program - možnost půldenní či celodenní plavby motorovou jachtou Avačinským zálivem s výhledem na pobřeží a vulkány. Skaliska Tři bratři, ostrov Staričkov, u celodenní verze i Ruský záliv s pozorováním kosatek. Ptačí kolonie na útesech, papuchalkové, mořští orli, lachtani. Rybolov a konzumace úlovků přímo na jachtě (rybí polévka ucha, krabi, syroví mořští ježci).

13. - 14. den

Celodenní výlety s horskou turistikou: kráter sopky Vačkažce,  sopka Avačinskaja (2 741 m) - možnost výstupu s fantastickými výhledy (za příznivého počasí) na dýmající vulkán Korjackij (3 456 m) a celou dlouhou vulkanickou řadu až ke vzdálené sopce Ključevskaja (4 750 m), nejvyšší hoře Kamčatky. Alternativně možnosti fakultativních celodenních výletů helikoptérou. NP Kronockij - termály Nalyčevo, kaldera sopky Uzon (1 617 m) a především světoznámá Dolina Gejzírů, jedno z největších gejzírových a geotermálních polí na světě a jediné v Eurasii (UNESCO) s teplými prameny, vodopády, horkou řekou a přibližně 200 gejzíry. Kurilské jezero - světově jedinečné místo, kde se shromažďuje až 200 medvědů na lov lososů. Neopakovatelné chvíle při jejich pozorování v krásné krajině pod vulkánem Iljinskij (1 578 m).

15. - 16. den

Přelet z Petropavlovska do kosmopolitního tichomořského přístavu Vladivostok. Prohlídka „ruského San Franciska“. Orlí hnízdo - vyhlídka na město a most nad zálivem Zlatý roh. Nádraží s milníkem 9 288 km od Moskvy je konečnou Transsibiřské magistrály. Uvidíme i rodný dům Yula Brynnera? Muzeum ponorky S-56 „Stalinec“. Nejjižnější mys Egersheld s majákem na „konci země“. Přes nejdelší zavěšený a druhý nejvyšší most světa (pylon 321 m) na dříve zapovězený Ruský ostrov. Nově otevřené impozantní mořské akvárium i kampus univerzity Dálného východu, obranné pevnosti, pláže.

17. den

Přelet do hlavního města KLDR Pchjongjangu. Ubytování v 4* hotelu Yanggakdo (170 m), popř. Koryo (143 m). Projížďka městem. Triumfální oblouk (vysoký 60 m a větší než pařížský). 170 m vysoká věž Čučche se zářícím plamenem, jedinečná vyhlídka na celý Pchjongjang s dominantami obřího stadionu 1. Máje - dějiště Arirangů a především konečně dostavěného, ale stále nefunkčního Rjugjongu (s 330 m a 105 patry v 80. letech plánovaný jako největší a nejvyšší hotel světa). Obří komplex Mansudae - parlament a památník s 20 m sochami Kim Ir-sena a Kim Čong-ila (kladení květin), Památník zakladatelů strany s 50 m vysokým srpem, kladivem a štětcem.

18. den

Mjohjangsan. Na sever do Hor tajemné vůně. Výstava mezinárodního přátelství s dary světových státníků (včetně těch našich, komunistických) oběma zemřelým severokorejským velikánům. Pohjon - nejvýznamnější buddhistický chrám v KLDR, na jehož pagodě Kim Ir-sen učil mnichy násobilku. Pěší výlet pod Mt. Mjohjang (1909 m) údolím Manpok (Deset tisíc vodopádů) podél působivých mnohastupňových kaskádových vodopádů. Návrat do Pchjongjangu.

19. den

Na jih do Kesongu, příhraničního města a bývalé metropole království Korjo. Pchanmundžom na 38. rovnoběžce - návštěva demilitarizované zóny přímo na nejpřísněji střežené hranici světa. Podaří se nám opět překvapivý několikametrový výpad do Jižní Korey v konferenční budově OSN? Rozkročíme se nad hranicí s každou nohou v jiné Koreji? Vesnička propagandy s největší vlajkou na světě, vyhlídka na jihokorejskou „Berlínskou“ zeď. Kesong - město ženšenu. Muzeum říše Korjo. Hrobka 31. korejského krále Kongmina ze 14. století. Návrat do Pchjongjangu.

20. den

Pchjongjang. Kumsusan - ohromující mauzoleum Věčného prezidenta Kim Ir-sena a Milovaného vůdce Kim Čong-ila, proti němuž prý vypadá „to Maovo jako králíkárna a Leninovo jako krabice od bot“. Muzeum korejské války s monumentálním panoramatem bitvy o Tedžon. Prohlídka americké špionážní lodě Pueblo - trofeje z r. 1968. Symbolický střed země - náměstí Kim Ir-sena s Velkou lidovou knihovnou, v níž nechybí ani české odborné tituly. Palác dětí a studentů s uměleckou show. Možnost večerní procházky po nasvíceném „Pchjonjangském Dubaji“, zcela novém bulváru Vědců s avantgardní výškovou architekturou.

21. - 22. den

Napříč Korejským poloostrovem na východ k Japonskému moři. Horský vodopád Ulim. Přístav a první severokorejské přímořské letovisko Wonsan. Návštěva družstevní farmy Čonsam. Jezero Sižung s léčivým bahnem (možnost léčebných a kosmetických procedur - od cca 20 EUR), koupání na nedotčených písečných plážích Východního (Japonského) moře. Jízda do překrásných Diamantových hor (1 639 m) s 12 tisíci jehlovitými žulovými štíty, vodopády, jeskyněmi, termálními prameny a buddhistickými pagodami a poustevnami. Turistika v horách Kumgansanu - výstup k nejkrásnějšímu korejskému vodopádu Kurjong (Vodopád devíti draků, výška 75 m), opředenému legendami. Pobyt a možnost koupání u Kumgangského moře - nejkrásnější části pobřeží Korey s abradovanými skalisky, lagunami, nesčetnými žulovými sloupy a plážemi. Laguna Samilpo - utěšené scenérie jezera s ostrůvky porostlými borovicemi. Noclehy v hotelu Kumgangsan nedaleko ostře střežených hranic obou Korejí.

23. den

Při cestě zpět zastávka v moderním lyžařském letovisku Masikrjong (1 350 m), „severokorejském Aspenu“ se 110 km sjezdovek. Oběd v luxusním resortním hotelu Masik. Návrat do Pchjongjangu. Mangjongdae a rodný dům Kim Ir-sena. Projížďka metrem (stanice např. Rudá hvězda, Soudruh aj.), jedním z nejhlubších a nejokázalejších na světě. Procházka parkem Moran. Historické opevnění, vyhlídky na Pchjongjang, altánky s radostnými tanci náhodných návštěvníků, zastřílíte si na střelnici? Nákupy s místními v pchjongjangském supermarketu. Večeře na rozloučenou.

24. - 25. den

Odlet z Pchjongjangu do Vladivostoku. Volný program v centru a na nábřežích, případně prohlídka dalších míst (např. Mořský hřbitov s hroby 163 čs. legionářů).  Návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety
 • Veškerá doprava (vlak, pronajatá vozidla – mikrobusy, dodávky po trase, na Kamčatce terénní vozy s místními řidiči, místní přelety, pronajatý mikrobus v KLDR i v Rusku s místními řidiči)
 • Výlet pronajatou lodí po Bajkale včetně pohoštění a bani (sauny), lanovky ve Stolbách a na Čerského kámen
 • Vstup do národních parků na Kamčatce
 • V KLDR vstupné do objektů dle programu včetně vyhlídky z věže Čučche
 • Vstup do oceanária na Ruském ostrově včetně show s delfíny, mroži a běluhami
 • Vstupní dvouvstupové vízum do Ruska a vstupní vízum do KLDR a jejich vyřízení včetně pozvání od partnerských CK
 • Ubytování v hotelech 2*-3* se snídaní, na Kamčatce 1x 4-lůžková chata, 1x nocleh v lůžkovém vlaku 2.třídy
 • Ubytování 9x v hotelu (5x Pchjongjang 4*, 2x Kumgangsan 4*, 2x Vladivostok 3*) vždy ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím
 • V KLDR 7x plná penze, v Rusku 2x snídaně
 • 1x oběd/večeře při plavbě po Bajkalu
 • Český průvodce, místní průvodci ve většině navštívených míst, v KLDR místní průvodci a organizátoři po celou dobu pobytu

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Půldenní/celodenní plavba lodí Tichým oceánem včetně ochutnávek (cca 60/120 EUR)
 • Let vrtulníkem do Doliny Gejzírů (cca 550 EUR), ke Kurilskému jezeru (cca 500 EUR), oblety sopek (cca od 280 EUR)
 • Fakultativní výlety na Bajkalu cca 50 EUR
 • Vstupné do muzeí, památek, ostatní vstupy a fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 27 500 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Na zájezdě se budeme pohybovat pronajatými vozidly – pronajaté mikrobusy a dodávky v Rusku, na Kamčatce terénní vozy s místními řidiči, pronajatý mikrobus v KLDR. Po Bajkale budeme mít pronajatou loď včetně pohoštění a bani (sauny), lanovkou se dostaneme ve Stolbách a na Čerský kámen. Z Krasnojarska do Irkutska pojedeme vlakem po Transsibiřské magistrále. Ve vlaku tedy strávíte necelých 20 hodin. Během cesty bude vlak několikrát zastavovat na cca 15-30 minut a tohoto času je možné využít k případným nákupům od trhovců či v kioscích na nádraží (nebude-li to v noci). 

Míra komfortu

V Rusku většinou budete ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním příslušenstvím v hotelech na úrovni 3* (někdy 2*), většinou ve výborné poloze v centru měst nebo na břehu Bajkalu. Vzhledem ke specifickým kamčatským podmínkám bude mít hotel v Petropavlovsku společnou koupelnu a WC pro dva pokoje. Přitom hotel patří mezi nejoceňovanější ve městě. Jednu noc na Kamčatce strávíte v tradiční malebné rustikální horské chatě ve Sněžné dolině v pokojích po 4 osobách (2 postele nad sebou) s koupelnou a toaletami buď na pokoji, nebo společnými na chodbě. Jednu noc strávíte ve vlaku v čtyřlůžkových kupé lůžkového vlaku 2. třídy. Jak v horské chatě, tak ve vlaku budete mít k dispozici přikrývky i povlečení, brát si vlastní spacák nebo prostěradlo proto není nutné. V KLDR budete ubytováni 5 nocí v Pchongjangu v nejlépe hodnoceném hotelu v zemi (4*) a 2 noci v hotelu Kumgangsanu.

Po celém pobytu v Rusku jsou v ceně zájezdu snídaně (v místech ubytování), pokud je časy odjezdu z hotelů umožní, resp. bude-li možnost nahradit je v takových případech studenými balíčky na cestu. Kromě nich jsou v ceně i dvě hlavní jídla (oběd resp. večeři) při výletech po Bajkalu a okolí. Na oběd většinou nebude čas ani příležitost, proto bude třeba si připravovat nějaké jídlo na den s sebou. Večeře budou řešeny v restauracích buď na hotelu, nebo ve městech. Naproti tomu v KLDR je po celou dobu pobytu plná penze, tedy jídlo třikrát denně.  

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Vrátila jsem se ze zájezdu do KLDR, který jsem absolvovala ve dnech 12.10. až 23.10.2015. Touto cestou děkuji vaší kanceláři za zprostředkované služby, které jste mi poskytli, abych se zájezdu mohla zúčastnit. Děkuji za ochotu pracovnic z kanceláře, poskytnutí všech informací, abych všechny formality stačila vyřídit, zájezdu se zúčastnit. Zájezd se vyřizoval tzv. na poslední chvíli, protože nebylo stále jasné, zda se sejde dostatečné počet účastníků. Díky CK Livinstone se vše zvládlo. Zájezd se vydařil, program byl sestavený se znalostí tamního prostředí, služby české průvodkyně paní Renaty Hávkové,  ochota pomáhat a  nám účastníků  po celou dobu zájezdu i její výklad reálií  Koree, navštívených míst, byly detailní, příkladné. Zážitky ze zájezdu úžasné. S CK Livingstone jezdím opakovaně a tak to i zůstane, CK letitě doporučuji svým známým.

Alena K.

31.10.2015

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál - Indie
236 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

6.4. - 24.4.2022
+ další 3 termíny
19 dní
Rusko – Velká sibiřská cesta
251 Rusko – Velká sibiřská cesta

Jenisej, Bajkal, Kamčatka a Vladivostok

29.8. - 14.9.2022
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog