1. - 4. den
Letecky do RUSKA, přes Moskvu do Krasnojarsku, milionového velkoměsta uprostřed Sibiře nad veletokem Jenisej. Vyhlídka na město z vrchu Karaulnaja, říční promenáda s parníkem - muzeem sv. Mikuláše, který převážel po Jeniseji careviče i Lenina. Lyžařské středisko Bobrový Log, lanovkou na vyhlídku na dominantu kraje - skalisko Takmak. Turistika ve skalním městě Stolby, jednom z přírodních skvostů Sibiře. Vyhlídka Car ryba na údolí Jeniseje. Divnogorsk, hráz Krasnojarské přehrady s druhou největší ruskou vodní elektrárnou. 1 100 km přejezd centrální Sibiří z Krasnojarsku do Irkutska vlakem po Transsibiřské magistrále.
5. - 8. den
Irkutsk, „Paříž Sibiře“ na řece Angaře. Starobylé kláštery a kostely, kozácké dřevěné domy i usedlosti carských vyhnanců - Děkabristů, dům a ulice J. Haška, pestré trhy s tradičními produkty sibiřské přírody. Přejezd k Bajkalu. Výlet pronajatou lodí po jezeře do zlatokopecké osady Boľšije Koty s procházkou po okolí (vesnice, hřbitov, rododendronová tajga). Tradiční ruská baňa (sauna) s metličkami i koupel v Bajkalu, tradiční sibiřský oběd nebo večeře na lodi. Letovisko Listvjanka s limnografickým muzeem Bajkalu, Něrpinárium s představením tuleňů bajkalských, rybí trhy, vynikající pečení i uzení omulové. Volný den u Bajkalu s možnostmi půldenních či celodenních výletů. Lanovkou na Čerského kámen s vyhlídkou na Angaru vytékající z Bajkalu i na bájemi opředený Šamanský kámen. Skanzen Talcy s původní sibiřskou architekturou ruských osadníků i jurtami Burjatů či Evenků.
9. den
Přelet nad východní Sibiří na Kamčatku. Hlavní centrum Petropavlovsk-Kamčatskij. Panorama „domácích“ vulkánů, dominuje sopka Korjacká (3 456 m).
10. - 11. den
Vulkány Gorelyj a Mutnovskij. Přejezd terénním autem do sopečné divočiny. Výstup na vulkán Gorelyj (1 828 m), fantastické výhledy do aktivního kráteru, subalpinská flóra. Výstup do aktivního kráteru sopky Mutnovka (2 322 m): solfatary, fumaroly, vroucí bahno, vařící potoky - barevná učebnice geologie. Výhledy na sopky Viljučinská (2 173 m), Gorelaja (1 828 m) a Opala (1 776 m). Vodopády Mutnoj a Viljučinskij. Odpočinek a koupání v termálech ve Sněžné dolině či v Paratunce.
12. den
Petropavlovsk-Kamčatskij. Prohlídka města, v němž se zastavil čas. Leninovo náměstí s jeho obří sochou, památníky objevných plaveb a obrany města, historická děla, regionální muzeum. Volný program - možnost půldenní či celodenní plavby motorovou jachtou Avačinským zálivem s výhledem na pobřeží a vulkány. Skaliska Tři bratři, ostrov Staričkov, u celodenní verze i Ruský záliv s pozorováním kosatek. Ptačí kolonie na útesech, papuchalkové, mořští orli, lachtani. Rybolov a konzumace úlovků přímo na jachtě (rybí polévka ucha, krabi, syroví mořští ježci).
13. - 14. den
Celodenní výlety s horskou turistikou: kráter sopky Vačkažce, sopka Avačinskaja (2 741 m) - možnost výstupu s fantastickými výhledy (za příznivého počasí) na dýmající vulkán Korjackij (3 456 m) a celou dlouhou vulkanickou řadu až ke vzdálené sopce Ključevskaja (4 750 m), nejvyšší hoře Kamčatky. Alternativně možnosti fakultativních celodenních výletů helikoptérou. NP Kronockij - termály Nalyčevo, kaldera sopky Uzon (1 617 m) a především světoznámá Dolina Gejzírů, jedno z největších gejzírových a geotermálních polí na světě a jediné v Eurasii (UNESCO) s teplými prameny, vodopády, horkou řekou a přibližně 200 gejzíry. Kurilské jezero - světově jedinečné místo, kde se shromažďuje až 200 medvědů na lov lososů. Neopakovatelné chvíle při jejich pozorování v krásné krajině pod vulkánem Iljinskij (1 578 m).
15. - 16. den
Přelet z Petropavlovska do kosmopolitního tichomořského přístavu Vladivostok. Prohlídka „ruského San Franciska“. Orlí hnízdo - vyhlídka na město a most nad zálivem Zlatý roh. Nádraží s milníkem 9 288 km od Moskvy je konečnou Transsibiřské magistrály. Uvidíme i rodný dům Yula Brynnera? Muzeum ponorky S-56 „Stalinec“. Nejjižnější mys Egersheld s majákem na „konci země“. Přes nejdelší zavěšený a druhý nejvyšší most světa (pylon 321 m) na dříve zapovězený Ruský ostrov. Nově otevřené impozantní mořské akvárium i kampus univerzity Dálného východu, obranné pevnosti, pláže.
17. den
Přelet do hlavního města KLDR Pchjongjangu. Ubytování v 4* hotelu Yanggakdo (170 m), popř. Koryo (143 m). Projížďka městem. Triumfální oblouk (vysoký 60 m a větší než pařížský). 170 m vysoká věž Čučche se zářícím plamenem, jedinečná vyhlídka na celý Pchjongjang s dominantami obřího stadionu 1. Máje - dějiště Arirangů a především konečně dostavěného, ale stále nefunkčního Rjugjongu (s 330 m a 105 patry v 80. letech plánovaný jako největší a nejvyšší hotel světa). Obří komplex Mansudae - parlament a památník s 20 m sochami Kim Ir-sena a Kim Čong-ila (kladení květin), Památník zakladatelů strany s 50 m vysokým srpem, kladivem a štětcem.
18. den
Mjohjangsan. Na sever do Hor tajemné vůně. Výstava mezinárodního přátelství s dary světových státníků (včetně těch našich, komunistických) oběma zemřelým severokorejským velikánům. Pohjon - nejvýznamnější buddhistický chrám v KLDR, na jehož pagodě Kim Ir-sen učil mnichy násobilku. Pěší výlet pod Mt. Mjohjang (1909 m) údolím Manpok (Deset tisíc vodopádů) podél působivých mnohastupňových kaskádových vodopádů. Návrat do Pchjongjangu.
19. den
Na jih do Kesongu, příhraničního města a bývalé metropole království Korjo. Pchanmundžom na 38. rovnoběžce - návštěva demilitarizované zóny přímo na nejpřísněji střežené hranici světa. Podaří se nám opět překvapivý několikametrový výpad do Jižní Korey v konferenční budově OSN? Rozkročíme se nad hranicí s každou nohou v jiné Koreji? Vesnička propagandy s největší vlajkou na světě, vyhlídka na jihokorejskou „Berlínskou“ zeď. Kesong - město ženšenu. Muzeum říše Korjo. Hrobka 31. korejského krále Kongmina ze 14. století. Návrat do Pchjongjangu.
20. den
Pchjongjang. Kumsusan - ohromující mauzoleum Věčného prezidenta Kim Ir-sena a Milovaného vůdce Kim Čong-ila, proti němuž prý vypadá „to Maovo jako králíkárna a Leninovo jako krabice od bot“. Muzeum korejské války s monumentálním panoramatem bitvy o Tedžon. Prohlídka americké špionážní lodě Pueblo - trofeje z r. 1968. Symbolický střed země - náměstí Kim Ir-sena s Velkou lidovou knihovnou, v níž nechybí ani české odborné tituly. Palác dětí a studentů s uměleckou show. Možnost večerní procházky po nasvíceném „Pchjonjangském Dubaji“, zcela novém bulváru Vědců s avantgardní výškovou architekturou.
21. - 22. den
Napříč Korejským poloostrovem na východ k Japonskému moři. Horský vodopád Ulim. Přístav a první severokorejské přímořské letovisko Wonsan. Návštěva družstevní farmy Čonsam. Jezero Sižung s léčivým bahnem (možnost léčebných a kosmetických procedur - od cca 20 EUR), koupání na nedotčených písečných plážích Východního (Japonského) moře. Jízda do překrásných Diamantových hor (1 639 m) s 12 tisíci jehlovitými žulovými štíty, vodopády, jeskyněmi, termálními prameny a buddhistickými pagodami a poustevnami. Turistika v horách Kumgansanu - výstup k nejkrásnějšímu korejskému vodopádu Kurjong (Vodopád devíti draků, výška 75 m), opředenému legendami. Pobyt a možnost koupání u Kumgangského moře - nejkrásnější části pobřeží Korey s abradovanými skalisky, lagunami, nesčetnými žulovými sloupy a plážemi. Laguna Samilpo - utěšené scenérie jezera s ostrůvky porostlými borovicemi. Noclehy v hotelu Kumgangsan nedaleko ostře střežených hranic obou Korejí.
23. den
Při cestě zpět zastávka v moderním lyžařském letovisku Masikrjong (1 350 m), „severokorejském Aspenu“ se 110 km sjezdovek. Oběd v luxusním resortním hotelu Masik. Návrat do Pchjongjangu. Mangjongdae a rodný dům Kim Ir-sena. Projížďka metrem (stanice např. Rudá hvězda, Soudruh aj.), jedním z nejhlubších a nejokázalejších na světě. Procházka parkem Moran. Historické opevnění, vyhlídky na Pchjongjang, altánky s radostnými tanci náhodných návštěvníků, zastřílíte si na střelnici? Nákupy s místními v pchjongjangském supermarketu. Večeře na rozloučenou.
24. - 25. den
Odlet z Pchjongjangu do Vladivostoku. Volný program v centru a na nábřežích, případně prohlídka dalších míst (např. Mořský hřbitov s hroby 163 čs. legionářů). Návrat domů.