Papua Nová Guinea

430

Papua Nová Guinea

Jedinečný festival barev Goroka

Zvyky, kultura a tradice, atraktivní etnika a festival barev Goroka

NovinkaFestivaly a etnika

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 7

Unikátní festivalové veselí je šancí zažít a nafotit mimořádné okamžiky. Desítky zajímavých etnických skupin a kmenů prezentují skvělé rituály a tance „bezbolestně“. Barevné ozdoby těl a jejich doplňky jsou nevídané. „Blátiví muži“ kmene Asaro se při tanci pohybují pomalu, v ruce třímají jen listoví. Když na vás míří šíp či oštěp, přeběhne mráz po zádech! Zde naštěstí v bezpečnějším „balení“.
 

Akce pro cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Poznejte zvyky, kulturu a tradice místních zblízka. Termín se může mírně posunout v závislosti na aktuálním datu konání festivalu. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Doporučujeme všem, kteří chtějí zažít něco jedinečného.

Termíny a rezervace

Termín: 4.9. - 19.9.201916 dní / 12 nocí (16 dní / 12 nocí)Cena: 147 000 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 4 volná místa Rezervovat

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Jihovýchodní Asii poprvé navštívil v památném roce 2000, aby se tam, jak sám říká, "zacyklil". Pořád ho něco táhne zpátky - objevovat nové neznámé obzory a stejně tak vracet se na milovaná místa. Považuje za štěstí, že v posledních letech v Asii tráví většinu č...

Více informací o průvodci

Marek

Marek Telička

Rodilý Brňák, který před velkoměstským shonem utekl do malé vesnice pod Hostýnskými vrchy. V minulosti byl zaměstnancem cestovní kanceláře Livingstone a průvodce dělal profesně. Přes různé pozice v mediální branži, včetně pětileté epizody finančního novináře, se dostal k vedení časopisu Příroda....

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Marek Telička

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky na PAPUU NOVOU GUINEU. Kosmopolitní hlavní město Port Moresby je plné atrakcí. Skvělá muzea poodhalí unikum jedinečné země.

4. den

Letecky do Wewak, metropole provincie Východní Sepik. Legendární výchozí místo výprav do tropického pralesa. Oblast stále drží taje a mystéria.

5. - 6. den

V Pagwi se nalodíme na plavbu po řece Sepik, guinejské Amazonce. Magický tok nás zavede do srdce tajemného vnitrozemí. Neuvěřitelná tropická džungle, domorodé vesnice, tradiční rituály a zajímaví domorodci tvoří skvělou kombinaci výjimečných prožitků. Unikátní rituální chýše tambaran plné skvělých řezeb. Obrovské masky, iniciační amulety, skvostné totemy šokují. „Krokodýlí muži“ s brutálním jizvením. Šance na lov krokodýlů vrháním neomylného kopí... Minule vždy našlo cíl! Naštěstí jen těla krokodýlů... Fantastické kmeny u jezera Chambri. Řezbářská a keramická centra v okolí Aibom. Parádní tance zde mají jinou atmosféru. Rozhoří se opět magické plameny duchů?

7. den

Z Pangwi putování do Wewak. Scénický horský let do Mt. Hagen. Stejnojmenná sopka v srdci Západní vysočiny uprostřed údolí Waghi. Ubytování v ráji ptačí říše.

8. den

Výstup pralesem po úbočí Mt. Hagen s pestrou faunou. Opojná krása orchidejí. Fantastické pozorování ptactva. Barevní krasavci džungle šokují odvážnou rozmanitostí. Eden nejen pro ornitology. Uvidíme i královny ptačí říše, rajky? Délka treku bude uzpůsobena fyzické kondici skupiny.

9. den

Poutavou krajinou do Kundiavy. Domov „blátivých mužů“ kmene Asoro. Nahá těla pokrytá blátem a těžké hliněné masky překvapí.

10. den

Pokračujeme na východ do nejkrásnějšího místa oblasti Goroka, centra pěstování opojné kávy.

11. - 12. den

Goroka festival je pestrým gejzírem barev, ozdob, tanců a emocí. Tradiční rituály, masky, tance a zvyky jsou mimořádně působivé. Tajemní válečníci Huli, kteří si malují obličej žlutou, červenou a bílou barvou. Z vlasů vyrábějí „paruky“, které vypadají jako klobouky či křídla. Zdobí je peřím rajek a barevných papoušků. Doplňkem vzhledu je bojová sekera s pařátem kasuára. Muži kmene Asaro v blátivých maskách a další tradiční kmeny zde defilují v pitoreskní podívané. Desítky etnických skupin předvádějí taneční umění a ozdoby těl. Barevné peří rajek hraje hlavní roli.

13. - 14. den

Přelet z Goroky do Port Moresby je další šancí mimořádné podívané. Domov etnické skupiny Motu. První Evropané sem zavítali až v roce 1873. Strategické místo Japonců v 2.světové válce. Výjimečný parlament je malý skvost velké architektury. Národní muzeum plné senzačních řezeb a masek vysvětlí i zasvětí. Chlazené pivo SP s etiketou rajky příjemně ochladí předchozí horké emoce.

15. - 16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Přelety Port Moresby - Wewak, Goroka - Port Moresby a charterový let Wewak - Mt. Hagen. 
 • Lodí po řece Sepik. 
 • Pronajatá vozidla. 
 • Vybavení permitů a povolení. 
 • Ubytování 10x v turistických hotýlcích a 2x u místních rodin. 
 • Snídaně. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci dle potřeb. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Odletové taxy. 
 • Stravování nad rámec programu. 
 • Vstupné do vesnic, na festival, poplatky za focení. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 900 Kč. 
 • Spropitné.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. I když se jedná ještě o turisty méně objevenou oblast, charakter akce umožňuje zpřístupnit tuto lokalitu většině cestovatelů. Do programu je zařazen jednodenní trek po úbočí Mt. Hagen. Trek není náročný, s průměrnou fyzickou kondicí je dobře zvládnutelný. Doprava je řešena pronajatými vozidly, delší vzdálenosti jsou řešeny letecky: přelety Port Moresby - Wewak, Goroka - Port Moresby a charterový let Wewak - Mt. Hagen. Do programu je zahrnutý lodní výlety po řece Sepik.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci 11x v turistických hotýlcích se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1x budeme nocovat u místních rodin během lodního výletu na řece Sepik. Domorodé příbytky jsou velice jednoduché. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. V „civilizaci“ se obvykle stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem, příp. překladem jídelního lístku. Upozorňujeme na zálibu místních v „ostrých“ pokrmech.

Podobné zájezdy

Sumatra - Siberut
214 Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství s Pepou Formánkem

Nová Guinea - Biak - Padaido
30.7. - 17.8.2019
19 dní
Bali - Nová Guinea - Biak - Papaido
268 Bali - Nová Guinea - Biak - Papaido

S třídenním trekem nalehko

29.7. - 18.8.2019
+ další 1 termín
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog