Papua Nová Guinea

430

Papua Nová Guinea

Jedinečný festival barev Goroka

Zvyky, kultura a tradice, atraktivní etnika a festival barev Goroka

Novinka Festivaly a etnika

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 8

Unikátní festivalové veselí je šancí zažít a nafotit mimořádné okamžiky. Desítky zajímavých etnických skupin a kmenů prezentují skvělé rituály a tance. Barevné ozdoby těl a jejich doplňky jsou nevídané. „Blátiví muži“ kmene Asaro se při tanci pohybují pomalu, v ruce třímají jen listoví. Když na vás míří šíp či oštěp, přeběhne mráz po zádech! Zde naštěstí v bezpečnějším „balení“.

Akce pro cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Poznejte zvyky, kulturu a tradice místních zblízka. Termín se může mírně posunout v závislosti na aktuálním datu konání festivalu. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Doporučujeme všem, kteří chtějí zažít něco jedinečného.

Termíny a rezervace

Termín:  6.9. - 21.9.2022 16 dní / 12 nocí  (16 dní / 12 nocí) Cena:  166 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  5.9. - 20.9.2023 16 dní / 12 nocí  (16 dní / 12 nocí) Cena:  182 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 4 volná místa Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Marek

Marek Telička

Rodilý Brňák, který před velkoměstským shonem utekl do malé vesnice pod Hostýnskými vrchy. V minulosti byl zaměstnancem cestovní kanceláře Livingstone a průvodce dělal profesně. Přes různé pozice v mediální branži, včetně pětileté epizody finančního novináře, se dostal k vedení časopisu Příroda....

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Marek Telička

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky na PAPUU NOVOU GUINEU. Kosmopolitní hlavní město Port Moresby je plné atrakcí. Domov etnické skupiny Motu. První Evropané sem zavítali až v roce 1873. Strategické místo Japonců v 2. světové válce. Výjimečný parlament je malý skvost velké architektury. Národní muzeum plné senzačních řezeb a masek vysvětlí i zasvětí.

4. den

Letecky do Wewak, metropole provincie Východní Sepik. Legendární výchozí místo výprav do tropického pralesa. Oblast stále drží taje a mystéria. Nocleh ve Wewak.

5. - 6. den

Přejezd do Pangwi. Nalodění se na motorové kánoe a plavba po řece Sepik, guinejské Amazonce. Magický tok nás zavede do srdce tajemného vnitrozemí. Neuvěřitelná tropická džungle, domorodé vesnice, tradiční rituály a zajímaví domorodci tvoří skvělou kombinaci výjimečných prožitků. Unikátní rituální chýše tambaran plné skvělých řezeb. Obrovské masky, iniciační amulety, skvostné totemy šokují. „Krokodýlí muži“ s brutálním jizvením. Šance na lov krokodýlů vrháním neomylného kopí… Minule vždy našlo cíl! Naštěstí jen těla krokodýlů… Fantastické kmeny u říčních břehů. Řezbářská a keramická centra v okolí Kanganamum. Parádní tance sing-sing zde mají jinou atmosféru. Rozhoří se opět magické plameny duchů?

7. den

Putování lodí do Pangwi a přesun zpět do ve Wewaku.

8. den

Scénický horský let do Mt. Hagen. Stejnojmenná sopka v srdci Západní vysočiny uprostřed údolí Waghi. Ubytování v ráji ptačí říše. Odpolední návštěva vesnice Paiya.

9. den

Výstup pralesem po úbočí Mt. Hagen s pestrou faunou. Opojná krása orchidejí. Fantastické pozorování ptactva. Barevní krasavci džungle šokují odvážnou rozmanitostí. Eden nejen pro ornitology. Uvidíme i královny ptačí říše, rajky? Délka treku bude uzpůsobena fyzické kondici skupiny.

10. - 11. den

Poutavou krajinou provincie Chimbu do údolí obývaném kmenem Asaro. Domov „blátivých mužů“ kmene Asaro. Nahá těla pokrytá blátem a těžké hliněné masky překvapí. Cestou zastávka ve správním centru Kundiawa. Možnost podvečerního koupání v tropické říčce. Kulturní vystoupení „blátivých mužů“ popisující jejich tradice a zvyky. Návštěva posvátné jeskyně. Zažijeme přípravu tradičního pokrmu mumu? Dva noclehy v jednoduchém hotýlku se společným sociálním zařízením v lokální vesnici.

12. - 13. den

Pokračujeme na východ do nejkrásnějšího místa oblasti Goroka, centra pěstování opojné kávy. Goroka festival je pestrým gejzírem barev, ozdob, tanců a emocí. Tradiční rituály, masky, tance a zvyky jsou mimořádně působivé. Tajemní válečníci Huli, kteří si malují obličej žlutou, červenou a bílou barvou. Z vlasů vyrábějí „paruky“, které vypadají jako klobouky či křídla. Zdobí je peřím rajek a barevných papoušků. Doplňkem vzhledu je bojová sekera s pařátem kasuára. Muži kmene Asaro v blátivých maskách a další tradiční kmeny zde defilují v pitoreskní podívané. Desítky etnických skupin předvádějí taneční umění a ozdoby těl. Barevné peří rajek hraje hlavní roli. Dva noclehy v jednoduchém ubytování ve dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením přímo v dějišti festivalu.

14. den

Ranní procházka u Mount Akamenu. Přelet z Goroky do Port Moresby je další šancí mimořádné podívané. Chlazené pivo SP s etiketou rajky příjemně ochladí předchozí horké emoce. Nocleh v Port Moresby.

15. - 16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelety Port Moresby - Wewak, Wewak - Mt. Hagen a Goroka - Port Moresby
 • Lodí po řece Sepik
 • Pronajatá vozidla
 • Zajištění permitů a povolení
 • Ubytování 6x v hotelech či lodžích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízení, 2x turistických hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením, 2x u místních rodin a 2x v jednoduchém ubytování ve dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením přímo v dějišti festivalu
 • Plná penze na lodním výletu po řece Sepik 2x, při pobytu v oblasti Mt. Hagen 2x a u kmene Asaro 2x
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Odletové taxy
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupné do vesnic, na festival, poplatky za focení
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj v civilizaci 11 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. I když se jedná ještě o turisty méně objevenou oblast, charakter akce umožňuje zpřístupnit tuto lokalitu většině cestovatelů. Do programu je zařazen jednodenní trek po úbočí Mt. Hagen a pěší výlet po úbočí Mt. Akamenu. Treky nejsou náročné, s průměrnou fyzickou kondicí jsou dobře zvládnutelné.

Doprava je řešena pronajatými vozidly, delší vzdálenosti jsou řešeny letecky: přelety Port Moresby - Wewak, Goroka - Port Moresby a Wewak - Mt. Hagen. Do programu je zahrnutý plavba motorovou kánoí po řece Sepik.

Míra komfortu

Ubytováni budeme 6x v hotelech či lodžích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízení, 2x turistických hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením, 2x u místních rodin a 2x v jednoduchém ubytování ve dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením přímo v dějišti festivalu.

Domorodé příbytky jsou velice jednoduché. V ceně zájezdu je zahrnuta 6x plná penze, s ostatním stravováním bude na místě nápomocen průvodce zájezdu. V „civilizaci“ se obvykle stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Upozorňujeme na zálibu místních v „ostrých“ pokrmech.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Sumatra - Siberut
214 Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství

5.8. - 21.8.2023
17 dní
Nová Guinea - Biak - Padaido
26.7. - 13.8.2023
19 dní
Bali - Nová Guinea - Biak - Padaido
268 Bali - Nová Guinea - Biak - Padaido

S třídenním trekem nalehko

26.7. - 15.8.2023
+ další 1 termín
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.