Omán - Dubaj

287

Omán - Dubaj

Pouštní krása Arábie

Omán s neskutečně pohostinnými lidmi a Dubaj s množstvím moderních atrakcí

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Omán a jeho příjemné horské scenérie, písečné duny se svěžími oázami i netknuté pláže Perského zálivu. Sultánské paláce, pevnosti z nepálených cihel. Orientální bloudění po barevných tržištích. Oblíbená Dubaj s množstvím moderních atrakcí, které vznikly díky ropě a obchodnímu duchu vládnoucí rodiny. Pestrá tržiště plná zlata. Šance vyzkoušet první „bankomat“ na zlato na světě! Z obou zemí vám chceme ukázat maximum. 

Program zájezdu kombinuje to nejlepší z obou zemí. Poznejte bohatou kulturu, pohostinnost místních lidí a rozmanitou přírodu. Cesta za kouzlem Orientu. V Ománu se zaměříme především na poznávání přírodních krás a památek. Dubaj nabídne unikátní příležitost seznámit se s touto moderní metropolí a jejími unikátními stavbami.

Pro zájemce možnost individuálního prodloužení u moře. 

Termíny a rezervace

Termín: 26.10. - 5.11.201811 dní (11 dní)Cena: 69 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do OMÁNU.

2. den

Přílet do hlavního města Muscatu, odpočinek. Odpoledne prohlídka města. Muscat je obklopen mořem i horami. Procházka starou čtvrtí s malým přístavem Old Muscat, sultánův palác Al  Alam z 16. století obklopený pevnostmi Mirani a Jalali. Návštěva muzea Bait  Al Zubaira s archeologickými památkami.

3. den

Brzká návštěva hlavní architektonické dominanty města Velké mešity Sultána  Qaboose ve čtvrti Seeb. Kolik tun váží zdejší modlitební kobereček? Typickou architekturou jsou nízké bílé rezidenční domky. Sultán zakázal výstavbu výškových budov a město si tak zachovává unikátní charakter. Budova Královské opery. Fascinující atmosféra nejstaršího městského tržiště Muttrah Súk. Zboží pro domácnost i ručně vyráběné skvosty. Ochutnáme orientální sladkosti?

4. den

Výlet do rybářské vesničky Quriyat a kouzelné vnitrozemské mořské prolákliny Bimmah  Sinkhole. Necháme se zlákat k vykoupání? Malebné údolí Wadi  Shab – krátká pěší procházka, arabský oběd mezi banánovými plantážemi. Úchvatný výhled na krajinu mezi vysokými narůžovělými skalami. Vesnice Sur a výroba typických plachetnic dhow. Večerní pozorování želv na plážích.

5. den

Odjezd do pouště Wahiba Sands pyšnící se vysokými dunami a písečnými sedimenty. Cestou zastávka ve Wadi Bani Khaled s krásnou zelenou vodou. Osvěžující koupel potěší. Cesta 4x4 džípy do nitra pouště. Večerní poslech tradiční hudby, posezení s Ománci. Západ slunce nad dunami a romantické dlouhé stíny.

6. den

Kdo se projede na korábu pouště? Pro zájemce se otevře nový pohled na svět ze sedla velblouda. Přejezd zpět do civilizace, návštěva pravých beduínů v ománské rodině, tradiční káva a čerstvé datle. Příjemný oběd v rodině na vyšívaných kobercích u nízkých stolečků. Návštěva města Ibra. Tradiční tržiště - súk. Přesun vnitrozemím Ománu do bývalého hlavního města země, starodávné Nizwy se stejnojmennou pevností.

7. den

Nizwa - orientální bloudění na obrovském súku - ovoce, proslulé stříbrné šperky, zlato, meče, zakřivené dýky khanjar, kožené zboží. Kdo si koupí kozu? Vojenská pevnost Nizwa, středověká pevnost Jabrin Castle a pohled na nejstarší islámskou ománskou pevnost z nepálených cihel Bahla, pod patronátem UNESCO. Birkat al Mauz – v současnosti vylidněná oáza plná datlových palem s atmosférou dávných dob.

8. den

Nizwa - tržnice s dobytkem, kolorit bíle oděných beduínů, hnědých krav, mečících koz a pronikavého pachu. Neopakovatelné fotografické záběry. Přejezd z Nizwy do Dubaje. Průjezd „Městem zahrad“ Al Ain, zastávky na osvěžení ve vádí. Příjezd do Dubaje, moderního centra Perského zálivu.

9. den

Prohlídka pulsující metropole Dubaj, kde se mísí současnost a historie, má co nabídnout. Pohled na světoznámou Jumeirah Beach Residence, čtvrť Marina Dubai. Průjezd po bulváru Sheik Zayed Road k nejvyšším mrakodrapům ve městě, tančící a hrající fontány. Zlatá ulička s obchody přetékajícími zlatem a tržnice s kořením - Gold Súk. První „bankomat“ na zlato. Pohled na jednu z dubajských dominant, mešitu Jumeirah. Uměle vybudované ostrovy v moři a majestátní hotel Burj Al Arab ve tvaru plachetnice. Výhled na jeden z nejbizarnějších architektonických počinů - Palmové ostrovy u pohádkového hotelu Atlantis

10. den

Možnost fakultativních výletů a atrakcí, např. výjezd na nejvyšší stavbu města Burj Khalifa či návštěva obchodního centra Dubai Mall a podmořského akvária. Zalyžujete si v indoor lyžařském areálu?

11. den

Letecký návrat z Dubaje domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Doprava pronajatým mikrobusem.
 • Ubytování v hotelu se snídaní, 3x oběd, 1x večeře.
 • Vstupy do muzeí a památek v Ománu.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodce dle potřeby.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu.
 • Vstupní vízum Omán 15 USD.
 • Fakultativní výlety a aktivity.
 • Spropitné.
 • Jednolůžkový pokoj 12 800 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd do islámských zemí s ekonomikou založenou na ropě a odlišnou historií v komfortním balení nepatří k těm fyzicky náročným. Je určen především milovníkům kultury, památek a náboženství. Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. První část akce je poznávací okruh v Ománu, kde se hlavní důraz klade na přírodní krásy a kulturní památky. Poznáme i život a tradice místních obyvatel během návštěvy tržnic nebo při jízdě na velbloudech. Druhou část zájezdu se seznámíme s jednou z nejmodernějších metropolí současného světa. V Dubaji se mísí současnost i historie.

Zájezd je koncipován jako komfortní akce, do časového harmonogramu akce nejsou zařazeny žádné noční přesuny nebo dlouhé přejezdy. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatou dopravu.

Poznámka: Vzhledem k místním zvykům se ženám doporučuje nosit volný šátek a cudný oděv.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v komfortních hotelech blížících se evropskému 4* standardu se snídaní. Jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Vnímání standardu „hvězdiček“ může být však v exotických destinacích odlišné. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, 3x oběd a 1x večeře dle programu. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Zejména v Dubaji je ohromná nabídka restaurací a bister všech možných národních kuchyní. Typická místní jídla lze ochutnat na stáncích, které nabízejí zejména tradiční orientální sendviče (šavarna, falafel, kebab). Typické arabské restaurace jsou hlavně v historických centrech měst. Během ramadánu mají restaurace přes den zavřeno.

Podobné zájezdy

To nejlepší ze Srí Lanky
285 To nejlepší ze Srí Lanky

Ostrov slonů a koření

26.12. - 10.1.2019
+ další 3 termíny
16 dní
Nepál - Bhútán - Západní Bengálsko
238 Nepál - Bhútán - Západní Bengálsko

Poslední Šangri-la a festival

11.3. - 27.3.2019
+ dalších 5 termínů
17 dní
Írán
261 Írán

Starobylá perská říše

14.4. - 27.4.2019
+ další 1 termín
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog