Nová Guinea - Biak - Padaido

224

Nová Guinea - Biak - Padaido

S pětidenním trekem

Akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy, kteří vyhledávají nevšední zážitky

O prázdninách Treky a etnika

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 7

Panenská džungle a rozeklané horské hřebeny s vesničkami a políčky na neuvěřitelně strmých svazích. Baliemské údolí s kmeny Dani, Lani a Jali, které západní svět objevil až začátkem 20. století. Největší koncentrace místních etnik na tradičním festivalu. Pětidenní horský trek džunglí pro dobrodruhy, kteří se nebojí nepohodlí a jedou především za zážitky. Cesta mimo hlavní trasy. Rituální slavnosti a specifický způsob přípravy pokrmů. Odpočinek na plážích rajských ostrovů Biak a Padaido.

Cesta nabitá zážitky a dobrodružstvím nadchne snad každého! Etnický festival a rituální slavnosti. Fyzicky náročnější částí programu je pětidenní trek. Náročnost treku spočívá hlavně v nesnadné chůzi obtížným terénem (převýšení, brodění přes řeky, občas nejsou mosty, chůze po kládách či v blátivém terénu). Trek džunglí absolvujeme s kompletním servisem nosičů, místního průvodce a kuchaře. Cesta do nitra divoké přírody. Termín se může mírně posunout v závislosti na aktuálním datu konání festivalu. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Cestujeme v malé skupince.

Termíny a rezervace

Termín:  26.7. - 13.8.2023 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  126 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  25.7. - 12.8.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  126 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Regec

Je to již dávno, co se zamiloval do Indonésie. Dlouhodobě je spjat s ostrovem Bali a jeho kulturou, kde tráví více než polovinu roku. Při svých četných pobytech v Indonésii se věnuje studiu tradičního malířství a místní kultury. Miluje jak treky, tak i podmořský svět. Hovoří plynně indonésky. Kd...

Více informací o průvodci

Marek

Marek Telička

Rodilý Brňák, který před velkoměstským shonem utekl do malé vesnice pod Hostýnskými vrchy. V minulosti byl zaměstnancem cestovní kanceláře Livingstone a průvodce dělal profesně. Přes různé pozice v mediální branži, včetně pětileté epizody finančního novináře, se dostal k vedení časopisu Příroda....

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Milan Regec

Marek Telička

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

 Letecky z Evropy do INDONÉSIE, hlavního města Jakarty a dále do Sentani.

3. den

Přílet do Sentani, vybavení permitů v Jayapuře, hlavním městě provincie. Odpočinek a koupání na plážích v Depapre. Grilování ryb na místní způsob, šnorchlování. Rybářské vesnice na pilotech. Případná návštěva etnografického a přírodovědného muzea v Abepuře.

4. den

První seznámení s džunglí a horskými bystřinami, možnost koupání v horských pramenech. Jezero Sentani, plavba na ostrůvky s tradičním životem a řezbáři. Malby na kůru stromů. Výjezd na vrcholky Kyklopských hor. Fantastické panorama s horami i jezerem.

5. den

Letecky do Wameny s výhledy na nekonečné prostory panenské džungle a rozeklané horské hřebeny. Pozdě objevené Baliemské údolí s neobyčejnou civilizací desítek tisíc Daniů. Svět, který se dal ještě před pár desítkami let nazvat Dobou kamennou se rychle mění. Kamenné sekery, bambusové nože a další primitivní nástroje jsou nahrazovány moderními kovovými nástroji, ale způsob života zůstává pořád stejný. Nový trh Pasar Baru. Krátký trek do kopců mezi domorodce. Svérázný způsob získávání soli. Mumie z vesnice Jiwika - vyuzené tělo slavného bojovníka. Netopýří jeskyně Kontilola.

Pětidenní horský trek v Baliemském údolí s kompletním servisem

6. - 10. den

Pětidenní horský trek mezi kmeny Baliemského údolí. Během treku nocujeme ve vlastních stanech, je zajištěna strava, služby nosičů. Na Nové Guinei se nacházejí dosud nejzachovalejší deštné pralesy světa, obrovské plochy nedotčené džungle. Tropické říčky, zákoutí s masožravými láčkovkami, mechem a lišejníky obrostlými stromy. Podaří se nám pokořit cestu od jezera Habema zpět do Wameny? Podobnými cestami putovala ve 30. letech minulého století Archboldova expedice, která jako první objevila existenci Baliemského údolí. Z oblasti kmene Lani se dostaneme zpět k Daniům. Budeme mít štěstí na zajímavé slavnosti, „připleteme se“ k některému rituálu?

11. den

Návštěva domorodé vesnice. Zpěvy a tance domorodců. Osekané články prstů žen. Možnost poznat mizející svět Daniů z bezprostřední blízkosti. Tradiční zabíjení prasete lukem a příprava pokrmů v jámě za použití žhavých kamenů.

12. den

Každoroční etnický festival je v Baliemském údolí událostí prvořadého významu. Uvidíme „bojová klání“, při kterých mrazí, mazání těla jílem jako výraz smutku. Muži s kotekami (pouzdry z vydlabané tykve) na přirození. Ženy v sukénkách z trávy, ratanu, provázků. Festival je nepřebernou přehlídkou fascinujících obličejů a nápaditého způsobu zdobení peřím rajek, kančími kly, kůrou, mušlemi, ratanem i vlákny orchidejí. Svět včerejška se mísí s přítomností. Najde někdo odvahu účastnit se soutěží v lukostřelbě nebo ve vrhu oštěpem, které jsou určeny i turistům?

13. den

Letecky z Wameny do Sentani a reminiscence prožitků posledních neskutečných dní. V případě dostatečné časové rezervy odpolední relaxace na pláži v Depapre.

14. den

Letecky na ostrov BIAK, opravdový tropický ráj. Návštěva impozantní japonské jeskyně – zřícená klenba skalního dómu a stále hmatatelné stopy 2. světové války. Pestré tržnice.

15. - 16. den

Lodní výlet na rajské ostrovy PADAIDO, kde ještě jednou využijeme stany. Robinzoniáda na pohádkových místech, která dostanou každého. Bělostné pláže bez turistů, křišťálová voda, šťavnatá zeleň a palmy. Ani vy jste hezčí místa neviděli? Piknik s ochutnávkou skvělých ryb i exotických darů moře. Možnost potápění a šnorchlování.

17. den

Díky rannímu vstávání budeme mít možnost objevit bohatý ptačí svět. Vodopády ve Warsa a pláže severní části Biaku, kde se rozloučíme s koupáním na rovníku.

18. - 19. den

Odlet z BIAKU do Jakarty. Letecký návrat do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Jakarta - Jayapura (Sentani) - Wamena. Wamena - Jayapura (Sentani) - Biak - Jakarta včetně letištních i odletových tax
 • Pronajatá auta na výletech
 • Lodní výlety na Padaido, na jezeře Sentani
 • Vybavení permitů a povolení
 • Ubytování 11x v hotelech se snídaní, na treku a na ostrovech celkem 5x ve vlastních stanech
 • Po dobu treku strava, služby nosičů
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • vstupné cca 50 USD (na ostrově Biak do ptačího parku, do Japonské jeskyně)
 • taneční rituál na rozpálených kamenech na ostrově Biak cca 60 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o fyzicky náročnější poznávací zájezd pro opravdové cestovatele a dobrodruhy, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Program se odehrává v turisty ještě téměř neobjevené oblasti. Do časového harmonogramu akce je zařazen pětidenní trek džunglí Nové Guineje. Pro pozemní dopravu budeme využívat pronajatá vozidla, která řídí místní řidič. Delší vzdálenosti překonáme letecky – na trase z Jakarty do Jayapury a následně do Baliemského údolí, do Wameny. Zpět budeme odlétat z Jayapury na ostrov Biak, z Biaku potom do Jakarty, odkud budeme pokračovat letecky do Evropy. Do programu jsou zahrnuty lodní výlety na jezeře Sentani a na ostrovy Padaido. Cestujeme v malých skupinkách. „Poznání" bude  pro nás na prvním místě!

Pětidenní trek na Nové Guineji:

Náročnost treku spočívá hlavně ve specifických klimatických podmínkách. Terén je členitý, vzhledem k místnímu klimatu může být i velmi rozbahněný, k ránu mohou teploty klesat až k 5°C. Náročnost treku spočívá hlavně v nesnadné chůzi obtížným terénem (brodění přes řeky, občas nejsou mosty, chůze po kládách či v blátivém terénu, převýšení). Denní délka chůze je 6–9 hodin. Nocovat budeme ve vlastních stanech. Nápoje – první den se vybavíme pitnou vodou zakoupenou ve Wameně. Po zbytek treku vystačíme s převařenou vodou, každopádně ale doporučujeme vzít s sebou chemický přípravek na čištění vody, kvalitní filtr nebo UV lampu. Po dobu treku je zajištěn kompletní servis – strava, služby nosičů, doprovázet nás bude místní průvodce.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci v turistických hotýlcích se snídaní, jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Na treku a na ostrovech bude celkem 5x nocleh ve vlastním stanu (nutné vzít vlastní stan, spacák, karimatku). V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, po dobu treku je zajištěna kompletní strava. Jídlo v Indonésii je levné a chutné. V „civilizaci“ se obvykle stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem, příp. překladem jídelního lístku. 

Vaše ohlasy

Dobrý den, zájezd na Papuu se nám všem moc líbil. Pavol Okenka byl velmi příjemný, ochotný a je znát, že v Indonésii se  vyzná a má ji rád. Chci Vám moc poděkovat za Vaši pomoc, trpělivost a ochotu při organizaci našeho zájezdu.  Těším se, že se zase přes Livingstone potkáme. Hezký den

Vladimír S.

29.8.2017

Podobné zájezdy

Indonésie - Malé i Velké Sundy
24.7. - 13.8.2023
+ další 1 termín
21 dní
Sumatra - Siberut
214 Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství

5.8. - 21.8.2023
17 dní
Bali - Nová Guinea - Biak - Padaido
268 Bali - Nová Guinea - Biak - Padaido

S třídenním trekem nalehko

26.7. - 15.8.2023
+ další 1 termín
21 dní
Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)