Nepál - Nár-Fu a jezero Tiličcho

MK997

Nepál - Nár-Fu a jezero Tiličcho

Na treku s Rudou Švaříčkem

Trek málo probádaným koutem Nepálu ve stínu monumentálních Annapuren

Novinka Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 12

Legendární oblast Nár-Fu se otevřela turismu teprve nedávno. Poznejme unikátní tibetské kultury na území Nepálu. Degustace středověku s minimem turistů. Doteky lokace, která byla až do roku 2013 cizincům izolována. Malebné kláštery v horách a čistý svět horských osad svojských domorodců. Druhý trek přidá mýtické jezero Tilicho v koruně Anapuren. Otřeme se o unikátní království Mustang. Subtropický ráj příjemné Pokhary pohladí v závěru. Nejzajímavější místa Údolí dřevěných chrámů. Starobylý Bhaktapur, tibetský Bodhanath, hinduistický Opičí chrám i svatyně dalších duchovních proudů. Stihneme i finále svátku světel Diwali. Myriády olejových lampiček ochrání. Vyvrcholení Tihár je zvláštní rituál bratrů.

Výprava zavede do odlehlé horské oblasti Nár-Fuu, která byla turismu zapovězena. Osady si uchovaly starobylý ráz a původní životní styl. Manang nabídne i komfort horského ráje. Nádherné výhledy na osmitisícovky Annapurny a Dhaulaghiri ohromí. Vydáme se k jezeru Tiličcho (4 990 m) a užijeme jeho kouzla. Poodhalíme jedno z nejkrásnějších míst Himálaje. Okolní zasněžené štíty, azurovou hladinu a ledovce si dokonale vychutnáme. Trek finalizuje údolí řeky Kálí Gandakí, krajina evokuje tibetskou náhorní plošinu. První trek spíme v lodžích, druhý využije na dvě noci i nepálské stany a servis vlastního kuchtíka a stylového komplexního zázemí s nosiči i stolovacím vybavením. 

Termíny a rezervace

Termín:  26.10. - 13.11.2022 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  59 800 Kč letenka asi 30 000 Kč  (letenka asi 30 000 Kč) Rezervovat
Termín:  26.10. - 8.11.2022 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  41 500 Kč letenka asi 30 000 Kč  (letenka asi 30 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček 26.10. - 13.11.2022
26.10. - 8.11.2022
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky z Evropy do NEPÁLUKáthmándú. Stihneme finále velké nepálské slavnosti DIWALI – SVÁTEL SVĚTEL. Vyvrcholení TIHÁR je zvláštní rituál bratrů a sester. Atrakce slavného údolí dřevěných chrámů. Opičí hora s věhlasným Swayambu, zdrojem energie. Mystický chrám v nebesích má nejkrásnější výhledy. Středověký Bhaktapur stále drží magické fluidum. Působivé paláce, živé svatyně i křivolaké uličky zastaveného času. Šikovní keramici a tradiční řemesla. Spatříme Kumari, jedinou živou bohyni světa? Vyhlášený Thamel tepe jiným životem. Vybavení permitů Nar Phu. Možné seznámení s nepálskými kamarády, mnohdy slavnými osobnostmi.

4. den

Vlastní dopravou do Besisahar (900 m) a pokračování džípem po horské cestě místy vysekané ve skále do vesnice Koto (2640 m), která je vstupní branou Nár-Fu.

5. - 7. den

Hlubokou soutěskou řeky Nar khola vstoupíme do oblasti Nár-Fuu. Bujnou vegetací po 6h dojdeme do Metha (3 560 m). Další den pokračujeme 5h na sever směrem k tibetské hranici do Kyang (3 820 m). Poznáme někdy i opuštěné osady, které v 60-tých letech užívali tibetští partyzáni Khampové. Dojdeme za 4h do nádherné vesničky Phu (4 090 m). Vychutnáme buddhistický chrám Taši Lhakang, nejvýznamnější v oblasti.

8. den

Stáčíme se známým údolím ke kaňonu a přejdeme po mostu Mahendra, pojmenovaném po nepálském králi. Nocleh po 6h u gompy Nar Phedi.  Velký klášter se zajímavými mnichy. Zasvěcujeme se do znalostí buddhismu.

9. den

Stoupáme 4h do vsi Nar (4 110 m). Vítá dlouhá řada stúp a výhled na horu Kang Guru (6 981 m). Nar patří k nejvyšším celoročně obydleným lidským sídlům.

10. den

Časně ráno vyrazíme přes Kang-la Phedi (4 620 m) do průsmyku Kang-la (5 300 m). Dlouhý sestup do vesnice Ngawal (3 660 m), celkem 10h. Výhledy na hřebeny Annapuren.

11. den

Idylická tibetská osada Braga a její fantastický starobylý klášter. Za 3h dojdeme do Manang (3 540 m), rozvinuté horské osady s hotelovým komfortem. Navštívíme zajímavá místa netradiční kultury. V rázovité hospůdce oslavíme finále treku Nár-Fu.

Možný návrat do Káthmándú a následný odlet domů. 13.den odlet, 14.den návrat do ČR.

12. - 13. den

Údolím řeky Maršjangdí k jejím pramenům. Ze sesutého svahu ční podivuhodné skalní útvary. Zajímavá osada Kangsar (3 760 m), poté Tiličcho BC (4 150 m) po celkem  h. Další den asi 5h vysokohorské stoupání k azurovému jezeru Tiličcho (4 919 m). Snovou idylku u mystického jezera si náležitě vychutnáme. Tábor na travnatém břehu horského ráje. Stylová koupel panenského jezera je výzva. Impozantní vodní plocha dlouhá 4 km, nahoře sedmitisícovka Tiličcho s ledovci k jezeru.

14. - 16. den

Přes průsmyk Mesokanto-la (5 100 m) míříme do legendárního údolí řeky Kálí Gandakí. Nejhlubší na světě! Z jedné strany Anapurny, z druhé Dhaulaghiri. Po 8h atypický nocleh v Yak Kharka (3 510 m) se spoustou jaků. Stylová houpačka džunglí 4h nás posune k osadě Kaisang (3 600 m). Poslední den treku sestoupíme do vyhlášeného horského střediska Jomsom (2 750 m) 5h. Po cestě navštívíme i 1200 let starou buddhistickou gompu s nádhernou vyhlídkou na meandrující řeku. Přidáme výlet džípem do Kagbeni – slavné bráně království Mustang, kde vždy začínal jiný svět. Obří hliněné falusy překvapí. Místní kláštery voní jalovcem. Snové království má kouzla letmých dotyků. Jomsom je ráj nejen jídelní. Skvělé dobroty, místní pálenky hlavně z jablek, skvělé mošty, stylová vínka i jačí sýry. Nejlepší jablečné delikatesy světa! Opět vychutnáme opravdovou saunu Himálaje?

17. den

Panoramatický let Jomsom - Pokhara umožní dokonale prohlédnout Annapurnu (8 091 m) a Dhaulaghirí (8 167 m), mezi jejichž vrcholy proletíme. Pokhara vítá příjemným klimatem a bujnou zelení subtropů s banánovníky, mangem, papájemi, mandarinkami... Plavba po jezeře Phewa s návštěvou vodního chrámu Tal na ostrově. Vděčná kulisa osmitisícovek. Přidáme i vyhlášené muzeum horolezectví? Světové legendy R.Messner, P.Habeler, japonské i české stopy a bájný yeti. Oslava finále akce.

18. den

Panoramatický let do Káthmándú. Tibetský Boudhanath. Největší stúpa Himálaje. Posvátná kora kolem gigantické stavby. Velká budhistická komunita je degustací Tibetu. Kamaráda malíře znáte ze slavného filmu Karavana. Norbu maluje stále báječně. Odneseme si kamarádský obrázek? Na rozloučenou i šťastný návrat! Finální drink na roof top terase s parádním výhledem je opravdu poslední. Odlet domů může přidat prohlídku katarské metropole DOHA. Fotbalové mistrovství světa tu klepe na dveře.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

•    Ubytování v hotelech a  horských lodžích 
•    Vlastní doprava džípy a van
•    Místní lety Jomsom - Pokhara a Pokhara - Káthmándú
•    Český průvodce
•    Místní průvodce
•    Permity a povolení 
•    Na druhém treku pohoda kompletního zajištění – vlastní kuchař, jídelní stan, stoly, židle (2 noclehy zajištěný stan, 2 noci lodge + nosiči) 

Cena nezahrnuje

•    Mezinárodní letenka s taxami cca 30 000 Kč
•    Víza do Nepálu 50 USD
•    Stravování a nápoje nad rámec programu
•    Vstupy do památek
•    Výdaje osobní povahy
•    Spropitné
•    Cestovní pojištění
•    Pojištění na vysokohorskou turistiku 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Horská akce pro cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání, organizovaná v menší skupině. Překonáváme vysokohorské průsmyky. Hlavní náplní cesty je trek v málo navštěvované oblasti. Láká tradiční kultura buddhismu, příroda Himálaje, rázovité horské vesnice, zajímavá etnika, kláštery vysoko v horách.
Doprava džípy a vanem. V ceně jsou 2 lety Jomsom – Pokhara a Pokhara - Káthmándú.

Míra komfortu

Ubytování je v hotelech a lodžích turistické kategorie,  většinou dvoulůžkové pokoje. Na treku oblasti Tiličcho je ubytování odlišné, spíme 2x v pronajatých stanech, 2 x, lodge. Nutný spacák. Sprcha v ubytování "pod střechou". Lze teplá sprcha za příplatek (cca 3 USD). Voda ohřívána solárními panely, ve vyšších polohách se ohřívá na kamnech. 

Strava je zahrnuta v ceně na druhém treku. Zde je pro pohodu zajištěna plná penze, servis místního kuchaře. V civilizaci se stravujeme společně v restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem jídel. Na treku je možné opatřit jídlo v horských lodžích. 
 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

13.3. - 1.4.2023
+ další 1 termín
20 dní
Nepál - Království Mustang
237 Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

24.3. - 10.4.2023
+ další 1 termín
18 dní
Nepál - trek kolem bájné Manaslu
5.10. - 25.10.2023
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.