Meghalaya - Nagaland - Assam - Bengálsko

273

Meghalaya - Nagaland - Assam - Bengálsko

Festival Hornbill

Čtyři svazové státy nejvýchodnější části Indie s fotografem Janem Košťálem

Festivaly a etnika

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

BANGLADÉŠ, nádherné mešity, hinduistické chrámy a paláce. ZÁPADNÍ BENGÁLSKO - bývalé hlavní město Indie Kalkata. Malý stát MEGHALAYA, v překladu trefně Příbytek mraků, s nejdeštivějším místem na světě. ASSAM s nekonečnými čajovými plantážemi, veletokem Brahmaputrou či NP Kaziranga (největší koncentrace nosorožců v Indii, sloni, šance na tygry). Výprava za bývalými lovci lebek do tajemného NAGALANDU a účast na výpravném festivalu Hornbill tradičních zvyků domorodých kmenů. Z navštívených míst vám chceme ukázat maximum. 
 
Málo turisty navštěvovaný Bangladéš s atraktivní přírodou i památkami. Nejindičtější město Bengálska a celé Indie Kalkata. Meghalaya a Assam, spojení přírodních krás, památek i plavba po řece Brahmaputře. Unikátní lokalita Nagalandu byla cizincům léta odepírána, díky dlouhé izolaci si uchovala výjimečné fluidum. Náboženství a kultury se v horách barevně proplétají. Kouzlo navštívených zemí spočívá v lidech, které potkáváte a vidíte úplně všude kolem sebe, v jejich přátelskosti a zcela zjevné radosti ze života, kterou dávají najevo navzdory všudypřítomné chudobě. Zdokumentujeme i nezapomenutelné zážitky z festivalu Hornbill.

Termíny a rezervace

Termín:  27.11. - 15.12.2019 19 dní / 17 nocí  (19 dní / 17 nocí) Cena:  59 790 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Košťál

Již od roku 2001 se věnuje průvodcování, a to především Asie, která ho učarovala hned při jeho první cestě na kontinent v roce 1997. Cesta vedla po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán. V následujících třech letech si ji zopakoval ještě dvakrát. Jeho nejoblíbenější...

Více informací o průvodci

Jan Košťál

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

 Letecky do BANGLADÉŠE.

2. - 3. den

Přílet do hlavního města Dháky. Prohlídka města. Říční přístav Sadarghat a loděnice na toku Burigangy s nepředstavitelným množstvím lodí, loděk a lodiček. Fotografování ruchu na řece, v docích a dílnách u řeky. Mughalská pevnost Lalbagh. Přejezd na severovýchod země do Šrímangalu.

4. - 7. den

Šrímangal - čajové centrum Bangladéše v nejmalebnější části země. Vesnice Džaflong na hranici s Indií. Primitivní těžba stavebních kamenů v hraniční řece. Přechod hranice do INDIE, do státu MEGHALAYA. Odjezd do „Skotska Východu“ – Shillongu. Muzeum Don Bosco, tržnice. Výlet do Cherrapunjee na nejdeštivější místo světa. Jeskyně Mawsmai a vodopád Noh Kalikai.

8. - 10. den

Přejezd do ASSAMU. Hlavní město Guwahati. Posvátné hinduistické chrámy Kamakhya a Uma Nanda, plavba po Brahmaputře s možností pozorovat říčními delfíny, chrám Devíti planet - Navagraha. Safari na slonech v NP Kaziranga (nosorožci, tygři, panteři, sloni, sambarové). Kdo udělá nejlepší fotku jednorohého nosorožce?

11. - 15. den

Cesta krajem orchidejí do Kohimy - metropole NAGALANDU, izolovaného indického státu - oblasti bývalých lovců lebek. Zastávka u jezera Barapáni. Účast na setkání příslušníků různých kmenů Nagalandu - jedinečném festivalu Hornbill. Válečné tance lovců lebek, tradiční písně, hry, tetování i místní speciality k jídlu. Chonoma - místo posledních britsko-nágských bojů. Kulturní centrum kmene Konyak - Mon a nedaleké vesnice původních lovců lebek Longwa nebo Singha Chingnyu. Tetované obličeje i těla.

16. - 19. den

 Přejezd do „Tea City of India“ Dibrugarhu, města obklopeného čajovými plantážemi na široké Brahmaputře s novým nejdelším silničním a železničním mostem Indie (délka 4 940 m). Odlet do metropole BENGÁLSKA a „nejindičtějšího“ města plného kontrastů – Kalkaty. Památník královny Viktorie, chrám bohyně Kálí, misie Matky Terezy, botanická zahrada, květinový trh. Howrah - nejrušnější most světa, běhající rikšové. Letecký návrat domů.

Možnost spojení s akcí č. 272 Bangladéš

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Místní přelet Assam – Kalkata.
 • Doprava - veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, 1x noční přejezd busem, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikši).
 • Safari v NP Kaziranga, jízda na slonovi.
 • 14x ubytování v hotelech a penzionech se snídaní (dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, 2x vícelůžkové pokoje).
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci dle potřeb.
 • Cestovní připojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Indie 2 570 Kč osobně na ambasádě v Praze, vstupní vízum do Bangladéše 51 USD po příletu.
 • Vstupy do památek.
 • Stravování nad rámec programu.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 600 Kč (6 100 Kč na 2020).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Akce určená pro zkušené cestovatele, kteří vyhledávají turisty zapomenuté destinace. Náročnost akce spočívá především v ujetých kilometrech. Doprava je řešená kombinovaně. Využijeme veřejnou dopravu v podobě dálkových místních autobusů, lodí a vlaků. Autobusem zvládneme i 1x noční přejezd. Částečně se budeme pohybovat pronajatou dopravou (minivany s místním řidičem, taxi, rikši). Pro urychlení cestování zažijeme i místní přelet na trase Dibrugarh – Kalkata. Zájemci o dobrodružství mohou vyzkoušet jízdu na slonech.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme po většinu cesty v hotelech a penzionech místního turistického standardu, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, se snídaní. Pokoje jsou jednoduché, čisté, teplá voda a sprcha není vždy k dispozici, s tím je třeba počítat. 2x bude zajištěný nocleh ve vícelůžkových pokojích nebo u místních, 2x na lehátku v nočním vlaku a 1x v nočním autobusu. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně v hotelech a penzionech. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Děkujeme za krásný zájezd i za našeho skvělého průvodce Honzíka Košťála!

Dana H.

19.11.2016

Průvodce Honza Košťál byl naprosto skvělý, mimořádně profesionální. Dovolená stoprocentně naplnila moje očekávání!

Milan S.

18.10.2015

Vše se nám líbilo díky našemu průvodci Honzovi Košťálovi. Díky němu bylo vše super a moc jsme si to užili.

Žaneta K.

21.11.2014

Podobné zájezdy

Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú
29.10. - 12.11.2019
+ další 3 termíny
15 dní
Bangladéš
272 Bangladéš

Akce (nejen) pro fotografy s Janem Košťálem

15.11. - 29.11.2019
15 dní
Bangladéš - Bengálsko - Assam - Nagaland
15.11. - 15.12.2019
31 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog