Malý okruh Čínou

244

Malý okruh Čínou

Hlavní město Číny a jeho okolí

Největší historická, kulturní a gastronomická lákadla Pekingu a Velká čínská zeď.

Pro každého Památky

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

16 - 32

Poznáte centrum nejrychleji se rozvíjející země světa. Tisíce let stará kultura s nesčetnými historickými památkami. Lahůdky hlavního čínského města a okolí.

Pohodový poznávací zájezd do srdce Říše středu - Pekingu. Čekají nás nejzajímavější atrakce hlavního města a celodenní výlet na Velkou čínskou zeď. Pro zájemce se nabízí možnost fakultativních výletů na další zajímavá místa, či za kulturními a kulinářskými zajímavostmi.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet do Pekingu, transfer do hotelu, ubytování. Večer individuální volno na procházku městem či odpočinek.

3. den

Největší náměstí světa Tchien-an-men - Náměstí nebeského klidu o rozloze 44 hektarů. Po obědě procházka parkem Pej-chaj s prohlídkou pagody postavené na ostrově uprostřed laguny. Wang Fu Ting Road - nejrušnější třída moderního Pekingu s obchodními domy.

4. den

Celodenní prohlídka Zakázaného města - sídlo panovníků dynastie Ming a Čching. V rozlehlém císařském komplexu vládlo 24 panovníků po více než 500 let celé Čínské říši. Nese přízvisko největší kulturní muzeum Číny. Během vlády císařů bylo nepřístupné veřejnosti. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Chrámu nebes, postaveného již v roce 1420. Panovníci dynastie Ming a Čching zde pořádali modlitební obřady a rituály. Večer fakultativně návštěva akrobatické show.

5. den

Dopoledne prohlídka lamaistického kláštera. Jeho pět hlavních síní ztělesňuje slohovou směsici chánských, mongolských a tibetských prvků. Oběd v typické čínské restauraci. Odpoledne návštěva Konfuciova chrámu, zakladatele konfucianismu, který je dodnes v Číně uznávaným filosofickým směrem. Večer pro zájemce fakultativně návštěva pekingské opery.

6. den

Celodenní výlet k Velké čínské zdi, jež se rozpíná v délce více než 6 000 kilometrů. Původně sloužila k obranným účelům proti invazi barbarů. Nachází se cca 60 km severovýchodně od Pekingu. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka jedné ze dvou přístupných hrobek panovníků dynastie Ming (celkem 13 hrobek). Přírodní scenérie s vyhlídkami na Velkou zeď.

7. den

Letní palác, letní sídlo císařů. Během vlády zde císaři přebývali a odpočívali v rozlehlých zahradách. Prohlídka i známé lodi čistoty a klidu - Mramorová loď císařovny Cch’-si z roku 1888. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpolední návštěva ZOO se symboly Číny, populárními pandami. Ochutnáte i místní specialitu - pekingskou kachnu?

8. den

Nákupy či fakultativně prohlídka dalších dosud nenavštívených míst Pekingu.

9. den

Letecký návrat domů. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Letecky z Prahy do Pekingu a zpět (s přestupem)
 • Letištní taxy
 • Doprava
 • 7x nocleh se snídaní v Pekingu v 3* - 4* hotelu
 • Program včetně transferů a vstupů
 • 6x obědy v tradiční čínské restauraci
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

Fakultativní aktivity

Tyto aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Chu-tchung tour
 • Akrobatická show
 • Pekingská opera
 • Pekingská kachna
 • Voňavé hory

Celkem tyto aktivity stojí cca 165 USD.

Velikost skupiny

Tento zájezd se koná ve skupině o velikosti 16 až 32 osob.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, do jehož programu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity. Po celou dobu zájezdu se budeme pohybovat pronajatou dopravou. Ubytováni budeme na jednom místě a budeme podnikat hvězdicové výlety.

Míra komfortu

Po celou dobu zájezdu budeme ubytováni v Pekingu v hotelu kategorie 3-4* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a 6x oběd v tradiční čínské restauraci. Další strava není do ceny zájezdu zahrnuta a každý klient si ji hradí sám. Po celém městě je ohromné množství malých hospůdek a jídelniček, které nabízejí tradiční čínské pokrmy. Problémem však je, že obsluha hovoří pouze čínsky a také jídelní lístek, pokud je vůbec k dispozici, je jen v čínštině. Méně složité je tak pro cizince stravování v jídelních patrech obchodních domů, kde lze vybírat „pohledem“ a odpadá tak problém s jazykovou bariérou. Zajímavým zpestřením mohou být také pouliční stánky s různými specialitami, nejvyhlášenější je večerní trh u ulice Wang-fu-ťing (Wangfujing), kde lze ochutnat hada, sumýše i jiné neobvyklosti. Specializované luxusní restaurace podávají místní vyhlášené pochoutky – pekingskou kachnu, mongolské barbecue či pochutiny císařské kuchyně.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobrý den, byla jsem s Vámi, resp. s s partnerskou CK Eso v srpnu v  Číně. Chtěla bych moc pochválit průvodkyni paní Sylvu - profesionálka, o Číně jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí, program byl perfektně připraven, vše klapalo a fungovalo.

Renata S.

17.8.2012

Dobrý den, prostřednictvím CK Livingstone jsme se s tátou zúčastnili vámi pořádaného zájezdu do Číny v termínu od 17.7.-26.7. Rádi bych vám touto cestou poděkovali za krásné chvíle strávené v Pekingu. Ač jiný svět, bylo zajímavé to poznat. Velmi příjemné bylo i přímé letecké spojení - Hainan Airlines nás mile překvapili a ubytování bylo nad očekávání dobré. A program zájezdu byl pestrý a vyvážený. 

Klára K.

30.7.2016

Dobrý deň, píšem Vám po strávení poznávacieho zájazdu Malý okruh Čínou (dňa 11.07.2009 až 20.07.2009). Bolo to niečo super, naozaj skvelá dovolenka, odporúčam aj ostatným. Nevedela som, že Peking je tak nádherné mesto, že nie sú to len samé paneláky, plno automobilov atď. Naozaj len zopár, lebo vybrať nejakú tú naj, z tých mnoho fotiek, ktoré som spravila je veľmi ťažké. Delegát p. Petr Šimeček bol veľmi ochotný, láskavý a strašne veľa toho pozná. Z celého týždňa mám veľmi krásne spomienky-zážitky, a veľmi veľa krásnych fotiek. Jednoducho ZÁŽITOK!!! Ešte raz sa Vám chcem poďakovať za Vašu ochotu a láskavosť.

Renáta H.

28.7.2009

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál
230 Čína - Tibet - Nepál

Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú

5.4. - 22.4.2022
+ další 1 termín
18 dní
Mongolsko pro každého
242 Mongolsko pro každého

Poušť Gobi a oblast Selenge

17.7. - 31.7.2022
15 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
246 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Posvátná místa Himálaje

5.4. - 1.5.2022
+ další 1 termín
27 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog