Maledivy - ostrov Kelaa

IN802

Maledivy - ostrov Kelaa

Pro individuální cestovatele

Kombinace zážitků a odpočinku

Pro každého Moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Individuální cesty

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

od 2 osob

Nejkrásnější pláže na světě a laguny s průzračnou vodou jsou právě zde. Tropické ostrovy nabízí mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou. Dovolenou na Maledivách nemusíte strávit pouze v jednom luxusním resortu! Zažijte s námi poznávací cestu po Maledivách! Během tohoto zájezdu navštívíte dva atoly, obydlený ostrov, historický lokální ostrov Utheemu a sand bank – mělčinu, ostrůvek uprostřed oceánu, nádherné korálové útesy s mnoha příležitostmi ke šnorchlování, budete mít šanci pozorovat manty a také vyzkoušíte tradiční způsob rybolovu za soumraku.

Poznat obydlený ostrov je jediný způsob, jak poznat tu pravou tvář Malediv, která je odlišná od ostrovů, kde jsou pouze luxusní resorty. Průvodce vás seznámí se způsobem života místních obyvatel na Maledivách.

Zájezd je koncipován na 11 dní, ale lze jej na míru upravit. Nabízíme i ubytování v jiném resortu dle vašich preferencí a časových možností.

Podmínky vstupu do Maledivy. Pro vstup do země se vyžaduje negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Nevyhovuje vám níže uvedený termín zájezdu? Rádi pro Vás připravíme tento program v libovolném termínu.

Chci jet individuálně

Termín:  30.10. - 9.11.2021 11 dní / 8 nocí  (11 dní / 8 nocí) Cena:  78 900 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Plná penze Uzavřeno
Termín:  30.10. - 9.11.2021 11 dní / 8 nocí  (11 dní / 8 nocí) Cena:  75 900 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Polopenze Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Asistence na cestách 24/7

Asistence na cestách 24/7

Na zájezdech organizovaných bez doprovodu českého průvodce máte k dispozici nonstop asistenci místní partnerské cestovní kanceláře. Na uvedených místech v programu pak využíváme služeb osvědčených a certifikovaných místních průvodců s výbornou znalostí anglického jazyka (v případě zájmu i jazyka...

Více informací o průvodci

Asistence na cestách 24/7

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na MALEDIVY.

2. den

Přílet na MALEDIVY, do hlavního města Male. Ideální přílet je ráno, aby se stihl následný přesun na ostrov Kelaa. Budete očekáváni naším místním zástupcem, který vás doprovodí k vašemu dalšímu transferu na obydlený ostrov (letadlo nebo loď). Pokud ceny nebo disponibilita letenek nedovolí ranní přílet, je možný přílet odpoledne a večer, ale bude nutný nocleh v Male (tento je buďto v ceně zájezdu a zkrátí se se tak pobyt na ostrově a nebo je možné toto udělat jako noc navíc k zájezdu s doplatkem cca 1.500 Kč/os, vč. dopravy do hotelu a zpět k přesunu na ostrov další den ráno). 

3. den

Ráno vás ve vašem hotelu vyzvedne průvodce (AJ), společně podniknete výlet lodí za mantami. Chcete šnorchlovat jen kousek od tzv. ďáblových ryb? Zavezeme vás na místo, kde se s nimi téměř určitě setkáte. Velikost mant je 3-4 metry. Nemusíte se ničeho bát a pokud máte podvodní kameru či foťák, určitě jej vezměte s sebou. Polodenní výlet, sdílený s mezinárodní skupinkou turistů, průvodce AJ.

4. den

Volný den na ostrově. Volný den pro vlastní aktivity. Atraktivní lokalita nabízí šnorchlování  přímo z pláže na domácím korálovém útesu, kde potkáte tisíce ryb různých druhů, želvy, žraloky, rejnoky.

5. den

Výlet lodí na sand bank. Po snídani vás vyzvedne v hotelu váš průvodce a okolo 10 hod bude odjezd na sand bank – písečná mělčina neboli malý ostrůvek vystupující z moře. Možnost koupání a šnorchlování uprostřed širého oceánu! Po poledni návrat zpět na ostrov. Volné odpoledne pro vlastní aktivity.

6. den

Návštěva historického lokálního ostrova Utheemu. Ostrov Utheemu na Maledivách je rodištěm venkovského hrdiny, sultána Mohameda Thakurufaanu, který po boku svých bratrů během 15. století porazil portugalské útočníky. Domovem sultána je zdejší více jak 500 let starý dřevěný palác Utheemu Ganduvaru. V roce 1573 byl korunován jako maledivský sultán a vztyčil vlajku dynastie Utheemu, která dominovala až do roku 1692 s rodovou linií jedenácti sultánů po něm. 

7. den

Půlodenní výlet lodí na korálové útesy za šnorchlováním. Po snídani vás vyzvedne v hotelu průvodce a okolo 9 hod bude odjezd na půlodenní výlet za šnorchlováním. Navštívíte rozmanité korálové útesy a můžete objevovat krásu podmořského světa, který je právem na seznamech nejlepších míst na planetě pro tuto aktivitu. Šnorchlování na Maledivách si nemůžete nechat ujít. Po poledni návrat zpět na ostrov. Zbytek odpoledne volno pro vlastní aktivity.

8. den

Volný den pro vlastní aktivity. V podvečer odjezd na rybolov. Rybolov byl od pradávna hlavním zdrojem potravy pro obyvatele Malediv. Ve snaze přiblížit návštěvníkům místní tradice, si budete moci rybaření také vyzkoušet. Kromě triumfu z vlastního úlovku umožňují rybářské výpravy turistům sledovat malebné Maledivské ostrovy z paluby lodě. 

9. den

Volný den pro vlastní aktivity.

10. den

Dle vašeho letového řádu budete převezeni do Male - vnitrostátní let a rychloloď (50+60 min/jedna cesta). V Male budete očekáváni naším místním zástupcem, který vás doprovodí na letiště k odbavení. Odlet do vlasti.

11. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • 8x ubytování v pensionu Tropical Sands 3*, ostrov Kelaa (Haa Alif atol)
 • 8x polopenze nebo plná penze dle výběru (doporučujeme plnou penzi), vč. 0,5l láhve vody na osobu ke každému jídlu
 • Doprava z/do letiště Male: vnitrostátní let + rychloloď (50+60 min /jedna cesta)
 • Výlet lodí za mantami, AJ průvodce
 • Šnorchlovací výlet lodí, AJ průvodce
 • Večerní rybolov, AJ průvodce
 • Výlet lodí na sandbank, AJ průvodce
 • Návštěva historického lokálního ostrova Utheemu, AJ průvodce včetně dopravy
 • Veškeré místní daně a poplatky
 • Asistence lokálního zástupce v Male – doprovod na přesunu z/na letiště

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka cca 20 000 Kč
 • Použití minibaru
 • PCR testy na covid-19 (1x před odletem z Prahy, 1x před odletem z Malediv, 1x v ČR k ukončení karantény)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Velikost skupiny

Tato akce je určena pro individuální cestovatele, kteří nechtějí jet ve skupině. Akci zajistíme již od 2 osob.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodovou individuální cestu. Do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Program spojuje odpočinek u moře s možností potápění a šnorchlování s výlety do okolních míst.

Míra komfortu

Ubytováni budete v příjemném hotýlku Tropical Sands 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou klimatizované. Na základě zkušeností jsme vybrali hotel, které poskytují pohodlí. Stylová místní architektura a okolní příroda je dalším bonusem. V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze nebo plná penze, záleží jen na vašem výběru.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Tanzanie
163 Tanzanie

Individuální safari v nejhezčích parcích Afriky

To nejlepší z Kostariky Komfortněji
IN801 To nejlepší z Kostariky Komfortněji

Pro individuální cestovatele

26.11. - 9.12.2021
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog