219

Borneo - Brunej

Výstup na Mt. Kinabalu a tropické pláže

Orangutani a nosaté opice, skalní věže a šnorchlování na korálových ostrovech

O prázdnináchTreky a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Sarawak a orangutani v Semenggoh i v Sepiloku. Nosaté opice kahau v NP Bako. Výprava do NP Gunung Mulu s plnou penzí. Největší jeskyně světa. Skalní věže Pinnacles. Brunej jako nejbohatší stát světa. Kontrasty zlatých mešit, paláců a pompézních fontán. Provincie Sabah. Výstup na Mt. Kinabalu, nejvyšší horu Bornea a JV Asie s plnou penzí. Koupání a šnorchlování v NP Pulau Tiga. Safari na řece a treky původní džunglí v NP řeky Kinabatangan s plnou penzí. Tropický ráj, skvělé potápění.
 
Čekají vás jedinečné přírodní scenérie a dny plné zážitků!  Tropická příroda bohatá na faunu a flóru a relax u korálových ostrovů Mabul a Kapalai. Každý zážitek a splněný sen vám dodá energii. Zájezd pro cestovatele, kteří rádi kombinují aktivní poznávání s vysokohorským výstupem se zaslouženým relaxem. Zážitky jsou pečlivě vyváženy. Jedna z nejoblíbenějších prázdninových akcí. Dlouholeté zkušenosti z této destinace, ohlasy a přání klientů daly vzniknout ideální skladbě programu zájezdu. Na ostrově Borneo jsme také pro společnost Febio zajišťovali natáčení pořadu Cestománie. Možnost zkrácení programu, akce 217. 

Termíny a rezervace

Termín: 2.7. - 25.7.201824 dní (24 dní)Cena: 98 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 1.11. - 24.11.201824 dní (24 dní)Cena: 98 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Jihovýchodní Asii poprvé navštívil v památném roce 2000, aby se tam, jak sám říká, "zacyklil". Pořád ho něco táhne zpátky - objevovat nové neznámé obzory a stejně tak vracet se na milovaná místa. Považuje za štěstí, že v posledních letech v Asii tráví většinu č...

Více informací o průvodci

Růžena

Růžena Duchková

Malá mořská víla, která se vzhlédla v jihovýchodní Asii, kde také tráví více času než v rodné Praze. Pochopitelně se ráda zdržuje poblíž rovníku ideálně na dosah moře či zelené přírody. Svou cestu si však dokáže bez váhání proklestit i betonovou džunglí jako je Manila či Bangkok. Není tomu dlouh...

Více informací o průvodci

Pavel

Pavel Dostál

Naprostý pohodář, věčně s úsměvem na tváři. Sportovec tělem i duší. Můžete ho najít na prkně v příbojových vlnách světových oceánů, v zimě na snowboardu, přes léto na skalách. Po světě se začal toulat již jako náctiletý. Nepálské hory, dlouhé pobyty v Indii, jihovýchodní Asie a následovala jižní...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka 2.7. - 25.7.2018

Růžena Duchková 1.11. - 24.11.2018

Pavel Dostál

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky přes Kuala Lumpur do Kuchingu, „kočičího města“ s koloniální architekturou. SARAWAK.

3. den

Pozorování orangutanů v Semenggoh Wildlife. Tepna života Jalan Carpenter. Sarawacká kulturní vesnice na úpatí Gunung Santubong. Zasvěcení do tradicí etnik Sarawaku, původní dřevěné dlouhé domy. Střelba z legendárních foukaček. Barevné paláce taoismu, hinduismu, chrám sikhů. 

4. den

NP Bako. Plavba mezi mangrovemi. Sedm druhů pralesa. „Nosaté opice“ kahau. Visuté lávky i taje džungle. Masožravé láčkovky, liány. Plavba za skalními výjevy, koupání. Skvělé Sarawacké muzeum. Trofeje lovců lebek, tetování. Margherita, pevnost bílých rádžů.

5. den

Letecky do NP Gunung Mulu. Visuté lávky k vápencovým jeskyním Deer a Lang’s. Barevná kouzla stalagmitů, jezírek a říček. Západ slunce s miliony netopýrů v nekonečném proudu. 

6. den

Plavba k jeskyni Wind Cave. Pramen podzemní řeky Clearwater. Možnost koupání. Třídenní trek tropickou džunglí s pohádkovými skalními útvary a hlubokými roklemi. Pěšky (9 km) podél křišťálově čisté řeky Litut do kempu Melinau.

7. den

Výstup k vyhlídkovému bodu na vápencové jehly Pinnacles. Záplava orchidejí. Špičaté skalní útvary a sopka Gunung Api. (Možnost náhradního programu v okolí kempu).

8. den

Po stopách bývalé stezky lovců lebek tzv. Headhunter´s trail pochod džunglí dále k řece Terikan a Medalam. Před sto lety tuto tajnou stezku používali válečníci kmene Kayan k útokům na obyvatele příbytků Long House – dlouhé chýše pro 80 rodin a čínské farmáře u řeky Limbang. Válečné kánoe mezi řekami byly přetahovány pomocí posuvných kůlů. Odpolední plavba po řece s vyhlídkou na okolní prales.

9. den

Po snídani plavba do Kuala Mendamit. Přes městečko Limbang do BRUNEJE. Hlavní město Bandar Seri Begawan.

10. den

Zlaté Bandar Seri Begawan. Pohádkové paláce, mešity s ryzím zlatem. Kampung Ayer - Benátky Východu. Vesnice na pilotech, svérázný vodní život. Muzeum Bruneje - exkluzivní exponáty, korunovační klenoty, nosítka, relikvie. Královský trůn. 

11. - 12. den

Přesun lodí do Kuala Penyu. Lodní výlet na ostrovy NP Pulau Tiga s plnou penzí. Pro zájemce pohádkové šnorchlování a potápění. Odpočinek na vyhledávaných plážích. Zkusíme i populární bahenní koupele? Fakultativní výlet na Hadí ostrov.

13. den

Lodí zpět na pevninu a přesun do Kota Kinabalu. SABAH. Ptačí rezervace. Večerní Filipino Market s kuriozitami Indonésie i Filipín, orgie darů moře. „Kulinářská“ akvária langust, humrů. Tance Dajaků. Nocleh v Kota Kinabalu.

Třídenní výlet s výstupem na Mt. Kinabalu

14. - 16. den

Třídenní výlet s výstupem na nejvyšší horu ostrova Mt. Kinabalu. Horská tropická džungle s masožravými láčkovkami a orchidejemi. Idylické ubytování horského komfortu. Kouzla skalních masívů. Nezapomenutelný úsvit na vrcholu. Termální prameny Poring s léčivou vodou. Blahodárný relax. Visuté lávky v korunách pralesních velikánů, nezvyklé pohledy do džungle. Orchidejová a motýlí zahrada. (Výstup na Mount Kinabalu možno nahradit fakultativním programem). Návrat do Kota Kinabalu.

17. den

Přelet do Sandakanu, města plného exotiky. Prohlídka tradiční vodní vesnice. Čínský chrám s krásným výhledem na záliv. Večerní lahůdky místní tržnice.

Možnost zkrácení. Odlet 17.den - viz akce č.217.

18. den

Sepilok - světově vyhlášená rezervace s orangutany. Nezapomenutelné ranní krmení primátů. Záchranná stanice medvědů malajských. Přesun lodí na řeku Kinabatangan. V závislosti na počasí noční safari. Spící sovy, volavky, planoucí oči krokodýlů, netopýři.

19. - 20. den

NP řeky Kinabatangan. Nejexotičtější místa Bornea. Safari na řece. Treky původní džunglí. Ráj ornitologů. Krokodýli, obří varani, vzácné nosaté opice kahau. Uvidíme opět stádo divokých slonů? Přesun do Semporny.

21. - 22. den

Semporna, centrum etnika Bajau. Lodní výlety ke korálovým ostrovům Mabul, Kapalai. Možnost šnorchlování, pro zájemce potápění. Obří mořské želvy, rejnoci.

23. - 24. den

Přejezd do Tawau. Letecký návrat přes Kuala Lumpur domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Místní přelety Kuching - Miri - Gunung Mulu, přelet Kota Kinabalu - Sandakan.
 • Doprava převážně pronajatými vozidly. 
 • Bus do Bruneje, Kota Kinabalu - Sandakan. 
 • Lodní doprava. 
 • Ubytování v hotelech střední kategorie. 
 • V horské chatě na treku v NP Gunung Mulu 2x a na Mt. Kinabalu 1x, v NP řeky Kinabatangan v jednoduchých příbytcích 2x. 
 • Plná penze během výstupu na Mt. Kinabalu, v NP Gunung Mulu a NP Kinabatangan. 
 • Vstupní permity. 
 • Vstupy do NP a rezervace Semenggoh Wildlife na orangutany, včetně poplatku v Sepiloku. 
 • Výprava lodí do NP Pulau Tiga s plnou penzí. 
 • Vstup do termálních pramenů a na visuté lávky. 
 • Český průvodce a místní průvodci. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do muzeí a památek, do sarawacké vesnice na kulturní představení, vstup do Mari Mari cca 50 USD.
 • Fakultativní aktivity cca 100 USD. 
 • Stravování nad rámec programu. 
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 100 Kč (24 dní) / 7 800 Kč (18 dní). 
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku (při výstupu na Mt. Kinabalu).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd pro aktivní cestovatele, kteří rádi kombinují aktivní poznávání se zaslouženým odpočinkem u moře. Sportovnější částí programu jsou dvoudenní výlety, trek džunglí ke skalním útvarům Pinnacles v NP Gunung Mulu a výstup na Mt. Kinabalu. Delší vzdálenosti překonáme letecky Kuching – Miri - Gunung Mulu. Pozemní doprava je řešena převážně pronajatými vozidly. Místní bus využijeme pro přesun z Koty Kinabalu do Sandakanu a z Limbangu do Bandar Seri Begawan. Do programu je zařazena plavba lodí v NP Bako, v NP Gunung Mulu k jeskyním Clearwater a Wind Cave. Lodí do Kuala Mendamit. Plavba z Bandar Seri Begawan v kombinaci s pozemní dopravou přes Kuala Penyu ta Pulau Tiga. Lodní výlet na ostrovy NP Pulau Tiga s plnou penzí a ke korálovým ostrovům v oblasti Semporna. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přesun.
 
Trek v NP Gunung Mulu (Pinnacles):
V Gunung Mulu podnikneme horský trek ke skalním útvarům Pinnacles, vydáme se po stopách bývalé stezky lovců lebek tzv. Headhunter´s trail. Oblíbený třídenní trek tropickou džunglí s pohádkovými skalními útvary, hlubokými roklemi s čistými řekami. Našim cílem bude vystoupat do míst, kde zažijeme nezapomenutelný pohled na špičaté vápencové skalní útvary Pinnacles. Během treku budeme nocovat 2 x v turistické ubytovně (camp 5), kde si necháme druhý den treku před finálním výstupem na Pinnacles hlavní zavazadlo. Jedná se o běžnou turistiku. I tento trek v atraktivním prostředí se dá přizpůsobit možnostem účastníků. Ne každý musí vystoupit na vrcholové plato. Po výstupu se vrátíme do kempu 5. Následující den se vydáme po stopách bývalé stezky lovců lebek tzv. Headhunter´s trail - čeká nás pochod džunglí dále k řece Terikan a Medalam. Závěrem treku nás čeká nocleh v tradičním příbytku iban.
 
Trek na Mt. Kinabalu (4 098 m):
Horský dvoudenní trek, který je možné označit za vysokohorskou turistiku. Během výstupu budeme nocovat 1x v horské chatě. V případě, že se někteří z nás rozhodnou nepokračovat druhý den na vrchol, vyčkají do návratu skupinky a společně sestoupíme do výchozího bodu. Vracet se budeme stejnou cestou. Po dobu treku je možné využít služeb nosičů (cena za službu místního nosiče cca 15 USD / den). Během treku bude zajištěno stravování, které je v ceně zájezdu. Poznámka k průběhu akce: Na základě potvrzené rezervace ubytování během výstupu na Mt. Kinabalu, může být časový harmonogram výletu na Mt. Kinabalu přeskládán, navštívená místa zůstanou zachována dle programu zájezdu.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v hotýlcích střední turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. V přírodě budeme nocovat ve vícelůžkových pokojích, obvykle se společným sociálním zařízením. Pro tyto noclehy doporučujeme vložku do spacáku. 2x bude zajištěný nocleh v jednoduché horské ubytovně, 1x v domorodém příbytku Iban (trek v NP Gunung Mulu), 1x v horské chatě (výstup na Mt. Kinabalu), 2x jednoduchý příbytek (NP řeky Kinabangan). Po dobu treků v NP Gunung Mulu, na Mt. Kinabalu, v NP Kinabagan a během dvoudenního výletu do NP Pulau Tiga je zajištěna plná penze. Ve většině hotelů v civilizaci je zajištěna snídaně, případně je možnost ji dokoupit. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Vaše ohlasy

Program byl skvěle sestaven, těžko posoudit, co bylo lepší, zda výstup na Mt. Kinabalu nebo rafting, potápění nebo safari na řece…. Vše bylo super!

23.11.2016

Velmi dobře a pestře připravený program, návštěva netradičních míst.

26.1.2012

Podobné zájezdy

Indonésie - Malé i Velké Sundy
17.5. - 6.6.2018
+ další 2 termíny
21 dní
Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

5.4. - 16.4.2018
+ dalších 5 termínů
12 dní
Borneo - Brunej
217 Borneo - Brunej

Tropická příroda s výstupem na Mt. Kinabalu

2.7. - 19.7.2018
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog