Letní Japonsko

257

Letní Japonsko

Země festivalů, mýtů a tradic

Japonsko o prázdninách

O prázdninách Festivaly a památky

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 12

Slavné tradice i nejmodernější současnost Země vycházejícího slunce. Olympijské Sapporo i horké lázeňské prameny. Tradiční festivaly Nebuta, Kantó a Tanabata s nasvětlenými lampiony, žongléry a stuhovými dekoracemi. Tokio se skleněnými mrakodrapy třpytícími se ve slunci, jeho rušné ulice a kontrast nádherné přírody a ztichlých chrámů. Dekadentní zábava v ulicích přecházejících neony. Skvělé jídlo i kalíšek vynikajícího sake. Ztichlé zahrady zenových chrámů. Chrámová Nara a malebná Tokušima s festivalem Awa dóri s tanci v tradičních kimonech. Město válečné historie Hirošima. Relaxace na posvátném ostrově Mijadžima. Císařské Kjóto, svérázná Ósaka. To vše a víc nabízí Japonsko.

V tomto programu do Japonska jsme se zaměřili na návštěvu tradičních míst země a několik festivalů. Navštívíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. V Japonsku se snoubí silně zakořeněná a stále živá tradice s nejmodernější technologií. Celé poznávání bude protkané netradičními zážitky, které nabízí jen Japonsko.

Termíny a rezervace

Termín:  30.7. - 18.8.2023 20 dní / 18 nocí  (20 dní / 18 nocí) Cena:  106 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  30.7. - 18.8.2024 20 dní / 18 nocí  (20 dní / 18 nocí) Cena:  112 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Špirochová

Vystudovala japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Zamilovala si hory na Hokkaidu, kjótské chrámy, pláže na Okinawě. Ve volném čase se vydává do obyčejných čtvrtích Ósaky, pohovořit s místními nad šálkem sake nebo miskou nudlí. Na cestování mi...

Více informací o průvodci

Kateřina Špirochová 30.7. - 18.8.2023
30.7. - 18.8.2024
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do JAPONSKA.

2. den

Přílet do Sappora, ubytování, dle času prohlídka města.

3. den

Prohlídka Sappora. Populární bulvár Ódóri. Slavná hodinová věž. Návštěva místního pivovaru a skokanských můstků. Ochutnáme i místní výborné nudle rámen?

4. den

Ze Sappora do lázeňského městečka Noboribecu. Horké prameny zde vyvěrají na povrch v mnoha barvách a oblaka dýmu vznášející se nad městem působí dojmem, jako by se jednalo o „bránu do pekel“.

5. den

Ráno přejezd do nedalekého Hakodate, hlavního přístavu severu, kde se po staletí mísila domácí a evropská kultura. Projdeme si starou cizineckou čtvrť, přístavní překladiště a v podvečer nás čeká jeden z nejkrásnějších pohledů na noční město.

6. den

Přejezd do Aomori, kde si přes den zblízka prohlédneme tzv. plovoucí lampiony, obrovské duté sochy vyráběné každoročně při příležitosti festivalu Nebuta. Ochutnáme první festivalové jídlo? Večerní paráda nasvětlených lampionů tažených ulicemi a doprovázených bubeníky, tanečníky a muzikanty.

7. den

Ranní přesun do Hirosaki, malebného městečka s malým hradem. Prohlídka s ochutnávkou místních dobrot. Cesta dále do Akity, kde nás večer čeká druhý ze tří „velkých festivalů oblasti Tóhoku“, festival Kantó. Uvidíme žongléry procházející nočním městem a balancující s tyčemi ověšenými lampiony.

8. den

Návštěva festivalu hvězd TanabataSendai. Město vyzdobené velkolepými stuhovými dekoracemi měnící arkády v barevný les. Užijeme si slavnostní atmosféru za doprovodu muziky a pouličního jídla; v případě času a zájmu prohlídka historické části města.

9. den

Výlet ze Sendai k horskému chrámovému komplexu Jamadera, kde si užijeme nejen chrámovou architekturu a výhledy do kraje, ale pronikneme i do tajů japonského buddhismu. Večerním vlakem do Tokia.

10. den

Pulsující Tokio. Město mrakodrapů a uspěchaných kravaťáků, nablýskaných obchodních domů, ale také stinných uliček, starých svatyní, divadel a muzeí. Prohlédneme si tradiční čtvrť Asakusa, mrakodrapy na Šindžuku, obchodní Ginzu, neonovou čtvrť zábavy Kabukičó.

11. den

Další den v Tokiu prozkoumáme avantgardní ostrov Odaiba, podnikneme plavbu na řece Sumida, nahlédneme do některého z výjimečných muzeí a pokocháme se vyhlídkou z druhé nejvyšší věže světa Sky Tree. Večer přesun do Kansai.

12. den

Prozkoumáme čajové městečko Udži, kde se kromě produkce a nákupu nejlepšího čaje v Japonsku podíváme i na vzdušný Palác fénixů. Cesta do chrámového města Nara s největší dřevěnou stavbou světa chrámem Tódaidži a bezpočtem malých, krotkých jelínků toulajících se ulicemi.

13. den

Z Kansai se vydáme na nejmenší ze čtyř hlavních ostrovů, Šikoku. Dobrodružná cesta přes nejdelší závěsný most na světě. Malebná Tokušima a festival Awa dóri, kdy průvod Japonců a Japonek oděných v tradičních kimonech tančí ulicemi, zatímco ve stáncích se prodávají místní dobroty, loví se zlaté rybky a hraje muzika. Zatančíme si tradiční obon odóri s nimi?

14. den

Přejezd do Macujamy. Město proslavené jedním z velkých, dochovaných japonských hradů, starobylými atmosférickými lázněmi, moderní zahradní architekturou i místy spjatými s jedním z nejznámějších japonských autorů Nacumem Sósekim.

15. den

Trajektem zpátky na hlavní ostrov Kjúšú, kde navštívíme Hirošimu. Podíváme se na město z hradní věže, prohlédneme si tradiční zahradu, ale i Park míru včetně slavného Letzlova Průmyslového paláce dnes známého jako „Atomový dóm“ a muzeum obětí atomového výbuchu, kde se blíže seznámíme s historií konce války v Pacifiku.

16. den

Relaxace na posvátném ostrově Mijadžima se slavnou plovoucí bránou torii a svatyní na vodě. Vyjedeme lanovkou na horu Misen a navštívíme legendami opředený chrám na jejím vrcholku, nebo si budeme užívat přímořské atmosféry.

17. den

Ráno přejezd do bývalého císařského hlavního města Kjóta, kde právě končí „svátek mrtvých“ Obon. Velkolepé zapalování ohnivých obrazců na stráních pěti kjótských hor. Kromě mystické atmosféry nás čekají i velkolepé chrámy a svatyně, bambusové háje a množství lidí v letních kimonech.

18. den

Projdeme si výstavní Kjóto s jeho zenovými zahradami, Zlatým pavilonem a malebnými uličkami v okolí chrámu Kijomizudera. Navštívíme zábavní čtvrť gejš Gion, množství krámků s tradičními výrobky a zažijeme neopakovatelnou atmosféru starobylého Japonska.

19. den

Nalehko se vypravíme do Ósaky, města jídla, zábavy a mladých lidí. Atraktivní vyhlídka z futuristického mrakodrapu Sky Building i nově zrekonstruovaného hradu. Projdeme se svéráznou retročtvrtí Šinsekai a navečer se ponoříme do uliček bláznivé Namby vyhlášené jídlem a nákupy.

20. - 21. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD
 • Lanovky a plavby trajekty, lodička na řece Sumida
 • 18x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a klimatizací – evropský styl
 • Snídaně na japonský způsob
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 16 100 Kč (v ryokanu nelze zaručit)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní výlety a aktivity

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty, navštívit místní tradiční festivaly. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD.

Trajekty se přepravíme na ostrovy a lodí po řece Sumida. Lanovku využijeme na horu Misen. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali jednou i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

Podobné zájezdy

Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú
1.11. - 15.11.2023
+ další 3 termíny
15 dní
Zážitkové podzimní Japonsko
271 Zážitkové podzimní Japonsko

Země vycházejícího slunce

6.10. - 26.10.2024
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)