Královský Nepál

MK229

Královský Nepál

Ve stínu Himálaje

Pestrá skladba památek, přírody a poznání kultury

Novinka Památky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Buddhistická, hinduistická i islámská posvátná místa. Starobylé Káthmándské údolí. Královské město Bhaktapur. Možnost letu k nejvyšší hoře světa Mt. Everestu. Svérázné horské městečko Pokhara. Lumbini, rodiště prince Siddhárty.

Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v Nepálu v komfortním podání. Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný zájezd, který nabídne srovnání odlišných kultur, památek a náboženství. Během cesty budete mít dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život nepálských obyvatel. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace.

Podmínky vstupu do Nepálu. Pro vstup do země se vyžaduje negativní PCR test na covid-19 nebo ukončené očkování.

Termíny a rezervace

Termín:  21.10. - 4.11.2021 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  39 900 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Uzavřeno
Termín:  26.5. - 9.6.2022 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  39 900 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Rezervovat
Termín:  20.10. - 3.11.2022 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  39 900 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Kobzová

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu a Tibetu. Řadu let praktikuje jógu, v níž nachází životní moudrost, vyrovn...

Více informací o průvodci

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Dominika Kobzová

Kateřina Rojková

Kamila Hrubá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU. Káthmándú. Nocleh v centru Thamelu.

3. den

První seznámení s Káthmándú s památkami zapsanými v UNESCO. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí Devi, náměstí s úžasnými chrámy a névárskou dřevořezbou. Legendární Freak Street. Stihneme i výjezd lanovkou Chandra Giri? Procházka k buddhistickému opičímu chrámu Svajambúnáth.

4. den

Možnost ranního vyhlídkového letu nad Himálajem. Historický Pátán, jedno z tradičních královských měst a pravděpodobně i nejstarší z nich. Gháty v Pashupatináth na řece Bagmátí, svatí muži, poutní místo, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Silný zážitek, na který se nezapomíná. Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou.

5. den

Přejezd do Bhaktapuru, jednoho ze tří královských měst v Káthmándském údolí. Stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami, procházka tajemným labyrintem dvorků. Ochutnávka domácího piva čhang. Možnost nákupu suvenýrů - malované thanky, nože gurků, obřadní masky. Návštěva chrámu Changu Narayan.

6. den

Odjezd do Pokhary. Cestou výjezd lanovkou k chrámu Manakamana Déví zasvěcený bohyni Bhagavátí, která údajně splní i ta nejtajnější přání. Nocleh v Pokhaře.

 

7. den

Pokhara, oblíbené horské město na břehu jezera Phéva. Plavba na loďce po jezeře k ostrovu Tál Báharí. Pro zájemce pěšky k pagodě Míru. Odpočinek s výhledem na osmitisícové Annapurny. Nocleh v Pokhaře.

8. den

Ranní výhledy z místa Sarangkhot na masív Annapuren. Možnost fakultativních aktivit. Pro zájemce možnost cyklo výletu po okolí. Návštěva horolezeckého muzea. Vyzkoušíte si nejúžasnější zipline světa. Výhledy na okolní zasněžené hřebeny. Případně výběr z masážních salónů, reflexivních masáží nohou, apod.

9. den

Jízda krajinou s nádhernými scenériemi do Lumbini. Cestou zastávka v klášteře Palpa Rani Mahal.

10. den

Lumbini (UNESCO). Zde se podle tradice narodil princ Siddhártha, který se později stal Buddhou Šákjamunim. Prohlídka areálu různých stúp v Lumbini.

11. - 12. den

Výprava do NP Chitwan. Stylové panorama nad řekou. Největší atrakce parku nosorožci. Safari na slonu, vše sledujeme z bezpečného hřbetu. Šance na leopardy, tygry, medvědy, opice, krokodýly. Vychutnáme si sloní koupel. Výpravy do džungle pěšky i na lodi zvednou šance spatřit maximum. Působivé tance i pověstné souboje domorodců s tyčemi. Sloní farma, kde se musíme mít na pozoru před nezbednými slůňaty.

13. den

Pro zájemce cestou do Káthmándú možnost raftingu na řece Trišuli.

14. den

Stylové loučení v Káthmándú. Poslední exotické nákupy a odlet z Káthmándú.

15. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava – pronajatá vozidla, lodě a sloni v Chitwanu 
 • Ubytování v 3* hotelech se snídaní 
 • Plná penze a aktivity v Chitwanu
 • Český a místní průvodci

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka cca 22 000 Kč 
 • Stravování nad rámec programu 
 • Vstupné do památek a muzeí 
 • Vstupní vízum do Nepálu 30 USD 
 • Spropitné 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 600 Kč
 • Potřebné PCR testy na covid-19
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • rafting 40 USD
 • zipline 150 USD
 • vyhlídkový let k Everestu 206 USD
 • Manakamana lanovka 20 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný zájezd v komfortním provedení. Je určený milovníkům přírody, památek i kultury. Bezprostřední blízkost majestátních štítů Himálaje vystřídá nížina, ve které se nachází NP Chitwan. Společně navštívíme nejdůležitější a nejkrásnější nepálské památky. Během zájezdu se budeme přepravovat pronajatými vozidly (minibusy).

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Ubytování je zajištěno se snídaní. Během pobytu v Chitwanu je zajištěna po dobu dvou dnů plná penze. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Nepál - Indie
231 Nepál - Indie

Posvátná místa pod Himálajem

17.4. - 1.5.2022
+ další 1 termín
15 dní
Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

14.3. - 2.4.2022
+ další 2 termíny
20 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog