Královský Nepál

MK229

Královský Nepál

Ve stínu Himálaje

Pestrá skladba památek, přírody a poznání kultury

Novinka Památky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Buddhistická, hinduistická i islámská posvátná místa. Starobylé Káthmándské údolí. Královské město Bhaktapur. Možnost letu k nejvyšší hoře světa Mt. Everestu. Svérázné horské městečko Pokhara. Lumbini, rodiště prince Siddhárty.

Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v Nepálu v komfortním podání. Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný zájezd, který nabídne srovnání odlišných kultur, památek a náboženství. Během cesty budete mít dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život nepálských obyvatel. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace.

Termíny a rezervace

Termín:  20.10. - 3.11.2022 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  39 900 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Uzavřeno
Termín:  25.5. - 8.6.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  49 900 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Rezervovat
Termín:  20.11. - 4.12.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  49 900 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Čermáková

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu a Tibetu. Řadu let praktikuje jógu, v níž nachází životní moudrost, vyrovn...

Více informací o průvodci

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Dominika Čermáková

Kateřina Rojková

Kamila Hrubá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU. Káthmándú. Nocleh v centru Thamelu.

3. den

První seznámení s Káthmándú s památkami zapsanými v UNESCO. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí Devi, náměstí s úžasnými chrámy a névárskou dřevořezbou. Legendární Freak Street. Stihneme i výjezd lanovkou Chandra Giri? Procházka k buddhistickému opičímu chrámu Svajambúnáth.

4. den

Možnost ranního vyhlídkového letu nad Himálajem. Historický Pátán, jedno z tradičních královských měst a pravděpodobně i nejstarší z nich. Gháty v Pashupatináth na řece Bagmátí, svatí muži, poutní místo, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Silný zážitek, na který se nezapomíná. Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou.

5. den

Přejezd do Bhaktapuru, jednoho ze tří královských měst v Káthmándském údolí. Stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami, procházka tajemným labyrintem dvorků. Ochutnávka domácího piva čhang. Možnost nákupu suvenýrů - malované thanky, nože gurků, obřadní masky. Návštěva chrámu Changu Narayan.

6. den

Odjezd do Pokhary. Cestou výjezd lanovkou k chrámu Manakamana Déví zasvěcený bohyni Bhagavátí, která údajně splní i ta nejtajnější přání. Nocleh v Pokhaře.

 

7. den

Pokhara, oblíbené horské město na břehu jezera Phéva. Plavba na loďce po jezeře k ostrovu Tál Báharí. Pro zájemce pěšky k pagodě Míru. Odpočinek s výhledem na osmitisícové Annapurny. Nocleh v Pokhaře.

8. den

Ranní výhledy z místa Sarangkhot na masív Annapuren. Možnost fakultativních aktivit. Pro zájemce možnost cyklo výletu po okolí. Návštěva horolezeckého muzea. Vyzkoušíte si nejúžasnější zipline světa. Výhledy na okolní zasněžené hřebeny. Případně výběr z masážních salónů, reflexivních masáží nohou, apod.

9. den

Jízda krajinou s nádhernými scenériemi do Lumbini. Cestou zastávka v klášteře Palpa Rani Mahal.

10. den

Lumbini (UNESCO). Zde se podle tradice narodil princ Siddhártha, který se později stal Buddhou Šákjamunim. Prohlídka areálu různých stúp v Lumbini.

11. - 12. den

Výprava do NP Chitwan. Stylové panorama nad řekou. Největší atrakce parku nosorožci. Safari na slonu, vše sledujeme z bezpečného hřbetu. Šance na leopardy, tygry, medvědy, opice, krokodýly. Vychutnáme si sloní koupel. Výpravy do džungle pěšky i na lodi zvednou šance spatřit maximum. Působivé tance i pověstné souboje domorodců s tyčemi. Sloní farma, kde se musíme mít na pozoru před nezbednými slůňaty.

13. den

Pro zájemce cestou do Káthmándú možnost raftingu na řece Trišuli.

14. den

Stylové loučení v Káthmándú. Poslední exotické nákupy a odlet z Káthmándú.

15. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava – pronajatá vozidla, lodě a sloni v Chitwanu 
 • Ubytování v 3* hotelech se snídaní 
 • Plná penze a aktivity v Chitwanu
 • Český a místní průvodci

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka cca 22 000 Kč 
 • Stravování nad rámec programu 
 • Vstupné do památek a muzeí 
 • Vstupní vízum do Nepálu 30 USD 
 • Spropitné 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 600 Kč
 • Potřebné PCR testy na covid-19
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • rafting 40 USD
 • zipline 150 USD
 • vyhlídkový let k Everestu 206 USD
 • Manakamana lanovka 20 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný zájezd v komfortním provedení. Je určený milovníkům přírody, památek i kultury. Bezprostřední blízkost majestátních štítů Himálaje vystřídá nížina, ve které se nachází NP Chitwan. Společně navštívíme nejdůležitější a nejkrásnější nepálské památky. Během zájezdu se budeme přepravovat pronajatými vozidly (minibusy).

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních hotelech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Ubytování je zajištěno se snídaní. Během pobytu v Chitwanu je zajištěna po dobu dvou dnů plná penze. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Podobné zájezdy

Nepál - Indie
231 Nepál - Indie

Posvátná místa pod Himálajem

16.4. - 30.4.2023
+ další 1 termín
15 dní
Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

13.3. - 1.4.2023
+ další 1 termín
20 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny.