Korejská lidově demokratická republika a Vladivostok

252

Korejská lidově demokratická republika a Vladivostok

Diamantové hory

Jedna z nejizolovanějších zemí světa, kam se dosud mnoho turistů nevydalo

O prázdninách Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Cesta na niž nezapomenete. V menší skupince pro silnější zážitky. „Za hranice všedních dní“ zpět do rozjásané "stalinské" atmosféry 50.let. Do jedné z nejobtížněji přístupných zemí světa, vyznávající Kim Ir-senovu ideu absolutní soběstačnosti - Čučche, kdy „člověk vše vede a vše rozhoduje“. Do země, kde květiny nesou jména velkých vůdců. Do země s dálnicemi, na nichž můžete hrát fotbal. S prázdnými bulváry, monumentálními a prostornými hotely, paláci, památníky i výjimečně krásnou korejskou přírodou. Zlatým hřebem je prodloužený pobyt v Diamantových horách, nejkrásnější části korejského poloostrova. KLDR se nesmírně rychle proměňuje a byť je Pchjongjang ještě stále jediným velkoměstem na světě, kde neřešíte problémy s parkováním, i on vás ohromí překotnými změnami a velkorysou výstavbou. Není čas s návštěvou otálet, za pár let bude KLDR již zcela jinou zemí než je ta, kterou očekáváte! Přídavkem je návštěva Vladivostoku, konečné Transsibiřské magistrály a brány Ruska do Tichomoří, a Ruského ostrova s novým obřím akváriem, včetně velkolepé show s delfíny, mroži a běluhami.

Jedná se o poznávací zájezd, skutečnou "cestu do minulosti", kdy nám bude cenzura místních úřadů stále v patách a kde svobodné cestování, tak jak jej známe z jiných destinací, není přípustné. Bizarní svět plný monumentálních soch a teatrálního kladení věnců, ale i překrásné Diamantové hory. „Svobodně“ se nadechneme ve Vladivostoku, konečné stanici Transsibiřské magistrály. Pro zájemce se nabízí možnost spojení s akcí Rusko – Velká sibiřská cesta pod č. 250.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  20.8. - 30.8.2022 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  92 890 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti. Na vybraných akcích s partnerskou cestovní kanceláří vás doprovodí „nové tváře“.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky přes Moskvu do RUSKA, do kosmopolitního tichomořského přístavu Vladivostok. Prohlídka „ruského San Franciska“: Orlí hnízdo - vyhlídka na město a most nad zálivem Zlatý roh. Nádraží s milníkem 9 288 km od Moskvy je konečnou Transsibiřské magistrály. Uvidíme i rodný dům Yula Brynnera? Muzeum ponorky S-56 „Stalinec“. Nejjižnější mys Egersheld s majákem na „konci země“. Přes nejdelší zavěšený a druhý nejvyšší most světa (pylon 321 m) na dříve zapovězený Ruský ostrov. Nově otevřené impozantní mořské akvárium i kampus univerzity Dálného východu, obranné pevnosti, pláže.

3. den

Přelet do hlavního města KLDR Pchjongjangu. Ubytování v 4* hotelu Yanggakdo (170 m), popř. Koryo (143 m). Projížďka městem. Triumfální oblouk (vysoký 60 m a větší než pařížský). 170 m vysoká věž Čučche se zářícím plamenem, jedinečná vyhlídka na celý Pchjongjang s dominantami obřího stadionu 1. Máje - dějiště Arirangů a především konečně dostavěného, ale stále nefunkčního Rjugjongu (s 330 m a 105 patry v 80. letech plánovaný jako největší a nejvyšší hotel světa). Obří komplex Mansudae - parlament a památník s 20 m sochami Kim Ir-sena a Kim Čong-ila (kladení květin), Památník zakladatelů strany s 50 m vysokým srpem, kladivem a štětcem. 

4. den

Mjohjangsan. Na sever do Hor tajemné vůně. Výstava mezinárodního přátelství s dary světových státníků (včetně těch našich, komunistických) oběma zemřelým severokorejským velikánům. Pohjon - nejvýznamnější buddhistický chrám v KLDR, na jehož pagodě Kim Ir-sen učil mnichy násobilku. Pěší výlet pod Mt. Mjohjang (1909 m) údolím Manpok (Deset tisíc vodopádů) podél působivých mnohastupňových kaskádových vodopádů. Návrat do Pchjongjangu.

5. den

Na jih do Kesongu, příhraničního města a bývalé metropole království Korjo. Pchanmundžom na 38. rovnoběžce - návštěva demilitarizované zóny přímo na nejpřísněji střežené hranici světa. Podaří se nám opět překvapivý několikametrový výpad do Jižní Korey v konferenční budově OSN? Rozkročíme se nad hranicí s každou nohou v jiné Koreji? Vesnička propagandy s největší vlajkou na světě, vyhlídka na jihokorejskou „Berlínskou“ zeď. Kesong - město ženšenu. Muzeum říše Korjo. Hrobka 31. korejského krále Kongmina ze 14. století. Návrat do Pchjongjangu.

6. den

Pchjongjang. Kumsusan - ohromující mauzoleum Věčného prezidenta Kim Ir-sena a Milovaného vůdce Kim Čong-ila, proti němuž prý vypadá „to Maovo jako králíkárna a Leninovo jako krabice od bot“. Muzeum korejské války s monumentálním panoramatem bitvy o Tedžon. Prohlídka americké špionážní lodě Pueblo - trofeje z r. 1968. Symbolický střed země - náměstí Kim Ir-sena s Velkou lidovou knihovnou, v níž nechybí ani české odborné tituly. Palác dětí a studentů s uměleckou show. Možnost večerní procházky po nasvíceném „Pchjonjangském Dubaji“, zcela novém bulváru Vědců s avantgardní výškovou architekturou.

7. - 8. den

Napříč Korejským poloostrovem na východ k Japonskému moři. Horský vodopád Ulim. Přístav a první severokorejské přímořské letovisko Wonsan. Návštěva družstevní farmy Čonsam. Jezero Sižung s léčivým bahnem (možnost léčebných a kosmetických procedur - od cca 20 EUR), koupání na nedotčených písečných plážích Východního (Japonského) moře. Jízda do překrásných Diamantových hor (1 639 m) s 12 tisíci jehlovitými žulovými štíty, vodopády, jeskyněmi, termálními prameny a buddhistickými pagodami a poustevnami. Turistika v horách Kumgansanu - výstup k nejkrásnějšímu korejskému vodopádu Kurjong (Vodopád devíti draků, výška 75 m), opředenému legendami. Pobyt a možnost koupání u Kumgangského moře - nejkrásnější části pobřeží Korey s abradovanými skalisky, lagunami, nesčetnými žulovými sloupy a plážemi. Laguna Samilpo - utěšené scenérie jezera s ostrůvky porostlými borovicemi. Noclehy v hotelu Kumgangsan nedaleko ostře střežených hranic obou Korejí.

9. den

Při cestě zpět zastávka v moderním lyžařském letovisku Masikrjong (1 350 m), „severokorejském Aspenu“ se 110 km sjezdovek. Oběd v luxusním resortním hotelu Masik. Návrat do Pchjongjangu. Mangjongdae a rodný dům Kim Ir-sena. Projížďka metrem (stanice např. Rudá hvězda, Soudruh aj.), jedním z nejhlubších a nejokázalejších na světě. Procházka parkem Moran. Historické opevnění, vyhlídky na Pchjongjang, altánky s radostnými tanci náhodných návštěvníků, zastřílíte si na střelnici? Nákupy s místními v pchjongjangském supermarketu. Večeře na rozloučenou.

10. - 11. den

Odlet z Pchjongjangu do Vladivostoku. Volný program v centru a na nábřežích, případně prohlídka dalších míst (např. Mořský hřbitov s hroby 163 čs. legionářů).  Návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava (místní přelety, pronajatý mikrobus s místním průvodcem v KLDR i v Rusku), pronajaté mikrobusy s místním průvodcem a dodávky v Rusku)
 • Ubytování 9x v hotelu (5x Pchjongjang 4*, 2x Kumgangsan 4*, 2x Vladivostok 3*) vždy ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím
 • V KLDR 7x plná penze, v Rusku 2x snídaně
 • V KLDR vstupné do objektů dle programu včetně vyhlídky z věže Čučche
 • Vstup do oceanária na Ruském ostrově včetně show s delfíny, mroži a běluhami
 • Vstupní dvouvstupové vízum do Ruska a vstupní vízum do KLDR a jejich vyřízení včetně pozvání od partnerských CK
 • Český průvodce, v KLDR i místní průvodci a organizátoři po celou dobu pobytu, v Rusku dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Fakultativní aktivity
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 100 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd, do jehož programu nejsou zahnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Během cesty využijeme pronajatou dopravu - mikrobus v KLDR, mikrobusy a dodávky v Rusku. Z Vladivostoku do Pchjongjangu a zpět se přesuneme letecky. Do programu akce není zahrnutý žádný noční přejezd.

Míra komfortu

V KLDR budeme ubytováni šest nocí v Pchongjangu (v nejlépe hodnoceném hotelu v zemi 4*) a dvě noci v hotelu v Kumgangsanu (ten byl postaven firmou z Jižní Korey původně pro jihokorejskou klientelu a patří k nejmodernějším a nejluxusnějším v KLDR). V obou hotelech budeme ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Dvě noci ve Vladivostoku strávíme v 3* hotelu v centru města ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně ve Vladivostoku, dále je součástí ceny zájezdu strava formou plné penze po celou dobu pobytu v KLDR. Ostatní stravu si každý účastník zajišťuje sám, v místních restauracích a jídelnách nebo v supermarketech.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Vrátila jsem se ze zájezdu do KLDR, který jsem absolvovala ve dnech 12.10. až 23.10.2015. Touto cestou děkuji vaší kanceláři za zprostředkované služby, které jste mi poskytli, abych se zájezdu mohla zúčastnit. Děkuji za ochotu pracovnic z kanceláře, poskytnutí všech informací, abych všechny formality stačila vyřídit, zájezdu se zúčastnit. Zájezd se vyřizoval tzv. na poslední chvíli, protože nebylo stále jasné, zda se sejde dostatečné počet účastníků. Díky CK Livinstone se vše zvládlo. Zájezd se vydařil, program byl sestavený se znalostí tamního prostředí, služby české průvodkyně paní Renaty Hávkové,  ochota pomáhat a  nám účastníků  po celou dobu zájezdu i její výklad reálií  Koree, navštívených míst, byly detailní, příkladné. Zážitky ze zájezdu úžasné. S CK Livingstone jezdím opakovaně a tak to i zůstane, CK letitě doporučuji svým známým.

Alena K.

31.10.2015

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál - Indie
236 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

13.9. - 1.10.2022
+ další 1 termín
19 dní
Rusko - Korejská lidově demokratická republika
250 Rusko - Korejská lidově demokratická republika

Vladivostok a Severní Korea, Jenisej, Bajkal, Kamčatka

Rusko – Velká sibiřská cesta
251 Rusko – Velká sibiřská cesta

Jenisej, Bajkal, Kamčatka a Vladivostok

29.8. - 14.9.2022
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog