258

Japonsko z Hokkaidó na Kjůšů

S japanologem Martinem Vačkářem

Jedinečná akce s Rudou Švaříčkem

NovinkaPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Slavné tradice i nejmodernější současnost. Skvostnými šinkanzeny projedeme atraktivní zemí od severu na jih - ostrovy Hokkaidó, Honšú, Kjúšú. Aso - největší aktivní sopečná kaldera. Sakuradžima - nejaktivnější vulkán. Historické Kjóto, nejstarší svatyně v Ise a chrám v Nara,  memento 20. století Hirošima,  monumentální areál chrámů v Nikkó. Atrakce Tokia. Osaka s hradem a obřím akvariem fauny Pacifiku. Sapporo - město piva a ZOH. Nihon Sankei - tři nejkrásnější přírodní scenérie Japonska - Macušima, Mijadžima a Amanohašidate. Posvátný vulkán Fudži. Desetina aktivních sopek světa je zde...

Termíny a rezervace

Termín: 13.10. - 4.11.201823 dní (23 dní)Cena: 123 590 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní lze doobsadit mužem Posun termínu oproti tištěnému katalogu.
Termín: 13.10. - 9.11.201828 dní (28 dní)Cena: 148 000 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Posun termínu oproti tištěnému katalogu.

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky do JAPONSKA.  Někteří dorazíme z předchozí akce v Rusku a bájných Kuril. Oslava společného počátku na Hokkaidu. Atraktivní Sapporo - dějiště ZOH´72. Zajímavý sportovní areál. Vyhlídka skokanského můstku, olympijské muzeum s trenažéry jízdy na lyžích a bobech i skoky z můstků. „Ledový" bulvár Ódóri. Muzeum původních obyvatel Ainu. Pivovar s degustací nejlepších piv. Muzeum nejstaršího pivaSapporo. TV věž. Krabí pochoutky.

4. - 6. den

Sopečný NP Šikocu -Tója. Jezero kaldery Tója-ko. Mladičká sopka ŠówaŠinzan, zrozená“ 1943. Lanovka na Usuzan (704 m), sestup ke kráteru. NoboribecuOnsen - lázně 11 léčivých pramenů. Pekelné údolís geotermálními jevy. Hora Jotei,zvaná malá Fudži. NP Akan se sopkou Meakan je považován za nejkrásnější. Vulkanická krajina, jezera, termály.

7. - 8. den

Šinkansen Hikari na Honšú až do Tokia. Rybí trh Cukidži, kontroverzní svatyně Jasukuni, vyhlídka z ocelové věže červené Eifelky (333 m). Muzea parku Ueno. Monorail na umělý ostrov zábavy Odaiba. Termály stylizované do šógunských dob. Muzeum vědy a techniky. Socha svobodynad zálivem. "Elektrické město" Akihabara. Robotí restauraces bláznivou show. Mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka z Metropolitní radnice(243 m). Třpytivá oblast barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó. Výlet lodípo řece Sumida do starobylé lidové čtvrti Asakusy s chrámem a pagodou.

9. den

NP Nikkó japonských Alp.Parádní vodopád a velkolepý poutní buddhistický chrám Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Bývalá rezidence císařské rodiny -za války zde ukrýván císař Akihito.

10. - 12. den

Šinkansenemdo Yokohamy. Okružní plavba v zátoce největšího přístavu. Šinkansenem do Hirošimy. Muzeum A-bomby, Mírový park i slavný Průmyslový palác. Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima. Svatyně Icukušima s legendární „plovoucí branou“. Lanovkouna horu Misen (530 m) - opičí „Gibraltar“. Panorama zálivu s ostrovy, možné koupání.

13. - 14. den

Šinkansen na jih Kjúšú do přístavu Kagošima, nejjižnější japonské "Neapole". Poloostrov Sacuma-Hantó. Skanzen ulice samurajů a muzeum kamikadze v Čiranu. „Koupel“ v přírodním horkém písku lázní Ibusuki - jediné na světě.

15. den

Lodí na poloostrov s nejaktivnější sopkousouostroví Sakuradžimu. Lávou zalitý ostrov Torišima, koupání. Okružní výlet s vyhlídkami na krátery.

16. - 17. den

Kumamoto - věhlasné zahrady Suizendži s miniaturní Fuji. Krásný hrad. Sopka Aso - trek do nejrozsáhlejší aktivní kaldery světa. Výhledy do jícnu kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem.

18. - 20. den

Kjóto - historická metropole, tradiční kultury s desítkami svatyň a chrámů. Císařský paláca zahrady. Zámek Nidžó šógunů Tokugawa. Zenová kamenná zahrada Rjóandži. Zlatý pavilon, chrám Kijomizu v horách. Magická svatyně tisíce dřevěných sošek bohyně KannonSandžúsangendó. Starosvětská čtvrť Gion, ulička Pontočó. Červená svatyně Fušimi Inari. „Most do nebe“- 3,5 km dlouhá písečná kosa Amanohašidate. Park Kasamacu s vyhlídkou vzhůru nohama, koupání.

21. den

Nejstarší svatyně původního náboženství Šintó v Ise. První hlavní město Nara. Slavný chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa. Obří bronzová socha Buddhy z 9.stol. Chrámy a svatyně s parkem a krotkými jeleny.

22. - 23. den

Velkoměsto byznysu a jídla Ósaka. Hrad šóguna Hidejošiho, futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori. Degustace obávané delikatesy fugu. Živý přístav a největší akvárium fauny Pacifiku.

Možnost zkrácení, odlet 23.den

24. - 28. den

Šinkansen k jezeru Kawagučiko u paty posvátné hory Fudžisan (3 776 m). Dále výjezd na 5. stanici na svahu (2 305 m). Pěšky vzhůru dvě hodiny na horskou chatu (7. stanice, 2 700 m). Horská výzva japonského symbolu. Syrová příroda oblasti Hakone. Lanovka kilometry dlouhá. Geotermální pole Ówakudani s bublajícím bahnem a sirnými výpary. Plavba po jezeře Aši s výhledy na Fudži. Symbolické finále Tokia. Císařský palác a vstupní most Nidžúbaši. Vyhlídková TV věž Nebeský strom (634 m), druhá nejvyšší stavba světa. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

Mezinárodní letenka včetně letištních tax. Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD. Loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú, výletní loď po jezeře Aši či lanovka. Varianta na 23 dní: Ubytování s japonskou snídaní ve dvoulůžkových pokojích na evropský způsob, popř. 1-2 noci v ryokanech po 2-4 osobách na tradiční japonský způsob. Railpasy na 21 dní souvislého používání. Varianta na 28 dní: Ubytování s japonskou snídaní ve dvoulůžkových pokojích na evropský způsob, popř. 1-3 noci v ryokanech, tradiční ubytování,  pro zájemce o výstup na sopku Fudži 1 noc na horské chatě na 5.stanici Fudži (cca 2300 m nad mořem) na palandách hromadně vedle sebe. Railpasy na 28 dní souvislého používání. Český průvodce. Účast japonologa Martina Vačkáře. Místní průvodci dle potřeb.  Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

Stravování mimo snídaně na japonský způsob. Vstupy do památek a muzeí. Fakultativní výlety. Příplatek za jednolůžkový pokoj 19 900 Kč (23 dní)/24 100 Kč (28 dní) -  v ryokanech nelze zaručit. Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku (při výstupu na Fudži).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Na tento zájezd je vyžadována průměrná fyzická kondice. Kromě přírodních krás zažijeme i rychlost šinkanzenů. Po trase zájezdu se budeme pohybovat především japonskými vlaky. Účastníci zájezdu mají v ceně příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny. Občas nás přepraví i autobus (hlavně MHD) a loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú, výletní loď po jezeře Aši či lanovka. V prodloužení pro zájemce možnost výstupu na posvátnou horu Fudžisan.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v turistických hotelech klasického evropského stylu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste aspoň jednou poznali i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje po 2 - 4 osobách se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Většinou půjde o jednoduché stravování na japonský způsob (stále se opakující zelený čaj, polévka misó, ochucená rýže, mořské řasy, nakládané švestky ume, zázvor gari, apod.). Ostatní strava není do ceny zájezdu zahrnuta a každý účastník si ji zajišťuje sám. V supermarketech lze často nakoupit celé připravené obědy (nebo i večeře) i s přílohami. Čas ochutnat tradiční japonskou kuchyni budeme mít zejména až večer. Vedle klasických restaurací se lze doslova za pár korun najíst i v lidových jídelnách a bistrech, které nabízejí nudle s různými přílohami a ochucením. Japonská kuchyně se zcela oprávněně řadí mezi nejvyhlášenější na celém světě.  

Podobné zájezdy

Japonsko
255 Japonsko

Od Hokkaida po Kjúšú

29.7. - 23.8.2018
+ další 2 termíny
26 dní
Japonsko
256 Japonsko

Ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú

4.5. - 31.5.2018
+ další 3 termíny
28 dní
Nový Zéland - Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa
428 Nový Zéland - Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa

S fotografem Jirkou Kolbabou a Rudou Švaříčkem

10.5. - 30.5.2018
+ další 1 termín
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog