Japonsko z Hokkaidá na Kjúšú

258

Japonsko z Hokkaidá na Kjúšú

S japanologem Martinem Vačkářem

Jedinečná akce s Rudou Švaříčkem

NovinkaPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12


Kreativní dozrávání programu společného Japonska dospělo do finále. V tvůrčím kvasu několika odborníků jsme vybrali to skutečně nejlepší a nejzajímavější, co lze v daném čase stihnout. Měli bychom si užít "Země vycházejícího slunce" intenzivně a plnohodnotně. Těší se na Vás Ruda Švaříček a Martin Vačkář
Slavné tradice i nejmodernější současnost. Skvostnými šinkanzeny projedeme atraktivní zemí od severu na jih - ostrovy Hokkaidó, Honšú, Kjúšú. Aso - největší aktivní sopečná kaldera. Sakuradžima - nejaktivnější vulkán. Historické Kjóto, nejstarší svatyně v Ise a chrám v Nara,  memento 20. století Hirošima,  monumentální areál chrámů v Nikkó. Atrakce Tokia. Osaka s hradem a obřím akvariem fauny Pacifiku. Sapporo - město piva a ZOH. Nihon Sankei - tři nejkrásnější přírodní scenérie Japonska - Macušima, Mijadžima a Amanohašidate. Posvátný vulkán Fudži. Desetina aktivních sopek světa je zde...

Termíny a rezervace

Termín: 6.10. - 28.10.201823 dní (23 dní)Cena: 123 590 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Posun termínu oproti tištěnému katalogu.Uzavřeno
Termín: 6.10. - 2.11.201828 dní (28 dní)Cena: 148 000 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Posun termínu oproti tištěnému katalogu.Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Vačkář

V šedesátých letech studoval angličtinu a japonštinu na FF UK v Praze, studium přerušil a vstoupil rovnou do praxe – tedy do Japonska. Z Japonska zamířil do Curychu, pokračoval s japonštinou a začal se učit čínsky. Po návratu psal pro kulturní rubriku Lidových novin. Roku 1980 odešel na volnou n...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Špirochová

Studuje japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Můžete ji potkat v horách na Hokkaidu, v nočním víru Tokia, v kjótských chrámech nebo na pláži na Okinawě. Nejčastěji ji ale najdete v docela obyčejných čtvrtích Ósaky klábosit s místními nad šálk...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček 6.10. - 28.10.2018

Martin Vačkář

Kateřina Špirochová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky do JAPONSKA. Oslava počátku výpravy na Hokkaidu. Atraktivní Sapporo - dějiště ZOH´72. Zajímavý sportovní areál. Vyhlídka skokanského můstku, olympijské muzeum s trenažéry jízdy na lyžích a bobech i skoky z můstků. „Ledový" bulvár Ódóri. Muzeum původních obyvatel Ainu. Pivovar s degustací nejlepších piv. Muzeum nejstaršího piva Sapporo. TV věž. Krabí pochoutky.

4. - 6. den

Sopečný NP Šikocu -Tója. Jezero kaldery Tója-ko. Mladičká sopka Šówa  Šinzan, "zrozená“ 1943. Lanovka na Usuzan (704 m), sestup ke kráteru. Noboribecu  Onsen - lázně 11 léčivých pramenů. Pekelné údolís  geotermálními jevy. „Brána ostrova“ Hakodate. Lanovkou na vyhlídku nad městem považovanou za jednu ze tří nejkrásnějších v Japonsku. Ruský pravoslavný chrám, rybí trhy s ochutnávkou syrových mořských ježků a dalších laskomin.

7. - 8. den

Po nejnovější trati šinkansenu (od 26.3. 2016) do nedávna nejdelším tunelem na světě - Seikan (53 850 m) - pod mořem na ostrov Honšú a dále do středu oblasti Tohoku. Jeden ze tří přírodních divů Japonska - Macušima. Možnost vyhlídkové plavby zálivem, „přírodní japonskou zahradou“ mezi bizarně erodovanými ostrůvky s borovicemi a nálety racků. Slavný racek Livingstone… Přejezd do Japonských Alp a NP Nikkó. Parádní vodopád a velkolepý poutní buddhistický chrám Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Bývalá rezidence císařské rodiny. Za války zde na tajemném místě ukrýván císař Akihito. Přejezd do Tokia.

9. den

Císařský palác a vstupní most Nidžúbaši. Kontroverzní svatyně Jasukuni. Termály stylizované do šógunských dob…? Mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka z Metropolitní radnice (243 m). Třpytivá oblast barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó.

10. den

Celodenní výlet do středověké metropole země a pacifického letoviska Kamakura: Velký Buddha, chrám Hasedera bohyně Kannon. Přístav Jokohama: vyhlídka z Landmark Tower (296 m), druhého nejvyššího mrakodrapu Japonska. Čtvrť 21. století se zábavním parkem. Okružní plavba v zátoce největšího přístavu.

11. - 12. den

Šinkansenem do Hirošimy. Muzeum A-bomby, Mírový park i slavný Průmyslový palác. Kapří hrad, zahrady Šukkeien. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima. Svatyně Icukušima s legendární „plovoucí branou“. Lanovkou na horu Misen (530 m) - opičí „Gibraltar“. Panorama zálivu s ostrovy, možné koupání.

13. - 14. den

Šinkansenem na jih Kjúšú do přístavu Kagošima, nejjižnější japonské "Neapole". Poloostrov Sacuma-Hantó. Skanzen ulice samurajů a muzeum kamikadze v Čiranu. Koupel“ v přírodním horkém písku lázní Ibusuki - jediná na světě.

15. den

Lodí na poloostrov s nejaktivnější sopkou souostroví Sakuradžimu. Lávou zalitý ostrov Torišima, koupání. Možnost okružního výletu s vyhlídkami na krátery.

16. - 17. den

Kumamoto - věhlasné zahrady Suizendži s miniaturní Fuji. Krásný hrad. Sopka Aso - trek do nejrozsáhlejší aktivní kaldery světa. Výhledy do jícnu kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem.

18. - 20. den

Kjóto - historická metropole, tradiční kultury s desítkami svatyň a chrámů. Císařský palác a zahrady. Zámek Nidžó šógunů Tokugawa. Zenová kamenná zahrada Rjóandži. Zlatý pavilon, chrám Kijomizu v horách. Magická svatyně tisíce dřevěných sošek bohyně Kannon Sandžúsangendó. Starosvětská čtvrť Gion, ulička Pontočó. Červená svatyně Fušimi Inari. Kyoto Railway Museum pro fanoušky železnic s parními lokomotivami i ikonickým Hikari z r. 1964, jímž na světě začala éra vysokorychlostní železnice. Výlet do hor na sever nad Kjótem do starobylých lázní Kurama s chrámem Kurama-dera, příjemnými termály a magickou duchovní atmosférou. Právě zde vznikla před sto lety alternativní medicína reiki. Návštěva filmových ateliérů Toei Eigamura. Fantastický svět filmu s největšími atrakcemi.

21. den

První hlavní město Nara. Slavný chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa. Obří bronzová socha Buddhy z 9.stol. Chrámy a svatyně s parkem a krotkými jeleny.

22. - 23. den

Velkoměsto byznysu a jídla Ósaka. Hrad šóguna Hidejošiho, futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori. Degustace obávané delikatesy fugu. Živý přístav a největší akvárium fauny Pacifiku. Přejezd šinkansenem zpět do Tokia

Možnost zkrácení, odlet 23.den

24. - 28. den

Přejezd k jezeru Kawagučiko u paty posvátné hory Fudžisan (3 776 m). Dále výjezd na 5. stanici na svahu (2 305 m). Pěšky vzhůru dvě hodiny na horskou chatu (7. stanice, 2 700 m). Horská výzva japonského symbolu... Syrová příroda oblasti Hakone. Lanovka kilometry dlouhá. Geotermální pole Ówakudani s bublajícím bahnem a sirnými výpary. Plavba po jezeře Aši s výhledy na Fudži. Symbolické finále Tokia. Výlet lodí po řece Sumida do starobylé lidové čtvrti Asakusy s chrámem a pagodou. Vyhlídková TV věž Nebeský strom (634 m), druhá nejvyšší stavba světa. "Elektrické město" Akihabara a blyštivá Ginza nebo park Ueno a muzea. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

Mezinárodní letenka včetně letištních tax. Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD. Loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú, výletní loď po jezeře Aši či lanovka. Varianta na 23 dní: Ubytování s japonskou snídaní ve dvoulůžkových pokojích na evropský způsob, popř. 1-2 noci v ryokanech po 2-4 osobách na tradiční japonský způsob. Railpasy na 21 dní souvislého používání. Varianta na 28 dní: Ubytování s japonskou snídaní ve dvoulůžkových pokojích na evropský způsob, popř. 1-3 noci v ryokanech, tradiční ubytování,  pro zájemce o výstup na sopku Fudži 1 noc na horské chatě na 5.stanici Fudži (cca 2300 m nad mořem) na palandách hromadně vedle sebe. Railpasy na 28 dní souvislého používání. Český průvodce. Účast japonologa Martina Vačkáře. Místní průvodci dle potřeb.  Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

Stravování mimo snídaně na japonský způsob. Vstupy do památek a muzeí. Fakultativní výlety. Příplatek za jednolůžkový pokoj 19 900 Kč (23 dní)/24 100 Kč (28 dní) -  v ryokanech nelze zaručit. Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku (při výstupu na Fudži).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Na tento zájezd je vyžadována průměrná fyzická kondice. Kromě přírodních krás zažijeme i rychlost šinkanzenů. Po trase zájezdu se budeme pohybovat především japonskými vlaky. Účastníci zájezdu mají v ceně příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny. Občas nás přepraví i autobus (hlavně MHD) a loď mezi ostrovy Šikoku a Kjúšú, výletní loď po jezeře Aši či lanovka. V prodloužení pro zájemce možnost výstupu na posvátnou horu Fudžisan.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v turistických hotelech klasického evropského stylu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste aspoň jednou poznali i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje po 2 - 4 osobách se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Většinou půjde o jednoduché stravování na japonský způsob (stále se opakující zelený čaj, polévka misó, ochucená rýže, mořské řasy, nakládané švestky ume, zázvor gari, apod.). Ostatní strava není do ceny zájezdu zahrnuta a každý účastník si ji zajišťuje sám. V supermarketech lze často nakoupit celé připravené obědy (nebo i večeře) i s přílohami. Čas ochutnat tradiční japonskou kuchyni budeme mít zejména až večer. Vedle klasických restaurací se lze doslova za pár korun najíst i v lidových jídelnách a bistrech, které nabízejí nudle s různými přílohami a ochucením. Japonská kuchyně se zcela oprávněně řadí mezi nejvyhlášenější na celém světě.  

Podobné zájezdy

Japonsko
255 Japonsko

Od Hokkaida po Kjúšú

Japonsko
256 Japonsko

Ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú

Nový Zéland - Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa
428 Nový Zéland - Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa

S fotografem Jirkou Kolbabou a Rudou Švaříčkem

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog