Japonsko

255C

Japonsko

Z Honšú na Kjúšú

Největší lákadla země vycházejícího slunce. Šinkanzeny ze severu na jih.

Oblíbený Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Okruh po dvou nejvýznamnějších ostrovech Japonska. Od Tokia na jihozápad až na úplný jih Kjúšú. Historické metropole Kjóto, Nara, Kamakura a Edo (Tokio) s tradičními festivaly v kontrastu s neonovou září moderních velkoměst. Atomové memento Hirošima, posvátný ostrov Mijadžima, „Most do nebe“ Amanohašidate na severním pobřeží. Aso-san - největší aktivní vulkanická kaldera na Zemi. Nejjižnější velkoměsto Kagošima ve stínu Sakuradžimy, nejaktivnějšího vulkánu Japonska.

Léta zkušeností s touto destinací dala vzniknout ideální skladbě programu. Navštívíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. V Japonsku se snoubí silně zakořeněná a stále živá tradice s nejmodernější technologií.

Posloupnost dnů programu se může měnit (dle termínů festivalů aj.). 

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  17.10. - 3.11.2019 18 dní / 16 nocí  (18 dní / 16 nocí) Cena:  86 890 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti.

Více informací o průvodci

Hana

Hana Dušáková

Japonština ji uchvátila již na střední škole. Stala se profesionální tlumočnicí a opakovaně se do Země vycházejícího slunce vrací. Španělsky se začala učit kvůli rodině kostarických přátel, za kterými se poprvé vypravila v roce 2008. Nádherná příroda a přívětiví lidé této bezpečné středoamerické...

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Hana Dušáková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do JAPONSKA. Hlavní město Tokio. Most Nidžúbaši a Východní zahrady císařského paláce. Mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó.

3. - 4. den

Šinkansenem Hikari na jihozápad Honšú. Velkoměsto byznysu a jídla – Ósaka. Mohutný hrad sjednotitele Japonska Hidejošiho, futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice, možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. První hlavní město Japonska – Nara. Chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa, 16 m vysoká bronzová socha Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1 200 krotkými jelínky. Kamenné lucerny u svatyně Kasuga. Kjóto – magická svatyně tisíců torií Fušimi Inari.

5. - 7. den

Historická metropole Kjóto. Zámek Nidžó šógunů Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu v horách nad Kjótem. Chrám bohyní Kannon Sandžúsangendó. Starosvětská čtvrť Gion, ulička Pontočó. Festival Džidai - několikatisícové procesí v historických kostýmech (z 8. až 19.stol.) v centru Kjóta. Fakultativně výlet k Japonskému moři. „Most do nebe“ - 3,5 km dlouhá písečná kosa Amanohašidate. Park Kasamacu s nezapomenutelnou vyhlídkou vzhůru nohama, procházky, koupání. Alternativně pobyt v Kjótu.

8. - 9. den

Šinkansenem dále na západ Honšú do Hirošimy. Hirošima – muzeum A-bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce, Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima. Svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“ torii. Lanovkou (či pěšky) na horu Misen (530 m) - japonský opičí „Gibraltar“. Vyhlídka na záliv s ostrůvky. Alternativně koupání.

10. - 11. den

Přejezd na ostrov Kjúšú. „Japonská Neapol“, Kagošima. Nejjižnější poloostrov Japonska Sacuma-Hantó. Skanzen ulice samurajů, muzeum kamikaze v Čiranu. „Koupel“ v přírodním horkém písku v lázních Ibusuki - jediných svého druhu na světě.

12. - 13. den

Lodí na (polo)ostrov Sakuradžimu s nejaktivnější sopkou souostroví. Procházka po lávou pohřbeném ostrově Torišima, koupání. Fakultativně okružní výlet po Sakuradžimě s vyhlídkami na vulkány. Kumamoto s mohutným hradním komplexem jednoho z nejkrásnějších japonských hradů (návštěva je podmíněna aktuálním stavem obnovy po zemětřesení 2016; případný alternativní program dle situace). Slavné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži. Celodenní výlet na sopku Aso - pěší výlety uvnitř největší aktivní kaldery světa s možností výhledů do jícnu kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (návštěva je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou; případný alternativní program dle situace).

14. den

Návrat na Honšú. Přestup na další šinkansen v Ósace a dále superexpresem Hikari pod legendární sopkou Fudžisan (3776 m) zpět do Tokia.

15. - 16. den

NP Nikkó v Japonských Alpách. Velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Bývalá luxusní rezidence císařské rodiny (v níž byl během 2. sv. války ukrýván současný císař Akihito). Středověká metropole země a pacifické letovisko Kamakura - Velký Buddha, chrám Hasedera bohyně Kannon. Přístav Jokohama - vyhlídka z Landmark Tower (296 m), druhého nejvyššího mrakodrapu Japonska. Čtvrť 21. století se zábavním parkem, čínská čtvrť.

17. - 18. den

Tokio. Asakusa - chrám Sensódži. Nebeský strom (634 m) - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa (z r. 2012). Možnost fakultativních aktivit - obchodní čtvrť Ginza, kontroverzní svatyně Jasukuni, „břicho Tokia“ - rybí trh Tojosu, Tokijská věž (333 m), parky a muzea v Uenu, plavba po řece Sumidě, monorailem na Odaibu - ostrov oddechu, zábavy a nákupů, termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem, nákupy v „elektrickém městě“ Akihabara. Pro zájemce možnost návštěvy Robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax. 
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD po trase programu. 
 • Trajekty na ostrovy Mijadžimu a Sakuradžimu. 
 • 16x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a klimatizací – evropský styl. 
 • Snídaně na japonský způsob. 
 • Český průvodce. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaní na japonský způsob. 
 • Vstupy do památek a muzeí. 
 • Fakultativní výlety a aktivity. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 400 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD. Trajekty se přepravíme na ostrovy Mijadžimu a Sakuradžimu. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny, mezi nimi i slavné Hikari.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. V ceně zájezdu jsou ve všech business hotelech zahrnuty snídaně v japonském stylu – jedná se o jednoduché stravování na japonský způsob (stále se opakující zelený čaj, polévka misó, ochucená rýže, mořské řasy, nakládané švestky ume, zázvor gari, občas zpestřené vajíčky, párky, apod.). Vzhledem k náročnému programu neplánujeme chodit během dne společně na obědy, svačinu či lehké polední jídlo si obstará každý účastník samostatně v supermarketech, kde lze často nakoupit celé připravené obědy (nebo i večeře) i s přílohami. Možnost ochutnat tradiční japonskou kuchyni, která se řadí mezi nejvyhlášenější na celém světě (a to zcela oprávněně!), budeme mít tedy až večer. Vedle restaurací se lze doslova za pár korun najíst i v lidových jídelnách a bistrech, které nabízejí nudle s různými přílohami a ochucením.

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál - Indie
236 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

8.4. - 26.4.2020
+ další 3 termíny
19 dní
Rusko - Severní Korea
250 Rusko - Severní Korea

Vladivostok a Severní Korea, Jenisej, Bajkal, Kamčatka

8.8. - 1.9.2020
25 dní
Japonsko
256 Japonsko

Ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú

4.5. - 31.5.2020
+ další 4 termíny
28 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog