Japonsko

255

Japonsko

Z Honšú na Kjúšú

Největší lákadla země vycházejícího slunce. Šinkanzeny ze severu na jih.

O prázdninách Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Okruh po dvou nejvýznamnějších ostrovech Japonska. Od Tokia na jihozápad až na úplný jih Kjúšú. Historické metropole Kjóto, Nara, Kamakura a Edo (Tokio) v kontrastu s neonovou září moderních velkoměst. Atomové memento Hirošima, posvátný ostrov Mijadžima, „Most do nebe“ Amanohašidate na severním pobřeží. Aso-san - největší aktivní vulkanická kaldera na Zemi. Nejjižnější velkoměsto Kagošima ve stínu Sakuradžimy, nejaktivnějšího vulkánu Japonska. Možnost prodloužení, o pro Japonce „povinný“, výstup na posvátný symbol země - sopku Fudži a návštěvu národního parku Fudži-Hakone-Izu.

Léta zkušeností s touto destinací dala vzniknout ideální skladbě programu. Navštívíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. V Japonsku se snoubí silně zakořeněná a stále živá tradice s nejmodernější technologií. Posloupnost dnů programu se může měnit, v závislosti na termínech festivalů a svátků.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  10.10. - 27.10.2021 18 dní / 16 nocí  (18 dní / 16 nocí) Cena:  91 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Hana

Hana Dušáková

Japonština ji uchvátila již na střední škole. Stala se profesionální tlumočnicí a opakovaně se do Země vycházejícího slunce vrací. Španělsky se začala učit kvůli rodině kostarických přátel, za kterými se poprvé vypravila v roce 2008. Nádherná příroda a přívětiví lidé této bezpečné středoamerické...

Více informací o průvodci

Hana Dušáková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do JAPONSKA. Hlavní město Tokio. Most Nidžúbaši a Východní zahrady císařského paláce. Mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó.

3. - 4. den

Šinkansenem Hikari na jihozápad Honšú. Hirošima – muzeum A-bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce, Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima. Svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“ torii. Lanovkou (či pěšky) na horu Misen (530 m) - japonský opičí „Gibraltar“. Vyhlídka na záliv s ostrůvky. Alternativně koupání.  

5. - 6. den

Přejezd na ostrov Kjúšú. „Japonská Neapol“, Kagošima. Nejjižnější poloostrov Japonska Sacuma-Hantó. Skanzen ulice samurajů, muzeum kamikaze v Čiranu. „Koupel“ v přírodním horkém písku v lázních Ibusuki - jediných svého druhu na světě.

7. - 8. den

Lodí na (polo)ostrov Sakuradžimu s nejaktivnější sopkou souostroví. Procházka po lávou pohřbeném ostrově Torišima, koupání. Fakultativně okružní výlet po Sakuradžimě s vyhlídkami na vulkány. Kumamoto s mohutným pevnostním komplexem jednoho z nejkrásnějších japonských hradů (návštěva je podmíněna aktuálním stavem obnovy po zemětřesení 2016; případný alternativní program dle situace). Slavné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži. Celodenní výlet na sopku Aso - pěší výlety uvnitř největší aktivní kaldery světa s možností výhledů do jícnu kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (návštěva je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou). Alternativně po domluvě s průvodcem výlet do Nagasaki, na ostrovy Amakusa aj.

9. - 11. den

Návrat na Honšú. Velkoměsto byznysu a jídla – Ósaka. Mohutný hrad sjednotitele Japonska Hidejošiho, futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice, možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. První hlavní město Japonska – Nara. Chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa, 16 m vysoká bronzová socha Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s krotkými jelínky. Legendární šintoistická svatyně Kasuga s tisíci kamenných a bronzových luceren. Kjóto. Festival Džidai - několikatisícové procesí v historických kostýmech (z 8. až 19.stol.) v centru Kjóta (pouze říjen).

12. - 14. den

Historická metropole Kjóto. Zámek Nidžó šógunů Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu v horách nad Kjótem. Magická svatyně tisíců torií Fušimi Inari a chrám bohyní Kannon Sandžúsangendó. Starosvětská čtvrť Gion, ulička Pontočó. Fakultativně výlet k Japonskému moři. „Most do nebe“ - 3,5 km dlouhá písečná kosa Amanohašidate. Park Kasamacu s nezapomenutelnou vyhlídkou vzhůru nohama, procházky, koupání. Alternativně pobyt v Kjótu. Superexpresem Hikari pod legendární sopkou Fudžisan (3776 m) zpět do Tokia.

15. - 16. den

NP Nikkó v Japonských Alpách. Velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Bývalá luxusní rezidence císařské rodiny (v níž byl během 2. sv. války ukrýván bývalý císař Akihito). Středověká metropole země a pacifické letovisko Kamakura - Velký Buddha, chrám Hasedera bohyně Kannon. Přístav Jokohama - vyhlídka z Landmark Tower (296 m), druhého nejvyššího mrakodrapu Japonska. Čtvrť 21. století se zábavním parkem, čínská čtvrť.

17. - 18. den

Tokio. Asakusa - chrám Sensódži. Nebeský strom (634 m) - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa. Možnost fakultativních aktivit - obchodní čtvrť Ginza, kontroverzní svatyně Jasukuni, „břicho Tokia“ - rybí trh Tojosu, Tokijská věž (333 m), parky a muzea v Uenu, plavba po řece Sumidě, monorailem na Odaibu - ostrov oddechu, zábavy a nákupů, termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem, nákupy v „elektrickém městě“ Akihabara. Pro zájemce možnost návštěvy Robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show. Letecký návrat domů.

Možnost prodloužení akce o výstup na Fudži

18. - 19. den

Autobusem z Tokia do Kawagučiko a dále na 5. stanici (2305 m). Pěšky na 7. stanici (cca 2 hod., 2700 m), nocleh na horské chatě. Noční výstup na nejvyšší horu Japonska, Fudžisan (cca 5-6 hod.). Ranní pobyt na vrcholu (3776 m) s možností obejít kráter. Sestup na 5. stanici (cca 4 hod.) a návrat do Kawagučiko. Odpočinek, pro odvážné možnost fakultativního výletu do zábavního parku Fudži-Q Highland s projížďkou na Takabiše, nejstrmější horské dráze na světě.

20. - 21. den

Přejezd do oblasti Hakone. Několikakilometrová jízda lanovkou, geotermální pole Ówakudani s bublajícím bahnem a sirnými výpary (návštěva je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou; případný alternativní program dle situace). Procházky, plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy na sopku Fudži (bude-li přát počasí). Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó mezi Edem (Tokiem) a Kjótem. Návrat do Tokia. Letecký návrat domů. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD po trase programu
 • Trajekty na ostrovy Mijadžimu a Sakuradžimu
 • Zubačka, lanovka a výletní loď po jezeře Aši v prodloužení
 • 16x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a klimatizací – evropský styl, v prodloužení navíc 1x tzv. business hotel, 1x ryokan - japonský styl se spaním na zemi (popř. hotel), 1x horská chata s hromadným spaním na palandách
 • Snídaně na japonský způsob
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaní na japonský způsob
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Fakultativní výlety a aktivity
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 14 100 Kč/13 700 Kč červen/říjen (18 dní), 15 900 Kč (21 dní) – na horské chatě není jednolůžkový pokoj možný, v ryokanu nelze zaručit
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku (v rámci prodloužení)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Pro sportovně založené se v rámci prodloužení nabízí možnost výstupu na horu Fudži. Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD. Trajekty se přepravíme na ostrovy Mijadžimu a Sakuradžimu. Lanovku a výletní loď využijeme v rámci prodloužení během výletu k jezeru Aši. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny, mezi nimi i slavné Hikari.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Tento styl ubytování poznáte v rámci prodloužení v hotelu v Kawaguchi před výstupem na Fudži. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici.

Při výstupu na horu Fudži budeme nocovat v horské chatě pod Fudži – nepůjde ani tak o regulérní přespání jako spíše jen o několikahodinový odpočinek v jednom z mála míst, kde lze vcelku přijatelně přečkat část krutě chladné noci v horách před samotným výstupem, v žádném případě tak nečekejte žádný komfort a už vůbec ne hygienu standardního hotelu – spát budeme na širokých palandách, kde hned vedle vás ulehnou další lidé, toaleta a možnost skromné hygieny je mimo hlavní budovu, což při nepříznivém počasí leckdy vyžaduje jisté morálně volní úsilí.

V ceně zájezdu jsou ve všech business hotelech zahrnuty snídaně v japonském stylu – jedná se o jednoduché stravování na japonský způsob (stále se opakující zelený čaj, polévka misó, ochucená rýže, mořské řasy, nakládané švestky ume, zázvor gari, občas zpestřené vajíčky, párky, apod.). Vzhledem k náročnému programu neplánujeme chodit během dne společně na obědy, svačinu či lehké polední jídlo si obstará každý účastník samostatně v supermarketech, kde lze často nakoupit celé připravené obědy (nebo i večeře) i s přílohami. Možnost ochutnat tradiční japonskou kuchyni, která se řadí mezi nejvyhlášenější na celém světě (a to zcela oprávněně!), budeme mít tedy až večer. Vedle restaurací se lze doslova za pár korun najíst i v lidových jídelnách a bistrech, které nabízejí nudle s různými přílohami a ochucením.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Po návratu z dovolené z Japonska, kterou zařizovala Vaše CK, bych rád vyjádřil naprostou spokojenost, krásné a nezapomenutelné zážitky z tohoto téměř 3 týdenního zájezdu a dovolené. Byla to obrovská zkušenost! Už několika našim přátelům a příbuzným, jsme Vaši CK vřele doporučili, aby s Vámi cestovali. Děkuji. Hezký den.

Vladimír B.

15.10.2012

Zúčastnili jsme se zájezdu do Japonska. Byli jsme velice spokojeni. Zájezd byl výborně připraven, viděli a poznali jsme opravdu hodně. Hana Dušáková je vynikající průvodkyně, má veliké znalosti historie, památek i života v Japonsku.Perfektně se orientuje na nádražích, má výborné organizační schopnosti, je milá, velice ochotná a vstřícná.

Vlasta a Josef B.

30.9.2014

Dobrý den,chtěli bychom poděkovat za nádherný červencový zájezd do Japonska. Musíme říct, že jsme od cesty do Japonska tolik nečekali, spíše cestujeme po méně rozvinutých zemích a z moderního Japonska jsme měli trochu obavy. Ale od návratu neuplyne den, abychom si na něco z cesty nevzpomněli a každý den se k Japonsku vracíme aspoň pár větami mezi sebou. Když pomineme všechna ta známá a nádherná navštívená místa z programu, tak se nám stýská i po tak obyčejných věcech, jako je udon nebo rámen v lidové restauraci s výběrem přes automat, nákup svačiny v combini 7/11, cestování v šinkanzenu nebo zahájení a konce dne cestou po nádraží v Ósace od turniketů JR kolem plastových maket jídel, chobotnicových kuliček a masových knedlíčků s hořčicí.  A když jsme viděli v katalogu, co ještě je v Japonsku dalšího k vidění, tak vůbec nevylučujeme, že si někdy dáme pokračování, což nás obvykle hned po návratu nenapadá. Obrovský a zcela zásadní podíl na úspěchu zájezdu měla průvodkyně Hanka Dušáková. Nelze neobdivovat její úžasnou znalost Japonska, plynulou japonštinu slovem i písmem, orientaci v nesmírně složitém systému místní dopravy a znalost japonských reálií vůbec. A samozřejmě její až osobní vztah k Japonsku, který se úspěšně snaží přenášet na ostatní. Takže to poděkování patří hlavně jí.

Libor a Hanka N.

26.9.2013

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál - Indie
236 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

6.4. - 24.4.2022
+ další 3 termíny
19 dní
Rusko - Korejská lidově demokratická republika
250 Rusko - Korejská lidově demokratická republika

Vladivostok a Severní Korea, Jenisej, Bajkal, Kamčatka

Japonsko
256 Japonsko

Ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog