Japonsko

255

Japonsko

Od Hokkaida po Kjúšú

Největší lákadla země vycházejícího slunce. Šinkanzeny ze severu na jih.

O prázdnináchPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Rychlovlaky po zemi historických tradic i nejmodernější současnosti, v níž je celá desetina všech aktivních sopek světa. Celou zemí od severu na jih - ostrovy Honšú, Kjúšú a Hokkaidó. NP Šikocu-Tója - sopky, jezera, termály, připomínky původních obyvatel - „japonských indiánů“ Ainuů. Aso - největší aktivní vulkanická kaldera na Zemi. Sakuradžima - nejaktivnější vulkán Japonska. Historické metropole Kjóto, Nara a Kamakura, tradiční festivaly. Memento 20. století Hirošima. Neonové bulváry velkoměstských džunglí Tokia a Ósaky. Město piva a zimní olympiády - Sapporo. Nihon Sankei - tři nejkrásnější přírodní scenérie Japonska - Macušima, Mijadžima a Amanohašidate. Bonbónek na konec - možnost výstupu na posvátnou horu a symbol země - sopku Fudži. 
 
Léta zkušeností s touto destinací dala vzniknout ideální skladbě programu. Navštívíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. V Japonsku se snoubí silně zakořeněná a stále živá tradice s nejmodernější technologií. Pro zájemce je připravena možnost prodloužení o návštěvu ostrova Hokkaido nebo o výstup na ikonu Japonska - horu Fudži. Posloupnost dnů programu se může měnit (dle termínů festivalů aj.).
 
Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín: 10.10. - 27.10.201818 dní (18 dní)Cena: 85 590 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Hana

Hana Dušáková

Španělsky se začala učit kvůli rodině kostarických přátel, za kterými se poprvé vypravila v roce 2008. Nádherná příroda a přívětiví lidé této bezpečné středoamerické země, která už dávno není jen "banánovou republikou," inspirovali ještě více dalších cest do tohoto regionu. Nejčastěji se s Hanko...

Více informací o průvodci

Hana Dušáková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

Možnost prodloužení o návštěvu ostrova Hokaido před základní variantou zájezdu.

1. - 2. den

Letecky do Japonska, Tokio. Přejezd vysokorychlostním šinkansenem do severní části Honšú Tóhoku, zázračně rychle obnovené po katastrofální zkáze způsobené zemětřesením a tsunami na jaře 2011. Moderní Sendai - největší velkoměsto severní poloviny Honšú.

3. - 4. den

Přejezd až na úplný sever Honšú. Po nejnovější trati šinkansenu (od 26.3. 2016) a do nedávna nejdelším podmořským tunelem na světě Seikan (53 850 m) pod mořem na Hokkaidó. „Brána ostrova“ Hakodate. Lanovkou na vyhlídku nad městem, považovanou za jednu ze tří nejkrásnějších v Japonsku. Ruský pravoslavný chrám. Rybí trhy s ochutnávkou syrových mořských ježků. 

5. - 6. den

Vulkanický NP Šikocu-Tója - kalderové jezero Tója-koŠówa Šinzan - sopka „narozená“ v r. 1943. Lanovkou na Usuzan (704 m). Vyhlídka, možnost sestupu ke kráteru. Noboribecu  Onsen - lázně s 11 různými léčivými prameny, procházky po Pekelném údolí s geotermálními jevy. Hlavní město Hokkaidó. Sapporo - dějiště ZOH´72, návštěva sportovišt. „Ledový" bulvár Ódóri, TV věž, Areál ZOH 1972: vyhlídka ze skokanského můstku, olympijské muzeum s trenažéry jízdy na bobech, lyžích i skoků z můstků. Exkurze do prvního mezi japonskými pivovary s ochutnávkou nejlepších piv.

7. - 8. den

Zpět na HonšúAomori - slavný „ohňový“ festival Nebuta - karneval alegorických vozů s obřími figurami a tančícími davy. Jeden ze tří přírodních divů Japonska - Macušima. Možnost vyhlídkové plavby zálivem, „přírodní japonskou zahradou“ mezi bizarně vyerodovanými ostrůvky s borovicemi a s nálety racků. Návrat do Tokia.

Bez prodloužení o Hokkaido - základní 18-ti denní varianta zájezdu.

9. den

Hlavní město Tokio. Mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó.

10. - 11. den

Šinkansenem Hikari na HonšúHirošima - muzeum A-bomby, Mírový park i ruiny Průmyslového paláce, Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima. Svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“, torii. Lanovkou či pěšky na horu Misen (530 m) - japonský opičí „Gibraltar“. Vyhlídka na záliv s ostrůvky. Alternativně koupání.

12. - 13. den

Přejezd na ostrov Kjúšú. „Japonská Neapol“ Kagošima. Nejjižnější poloostrov Japonska Sacuma-Hantó. Skanzen ulice samurajů a muzeum kamikadze v Čiranu. „Koupel“ v přírodním horkém písku v lázních Ibusuki - jediných svého druhu na světě.

14. - 15. den

Lodí na poloostrov Sakuradžimu s nejaktivnější sopkou souostroví. Procházka po lávou pohřbeném ostrově Torišima, koupání. Fakultativně okružní výlet po Sukuradžimě s vyhlídkami na krátery. Kumamoto - věhlasné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži. Celodenní výlet do kaldery sopky Aso - pěší výlety uvnitř nejrozsáhlejší aktivní kaldery světa. Možnost výhledu do jícnu kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (návštěva je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú v roce 2016, případný alternativní program dle dané situace).

16. - 18. den

Návrat na Honšú. Velkoměsto byznysu a jídla - Ósaka. Hrad šóguna Hidejošiho, futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori. Americká vesnice, možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. První hlavní město Japonska - Nara. Chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa, 16 m vysoká bronzová socha Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s krotkými jelínky. Festival luceren u svatyně Kasuga (v srpnu). Kjóto. Zádušní festival Daimondži Okuribi s velkými ohni, na lodičkách mezi plovoucími lampióny (v srpnu). Festival Džidai - několikatisícové procesí v historických kostýmech v centru Kjóta (v říjnu).

19. - 21. den

Historická metropole Kjóto. Zámek Nidžó šógunů Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži. Zlatý pavilon, chrám Kijomizu v horách nad Kjótem. Magická svatyně tisíců torií FušimiInari a chrám bohyní Kannon Sandžúsangendó. Starosvětská čtvrť Gion, ulička Pontočó. Fakultativně výlet k Japonskému moři. „Most do nebe“ - 3,5 km dlouhá písečná kosa Amanohašidate. Park Kasamacu s nezapomenutelnou vyhlídkou vzhůru nohama, procházky, koupání. Alternativně pobyt v Kjótu. Superexpresem Hikari pod legendární sopkou Fudžisan (3 776 m) zpět do Tokia.

22. - 23. den

NP Nikkó v Japonských Alpách. Velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Bývalá luxusní rezidence císařské rodiny (v níž byl během 2. sv. války ukrýván dnešní císař Akihito). Středověká metropole země a pacifické letovisko Kamakura - Velký Buddha, chrám Hasedera bohyně Kannon. Přístav Jokohama – druhý nejvyšší mrakodrap Japonska Landmark Tower (296 m), čtvrť 21. století se zábavním parkem, čínská čtvrť.

24. - 25. den

Tokio – vstupní most Nidžúbaši do císařského paláce. Asakusa - chrám Sensódži. Nebeský strom (634 m) - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa (z r. 2012). Možnost fakultativních aktivit: plavba po řece Sumidě, „břicho Tokia“ - rybí trh Cukidži, kontroverzní svatyně Jasukuni, popř. „břicho Tokia“ - rybí trh Cukidži (Tojosu), Tokijská věž (333 m), obchodní čtvrť Ginza, parky a muzea v Uenu, monorailem na Odaibu - ostrov oddechu, zábavy a nákupů, termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem, nákupy v elektrickém městě Akihabara. Pro zájemce možnost návštěvy Robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show. Letecký návrat domů.

Možnost prodloužení zájezdu o výstup na Fudži

25. - 26. den

Odjezd autobusem z Tokia do Kawagučiko a dále na 5.stanici (2 305 m). Pěšky dvě hodiny na horskou chatu (7. stanice, 2 700 m), kde nocujeme. Noční výstup na nejvyšší horu Japonska Fudžisan (5-6 hodin). Východ slunce na vrcholu (3 776 m) s možností obejít kráter. Sestup zpět do 5.stanice a sjezd do Kawagučiko. Pro zájemce možnost fakultativního výletu do zábavního parku Fudži-Q Highland s projížďkou na Takabiše, nejstrmější horské dráze na světě.

27. - 28. den

Přejezd do oblasti Hakone. Několikakilometrová jízda lanovkou, geotermální pole Ówakudani s bublajícím bahnem a sirnými výpary. Návštěva  Ówakudani je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016). Procházky, projížďka lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na sopku Fudži. Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó mezi Edem (Tokiem) a Kjótem. Návrat do Tokia. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax.
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD po trase programu.
 • Trajekty na ostrovy Mijadžimu a Sakuradžimu.
 • Zubačka, lanovka a výletní loď po jezeře Aši v prodloužení.
 • Ubytování (2-3* hotely – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací s japonskými snídaněmi, výjimečně ryokany – japonský styl, 1x horská chata při výstupu na Fudži).
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaní na japonský způsob.
 • Vstupy do památek a muzeí.
 • Fakultativní výlety.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 800 Kč/12 400 Kč léto/podzim (18 dní) / 14 400 Kč (21 dní) / 18 400 Kč (25 dní) / 19 900 Kč (28 dní) –  v horské chatě není jednolůžkový pokoj možný, v ryokanech nelze zaručit.
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku (při výstupu na Fudži).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Pro sportovně založené se v rámci prodloužení nabízí možnost výstupu na horu Fudži. Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD. Trajekty se přepravíme na ostrovy Mijadžimu a Sakuradžimu. Lanovku a výletní loď využijeme v rámci prodloužení během výletu k jezeru Aši. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny, mezi nimi i slavné Hikari.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Tento styl ubytování poznáte v rámci prodloužení v hotelu v Kawaguchi před výstupem na Fudži a také na ostrově Hokkaido v lázních Tója. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici. Při výstupu na horu Fudži budeme nocovat v horské chatě pod Fudži – nepůjde ani tak o regulérní přespání jako spíše jen o několikahodinový odpočinek v jednom z mála míst, kde lze vcelku přijatelně přečkat část krutě chladné noci v horách před samotným výstupem, v žádném případě tak nečekejte žádný komfort a už vůbec ne hygienu standardního hotelu – spát budeme na širokých palandách, kde hned vedle vás ulehnou další lidé, toaleta a možnost skromné hygieny je mimo hlavní budovu, což při nepříznivém počasí leckdy vyžaduje jisté morálně volní úsilí. V ceně zájezdu jsou ve všech business hotelích zahrnuty snídaně v japonském stylu – jedná se o jednoduché stravování na japonský způsob (stále se opakující zelený čaj, polévka misó, ochucená rýže, mořské řasy, nakládané švestky ume, zázvor gari, občas zpestřené vajíčky, párky, apod.). Vzhledem k náročnému programu neplánujeme chodit během dne společně na obědy, svačinu či lehké polední jídlo si obstará každý účastník samostatně v supermarketech, kde lze často nakoupit celé připravené obědy (nebo i večeře) i s přílohami. Možnost ochutnat tradiční japonskou kuchyni, která se řadí mezi nejvyhlášenější na celém světě (a to zcela oprávněně!), budeme mít tedy až večer. Vedle restaurací se lze doslova za pár korun najíst i v lidových jídelnách a bistrech, které nabízejí nudle s různými přílohami a ochucením.

Vaše ohlasy

Po návratu z dovolené z Japonska, kterou zařizovala Vaše CK, bych rád vyjádřil naprostou spokojenost, krásné a nezapomenutelné zážitky z tohoto téměř 3 týdenního zájezdu a dovolené. Byla to obrovská zkušenost! Už několika našim přátelům a příbuzným, jsme Vaši CK vřele doporučili, aby s Vámi cestovali. Děkuji. Hezký den.

15.10.2012

Zúčastnili jsme se zájezdu do Japonska. Byli jsme velice spokojeni. Zájezd byl výborně připraven, viděli a poznali jsme opravdu hodně. Hana Dušáková je vynikající průvodkyně, má veliké znalosti historie, památek i života v Japonsku.Perfektně se orientuje na nádražích, má výborné organizační schopnosti, je milá, velice ochotná a vstřícná.

30.9.2014

Dobrý den,chtěli bychom poděkovat za nádherný červencový zájezd do Japonska. Musíme říct, že jsme od cesty do Japonska tolik nečekali, spíše cestujeme po méně rozvinutých zemích a z moderního Japonska jsme měli trochu obavy. Ale od návratu neuplyne den, abychom si na něco z cesty nevzpomněli a každý den se k Japonsku vracíme aspoň pár větami mezi sebou. Když pomineme všechna ta známá a nádherná navštívená místa z programu, tak se nám stýská i po tak obyčejných věcech, jako je udon nebo rámen v lidové restauraci s výběrem přes automat, nákup svačiny v combini 7/11, cestování v šinkanzenu nebo zahájení a konce dne cestou po nádraží v Ósace od turniketů JR kolem plastových maket jídel, chobotnicových kuliček a masových knedlíčků s hořčicí.  A když jsme viděli v katalogu, co ještě je v Japonsku dalšího k vidění, tak vůbec nevylučujeme, že si někdy dáme pokračování, což nás obvykle hned po návratu nenapadá. Obrovský a zcela zásadní podíl na úspěchu zájezdu měla průvodkyně Hanka Dušáková. Nelze neobdivovat její úžasnou znalost Japonska, plynulou japonštinu slovem i písmem, orientaci v nesmírně složitém systému místní dopravy a znalost japonských reálií vůbec. A samozřejmě její až osobní vztah k Japonsku, který se úspěšně snaží přenášet na ostatní. Takže to poděkování patří hlavně jí.

26.9.2013

Podobné zájezdy

Čína - Tibet - Nepál - Indie
236 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

13.4. - 3.5.2019
+ další 3 termíny
21 dní
Rusko - Severní Korea
250 Rusko - Severní Korea

Vladivostok a Severní Korea, Jenisej, Bajkal, Kamčatka

Japonsko
256 Japonsko

Ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog