Japonsko

254

Japonsko

Z Hokkaida až na jih Kjúšú

Největší lákadla země vycházejícího slunce. Šinkanzeny ze severu na jih.

O prázdnináchPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Rychlovlaky po zemi historických tradic i nejmodernější současnosti, v níž je celá desetina všech aktivních sopek světa. Celou zemí od severu na jih - ostrovy Honšú, Kjúšú a Hokkaidó. Národní park Šikocu-Tója: sopky, jezera, termály, připomínky původních obyvatel - „japonských indiánů“ Ainuů. Aso - největší aktivní vulkanická kaldera na Zemi, Sakuradžima - nejaktivnější vulkán Japonska. Historické metropole Kjóto, Nara, Kamakura a tradiční festivaly. Memento 20. století Hirošima. Neonové bulváry velkoměstských džunglí Tokia a Ósaky. Město piva a zimní olympiády - Sapporo. Nihon Sankei - tři nejkrásnější přírodní scenérie Japonska: Macušima, Mijadžima a Amanohašidate. Bonbónek na závěr - možnost výstupu na posvátný symbol země - sopku Fudži.

Léta zkušeností s touto destinací dala vzniknout ideální skladbě programu. Navštívíme místa spjatá s japonskou historií i kulturní tradicí, zažijeme rozmanitost přírodních krás ostrovní země protkané četnými aktivními vulkány, i okouzlení z rychlosti šinkanzenů a neutuchajícího tepu velkoměst. V Japonsku se snoubí silně zakořeněná a stále živá tradice s nejmodernější technologií. 
Posloupnost dnů programu se může měnit (dle termínů festivalů aj.).

Pro zájemce je připravena možnost prodloužení o výstup na ikonu Japonska - horu Fudži. 

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín: 29.7. - 26.8.201929 dní / 25 nocí (29 dní / 25 nocí)Cena: 125 990 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 29.7. - 23.8.201926 dní / 22 nocí (26 dní / 22 nocí)Cena: 114 490 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Hana

Hana Dušáková

Španělsky se začala učit kvůli rodině kostarických přátel, za kterými se poprvé vypravila v roce 2008. Nádherná příroda a přívětiví lidé této bezpečné středoamerické země, která už dávno není jen "banánovou republikou," inspirovali ještě více dalších cest do tohoto regionu. Nejčastěji se s Hanko...

Více informací o průvodci

Hana Dušáková 29.7. - 26.8.2019

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do JAPONSKA, Tokio. Přejezd vysokorychlostním šinkansenem do severní části Honšú - Tóhoku, znovu obnovené po zkáze způsobené zemětřesením a tsunami v r. 2011. Moderní Sendai - největší velkoměsto severní poloviny Honšú.

3. - 4. den

Dále až na úplný sever Honšú. Po nejnovější trati šinkansenu (od r. 2016) a do nedávna nejdelším tunelem na světě - Seikan (53 850 m) - pod mořem na Hokkaidó. „Brána ostrova“ Hakodate – lanovkou na vyhlídku nad městem považovanou za jednu ze tří nejkrásnějších v Japonsku. Ruský pravoslavný chrám, rybí trhy s ochutnávkou syrových mořských ježků a dalších laskomin.

5. - 6. den

Vulkanický národní park Šikocu-Tója – kalderové jezero Tója-ko. Šówa Šinzan - sopka „narozená“ v r. 1943. Lanovkou na Usuzan (704 m) – vyhlídka, možnost sestupu ke kráteru. Noboribecu Onsen - lázně s 11 různými léčivými prameny, procházky po Pekelném údolí s geotermálními jevy. Hlavní město Hokkaidó – Sapporo – „ledový” bulvár Ódóri, vyhlídka z TV věže, exkurze v prvním mezi japonskými pivovary s ochutnávkou jeho nejlepších piv. Areál ZOH 1972 – vyhlídka ze skokanského můstku, olympijské muzeum s trenažéry jízdy na bobech, lyžích i skoků z můstků.

7. - 9. den

Zpět na Honšú. Aomori – slavný „ohňový“ festival Nebuta - karneval alegorických vozů s obřími figurami a tančícími davy. Jeden ze tří přírodních divů Japonska - Macušima. Možnost vyhlídkové plavby zálivem, „přírodní japonskou zahradou“ mezi bizarně vyerodovanými ostrůvky s borovicemi a s nálety racků. NP Nikkó v Japonských Alpách. Velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Bývalá luxusní rezidence císařské rodiny (v níž byl během války ukrýván císař Akihito). Návrat do Tokia.

10. - 11. den

Přejezd šinkansenem Hikari do Ósaky a další linkou až na jih ostrova Kjúšú. „Japonská Neapol“ Kagošima. Nejjižnější poloostrov Japonska Sacuma-Hantó. Čiran – skanzen ulice samurajů, muzeum kamikaze. „Koupel“ v přírodním horkém písku v lázních Ibusuki - jediných svého druhu na světě.

12. - 13. den

Lodí na (polo)ostrov Sakuradžimu s nejaktivnější sopkou souostroví. Procházka po lávou pohřbeném ostrově Torišima, koupání. Fakultativně okružní výlet po Sakuradžimě s vyhlídkami na vulkány. Kumamoto s mohutným hradním komplexem jednoho z nejkrásnějších japonských hradů (návštěvamístaje podmíněna aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016); případný alternativní program dle dané situace). Slavné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži. Celodenní výlet na sopku Aso – pěší výlety uvnitř největší aktivní kaldery světa s možností výhledů do jícnu kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (návštěvamístaje podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou; případný alternativní program dle dané situace).

14. - 15. den

Návrat na Honšú. Hirošima – Muzeum A-bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce, Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima – svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“ torii. Lanovkou (pěšky) na horu Misen (530 m) - japonský opičí „Gibraltar“, vyhlídka na záliv s ostrůvky. Alternativně koupání.

16. - 18. den

Velkoměsto byznysu a jídla – Ósaka. Mohutný hrad sjednotitele Japonska Hidejošiho, futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice, možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu aj. První hlavní město Japonska – Nara. Chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa, 16m vysoká bronzová socha Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 krotkými jelínky. Festival luceren u svatyně Kasuga. Kjóto – zádušní festival Daimondži Okuribi s velkými ohni, na lodičkách mezi plovoucími lampióny.

19. - 21. den

Historická metropole Kjóto – zámek Nidžó šógunů Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu v horách nad Kjótem, magická svatyně tisíců torií Fušimi Inari a chrám bohyní Kannon Sandžúsangendó, starosvětská čtvrť Gion, ulička Pontočó aj. Fakultativně výlet k Japonskému moři. „Most do nebe“ - 3,5 km dlouhá písečná kosa Amanohašidate. Park Kasamacu s nezapomenutelnou vyhlídkou vzhůru nohama, procházky, koupání. Alternativně pobyt v Kjótu. Superexpresem Hikari pod legendární sopkou Fudžisan (3776 m) zpět do Tokia.

22. den

Středověká metropole země a pacifické letovisko Kamakura – Velký Buddha, chrám Hasedera bohyně Kannon. Přístav Jokohama – vyhlídka z Landmark Tower (296 m), druhého nejvyššího mrakodrapu Japonska. Čtvrť 21. století se zábavním parkem, čínská čtvrť.

23. - 25. den

Tokio – most Nidžúbaši a Východní zahrady císařského paláce. Mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m). Blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó. Asakusa - chrám Sensódži. Nebeský strom (634 m) - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa (z r. 2012). Fakultativní program - např. obchodní čtvrť Ginza, kontroverzní svatyně Jasukuni, „břicho Tokia“ - rybí trh Tojosu, Tokijská věž (333 m), parky a muzea v Uenu, plavba po řece Sumidě, monorailem na Odaibu - ostrov oddechu, zábavy a nákupů – termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem, nákupy v „elektrickém městě“ Akihabara aj. Pro zájemce možnost návštěvy Robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show. Letecký návrat domů.

Možnost prodloužení akce o výstup na Fudži

25. - 26. den

Autobusem z Tokia do Kawagučiko a dále na 5. stanici (2305 m). Pěšky na 7. stanici (cca 2 hod., 2700 m), nocleh na horské chatě. Noční výstup na nejvyšší horu Japonska - Fudžisan (cca 5-6 hod.). Ranní pobyt na vrcholu (3776 m) s možností obejít kráter. Sestup na 5. stanici (cca 4 hod.) a návrat do Kawagučiko. Odpočinek, pro odvážné možnost výletu do zábavního parku Fudži-Q Highland s projížďkou na Takabiše, nejstrmější horské dráze na světě (v provozu od 2011).

27. - 28. den

Přejezd do oblasti Hakone. Několikakilometrová jízda lanovkou, geotermální pole Ówakudani s bublajícím bahnem a sirnými výpary (návštěvamístaje podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou; případný alternativní program dle dané situace). Procházky, plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy na sopku Fudži (bude-li přát počasí). Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó mezi Edem (Tokiem) a Kjótem. Návrat do Tokia. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax. 
 • Doprava vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny), autobusy a MHD po trase programu. 
 • Trajekty na ostrovy Mijadžimu a Sakuradžimu. 
 • Zubačka, lanovka a výletní loď po jezeře Aši v prodloužení. 
 • 22x ubytování v tzv. business hotelech (cca 2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a klimatizací – evropský styl, 1x ryokan - japonský styl se spaním na zemi (popř. hotel), v prodloužení navíc 1x tzv. business hotel, 2x ryokan - japonský styl se spaním na zemi (popř. hotel) a 1x horská chata s hromadným spaním na palandách. 
 • Snídaně na japonský způsob.
 • Český průvodce. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaní na japonský způsob. 
 • Vstupy do památek a muzeí. 
 • Fakultativní výlety a aktivity. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 18 400 Kč (25 dní), 19 900 Kč (28 dní) – na horské chatě není jednolůžkový pokoj možný, v ryokanech nelze zaručit. 
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku (v rámci prodloužení).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd určený pro všechny, kteří se chtějí toulat japonskou historií, krajinou i velkoměsty. Do programu zájezdu nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Pro sportovně založené se v rámci prodloužení nabízí možnost výstupu na horu Fudži. Po trase zájezdu se budeme pohybovat převážně vysokorychlostními expresy šinkanseny, využijeme také místní autobusy a MHD. Trajekty se přepravíme na ostrovy Mijadžimu a Sakuradžimu. Lanovku a výletní loď využijeme v rámci prodloužení během výletu k jezeru Aši. Do ceny zájezdu je zahrnut příslušný railpass platný i pro vysokorychlostní expresy šinkanseny, mezi nimi i slavné Hikari.

Míra komfortu

Ubytováni budeme většinou v turistických business hotelech klasického evropského stylu (2-3*) ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. Pokoje mívají komfortní vybavení, ale na naše zvyklosti jsou malé svými rozměry. Rádi bychom, abyste poznali i tradiční japonský styl ubytování minshuku (resp. ryokan) – pokoje se zásuvnou stěnou a rohožemi tatami na podlaze, někdy s příslušenstvím na pokojích, jindy společným. Tento styl ubytování poznáte v rámci prodloužení v hotelu v Kawaguchi před výstupem na Fudži. Vybavení ryokanů a minshuku je různorodé, na některých bývá k dispozici kuchyně s nádobím a sporákem, jinde je mikrovlnná trouba nebo alespoň rychlovarná konvice pro přípravu teplých nápojů nebo polévek. Pokud není příslušenství přímo na pokoji, velkokapacitní a čisté záchody a sprchy bývají obvykle na chodbě, prakticky všude je tekuté mýdlo a šampón volně k dispozici. Při výstupu na horu Fudži budeme nocovat v horské chatě pod Fudži – nepůjde ani tak o regulérní přespání jako spíše jen o několikahodinový odpočinek v jednom z mála míst, kde lze vcelku přijatelně přečkat část krutě chladné noci v horách před samotným výstupem, v žádném případě tak nečekejte žádný komfort a už vůbec ne hygienu standardního hotelu – spát budeme na širokých palandách, kde hned vedle vás ulehnou další lidé, toaleta a možnost skromné hygieny je mimo hlavní budovu, což při nepříznivém počasí leckdy vyžaduje jisté morálně volní úsilí. V ceně zájezdu jsou ve všech business hotelech zahrnuty snídaně v japonském stylu – jedná se o jednoduché stravování na japonský způsob (stále se opakující zelený čaj, polévka misó, ochucená rýže, mořské řasy, nakládané švestky ume, zázvor gari, občas zpestřené vajíčky, párky, apod.). Vzhledem k náročnému programu neplánujeme chodit během dne společně na obědy, svačinu či lehké polední jídlo si obstará každý účastník samostatně v supermarketech, kde lze často nakoupit celé připravené obědy (nebo i večeře) i s přílohami. Možnost ochutnat tradiční japonskou kuchyni, která se řadí mezi nejvyhlášenější na celém světě (a to zcela oprávněně!), budeme mít tedy až večer. Vedle restaurací se lze doslova za pár korun najíst i v lidových jídelnách a bistrech, které nabízejí nudle s různými přílohami a ochucením.

Vaše ohlasy

Vážený pane Švaříčku, cestujeme s Vaší cestovní kanceláří již několik let. Vždycky jsme měli štěstí na perfektní průvodce. Jejich důležitost jsme si nejvíce uvědomili v roce 2015, kdy nás v Káthmándú zastihlo zemětřesení. Letos jsme cestovali na měsíc do Japonska, které jsme si opravdu užili. Velký podíl na naší spokojenosti měla naše báječná průvodkyně Kateřina Špirochová. Její absolutní profesionalita, perfektní znalost historie Japonska i samotné japonštiny a zcela nezničitelný elán nás provázel každý den. Její práce byla o to náročnější, že jsme cestovali převážně vlakem s plnou bagáží.  Nikdy nechyběla dobrá nálada, ochota a vstřícnost k našim požadavkům a vždy byla ochotna udělat i něco navíc. Například pro každého z nás na cesty vlakem pravidelně připravovala kopie výňatků z knih japonských autorů. To abychom lépe porozuměli historii, ale i současnosti Japonska. Měli jsme v plánu „nahlédnout“ do další ze zemí světa, ale Kateřina nás „přinutila“ zajímat se o tuhle zemi víc a vlastně mít tuhle zemi tak nějak rádi. Chtěli bychom touto cestou poděkovat za perfektní organizaci našeho putování po Japonsku a za úžasný přístup Kateřiny. Moc děkujeme a těšíme se na další cestovatelské zážitky s Vaší cestovní kanceláří. Současně děkujeme za „Cestovatelské středy“, které jsou pro nás velkým obohacením a inspirací.

Marie a Alexej H.

19.6.2019

Podobné zájezdy

Japonsko
255 Japonsko

Z Honšú na Kjúšú

9.10. - 27.10.2019
19 dní
Japonsko
256 Japonsko

Ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog