1. - 2. den
Letecky do JAPONSKA, Tokio. Přejezd vysokorychlostním šinkansenem do severní části Honšú - Tóhoku, znovu obnovené po zkáze způsobené zemětřesením a tsunami v r. 2011. Moderní Sendai - největší velkoměsto severní poloviny Honšú.
3. - 4. den
Dále až na úplný sever Honšú. Po nejnovější trati šinkansenu (od r. 2016) a do nedávna nejdelším tunelem na světě - Seikan (53 850 m) - pod mořem na Hokkaidó. „Brána ostrova“ Hakodate – lanovkou na vyhlídku nad městem považovanou za jednu ze tří nejkrásnějších v Japonsku. Ruský pravoslavný chrám, rybí trhy s ochutnávkou syrových mořských ježků a dalších laskomin.
5. - 6. den
Vulkanický národní park Šikocu-Tója – kalderové jezero Tója-ko. Šówa Šinzan - sopka „narozená“ v r. 1943. Lanovkou na Usuzan (704 m) – vyhlídka, možnost sestupu ke kráteru. Noboribecu Onsen - lázně s 11 různými léčivými prameny, procházky po Pekelném údolí s geotermálními jevy. Hlavní město Hokkaidó – Sapporo – „ledový” bulvár Ódóri, vyhlídka z TV věže, exkurze v prvním mezi japonskými pivovary s ochutnávkou jeho nejlepších piv. Areál ZOH 1972 – vyhlídka ze skokanského můstku, olympijské muzeum s trenažéry jízdy na bobech, lyžích i skoků z můstků.
7. - 9. den
Zpět na Honšú. Širaoi - vesnice Ainuů, původních obyvatel Japonska. Tradiční obydlí, zvyky, kulturní představení. Jeden ze tří přírodních divů Japonska - Macušima. Možnost vyhlídkové plavby zálivem, „přírodní japonskou zahradou“ mezi bizarně vyerodovanými ostrůvky s borovicemi a s nálety racků. NP Nikkó v Japonských Alpách. Velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem šóguna Tokugawy. Bývalá luxusní rezidence císařské rodiny (v níž byl během války ukrýván bývalý císař Akihito). Návrat do Tokia.
10. - 11. den
Přejezd šinkansenem Hikari do Ósaky a další linkou až na jih ostrova Kjúšú. „Japonská Neapol“ Kagošima. Nejjižnější poloostrov Japonska Sacuma-Hantó. Čiran – skanzen ulice samurajů, muzeum kamikaze. „Koupel“ v přírodním horkém písku v lázních Ibusuki - jediných svého druhu na světě.
12. - 13. den
Lodí na (polo)ostrov Sakuradžimu s nejaktivnější sopkou souostroví. Procházka po lávou pohřbeném ostrově Torišima, koupání. Fakultativně okružní výlet po Sakuradžimě s vyhlídkami na vulkány. Kumamoto s mohutným pevnostním komplexem jednoho z nejkrásnějších japonských hradů (návštěva místa je podmíněna aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016); případný alternativní program dle dané situace). Slavné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži. Celodenní výlet na sopku Aso – pěší výlety uvnitř největší aktivní kaldery světa s možností výhledů do jícnu kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (návštěva místa je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou). Alternativně po domluvě s průvodcem výlet do Nagasaki, na ostrovy Amakusa aj.
14. - 15. den
Návrat na Honšú. Hirošima – Muzeum A-bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce, Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Lodí na posvátný ostrov Mijadžima – svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“ torii. Lanovkou (pěšky) na horu Misen (530 m) - japonský opičí „Gibraltar“, vyhlídka na záliv s ostrůvky. Alternativně koupání.
16. - 18. den
Velkoměsto byznysu a jídla – Ósaka. Mohutný hrad sjednotitele Japonska Hidejošiho, futuristický Sky Building, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice, možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu aj. První hlavní město Japonska – Nara. Chrám Tódaidži - největší dřevěná stavba světa, 16m vysoká bronzová socha Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 krotkými jelínky. Legendární šintoistická svatyně Kasuga s tisíci kamenných a bronzových luceren.
19. - 21. den
Historická metropole Kjóto – zámek Nidžó šógunů Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý pavilon, chrám Kijomizu v horách nad Kjótem, magická svatyně tisíců torií Fušimi Inari a chrám bohyní Kannon Sandžúsangendó, starosvětská čtvrť Gion, ulička Pontočó aj. Fakultativně výlet k Japonskému moři. „Most do nebe“ - 3,5 km dlouhá písečná kosa Amanohašidate. Park Kasamacu s nezapomenutelnou vyhlídkou vzhůru nohama, procházky, koupání. Alternativně pobyt v Kjótu. Superexpresem Hikari pod legendární sopkou Fudžisan (3776 m) zpět do Tokia.
22. den
Středověká metropole země a pacifické letovisko Kamakura – Velký Buddha, chrám Hasedera bohyně Kannon. Přístav Jokohama – vyhlídka z Landmark Tower (296 m), druhého nejvyššího mrakodrapu Japonska. Čtvrť 21. století se zábavním parkem, čínská čtvrť.
23. - 25. den
Tokio – most Nidžúbaši a Východní zahrady císařského paláce. Mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m). Blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó. Asakusa - chrám Sensódži. Nebeský strom (634 m) - nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa. Fakultativní program - např. obchodní čtvrť Ginza, kontroverzní svatyně Jasukuni, „břicho Tokia“ - rybí trh Tojosu, Tokijská věž (333 m), parky a muzea v Uenu, plavba po řece Sumidě, monorailem na Odaibu - ostrov oddechu, zábavy a nákupů – termály stylizované do šógunských dob, muzeum vědy a techniky, Socha svobody nad Tokijským zálivem, nákupy v „elektrickém městě“ Akihabara aj. Pro zájemce možnost návštěvy Robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show. Letecký návrat domů.
Možnost prodloužení akce o výstup na Fudži
25. - 26. den
Autobusem z Tokia do Kawagučiko a dále na 5. stanici (2305 m). Pěšky na 7. stanici (cca 2 hod., 2700 m), nocleh na horské chatě. Noční výstup na nejvyšší horu Japonska - Fudžisan (cca 5-6 hod.). Ranní pobyt na vrcholu (3776 m) s možností obejít kráter. Sestup na 5. stanici (cca 4 hod.) a návrat do Kawagučiko. Odpočinek, pro odvážné možnost výletu do zábavního parku Fudži-Q Highland s projížďkou na Takabiše, nejstrmější horské dráze na světě.
27. - 28. den
Přejezd do oblasti Hakone. Několikakilometrová jízda lanovkou, geotermální pole Ówakudani s bublajícím bahnem a sirnými výpary (návštěva místa je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou; případný alternativní program dle dané situace). Procházky, plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy na sopku Fudži (bude-li přát počasí). Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó mezi Edem (Tokiem) a Kjótem. Návrat do Tokia. Letecký návrat domů.