Izrael

264

Izrael

Fotoakce s Janem Šibíkem do Jeruzaléma

Svaté město s biblickými místy starými více než šest tisíc let

NovinkaPamátky

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Cestujete a fotíte rádi? Potom je tato akce pro vás. Zúčastněte se workshopu do Jeruzaléma s Janem Šibíkem, který získal několik desítek cen na CZECH PRESS PHOTO i další ocenění. Jan Šibík vám poradí a názorně ukáže, jak fotografovat ještě lépe. Společně navštívíme nejposvátnější město světa, které nabízí obraz neuvěřitelné směsi náboženství a kultur. Svět židovského Izraele i arabské Palestiny. Fascinující centrum tří náboženství, které ovlivňuje chod světa po tisíce let. Nafotíme si Me’a Še’arim, čtvrti ortodoxních židů, Staré město s hrobem Ježíše Krista i změť uliček, Zeď nářků i arabský východní Jeruzalém. Diskutovaná zeď odděluje Jeruzalém od palestinských území. Bonusem je Betlém.

Akce je určena pro začínající i pokročilé fotografy. Program workshopu je orientační. Změna v programu vyhrazena, místa a časy fotografování nelze zcela předvídat.

Termíny a rezervace

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Šibík

Podnikl na 200 cest do všech koutů světa. Fotografoval konec komunismu, pád berlínské zdi, sametovou revoluci i krvavý zánik Ceauceska v Rumunsku. Byl u masakrů v Sieře Leone a Libérii, hladomoru v Súdánu, Somálsku a Etiopii… Dnes pořádá fotografické workshopy. Šanci naučit se lépe fotit v exoti...

Více informací o průvodci

Jan Šibík

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do IZRAELE a cesta z Tel Avivu do Jeruzaléma. Úvod do fotografování, teoretická část workshopu – základní pojmy a zásady kompozice, nastavení fotoaparátů.

2. den

Fotografování uliček Starého města, kde se střetávají tři náboženství. Účastnici workshopu jsou rozděleny do dvojic, kdy každá dvojice zažije s Janem Šibíkem individuální fotografování. Takto budou účastnici rozdělování po celý týden konání workshopu. V odpoledních hodinách fotografování u Zdi nářků, nejposvátnějšího místa judaismu.

3. den

Čtvrť ortodoxních židů. Mea Sha’rim. Přes poledne možnost odpočinku a editace vlastních fotografií. Odpoledne fotografování v nejstarší tržnici světa a trasa křížové cesty Ježíše Krista - Via Dolorosa.

4. den

Ranní fotografování Chrámu Božího Hrobu. Další hodnocení snímků. Večerní Zeď nářků.

5. den

Ráno u Skalního dómu a mešity Al-Aksá, třetí nejposvátnější místo muslimů na světě. Funkční modlitebna pro 5000 věřících. Po siestě následuje III. hodnocení fotografií. Odpoledne Olivová hora a nejvýznamnější židovský hřbitov v Jeruzalémě.

6. den

Návštěva města Betléma na palestinském teritoriu. Fotografování podél Izraelské zdi a v Chrámu narození páně.

7. den

Ranní fotografování Starého města v okolí Damašské brány a závěrečné hodnocení. Každému bude vytvořen fotografický soubor, který Jan Šibík vybere a upraví. Ukončení workshopu a odjezd na letiště v Tel Avivu. Odlet ve večerních hodinách.

8. den

Letecký návrat domů.

Možnost prodloužení (bez účasti Jana Šibíka)

8. den

Mystická pevnost Masada na magické hoře. Ze západní strany je římský val bývalé legie. Oživíme Flavia čtením cestou i nahoře. Silný moment stát jako stáli oni… Kumrán s prvním klášterem na světě. Pobýval zde Jan Křtitel. Bizarní příběh svitků zapůsobí… Mrtvé moře je fenomén. Opravdu nadnáší!

9. den

Tiberias a Golanské výšiny s ukázkou linií i zaminovaného pole. Poučení šestidenní války. Výtečné vinice jsou opravdové a plodí výborné víno. Degustace tekuté Palestiny. Gilgal nabídne neolitické struktury.

10. den

Super křižácké podzemí v Akku. Cesarea s krásným místem u moře. Zachovaný viadukt. Přístav Haifa a hora se svatyní Baháí. Fantastická tropická zahrada. Návrat do Tel Avivu.

11. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Transfer z letiště a zpět. 
 • Ubytování se snídaní v hotelech 6x/10x. 
 • Lektor Jan Šibík, produkční Daniela Matulová pro kratší variantu akce. 
 • Průvodce zájezdu na prodloužení.
 • Doprava po dobu prodloužení zájezdu.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování. 
 • Vstupné na památky. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6900 Kč (8 dní) a 8 600 Kč (11 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zahraniční workshop je nejefektivnější způsob získání znalostí o reportážním fotografování. Nabízí dost prostoru pro každého účastníka a možnost fotografování v atraktivní destinaci v malé skupině. První den začne teoretickou částí, další dny chodí jan Šibík s účastníky fotografovat, ukazuje zajímavé situace a způsob, jak je vyfotografovat. Skupina je dělena do dvojic, jedna fotí s Janem Šibíkem, ostatní individuálně. Dvojice se střídají. Vybírá se 10 nejlepších snímků, které jsou hodnoceny. Předností je individuální přístup, atraktivní prostředí, malá skupina, dostatek času a denní hodnocení snímků. Polední pauzu užijeme i k editaci fotek a návštěvě preferovaných památek. Některá místa navštívíme opakovaně. Profi fotografové chodí i měsíce na stejná místa. V závěru jan Šibík každému upraví finální soubor fotografií.

Poznávací zájezd do Jeruzaléma je určený především milovníkům kultury, památek a náboženství a těm, kdo se chtějí zdokonalit ve fotografování. Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času věnovat se foto workshopu, čas zůstane i na prohlídku zajímavých míst. Akce nepatří k fyzicky náročným.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotelech se snídaní. Jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Vnímání standardu „hvězdiček“ může být však v exotických destinacích odlišné. Úroveň ubytování a služeb závisí často na místních zvyklostech a mentalitě obyvatelstva. V poledne a večer se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

24.9. - 12.10.2019
+ další 1 termín
19 dní
Írán
261 Írán

Starobylá perská říše

6.10. - 19.10.2019
14 dní
Izrael s výletem do Jordánska
263 Izrael s výletem do Jordánska

Koupání ve čtyřech mořích

14.9. - 23.9.2019
10 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog