2. den
Přílet do hlavního města Díllí. Prohlídka metropole. Minaret Qutab Minar (UNESCO) s výhledem na staré město. Lotosový chrám Baháí. Humajúnova hrobka (UNESCO), první velké mauzoleum mughalské architektury s výraznou zahradou. Kuriózní observatoř Jantar Mantar. Zlatý chrám sikhů plný zpěvu a křehké nádhery. Barevné bazary a první seznámení s indickými delikatesami. První kuře tandori s křupavými čapátí.
3. den
Letecky z Díllí do centra Ladakhu, Lehu. Horské kláštery v okolí. Oblast známá pod názvem Malý Tibet. Tajemný svět buddhismu a duchovního života. Divoká příroda i stále zasněžené vrcholky. Chrámy, kláštery a buddhistické stupy. Zastávka na místním tržišti.
4. den
Prohlídka pevnosti připomínající tibetskou Potalu. Buddhistické kláštery Sankar a Namgyal Tsemo s úchvatným výhledem na město. Moderní japonská stúpa nad městem, Shanti.
5. den
Odjezd do Lamayuru. Cestou klášter Likkir a návštěva klášterní školy. Aklimatizační procházka z Yang Tang do Rizongu dolů údolím (3 hodiny), oběd v idylickém místě u řeky.
6. den
Měsíční krajina Lamayuru vyzývá k nepřeberným procházkám. Krátký trek z Lamayuru do Wanla přes sedlo Prinkiti-La (3 700 m) do nádherného údolí Wanla, návrat do Lehu přes nejstarší klášter v Ladaku Alchi.
7. - 9. den
Přejezd do Sabu, odtud dále pěšky do Stagmo. Pokračování dále do vesničky Nang a následně do Sakli. Ochutnáme čaj se solí a jačím máslem u místních obyvatel? Tradiční život ve vyhřáté kuchyni. Možnost využití služeb nosičů. Noclehy ve stanu. Místo treku možnost náhradního programu v Lehu.
10. den
Cesta k nádhernému jezeru Tso Moriri (4 595 m), kde se natáčel film Samsára. Dvě čarovné noci ve vesnici Karzog přímo u jezera. Oblast je obývána nomády kmene Khampa. Uvidíme divoké osly a kolonie svišťů?
11. den
Festival v klášteře Karzok. Ženy s tyrkysovými peraky, velikost je určována podle rodinného bohatství. Typické dlouhé róby a vlněné boty. Dny vyplněné festivalovou zábavou - hudební a taneční vystoupení v barevných kostýmech, tance mnichů v maskách. Neuvěřitelná podívaná plná barev, smíchu a nikdy neutuchající radosti.
12. den
Pokračování v cestě k jezeru Tso Kar, prohlídka okolních vesnic. Vysoké hory ostře kontrastují s modrou oblohou. Nocleh v místních pronajatých stanech, výtečná domácí kuchyně.
13. den
Návrat zpět do Lehu přes druhé nejvyšší sedlo v Ladakhu, Taglang-La (5 328 m). Po cestě návštěva kláštera v Matho s výhledem na údolí posvátné řeky Indus. Její vody přináší do vyprahlého koutu světa život.
14. den
Údolí řeky Indus plné klášterů a mystických míst. Vesničky s příjemnými domorodci. Vyrovnanost klášterních mnichů. Klášter v Tikse. Královský palác v Shey. Hemis - nejbohatší a největší z buddhistických klášterů této oblasti.
15. den
Letecky z Lehu do Jammu. Cesta do Amritsaru. Nejdůležitější místo pro vyznavače sikhismu. Zlatý chrám Hari Mandir Sahib. Nevšední zážitek při ukládání svaté knihy ke spánku. Tisíce poutníků přechází přes nektarové jezírko poklonit se Guru Granth Sahib. Zlatý chrám je pozlacen 750 kilogramy zlata. Zvláštní atmosféra, na kterou se nezapomíná.
16. den
Prohlídka komplexu Zlatého chrámu. Návštěva Guru-Ka-Langar. Obří jídelna, kde se denně nasytí 40 000 poutníků. Gobindgart Fort – muzeum „voskových figurín“ bojů Sikhů s Mughaly a Brity, unikátní muzeum turbanů. Odpolední návštěva indicko-pakistánské hranice v Atari. Neuvěřitelná ceremonie uzavírání hranice. Nočním lůžkovým vlakem do Díllí.
17. den
Staré město. Stihneme ještě nějaké památky hlavního města? Kdo vyhraje „závod” na cyklorikšách? Barevné tržnice plné voňavého čaje, koření a exotického ovoce. Poslední nákupy v Díllí.
18. den
Letecká návrat domů.