Indie - festival v Malém Tibetu

281

Indie - festival v Malém Tibetu

Buddhistický festival

Kultura a tradice horské oblasti Malého Tibetu

O prázdninách Festivaly a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 12

Jedinečná příležitost navštívit Malý Tibet v době konání pestrého buddhistického festivalu. Barevné kroje odlišující se podle vesnic. Ochutnáme tajemství horských klášterů v okolí města. Třídenní trek v okolí Lehu ze Spitoku do Stoku nalehko, s plnou penzí. Nádherný výhled na pohoří Karakoram. Poznání domorodých zvyků a tradic. Výprava k tyrkysovému horskému jezeru Tso Moriri. Pohled do života sikhů - zlatý chrám v Amritsaru.

Zájezd určený pro milovníky pestré Indie a festivalů v sobě snoubí poznávání hinduistických památek v Díllí, setkání s tibetskou minoritou v okolí Lehu i kulturu sikhů v Amritsaru. Čekají nás barevná města, vůně nejen indického koření. Jedinečná příležitost navštívit Malý Tibet v době konání jednoho z největších zdejších festivalů! Cestu ocení milovníci hor i nadšení fotografové. Nejoblíbenější zájezd do Indie v prázdninovém termínu.

Termíny a rezervace

Termín:  19.7. - 5.8.2024 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  67 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Čermáková

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu a Tibetu. Řadu let praktikuje jógu, v níž nachází životní moudrost, vyrovn...

Více informací o průvodci

Dominika Čermáková

Kateřina Rojková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Indie.

2. den

Přílet do hlavního města Díllí. Prohlídka metropole. Minaret Qutab Minar (UNESCO) s výhledem na staré město. Lotosový chrám Baháí. Humajúnova hrobka (UNESCO), první velké mauzoleum mughalské architektury s výraznou zahradou. Kuriózní observatoř Jantar Mantar. Zlatý chrám sikhů plný zpěvu a křehké nádhery. Barevné bazary a první seznámení s indickými delikatesami. První kuře tandori s křupavými čapátí.

3. den

Letecky z Díllí do centra Ladakhu, Lehu. Horské kláštery v okolí. Oblast známá pod názvem Malý Tibet. Tajemný svět buddhismu a duchovního života. Divoká příroda i stále zasněžené vrcholky. Chrámy, kláštery a buddhistické stupy. Zastávka na místním tržišti.

4. den

Prohlídka pevnosti připomínající tibetskou Potalu. Buddhistické kláštery Sankar a Namgyal Tsemo s úchvatným výhledem na město. Moderní japonská stúpa nad městem, Shanti.

5. den

Odjezd do Lamayuru. Cestou klášter Likkir a návštěva klášterní školy. Aklimatizační procházka z Yang Tang do Rizongu dolů údolím (3 hodiny), oběd v idylickém místě u řeky.

6. den

Měsíční krajina Lamayuru vyzývá k nepřeberným procházkám. Krátký trek z Lamayuru do Wanla přes sedlo Prinkiti-La (3 700 m) do nádherného údolí Wanla, návrat do Lehu přes nejstarší klášter v Ladaku Alchi.

7. - 9. den

Přejezd do Sabu, odtud dále pěšky do Stagmo. Pokračování dále do vesničky Nang a následně do Sakli. Ochutnáme čaj se solí a jačím máslem u místních obyvatel? Tradiční život ve vyhřáté kuchyni. Možnost využití služeb nosičů. Noclehy ve stanu. Místo treku možnost náhradního programu v Lehu.

10. den

Cesta k nádhernému jezeru Tso Moriri (4 595 m), kde se natáčel film Samsára. Dvě čarovné noci ve vesnici Karzog přímo u jezera. Oblast je obývána nomády kmene Khampa. Uvidíme divoké osly a kolonie svišťů?

11. den

Festival v klášteře Karzok. Ženy s tyrkysovými peraky, velikost je určována podle rodinného bohatství. Typické dlouhé róby a vlněné boty. Dny vyplněné festivalovou zábavou - hudební a taneční vystoupení v barevných kostýmech, tance mnichů v maskách. Neuvěřitelná podívaná plná barev, smíchu a nikdy neutuchající radosti.

12. den

Pokračování v cestě k jezeru Tso Kar, prohlídka okolních vesnic. Vysoké hory ostře kontrastují s modrou oblohou. Nocleh v místních pronajatých stanech, výtečná domácí kuchyně.

13. den

Návrat zpět do Lehu přes druhé nejvyšší sedlo v Ladakhu, Taglang-La (5 328 m). Po cestě návštěva kláštera v Matho s výhledem na údolí posvátné řeky Indus. Její vody přináší do vyprahlého koutu světa život.

14. den

Údolí řeky Indus plné klášterů a mystických míst. Vesničky s příjemnými domorodci. Vyrovnanost klášterních mnichů. Klášter v Tikse. Královský palác v Shey. Hemis - nejbohatší a největší z buddhistických klášterů této oblasti.

15. den

Letecky z Lehu do Jammu. Cesta do Amritsaru. Nejdůležitější místo pro vyznavače sikhismu. Zlatý chrám Hari Mandir Sahib. Nevšední zážitek při ukládání svaté knihy ke spánku. Tisíce poutníků přechází přes nektarové jezírko poklonit se Guru Granth Sahib. Zlatý chrám je pozlacen 750 kilogramy zlata. Zvláštní atmosféra, na kterou se nezapomíná.

16. den

Prohlídka komplexu Zlatého chrámu. Návštěva Guru-Ka-Langar. Obří jídelna, kde se denně nasytí 40 000 poutníků. Gobindgart Fort – muzeum „voskových figurín“ bojů Sikhů s Mughaly a Brity, unikátní muzeum turbanů. Odpolední návštěva indicko-pakistánské hranice v Atari. Neuvěřitelná ceremonie uzavírání hranice. Nočním lůžkovým vlakem do Díllí.

17. den

Staré město. Stihneme ještě nějaké památky hlavního města? Kdo vyhraje „závod” na cyklorikšách? Barevné tržnice plné voňavého čaje, koření a exotického ovoce. Poslední nákupy v Díllí.

18. den

Letecká návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Díllí - Leh, Leh - Jammu včetně letištních tax
 • Pronajatá auta, mikrobusy i dálkový autobus, noční lehátkový vlak Amritsar - Díllí
 • Ubytování v 9x hotýlcích, na treku 3x nocleh v místních stanech s plnou penzí
 • Během čtyřdenního výletu k tibetským hranicím 3x v místních stanech
 • 3x společná večeře
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 25 USD (při vyřizení přes Livingstone 1 200 Kč)
 • Vstupné do památek
 • Stravování
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj v hotýlcích 7 900 Kč
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Do časového harmonogramu akce je zahrnut třídenní trek, který zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí. Pro dopravu budeme využívat převáženě pronajatá vozidla v kombinaci s dálkovými autobusy a nočním lehátkovým vlakem z Amritsaru do Díllí. Projedeme se také tuk tukem, cyklorikšou i metrem. Letecký přesun nám urychlí cestu na trase Díllí – Leh, Leh - Amritsar. Náročnými na zájezdu mohou být delší přejezdy.

Třídenní trek ze Spitoku do Stoku:

Jedná se o třídenní trek, během kterého projdeme lokálními vesnicemi a budeme nocovat 3x v místních stanech. Trek zvládne každý průměrně fyzicky zdatný cestovatel. Po dobu treku je zajištěna přeprava zavazadel, doporučujeme si přibalit vlastní spací pytel. Čeká nás nádherný výhled na pohoří Karakoram. Poznání domorodých zvyků a tradic. Možnost náhradního programu v okolí Lehu.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci v hotýlcích turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Na treku strávíme celkem 3 noclehy v pronajatých stanech, s plnou penzí. Tři noclehy strávíme v místních stanech také během cesty k tibetské hranici k jezerům Tso Moriri a Tso Kar.

Cena zájezdu zahrnuje plnou penzi po dobu treku, 2 večeře, ubytování se snídaní. Během pobytu v civilizaci se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Průvodkyně Katka Krejčová byla šikovná a ochotná, se specifickou náturou Indů si dovedla dobře poradit. Bylo patrné, že k Ladakhu má velmi kladný vztah, což jen umocňovalo můj vlastní zážitek.Tímto děkuji za pěknou dovolenou.

Marie K.

20.9.2014

 So zájazdom som bol veľmi spokojný, osobitnú pochvaľu vyslovujem Zdenekovi Stepkovi.

Viliam P.

14.9.2013

Dobře rano, vyjadrujem Vam velku vdaku za organizaci u zajazdu c.281, z ktore ho sme sa prave vratili!!!!  Vsetko klaplo perfektne. Namaha, litre potu, vysokohorske cesty…trocha adrenalinu…na druhej stranene skutocne prirodne krasy, pamiatky, skveli ludia…dokonala zmeska, ktoru, jako sa obavam, bude velmi tazke v case prebit… Moc dakujeme.

Oxana P.

24.10.2014

Průvodkyně Dominika byla úžasná! Umí jednat s lidmi a má velké znalosti. Všechno klaplo, řekla nám to důležité i zábavné. Ráda bych s ní absolvovala ještě nějaký zájezd.  

Alena Č.

9.11.2015

V neděli, 04. listopadu 2012, jsem se vrátil ze zájezdu č. 227 (Indie-Nepál-Indie). Byl to můj několikátý letošní výlet s CK Livingstone. Poprvé byl vedoucí zájezdu ženského rodu - Dominika Kobzová. Pro zájezdy CK Livingstone se rozhoduji na základě atraktivity poznávacích zájezdů a vysoké odborné znalosti průvodců. Přestože průvodkyně Dominika (Domča) byla benjamínkem naší výpravy, od prvního okamžiku si získala plný respekt a důvěru nás všech. Chodící encyklopedie s fotografickou pamětí, schopna okamžitě reagovat na neočekávané změny (např. zavolat své známé na Ministerstvo turistiky Nepálu, aby pozdržela letadlo do Káthmándú, improvizovaně doplnit program při čtyřhodinovém zpoždění vlaku, apod.), s citem pro místní kulturu. Pokud nebyla schopna (zřídka) odpovědět na některé moje "záludné" otázky (převážně statistické údaje), následně si je zjistila (internet, apod.) a já jsem dostal odpověď. A pořád úsměv na tváři. V Nepálu a v Indii jí snad zná úplně každý a via versa. Moje doporučení: hýčkejte si ji. Zájezd byl velice dobře koncipovaný (rozjezdový začátek v Kolkatě, Sikkimu a Darjeelingu, následně pětidenní šplhání po Himalájských kopcích a závěr v Dillí a okolí) našlapaný spoustou zážitků. Nic bych na něm neměnil.  

Marcel Č.

30.11.2012

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

2.2. - 18.2.2024
+ další 4 termíny
17 dní
Zážitkový Nepál
234 Zážitkový Nepál

S pohodovým trekem

8.4. - 21.4.2024
+ další 2 termíny
14 dní
Nepál - Království Mustang
237 Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

30.3. - 16.4.2024
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)