Indie - festival v Malém Tibetu

281

Indie - festival v Malém Tibetu

Buddhistický festival

Kultura a tradice horské oblasti Malého Tibetu

O prázdnináchFestivaly a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Jedinečná příležitost navštívit Malý Tibet v době konání pestrého buddhistického festivalu. Barevné kroje odlišující se podle vesnic. Ochutnáme tajemství horských klášterů v okolí města. Třídenní trek ze Spitoku do Stoku. Výprava k horskému jezeru Tso Moriri v barvě tyrkysu. Pohled do života sikhů - zlatý chrám v Amritsaru.
 
Zájezd určený pro milovníky pestré Indie a festivalů. Atraktivní cesta určená pro cestovatele, kteří chtějí poznat a zažít něco výjimečného. Čekají vás barevná města, vůně nejen indického koření, lidmi naplněná prostranství a festivalové veselí. Jedinečná příležitost navštívit Malý Tibet v době konání jednoho z největších zdejších festivalů! Program akce v sobě snoubí poznávání hinduistických památek v Díllí, setkání s tibetskou minoritou v okolí Lehu i kulturu sikhů v Amritsaru. Cestu ocení milovníci hor i nadšení fotografové. Nejoblíbenější zájezd do Indie v prázdninovém termínu.

Termíny a rezervace

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martin

Martin Hříbek

Přednáší bengálštinu na Karlově Univerzitě. Dlouhodobou angažovaností i profesním zájem se dostal pod kůži Indie i Tibetu. Osobnost klidu a pohody s obrovským přehledem. Společně se můžete setkat především v Indii, Tibetu i Nepálu. Rád zodpoví jakoukoliv vaši otázku.

Více informací o průvodci

Dominika

Dominika Kobzová

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu a Indie, vždy však s úsměvem n...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Krejčová

Vystudovala matfyz a pět let pracovala v bance jako analytik. Její nejdelší cestou byla šestnáctiměsíční Cesta kolem světa, během které projela Jižní Amerikou od Ohňové země až po rovník, Severní Amerikou z Kalifornie až po Aljašku, navštívila tropické ostrovy v Tichém oceánu a prostopovala se N...

Více informací o průvodci

Martin Hříbek

Dominika Kobzová

Kateřina Krejčová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do INDIE. Poznávání hlavního města Díllí. Staré město. Monumentální Červená pevnost. Mešita Jama Masjid a minaret Qutab Minar s výhledem na staré město. Zlatý chrám sikhů plný zpěvu a křehké nádhery. První „závody” na cyklorikšách? Barevné bazary a seznámení se s indickými delikatesami. Červené kuře tandori s křupavými čapátí.

3. den

Tepající střed Connaught Place, kolonády. Necháte si odborně vyčistit uši? Kuriózní observatoř Jantar Mantar. Lotosový chrám Baháí. Džinistická ptačí nemocnice. Barevné tržnice plné voňavého čaje, koření a exotického ovoce.

4. den

Letecky z Díllí do centra LadakhuLehu. Horské kláštery v okolí. Oblast známá pod názvem Malý Tibet. Tajemný svět buddhismu a duchovního života. Divoká příroda i stále zasněžené vrcholky. Chrámy, kláštery a buddhistické stupy.

5. - 6. den

Prohlídka pevnosti připomínající tibetskou Potalu. Buddhistické kláštery Sankar a Namgyal Tsemo s úchvatným výhledem na město a karmínovou červení mnišského šatu. Moderní japonská stúpa nad městem, Shanti. Zastávka na místním tržišti. Údolí řeky Indus plné klášterů a mystických míst. Vesničky s příjemnými domorodci. Vyrovnanost klášterních mnichů. Hemis - nejbohatší a největší z buddhistických klášterů této oblasti. Královský palác v Shey. Klášter v Tikse.

7. - 9. den

Pro zájemce možnost raftingu po řece Zanskar. Trek ze Spitoku do Stoku, během kterého překročíme sedlo Stok-La (4 900 m). Mikrobusem do Jingchenu. Nádherný výhled na pohoří Karakoram a horu Stok Kangri. Jednu noc strávíme ve vesnici Rumbak u místních obyvatel. Ochutnáme čaj se solí a jačím máslem? Tradiční život ve vyhřáté kuchyni. Možnost využití služeb nosičů. Místo treku možnost náhradního programu v Lehu.

10. den

Cesta k nádhernému jezeru Tso Moriri (4 595 m), kde se natáčel film Samsára. Dvě čarovné noci ve vesnici Karzog přímo u jezera. Oblast je obývána nomády kmene Khampa. Uvidíme divoké osly a kolonie svišťů?

11. - 12. den

Festival v klášteře Karzok. Ženy s tyrkysovými peraky, velikost je určována podle rodinného bohatství. Typické dlouhé róby a vlněné boty. Dny vyplněné festivalovou zábavou - hudební a taneční vystoupení v barevných kostýmech, tance mnichů v maskách. Neuvěřitelná podívaná plná barev, smíchu a nikdy neutuchající radosti. Pokračování v cestě k jezeru Tso Kar, prohlídka okolních vesnic. Vysoké hory ostře kontrastují s modrou oblohou. Nocleh v místních pronajatých stanech, výtečná domácí kuchyně.

13. den

Návrat zpět do Lehu přes druhé nejvyšší sedlo v Ladakhu, Taglang-La (5 328 m). Po cestě návštěva klášter v Matho s výhledem na údolí posvátné řeky Indus. Její vody přináší do vyprahlého koutu světa život.

14. den

Letecky z Lehu do Jammu. Cesta do Amritsaru. Nejdůležitější místo pro vyznavače sikhismu. Zlatý chrám Hari Mandir Sahib. Nevšední zážitek při ukládání svaté knihy ke spánku. Tisíce poutníků přechází přes nektarové jezírko poklonit se Guru Granth Sahib. Zlatý chrám je pozlacen 750 kilogramy zlata. Zvláštní atmosféra, na kterou se nezapomíná.

15. den

Prohlídka komplexu Zlatého chrámu. Návštěva Guru-Ka-Langar. Obří jídelna, kde se denně nasytí 40 000 poutníků. Odpolední návštěva indicko-pakistánské hranice v Atari. Neuvěřitelná ceremonie uzavírání hranice. Nočním lůžkovým vlakem do Díllí.

16. den

Poslední nákupy v Díllí.

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Místní přelety Díllí – Leh, Leh - Jammu včetně letištních tax.
 • Pronajatá auta, mikrobusy i dálkový autobus, noční lůžkový vlak Amritsar – Díllí.
 • Ubytování v hotýlcích, na treku 1x nocleh v pronajatém stanu a 1x v domorodém příbytku.
 • Během čtyřdenního výletu k tibetským hranicím 3 noci v místních vybavených stanech.
 • 1x společná večeře.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci podle potřeb.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Indie 1 950 Kč před odletem + 300 Kč při požadavku vyřízení víz přes CK.
 • Vstupné do památek.
 • Fakultativní rafting.
 • Stravování.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 500 Kč.
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Do časového harmonogramu akce je zahrnut třídenní trek, který zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí. Hlubšímu nahlédnutí a pochopení místních obyčejů pomůže účast na největším místním festivalu. Veškerá doprava je řešená kombinací dopravních prostředků a je zahrnuta v ceně zájezdu. Pro dopravu budeme využívat převáženě pronajatá vozidla v kombinaci s dálkovými autobusy a nočním lehátkovým vlakem z Amritsaru do Díllí. Projedeme se také tuk tukem, cyklorikšou i metrem. Letecký přesun nám urychlí cestu na trase Díllí – Leh, Leh - Jammu. Náročnými na zájezdu mohou být delší přejezdy.

Třídenní trek ze Spitoku do Stoku:

Jedná se o třídenní trek, během kterého překročíme sedlo Stock La ve výšce 4900 metrů a budeme nocovat 1x v domorodých příbytcích ve vesnici a 1x v místních stanech. Trek zvládne každý průměrně fyzicky zdatný cestovatel. Je nutný vlastní spací pytel. Pro nesení zavazadel je možné využít služeb nosičů. Čeká nás nádherný výhled na pohoří Karakoram a horu Stok Kangri. Poznání domorodých zvyků a tradic. Možnost náhradního programu v okolí Lehu.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci v hotýlcích turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Na treku strávíme celkem 2 noclehy, 1x u místních Ladačanů v domorodém příbytku (hliněná podlaha, jednoduché matrace), 1x v pronajatém stanu. Tři noclehy strávíme v pronajatých stanech během cesty k tibetské hranici k jezerům Tso Moriri a Tso Kar. Cena zájezdu nezahrnuje stravování kromě jedné společné večeře. Během pobytu v civilizaci se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Jídlo je zde relativně levné, pouliční stánky s jídlem poskytnou každému představu o tom, jaká vlastně indická kuchyně je.

Během treků se budeme stravovat z vlastních zásob, možné je také při větším počtu zájemců ve skupině domluvit na trek služby místního kuchaře na místě. Výše poplatku za kuchaře záleží na velikosti skupiny. Potraviny lze před trekem dokoupit v Lehu z místních zdrojů.

Vaše ohlasy

Průvodkyně Katka Krejčová byla šikovná a ochotná, se specifickou náturou Indů si dovedla dobře poradit. Bylo patrné, že k Ladakhu má velmi kladný vztah, což jen umocňovalo můj vlastní zážitek.Tímto děkuji za pěknou dovolenou.

20.9.2014

 So zájazdom som bol veľmi spokojný, osobitnú pochvaľu vyslovujem Zdenekovi Stepkovi.

14.9.2013

Dobře rano, vyjadrujem Vam velku vdaku za organizaci u zajazdu c.281, z ktore ho sme sa prave vratili!!!!  Vsetko klaplo perfektne. Namaha, litre potu, vysokohorske cesty…trocha adrenalinu…na druhej stranene skutocne prirodne krasy, pamiatky, skveli ludia…dokonala zmeska, ktoru, jako sa obavam, bude velmi tazke v case prebit… Moc dakujeme.

24.10.2014

Průvodkyně Dominika byla úžasná! Umí jednat s lidmi a má velké znalosti. Všechno klaplo, řekla nám to důležité i zábavné. Ráda bych s ní absolvovala ještě nějaký zájezd.  

9.11.2015

V neděli, 04. listopadu 2012, jsem se vrátil ze zájezdu č. 227 (Indie-Nepál-Indie). Byl to můj několikátý letošní výlet s CK Livingstone. Poprvé byl vedoucí zájezdu ženského rodu - Dominika Kobzová. Pro zájezdy CK Livingstone se rozhoduji na základě atraktivity poznávacích zájezdů a vysoké odborné znalosti průvodců. Přestože průvodkyně Dominika (Domča) byla benjamínkem naší výpravy, od prvního okamžiku si získala plný respekt a důvěru nás všech. Chodící encyklopedie s fotografickou pamětí, schopna okamžitě reagovat na neočekávané změny (např. zavolat své známé na Ministerstvo turistiky Nepálu, aby pozdržela letadlo do Káthmándú, improvizovaně doplnit program při čtyřhodinovém zpoždění vlaku, apod.), s citem pro místní kulturu. Pokud nebyla schopna (zřídka) odpovědět na některé moje "záludné" otázky (převážně statistické údaje), následně si je zjistila (internet, apod.) a já jsem dostal odpověď. A pořád úsměv na tváři. V Nepálu a v Indii jí snad zná úplně každý a via versa. Moje doporučení: hýčkejte si ji. Zájezd byl velice dobře koncipovaný (rozjezdový začátek v Kolkatě, Sikkimu a Darjeelingu, následně pětidenní šplhání po Himalájských kopcích a závěr v Dillí a okolí) našlapaný spoustou zážitků. Nic bych na něm neměnil.  

30.11.2012

Podobné zájezdy

Tibet - Nepál
298 Tibet - Nepál

Mystický Kailás i království Guge

3.8. - 25.8.2019
+ další 1 termín
23 dní
To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

26.12. - 11.1.2019
+ dalších 6 termínů
17 dní
Silvestr v jižní Indii
245 Silvestr v jižní Indii

S prodloužením na Andamany

22.12. - 11.1.2019
+ další 1 termín
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog