Hedvábná stezka Číny

258

Hedvábná stezka Číny

Za největšími skvosty velké Číny

Jedinečná akce s Rudou Švaříčkem

NovinkaPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

4 - 7

Hlavní lákadla Pekingu, oslnivý pupek světa. Xian se slavnou armádou terakoty. Buddhistické kolosy v Bingling Si. Tibetští mniši, Ujguři, barevný Islám, taoismus, konfucionalismus… Dvoudenní výlet na "Písečný Himálaj“ s karavanou velbloudů. Atypická životní zkušenost v záplavě ticha, písku a hvězd. Fotogenické pohledy na poušť s nejvyššími dunami světa. Jezera zapuštěná v písku jako třpytící se klenoty. Snový buddhistický klášter Badain Jaran, bílé stěny se zelenou střechou se odráží v tyrkysu jezera. Západní cíp Velké čínské zdi Jiayuguan. „Nebeské hory“ Ťan Šan. Dunhuang je nejlepší perla HS. Ráj vína v Turpan. Největší otevřená tržnice světa Kašgar. Slavná Pamir Highway a přiblížení nejvyššímu přechodu planety. Na kole pod ledovci Mustag Ata u smaragdových jezer. Vůně Pákistánu, poznáme kultury Tádžikistánu i jurty Kyrgyzstánu… Marco Polo putoval po Hedvábné stezce roky. My si užijeme klíčová místa historie v našlapaném programu tří týdnů!

Termíny a rezervace

Termín: 3.5. - 26.5.201924 dní / 21 nocí (24 dní / 21 nocí)Cena: 110 000 Kčletenka asi 22 000 Kč (letenka asi 22 000 Kč)Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 4. den

Letecky do hlavního města Číny. Stěžejní atrakce Pekingu. Císařské Zakázané město založené Kublajchánem. Nejrozsáhlejší palácový komplex světa. Sídlo císařů dynastie Ming a Čching. Letní palác. Chrám nebes, pupek světa… Náměstí Nebeského klidu, mauzoleumMao-Ce-Tunga. Příchuť staré Číny při projížďce na kole nejen hutongy. Lamaistický chrám Yonghegong a konfuciánská akademie. Vychutnáme vyhlášenou kachnu. Další nejzajímavější atrakce Pekingu včetně centra olympiády, stadionu Ptačí hnízdo.... Večerní představení Pekingské opery, Šao-lin či akrobaté… Nočním vlakem do města Xi An

5. - 6. den

Xi An a slavná 2 000 let stará terakotová armáda Prvního císaře, senzační objev 20. stol. Husí pagoda a vyhlášená mešita. Městské hradby zkusíme i na kole. Tržiště s hady, želvami, rybami, kraby a dalšími „lahůdkami“. MuzeumŠan-si s nejslavnější stélou z roku 781 s příkazem císaře dynastie Tang vybudovat nestoriánský chrám.

7. - 10. den

Rychlovlakem „Bullet train“ do Lanzhou, geografického středu Číny. Strategická poloha u Žluté řeky. Muzeum Gansu s nejlepší prezentací Hedvábné stezky. Slavné destičky zpráv cestovatelů Hedvábné stezky světoznámý „Kůň na vlaštovce“. Unikátní dinosauři. Chrám Bílého oblaku je centrum taoismu. Černí vousatí mniši a jasnovidci. Hora Bílé pagody s chrámem a lanovkou. Obrovská dřevěná zavlažovací vodní kola. Pláž létajících draků. Pulzující noční tržnice. Plavba po Žluté řece k Bingling Si, skvělé buddhistické jeskyně plné svatyní unikly poškození. 1 600 let se sochaři spouští na lanech. Zlatý hřeb, 27 m vysoký Maitrea. Kaňonem k tibetskému klášteru. Wuwei, zásadní město na Hedvábné stezce s parádními chrámy a branami. Vzrušující 2 000 let stará hrobka dynastie Han. Zde objevena nejznámější starověká památka, bronzový Nebeský kůň. Konfuciův chrám a pagoda Kumarajiva. Starověká zvonice a chrám Haizang. Sál tří mudrců a palác Wuliang. Studna kouzelných pramenů až z posvátného jezera Potaly… léčí neduhy. Jedna z pěti pevností koridoru Gansu chrání Hedvábnou stezku mezi pouští Gobi a horami Tibetu. 

11. - 12. den

Dvoudenní výprava ve stopách velkých cestovatelů a karavan do nejkrásnější pouště Badain Jaran, v mongolštině znamená "tajemná jezera", s plnou penzí. Přejezd džípy ke startu písečného dobrodružství. Moře dun, cesta pouští znamená svobodu. Dýcháme klid a vpíjíme se do dálav. Hvězdná obloha tvoří poezii. Buddhistický klášter Badain Jaran u jezera obklopen 400 m vysokými dunami. Třetí největší poušť světa ukrývá 140 jezer. Půzkum písečných krás. Boží východ slunce z Bilut Peak (1 605 m), nejvyšší písečné duny světa? Panoramatický výhled na jezera. Průzkum Shennv Peak, Sacred Spring... 

13. - 14. den

Zhangye, kde Marco Polo strávil celý rok. Jeho socha mezi domy “benátského stylu”. Největší ležící Buddha na světě. Obr dlouhý 35 m z roku 1 098, vzácné malby s příběhem Buddhovy Nirvány. Komplex chrámu Dafo ukrývá další skvostné budovy. Geografický park Zhangye Danxia Landform je velkolepá petrografická krajina neuvěřitelně barevných pískovců. Pre-jurský věk přemaloval hory jako abstraktní olejomalby. Čtyři vyhlídkové terasy ideální k focení. Po stylovém západu slunce noc v Sunan County, ráno záplava barev Binggou Danxia Landform. Vizuální svátek barev. Matka příroda sochá barevné paláce, chodby, obří sloupy…  Výprava na Mati Si. Chrám Podkovy tibetského buddhismu v tajemných horách Nanshan. Skalní chrámový komplex koně Hoof uvnitř útesu. Otevře se stěna prošpikovaná otvory, jeskyněmi a galeriemi s dřevěnými pavilony. Zázrakem se drží na skále. Klášter spravují tibetští mniši. 

15. - 16. den

Země velbloudů. Staré signální věže. Generace básníků se rozplývaly nad krásou západního výběžku Číny. Tvrz Jiayuguan, „ústa Číny“ s výhledem na ledové vrcholky pohoří Qilian. Legendární brána Říše středu dynastie Han, západní konec Velké čínské zdi, co vznikla proti mongolským nájezdům. Brána osvícení a Brána usmíření. Skvělé muzeum Velké zdi. Dunhuang je největší atrakcí trasy se slavnými Jeskyněmi tisíce Buddhů Mogao. Fantastický komplex 1 600 m dlouhý ukrývá 492 unikátních jeskyní a 2 000 plastik. Z období dynastie Sui a Tang (6.-10. stol.) na 300 jeskyní. Významné duchovní centrum a středobod Hedvábné stezky. Buddhističtí mniši stvořili důmyslný systém ve skalních stěnách. Obrazová galerie odráží 800 let Hedvábné stezky. Snové jezero Měsíčního srpku mezi písečnými dunami s chrámem. Hory zpívajícího písku. Poletíme opět na ulgtralightu nad magickou krajinou?

17. - 18. den

Severní trasa Hedvábné stezky s hlavními lákadly. Po překročení Nebeských hor Ťan Šanu syrová příroda Tarimské pánve. Turpan je opravdový ráj vína. Tunely vinné révy příjemně chladí. Skalní chrámy oslní. Poznávání atrakcí i na kole. Starobylá města Gaochang a Jiaohe, skvělý minaret Emin v afghánském stylu. Podzemní karezové zavlažovací kanály, skalní chrámy Bezeklik a hrobky Astana. Muzeum s dinosaury Turpanské kotliny ve sníženině 80 m pod hladinou moře. Údolí hroznů a jezero Iding. Planoucí hory evokuji oheň. Kultury muslimských Ujgurů. 

19. - 20. den

Kuqa, centrum buddhismu už za dynastie Tang. Rodiště ve 4.stol Kumaradžíva, nejslavnější čínský buddhista. Staré město s labyrintem uliček hliněných cihel, legendární most a mešita. Starověký buddhistický komplex Subashi. Kizil s Jeskyněmi tisíce Buddhů, nejlépe zachované v Xinjiang. 265 jeskyní ze 4.stol, zcela odlišné od jiných v Číně, většina v indickém stylu Gandaghar. Nádherně dekorované stropy. Pokladnice Střední Asie je směsice helenistického, indického a perského stylu bez čínského vlivu. Fresky v jeskyních starší než Mogao, umění 3.stol. pouštním kaňonem k prameni Quán. Aksu.

21. - 24. den

Kašgar je středobod Hedvábné stezky. Dominanta Id Kahovy mešity. Old town plný bazarů a čajoven. Pronikneme i do jiného starého města? Unikátní mumie. Famózní hrobka Abaka Hoji předčí mešity. Hrdinství Voňavé konkubíny fascinuje. Největší otevřená tržnice světa s velbloudy, jaky…  Slavná Karakoram highway. Výjezd do Taškurgan (3 600 m). Unikátní Kamenné město. 1 400 let starou pevnost budoval tádžický král. Zde se točil Lovec draků. Tádžické jurty s pastevci. Blízkost Kundžeráb pass 4 800 m.n.m, nejvyšší hraniční přechod světa…? Brána do Pákistánu je limit. Na kole pod majestátné vrcholy Mustag Ata (7 546 m) a Kongur (7 719 m). Pohádkové jezero Karakul s osadami Kyrgyzů. Divocí koně, velbloudi i jaci. Písečné hory s obrovskými dunami. Vínově rudé stěny kaňonu Ghez. Upal s trhem a pompézní hrobkou Mahmuda Kašgarského. Xinjiang je nejzajímavější oblast Číny vzdálená od moře 3 000 km. Zachované původní osady a oázy kolem starodávné Hedvábné stezky z dob velkého Říma. Letecký návrat domů. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Rychlovlak „bullet train“.
 • Dopravu lehátkovým vlakem (Noční vlak Peking - Xi An, Rrychlovak Xi An Lanzhou, rychlovlak odpoledne z Dunhuang -Turpan, noční vlak z Turpanu do Kuqa). 
 • Ostatní doprava - terénní džípy do pouštního kempu, bus, doprava na exkurze.
 • Ubytování v turistických hotelích ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, během dvoudenního výletu do pouště na velbloudech plná penze a noclehy v místním pronajatém stanu.
 • Permity a vstupy do NP a přírodních rezervací.
 • Český průvodce, místní průvodce dle potřeby.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax cca 22 000 Kč.
 • Vstupní vízum do Číny 3 000 Kč.
 • Vstupné do památkových objektů.
 • Stravování mimo uvedeného.
 • Spropitné. 
 • Pronájem kol.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 4 -7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací, fyzicky nenáročný zájezd, který nabídne srovnání odlišných kultur, památek a náboženství určený především milovníkům přírody a historie. Zpestřením bude dvoudenní výlet do pouště na velbloudech s plnou penzí. Poznání bude pro nás na prvním místě. Nocovat budeme pod hvězdným nebem v pronajatých stanech.

Míra komfortu

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Vzhledem k charakteru akce budeme po celou dobu zájezdu využívat kombinovanou dopravu, pronajatá vozidla, džípy v oblasti pouště, rychlovlaky, lehátkový vlak (noční vlak Peking - Xi An, rychlovak Xi An  - Lanzhou, rychlovlak odpoledne z Dunhuang - Turpan, noční vlak z Turpanau do Kuqa).  Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje převážně s vlastním sociálním zařízením se snídaní. Během dvoudenního výletu do pouště na velbloudech budeme 2x nocovat v kempu, v místních pronajatých stanech.  Spací pytel na dva noclehy je možné za poplatek zapůjčit na místě nebo si přibalit vlastní. Během cesty se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Podobné zájezdy

Indie - Fotoexpedice
235 Indie - Fotoexpedice

Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

1.3. - 12.3.2020
12 dní
Nepál - trek kolem bájné Manaslu
19.10. - 8.11.2019
21 dní
Aljaška - Kanada - Havaj
335 Aljaška - Kanada - Havaj

S J. Kolbabou a R. Švaříčkem. Možné zkrácení.

2.8. - 26.8.2019
+ další 2 termíny
25 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog