Hedvábná stezka Číny

258

Hedvábná stezka Číny

Pouštní dobrodružství s Bruno Baumannem

Jedinečná akce s Rudou Švaříčkem

NovinkaPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Jedinečná akce se slavným cestovatelem do srdce Gobi. Perly Hedvábné stezky. Pětidenní trek na "Písečný Himálaj“ s doprovodnou karavanou velbloudů. Atypická životní zkušenost v záplavě ticha, písku a hvězd. Fotogenické pohledy na poušť s nejvyššími dunami světa. Jezera zapuštěná v písku jako třpytící se klenoty. Cílem cesty je snový buddhistický klášter Bardain Jaran. Bílé stěny se zelenou střechou se odráží v tyrkysu jezera. Xian s terakotovou armádou. Západní konec Velké zdi Jiayuguan. Výlet do Jadetoru a kamenných zahrad Yardangs. „Nebeské hory“ Ťan Šan.

Bruno Baumann je rakouský dobrodruh žijící nyní v Německu. Je nazýván Messnerem pouště. Legendární cestovatel nás provede „svými místy“. Vydal spousty nádherných knih, plní sály velkého světa. Je tím nejpovolanějším na výjimečný výlet do výjimečné pouště. Moudra největšího znalce Hedvábné stezky a milovníka hor potěší. Budeme je nasávat… s červeným vínem. Využijte životní šanci!

Termíny a rezervace

Termín: 4.5. - 26.5.201923 dní / 20 nocí (23 dní / 20 nocí)Cena: 134 500 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 4. den

Letecky do hlavního města ČÍNY. Stěžejní atrakce Pekingu. Císařské Zakázané město založené Kublajchánem. Nejrozsáhlejší palácový komplex světa. Sídlo císařů dynastie Ming a Čching. Náměstí Nebeského klidu, mauzoleum Mao-Ce-Tunga. Příchuť staré Číny při netradiční projížďce na kole malebnými hutongy. Lamaistický chrám Yonghegong a konfuciánská akademie. Ochutnáme čínskou kachnu? Nejnavštěvovanější atrakce světa Velká čínská zeď vznikla proti mongolským nájezdům. Pěšky podél nerestaurované části zdi Shinshaling.

5. - 6. den

Letecky do Xianu. Slavná 2 000 let stará terakotová armáda Prvního císaře, senzační objev 20. století. Husí pagoda, mohutné městské hradby 15 km dlouhé. Tržiště s hady, želvami, rybami, kraby a dalšími „lahůdkami“. Muzeum Šan-si s nejslavnější stélou z roku 781 s příkazem císaře dynastie Tang vybudovat nestoriánský chrám.

7. den

Ráno odjezd rychlovlakem „Bullet train“ do Lanzhou a zajímavá cesta do Wuwei. Jedna z pěti pevností podél koridoru Gansu chrání Hedvábnou stezku mezi pouští Gobi a horami Tibetu. 2000 let stará hrobka dynastie Han. Zde objevena nejznámější starověká památka, bronzový obraz Nebeského koně.

8. - 13. den

Putování ve stopách velkých cestovatelů a nesčetných karavan. Přejezd džípy do centrální pouště, kde začíná pětidenní písečné dobrodružství. Bruno jako první prošel „Písečný Himálaj“. Povede nás přes moře obrovských dun. Karavana může kdekoliv tábořit, pochod v poušti znamená svobodu. Žádné značené cesty… dýcháte klid a vpíjíte se do dálav. Uléháte pod hvězdnou oblohou, která se mění v poezii. Ve finále buddhistický klášter Bardain Jaran na břehu jezera, který je obklopen 400 metrů vysokými písečnými dunami.

14. den

Výprava do Mati Si. Chrám Podkovy tibetského buddhismu v tajemných horách Nanshan. Skalní chrámový komplex koně Hoof uvnitř útesu. Otevře se stěna prošpikovaná otvory, jeskyněmi a galeriemi s dřevěnými pavilony. Zázrakem se drží na skále. Přesun do Alaxa Youyi.

15. den

Země divokých velbloudů. Mystické staré signální věže. Generace básníků se rozplývaly nad krásou západního výběžku Číny. Čtvercové náměstí tvrze Jiayuguan s výhledem na ledem pokryté vrcholky pohoří Qilian. Legendární brána Říše středu dynastie Han.

16. - 17. den

Prohlídka Jiayuguan a západního konce Velké čínské zdi. Cesta dále do Dunhuang je největší atrakcí trasy se slavnými Jeskyněmi Tisíců Buddhů Mogao. Fantastický komplex je 1 600 m dlouhý, ukrývá na 492 unikátních jeskyní a 2 000 plastik. Z období dynastie Sui a Tang (6.-10. stol.) na 300 jeskyní. Významné duchovní centrum a středobod Hedvábné stezky. Buddhističtí mniši stvořili důmyslný systém ve skalních stěnách. Jedinečná obrazová galerie odráží 800 let Hedvábné stezky. Magické jezero Měsíčního srpku mezi písečnými dunami.

18. den

Výprava do Yardangs kamenných zahrad a Jadetor s fascinujícími skalními útvary stvořenými erozí.

19. den

Přejezd do Liyuan a následně odpoledne rychlovlakem do Urumči. Nejvzdálenější město od moře (2 500 km od Bengálského zálivu, 2 550 km od Žlutého moře a 2 660 km od Severního oceánu). Zajímavý pól nedostupnosti. Ujgurské tržiště a jídelny.

20. den

Výprava do mystických hor Ťan Šan. Nebeské jezero na severním svahu Bogdy Peak. Křišťálově čistá voda tichá jako zrcadlo. Vše umocní odraz sněhových vrcholků. Zajímavý život jurt Kyrgyzů.

21. - 23. den

Přelet z Urumči do Pekingu. Další zajímavosti metropole. Stihneme i Chrám nebes, symbol Pekingu, kde se synové nebes modlili za úrodu nebo tradiční Silk Street Bazar. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax.
 • Místní přelety Peking – Xian a Urumči - Peking.
 • 2x rychlovlak „bullet train“ z Xianu do Lanzhou a z Liyuanu do Urumči.
 • Veškerá ostatní doprava – terénní džípy do pouštního kempu, autobus z Lanzhou do pouště, pronájem kol v Pekingu, autobus do Tian Šanu a zpět, doprava na ostatní exkurze.
 • Ubytování v turistických hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích s polopenzí, během pětidenního treku plná penze a noclehy v místním pronajatém stanu (vlastní karimatka a spací pytel).
 • Permity a vstupy do NP a přírodních rezervací.
 • Doprovod velbloudářů a nákladních velbloudů běheme treku v poušti.
 • Vstupy do památek.
 • Český průvodce a průvodcovské služby Bruno Baumanna.
 • Místní průvodce dle potřeby.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Číny 2 050 Kč před odletem.
 • Stravování mimo uvedeného.
 • Možnost pronájmu velblouda k jízdě během treku za cca 55 USD / den.
 • Spropitné.
 • Povinné připojištění na rizikové sporty.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 600 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Vzhledem k charakteru akce budeme po celou dobu zájezdu využívat kombinovanou dopravu, pronajatá vozidla, džípy v oblasti pouště, 2x rychlovlaky. Letecky se přesuneme z Pekingu do Xianu, z Urumči do Pekingu. Poznání bude pro nás na prvním místě.

TREK V POUŠTI GOBI

Náročnější částí je pětidenní trek v poušti Gobi. Putovat budeme pěšky. Doprovodí nás karavana velbloudů, která ponese zavazadla. Nocoveat budeme pod hvězdným nebem v pronajatých stanech.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje převážně s vlastním sociálním zařízením, na některých místech se společným. Během pětidenního treku v poušti budeme nocovat v místních pronajatých stanech. Nutné je vzít s sebou vlastní karimatku a spací pytel. V ceně zájezdu je během treku v Gobi zajištěná plná penze připravovaná místním kuchařem, na ostatních místech cena zahrnuje snídaně a večeře. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

17.3. - 5.4.2019
+ další 2 termíny
20 dní
Indie - Fotoexpedice
235 Indie - Fotoexpedice

Barevný svátek Holi a slavnost Hola Mohala

1.3. - 12.3.2020
12 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
236 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

13.4. - 3.5.2019
+ další 3 termíny
21 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog