Filipíny

213

Filipíny

Země sedmi tisíc ostrovů

Akce pro milovníky přírody, s možností prodloužení o další kouzelné ostrovy

Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 12

Fantastické scenérie horských pásem Luzonu i tropický ráj ostrova Boracay. Vulkány, vodopády, krasové jeskyně, nejúžasnější systémy rýžových teras na světě, animistické kultury kmene Ifugao. Možnosti prodloužení o další kouzelné ostrovy. Palawan, odlehlá perla souostroví, dosud ukrytá před náporem turistů. Nezapomenutelné přírodní scenérie krasových homolí, jeskynních řek, pláží a korálových zahrad. Bohol, ostrov Čokoládových hor a nejmenší opičky nártouna. Výlet za delfíny u pobřeží ostrova Panglao.

Poznávací zájezd určený zejména milovníkům přírody. Čekají nás toulky zajímavou krajinou modelovanou vulkanickými a krasovými procesy, nedozírná plocha rýžových teras i pobřeží lemovaná krásnými plážemi. Zažijeme příjemnou pohostinnost místních obyvatel a ochutnáme výtečnou kuchyni. Díky korálovým útesům s bohatým podmořským životem patří Filipíny také k vyhledávané potápěčské destinací. Využijte možnost prodloužení o ostrov Bohol před nebo ostrov Palawan po základním programu.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  9.11. - 6.12.2020 28 dní / 25 nocí  (28 dní / 25 nocí) Cena:  100 180 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  13.11. - 6.12.2020 24 dní / 21 nocí  (24 dní / 21 nocí) Cena:  86 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  13.11. - 29.11.2020 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  67 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

Možnost prodloužení o ostrovy Bohol a Panglao před zájezdem

1. - 2. den

Letecky na FILIPÍNY. Odlet na ostrov Bohol (popř. letecky na Cebu a na Bohol lodí), jeden z Visajských ostrovů ve střední části Filipín. 

3. den

Bohol. Magický ostrov s unikátními Čokoládovými horami. Přesně 1 268 trávou porostlých kopců vysokých 30 - 50m vděčí za své jméno hnědé barvě trávy na konci období sucha. Okruh po ostrově s návštěvou chovné stanice nejmenšího primáta na světě nártouna. Městečka Loboc a Baclayon s ruinami dvou nejstarších kostelů na Filipínách z konce 16. století.

4. den

Přejezd na sousední Panglao. Den u moře na ostrově Panglao. Koupání a odpočinek na pláži Alona, jedné z nejkrásnějších na celých Visajských ostrovech. Výlet člunem na otevřené moře s pozorováním delfínů.

5. den

Přejezd z Panglaa a přelet z Boholu do Manily. Pobyt v metropoli do příletu skupiny příští den.

Začátek základní varianty zájezdu na 17 dní

6. den

Letecky na FILIPÍNY. Přílet do filipínské metropole Manila na ostrově Luzon. Chinatown a čínský hřbitov plný mramorových „vil“. Pevnost Santiago a katedrála ve čtvrti Intramuros s klášterem sv. Augustina (UNESCO). Návštěva filipínské mše se zpěvy a všeobjímající atmosférou. Rizal Park s modelem souostroví, lidové tržnice i luxusní obchodní galerie.

7. - 8. den

Přejezd na jih Luzonu k vulkanickému kalderovému jezeru Taal. Výlet motorovou loďkou (vinta) na ostrov s kráterem. Pagsanjan - na kanoích vzhůru peřejemi obřím kaňonem s liánami a vodopády (kulisy filmu Apokalypsa z období vietnamské války), na bambusových vorech přímo pod mohutný vodopád v hrdle soutěsky. Dopolední návštěva kohoutích zápasů - národní zábavy s nepopsatelnými výkony sázkařů. Vsadíte si i vy? 

9. - 11. den

Noční přesun na sever do hornatého vnitrozemí ostrova. Nenáročný trek a návštěva domorodé vesnice Hapao, hudební večírek s místními. Noc v originálních místních chýších s krásnou vyhlídkou. Treky v okolí Batadu. Vesnice původních obyvatel - lovců lebek - Ifugao. 30m vysoký vodopád Tappia. Bontoc s etnografickým muzeem. Osmý div světa - přes dva tisíce let staré rýžové terasy u Banaue. Koupání v přírodním termálním jezírku v Hapao.

12. - 13. den

Horská osada Sagada - pěší výlet v Údolí ozvěn s jeskyněmi visících rakví. Hluboký sestup do krasové jeskyně Sumaging. Dobrodružný průchod podzemní řekou a vodopády. Jízda do Baguia přes hlavní pásmo Centrálních Kordiller po Halselma „ZigZag“ Road, silničce tisíce serpentin s adrenalinovými výhledy do propastí. Město květin Baguio - trhy, parky. Pokusíme se navštívit faithhealers, zázračné léčitele operující pouze rukama.

14. - 15. den

Přejezd zpět do Manily. Celodenní pobyt v hlavním městě. Fakultativně celodenní výlet: ke kráteru vulkánu Pinatubo, dějišti katastrofické sopečné erupce (v r. 1991), jízda džípem tufovými kaňony, pěší výlet, koupání v kráteru.

16. - 19. den

Odlet do střední části Filipín na souostroví Visayas. Pobyt na ostrově Boracay, jehož pět kilometrů dlouhá Bílá pláž lemovaná palmami s jemným pískem a smaragdovým mořem je řazena mezi deset nejkrásnějších pláží světa. Dny rajské pohody. Slunění, koupání, možnost výletů se šnorchlováním na korálových útesech. Jedinečné lokality pro potápěče, možnosti krátkodobých kurzů i pro začátečníky. Pravé filipínské masáže, diskotéky, bary, kulinářské speciality. Možnosti výletů na domorodých loďkách kolem ostrova, rybaření, golfu…

20. - 21. den

Lodí na ostrov Panay, letecky zpět na ostrov Luzon a letecký návrat domů.

Možnost prodloužení o ostrov Palawan

21. den

Odlet z Manily na ostrov Palawan. Nejodlehlejší, nejpanenštější a asi vůbec nejmalebnější ze všech filipínských ostrovů.

22. - 26. den

Palawan. Hlavní středisko ostrova Puerto Princesa. Krokodýlí farmy. Sabang - výlet lodí podél vápencových útesů k obří jeskyni sv. Pavla. Tropická fauna a flóra stejnojmenného národního parku, člunem proti proudu podzemní řeky v impozantním jeskynním systému. El Nido - souostroví Bacuit - jedna z nejkrásnějších tropických scenérií na světě. Desítky ostrůvků, vysokých krasových homolí nad tyrkysovým a smaragdovým mořem. Skryté laguny, panenské pláže, souvislý porost primární džungle. Šnorchlování potápění na korálových útesech považovaných za jedny z nejzachovalejších i nejkrásnějších na celém světě.

27. - 28. den

Letecký návrat do Manily a dále domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a vnitrostátní přelety včetně letištních tax
 • Doprava lodí Caticlan – Boracay a zpět, nájemní a veřejná doprava (autobusy, minibusy, jeepney, komfortní dálkové autobusy)
 • 1x noční přejezd dálkovým busem
 • Výlet na kanoích a bambusových vorech v soutěsce u Pagsanjanu, výlet motorovými loďkami po jezeře Taal, oba s obědem v ceně
 • Ubytování se snídaní (12x hotel - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací, mimo hor, kde klimatizace není třeba), volitelně 1x horská ubytovna nebo 1x chýše domorodců (po 4-6 osobách)
 • V prodloužení navíc let na Palawan a zpět do Manily, 19x ubytování v dvoulůžkových pokojích s klimatizací a se snídaní. Výlet lodí po moři do NP sv. Pavla a po podzemní řece
 • Při prodloužení letecky na ostrov Bohol a zpět do Manily, transfery mezi letištěm, přístavy a hotelem, 4x ubytování v dvoulůžkových pokojích s klimatizací a se snídaní, okruh po Boholu v pronajatém minibusu s místním řidičem, výlet lodí za delfíny, vstupy do chovné stanice nártounů, na vyhlídkovou plošinu na Čokoládové hory
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb
 • Cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

 • Odletové taxy do 10-15 USD
 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Vstupy do památek
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 300 Kč (17 dní) / 14 300 Kč (24 dní) / 17 200 Kč (28 dní)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd určený pro cestovatele se zájmem o poznání zejména přírodních krás Filipín, jehož součástí jsou i pěší či lodní výlety (např. výlet na kanoích a bambusových vorech v soutěsce u Pagsanjanu nebo výlet loďkami po jezeře Taal). V rámci prodloužení o ostrov Bohol či Palawan nás čeká pohodový poznávací program a zejména odpočinek na krásných plážích. Po trase zájezdu se budeme pohybovat především veřejnými dopravními prostředky - autobusy, minibusy, tradiční jeepney. Někdy využijeme i nájemní dopravu – minibusy, džípy. Loď využijeme při plavbě po jezeře Taal a při přesunu na trase Caticlan (ostrov Panay)-Boracay a zpět. Do programu zájezdu je zahrnutý jeden noční přejezd dálkovým autobusem. V rámci prodloužení využijeme leteckou dopravu na trase Manila-Bohol a zpět a/nebo Manila-Palawan a zpět. Lodí se budeme plavit po moři v rámci výletu do NP sv. Pavla a během výletu po podzemní řece. V rámci okruhu po Boholu se budeme přepracovat v pronajatém minibusu s místním řidičem.

Míra komfortu

Spát budeme v hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací (mimo hor, kde klimatizace není třeba). Jednu noc strávíme v horské ubytovně nebo autentické chýši domorodců (po 4-8 osobách); při alternativním programu lze zajistit hotel. V rámci prodloužení na ostrovech Bohol a Palawan bude ubytování zajištěno ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a klimatizací. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a oběd v rámci výletu na kanoích a bambusových vorech v soutěsce u Pagsanjanu a výletu motorovými loďkami po jezeře Taal. Další strava není do ceny zájezdu zahrnuta a každý účastník si ji zajišťuje sám. Obecně je cena potravin na Filipínách srovnatelná s cenami u nás, v jídelnách a restauracích pro místní bývá výrazně levněji, zatímco v restauracích v turistických letoviscích mohou být ceny i lehce vyšší. Všude budete mít možnost nákupu čerstvého exotického tropického ovoce. Ve městech případně najdete všechny známé mezinárodní řetězce rychlého občerstvení. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 10-15 USD / den.

Vaše ohlasy

Dobrý den, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za úžasnou dovolenou, kterou jsme s vaší CK zažili. Průvodce Peter, je muž na svém místě, studnice znalostí a zajímavostí o Filipínách. Vše klapalo jako hodinky. Pravda zájezd byl fyzicky dost náročný, ale stálo to za to. Velká spokojenost a velký dík.

Renáta P.

31.10.2013

Podobné zájezdy

Indonésie - Malé i Velké Sundy
25.7. - 14.8.2021
+ další 1 termín
21 dní
Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

31.3. - 11.4.2021
+ dalších 5 termínů
12 dní
Zážitková Indonésie
215 Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

11.7. - 25.7.2021
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog