Čína - Tibet - Nepál - Indie

236

Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

Příroda, kultura, zvyky, tradice, památky, náboženství a lidé čtyř zemí

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Hlavní lákadla čínské metropole - náměstí Nebeského klidu, Zakázané město a Velká čínská zeď. Terakotová armáda v Xianu. Chovná stanice chráněné pandy velké. Vysoko položená tibetská Lhasa, sídlo dalajlámy Potala, kláštery Ghanden, Norbulinka a Sera. Přejezd po nejvýše položené silnici světa Friendship Highway. Výhled na nejvyšší vrchol světa Mt. Everest. Starobylé Káthmándú, spalovací gháty ve Varanásí a nezapomenutelný pomník lásky Taj Mahal v Agře. Hlavní atrakce Starého i Nového Díllí. Z navštívených zemí vám chceme ukázat maximum.

Akce je určena především cestovatelům se zájmem o historické památky, kulturu, zvyky a tradice čtyř vyhledávaných destinací jakými jsou Čína, Tibet, Nepál a Indie. Oblíbená, poznáním a zážitky nabitá skladba programu nabízí srovnání odlišných kultur, památek a náboženství. Na vyhlášené Friendship Highway nás čekají zajímavé zastávky, podíváme se do základního tábora Everestu i do Tibetu. Závěr cesty bude patřit starobylému Káthmándskému údolí a nejtradičnějším místům a památkám Indie. Možnost kratší varianty zájezdu bez návštěvy Indie.

Termíny a rezervace

Termín:  13.9. - 1.10.2022 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  89 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  13.9. - 7.10.2022 25 dní / 22 nocí  (25 dní / 22 nocí) Cena:  95 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  12.9. - 30.9.2023 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  89 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  12.9. - 6.10.2023 25 dní / 22 nocí  (25 dní / 22 nocí) Cena:  95 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Špirochová

Vystudovala japonštinu v Praze na Karlově univerzitě a do země vycházejícího slunce se opakovaně vrací. Zamilovala si hory na Hokkaidu, kjótské chrámy, pláže na Okinawě. Ve volném čase se vydává do obyčejných čtvrtích Ósaky, pohovořit s místními nad šálkem sake nebo miskou nudlí. Na cestování mi...

Více informací o průvodci

Kamila Hrubá

Kateřina Špirochová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do ČÍNY. Peking - prvotní seznámení s hlavním městem. Císařské Zakázané město založené Kublajchánem, vládní i soukromé sídlo čínských císařů dynastie Ming a Čching (UNESCO). Náměstí Nebeského klidu s Mao-Ce-Tungovým mauzoleem (místo známého masakru z roku 1988). Ochutnáme tradiční čínskou kachnu?

3. den

Nejnavštěvovanější atrakce světa - Velká čínská zeď (UNESCO). Vznikla na obranu proti častým mongolským nájezdům v délce šesti tisíc kilometrů kopíruje severní čínskou hranici.

4. den

Parkový areál Letního císařského paláce s mramorovou lodí císařovny Cch’-si. Chrám nebes, symbol Pekingu. Tradiční duchovní centrum. Nočním lehátkovým vlakem do Xianu.

5. - 6. den

Xian. Slavná 2 000 let stará hliněná armáda Prvního císaře - senzační objev 20. století. Husí pagoda, mohutné městské hradby. Tržiště s hady, želvami, rybami, kraby a dalšími „lahůdkami“. Taoistický klášter Osmi nesmrtelných. Nočním lehátkovým vlakem do Chengdu, hlavního města provincie Sečuan.

7. den

Prohlídka Chengdu. Návštěva světoznámé chovné stanice pandy velké. Přejezd do starobylého městečka Huanglongxi, které leží na soutoku dvou řek. Buddhistický chrám Gulong Si, čajovny na nábřeží.

8. den

Letecky do TIBETU na letiště Gonkar. Cesta do „města bohů“ Lhasy. Ubytování v srdci staré Lhasy. Chrám Jokhang (UNESCO) s drahokamy zdobeným Buddhou nás definitivně přeladí na neopakovatelnou atmosféru starobylého Tibetu. Posvátná kora s prostrací - plazivou chůzí. S poutníky se projdeme po posvátném poutním okruhu Barkhor. Rozmanitá tibetská kuchyně a stylový západ slunce nad střechami starého města.

9. den

Lhasa. Výstup k branám sídla dalajlámů Potaly (UNESCO), „klenotnice náboženských, uměleckých a řemeslných skvostů“. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka, odkud uprchl současný 14. dalajláma přes hory do indického exilu. Klášter Sera a meditující mniši. Tepající živá tržnice. Pro zájemce netradiční tibetsko - čínské taneční vystoupení.

10. den

Nejen aklimatizační výjezd do kláštera a vesničky Ganden, hlavního sídla školy Gelug-pa („žlutých čepic“) tibetského buddhismu. Ruční tisk modlitebních praporků a náboženských textů. Tradiční dřevořezba.

11. den

Ráno se vydáme přes několik pětitisícových průsmyků směrem k nepálské hranici. Jezero Jamdrok Tso. Nebesky modrá voda a loďky z jačí kůže. Městečko Gyantse, jedno z nejkrásnějších v Tibetu - stúpa Pango, klášter Palhkor.

12. den

Mohutná stúpa Kumbum s nepřeberným počtem bohů lamaistického pantheonu. Fantastické staré město. Majestátní pevnost vysoko na skaliskách. Dzongy, tibetské pevnosti. Odpolední cesta do Shigatse, druhého největšího města Tibetu.

13. den

Shigatse. Prohlídka jednoho z nejvyhlášenějších tibetských klášterů a sídla pančenlámů, klášter Tashilunpo. Přes nejvyšší bod trasy - sedlo Gatso-La (5 220 m) do New Tingri. Zastavený čas svérázných vesniček.

14. den

Celodenní výlet k Rongbuku - nejvýše položenému klášteru světa. Putování do základního tábora pod Everestem. Uvidíme Mt. Everest?

15. den

Přejezd směrem na tibetsko-nepálskou hranici. Cestou výhledy na další majestátní osmitisícové vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Shisha Pangma.

16. den

Sjezd z náhorní tibetské planiny do zeleného NEPÁLU s banánovníky a mandarinkami. Překonáme přes dva tisíce výškových metrů. Dojezd do starobylého údolí Káthmándú. Buddhismus vystřídá hinduismus. Ubytujeme se v srdci Thamelu. Majestátní stúpa Svajambhúnáth s výhledem na město.

17. den

Působivé dřevěné chrámy starobylého centra města. Královský palác na chrámovém náměstí Durbar Square. Atraktivní tržiště. Palác Kumárí Devi, jediné živé bohyně světa. Spalovací gháty Pashupatináth na řece Bagmátí, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Večerní obřady u Boudhanáthu, největší tibetské stúpy mimo území Tibetu.

18. den

Pro zájemce fakultativní let k Mount Everestu. Bhaktapur - historické hlavní město káthmándského údolí. Architektonický skvost, středisko řemeslné a umělecké výroby. Možnost nákupu tradičních suvenýrů – malované thanky, nože gurků či obřadní masky.

*Možnost zkrácení. Odlet 18.den z Káthmándú.

19. den

Přesun z Káthmándú do Gorakphuru. Vstup do INDIE. Nočním lůžkovým vlakem do Varanásí.

20. den

Varanásí, nejposvátnější město hinduismu. Centrum poutníků. Vishwanath. Zlatý chrám Šivy v Šivově městě. Posvátné spalovací gháty. Večerní návštěva ghátů s mystickou rituální obětí řece Ganze.

21. den

Východ slunce z loďky na Ganze. Očistné koupele hinduistů i svérázné pradleny. Sárnáth, místo prvního Buddhova kázání. Nočním lůžkovým vlakem do Agry.

22. den

Příjezd do Agry. Centrum mughalské říše na řece Jamuně. Údajně nejkrásnější stavba světa - Taj Mahal (UNESCO). „Památka neutuchající manželské lásky” z bílého mramoru, vykládaná drahokamy s barevnými odstíny. Červená pevnost. Nocleh v Agře.

23. - 24. den

Přejezd do Díllí. Prohlídka města. Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Velkorysý prezidentský palác, třída Rádžpáth, slavná India Gate. Tepající střed Connaught Place. Necháme si odborně vyčistit uši? Vyhlášená červená pevnost Red Fort. Různorodá směsice náboženství. Muslimská mešita Jama Masjid s vyhlídkovým minaretem. Provoněné Staré Díllí s bazary.

25. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Chengdu - Lhasa
 • Ubytování 17x/13x v hotýlcích, 1x v jednoduchém hotýlku se společným sociálním zařízením pod Everestem
 • Doprava: pronajatá vozidla, dálkové autobusy, lehátkový vlak v Číně 2x (Peking – Xian, Xian – Chengdu) a v Indii 2x (Gorakpur – Varanasí, Varanasí  – Agry), vlak z Agry do Díllí
 • Projížďka na loďce ve Varanásí
 • Permity do Tibetu
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Číny 2 700 Kč před odletem (osobně na ambasádě | příplatek za přípravu podkladů pro vyřízení víz 600 Kč), vízum do Indie 2 350 Kč před odletem (osobně na ambasádě | příplatek za přípravu podkladů pro vyřízení víz 600 Kč), Nepál 30 USD na hranicích
 • Stravování
 • Vstupy do památek
 • Spropitné
 • Fakultativní aktivity (let k Everestu cca 210 USD)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 200 Kč (25 dní) / 9 600 Kč (19 dní)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let nad Everestem: 210 USD
 • Velká čínská zeď 120 Y
 • Zakázané město 60 Y
 • Letní palác 30 Y
 • Hliněná armáda 150 Y
 • Potala 200 Y
 • Chrámové město Bakhtapur 1500 NPR
 • Náměstí Durbar 1000 NPR
 • Bódhanáth 400 NPR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Akce je určena především zájemcům o historické památky, kulturu, zvyky a tradice. Šance prožít pravé tibetské dobrodružství. Převážnou část cesty nás bude provázet pohled na divukrásné hory v různých proměnách světla. Navštívíme nejznámější světové památky, posvátná místa buddhistická, hinduistická, taoistická, stavby islámu. Čeká nás jízda po nejvýše položené silnici světa, vyhlášené Friendship Highway. Zajímavé zastávky v nejatraktivnějších místech, putování do základního tábora Everestu. Poznání Tibetu stejně jako starobylé chrámy Káthmándského údolí. Poslední navštívenou zemí bude Indie. Upozorňujeme na náročnější způsob cestování. Vzhledem k rozsahu poznávaného území nás čeká množství přesunů. Po Číně se budeme přepravovat lehátkovými vlaky, autobusy a taxíky. Po Tibetu, Nepálu a Indii budeme cestovat částečně pronajatými autobusy, vlaky a místní dopravou. Do časového harmonogramu jsou zařazeny noční přesuny lehátkovým vlakem v Číně 2x (Peking – XiAn a XiAn – Chengdu; cca 16 hodin). Místní autobus využijeme na dopravu do města Leshan a zpět do Chengdu. Trasu z Chengdu do Lhasy překonáme letecky. Jízdu po Friendship Highway absolvujeme pronajatými vozidly. Do delší varianty akce je zahrnutý přesun pronajatým autobusem z Káthmándú do Gorakhpuru, lehátkovým nočním vlakem budeme cestovat Gorakpur - Varanásí a lehátkový vlak využijeme také při cestě z Varanásí do Agry a nakonec do Díllí.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích a ubytovnách místního turistického standardu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V Tibetu není příliš rozvinutá turistická infrastruktura, proto je třeba počítat s jednoduchým typem ubytování. Jedna noc bude zajištěna v klášterní ubytovně v Everest Base Camp v nadmořské výšce 5 100 m (vícelůžkové pokoje se společným sociálním zařízením). Vzhledem k omezené kapacitě lůžek, pro tento nocleh není možné zajistit jednolůžkový pokoj. Pokoje jsou vybavené přikrývkami, není nutné s sebou brát spací pytel. Odměnou za trochu nepohodlí bude nezapomenutelný pohled na východ slunce nad Everestem. Stravování není zahrnuté do ceny zájezdu. Stravovat se budeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace. Ve většině hotýlků, v nichž budeme nocovat, je možné zakoupit snídani přímo v hotelové restauraci.

Jiné požadavky a omezení

S účinností od 18.10. 2019 budou všem žadatelům o čínská víza odebírány otisky prstů, s výjimkou žadatelů ve věku 0 - 14 let a žadatelů ve věku nad 70 let. 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Děkujeme za zájezd. Byl super. Ještě zvláštní poděkování panu Bártkovi za zařízení prodloužení zájezdu. Vše vyšlo a taky to bylo super.

Manželé Haláčkovi

25.10.2019

Nejvíce se nám líbil Tibet a špičková byla i průvodkyně Vilma Bohunická!  

Richard a Dagmar H.

19.10.2013

Na zájazdu se mi páčilo absolutne všetko. Bolo to naprosto dokonalé. Navyše sprievodkyňa Radka bola neuveriteĺne skvelá. Myslela som si, že Zdenka Hrubého nikto neprekoná, ale ona to dokázala. Gratulujem!  

Katarina S.

13.10.2015

Děkujeme za krásný zájezd, vše nám dokonale vycházelo díky našemu skvělému průvodci Honzíkovi Košťálovi!  

Světlana G.

13.11.2014

Na zájezdu se mi nejvíce líbila cesta Tibetem a jeho poznávání. Průvodce Honza Košťál byl naprosto skvělý, mimořádně profesionální. Dovolená stoprocentně naplnila moje očekávání!  

Věra S.

15.11.2016

Vše se nám líbilo díky našemu průvodci Honzovi Košťálovi. Díky němu bylo vše super a moc jsme si to užili.  

Beatrice a Petr Ž.

18.10.2016

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

3.2. - 14.2.2023
+ další 3 termíny
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Cestovatelské středy v Národním muzeu - online
Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.