Bangladéš - Bengálsko - Assam - Nagaland

275

Bangladéš - Bengálsko - Assam - Nagaland

Festival Hornbill

Akce nejen pro fotografy s Honzou Košťálem

Festivaly a etnika

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

BANGLADÉŠ, nádherné mešity, hinduistické chrámy a paláce. Největší mangrovový prales na světě (domov bengálského tygra). Pestrá směsice různých etnik. Země skrz na skrz protkaná vodními toky, na nichž se odehrává značná část života místních obyvatel. ZÁPADNÍ BENGÁLSKO - bývalé hlavní město Indie Kalkata. Malý stát MEGHALAYA, v překladu trefně Příbytek mraků, s nejdeštivějším místem na světě. ASSAM s nekonečnými čajovými plantážemi, veletokem Brahmaputrou či NP Kaziranga (největší koncentrace nosorožců v Indii, sloni, šance na tygry). Výprava za bývalými lovci lebek do tajemného NAGALANDU a účast na výpravném festivalu Hornbill tradičních zvyků domorodých kmenů. Z navštívených míst vám chceme ukázat maximum.

Málo turisty navštěvovaný Bangladéš s atraktivní přírodou i památkami. Nejindičtější město Bengálska a celé Indie Kalkata. Meghalaya a Assam, spojení přírodních krás, památek i plavba po řece Brahmaputře. Unikátní lokalita Nagalandu byla cizincům léta odepírána, díky dlouhé izolaci si uchovala výjimečné fluidum. Náboženství a kultury se v horách barevně proplétají. Kouzlo navštívených zemí spočívá v lidech, které potkáváte a vidíte úplně všude kolem sebe, v jejich přátelskosti a zcela zjevné radosti ze života, kterou dávají najevo navzdory všudypřítomné chudobě. Zdokumentujeme i nezapomenutelné zážitky z festivalu Hornbill. Spojení zájezdů č. 272 a 273.

Termíny a rezervace

Termín:  13.11. - 13.12.2020 31 dní / 29 nocí  (31 dní / 29 nocí) Cena:  83 590 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Košťál

Již od roku 2001 se věnuje průvodcování, a to především Asie, která ho učarovala hned při jeho první cestě na kontinent v roce 1997. Cesta vedla po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán. V následujících třech letech si ji zopakoval ještě dvakrát. Jeho nejoblíbenější...

Více informací o průvodci

Jan Košťál

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do hlavního města BANGLADÉŠE, Dháky. Metropole všech rikšů světa (na 400 000!). Nejvýraznější památky města. Moderní budova parlamentu, arménský kostel, mešita Sitara s nádhernými mozaikami. Nejstarší hinduistický chrám Dhakeswari a starobylé domy s dílničkami (šperky z lastur). Rušný bazar Šankaria.

3. - 4. den

Cesta autobusem k Bengálskému zálivu do přístavu Čitagong a dále do vnitrozemského Rangamati, města na jezeře Kaptai. Výprava za menšinovými etniky Čakma, Mru, Mizo, Mohu a Kuki žijícími v horách kolem jezera. Plavba loďkou po vesničkách na březích jezera, návštěva bambusových buddhistických svatyní.

5. - 6. den

Jižní cíp země u hranic s Barmou s největším a jediným přímořským letoviskem Cox´s Bazar. Několik desítek kilometrů dlouhá pláž, rybářský přístav a dřevěný barmský klášter. Kmenové území osídlené barmskými uprchlíky. Bývalé hlavní město Arakanského království - Ramu (Lama) Bazar se svými památkami. Barmské buddhistické kláštery a chrámy.

7. - 9. den

Podél pobřeží zpět do přístavu Čitagongu, druhého největšího města země. Pohřebiště lodí, rybářský přístav. Barevná tržnice. Návrat do Dháky a dále autobusem a trajekty přes nejširší ramena Bengálské delty veletoků Gangy a Brahmaputry do měst Khulna a Mongla. Výlet do města Bagerhat s atraktivní mešitou Šait Gumbád.

10. - 12. den

Třídenní výlet lodí s plnou penzí do nitra delty největším mangrovovým pralesem na světě až k pobřeží Bengálského zálivu do NP Sundarbans. Největší světová populace bengálských tygrů, krokodýli, říční delfíni, opice, jeleni axisové. Výstup na pozorovací věž nad džunglí, stopování tygrů, návštěva vesnice prostitutek na břehu řeky. 2 noclehy na lodi.

13. den

Plavba koloniálním kolesovým parníkem (v kajutách 1. třídy) z Mongla spletí úzkých kanálů řek Madhumati, Tetulia a Meghna přes Barisal a Čandpur zpět do Dháky. Zkusíme fotografickou reportáž z celodenní plavby unikátní lodí?

14. - 15. den

Prohlídka Dháky. Říční přístav Sadarghat a loděnice na toku Burigangy s nepředstavitelným množstvím lodí, loděk a lodiček. Fotografování ruchu na řece, v docích a dílnách u řeky. Mughalská pevnost Lalbagh. Letecký návrat domů nebo přejezd na severovýchod země do Šrímangalu.

16. - 19. den

Šrímangal - čajové centrum Bangladéše v nejmalebnější části země. Vesnice Džaflong na hranici s Indií. Primitivní těžba stavebních kamenů v hraniční řece. Přechod hranice do INDIE, do státu MEGHALAYA. Odjezd do „Skotska Východu“ – Shillongu. Muzeum Don Bosco, tržnice. Výlet do Cherrapunjee na nejdeštivější místo světa. Jeskyně Mawsmai a vodopád Noh Kalikai.

20. - 22. den

Přejezd do ASSAMU. Hlavní město Guwahati: posvátné hinduistické chrámy Kamakhya a Uma Nanda, plavba po Brahmaputře s možností pozorovat říční delfíny, chrám Devíti planet - Navagraha. Safari na slonech v NP Kaziranga (nosorožci, tygři, panteři, sloni, sambarové). Kdo udělá nejlepší fotku nosorožce?

23. - 27. den

Cesta krajem orchidejí do Kohimy - metropole NAGALANDU, izolovaného indického státu - oblasti bývalých lovců lebek. Zastávka u jezera Barapáni. Účast na setkání příslušníků různých kmenů Nagalandu - jedinečném festivalu Hornbill. Válečné tance lovců lebek, tradiční písně, hry, tetování i místní speciality k jídlu. Chonoma - místo posledních britsko-nágských bojů. Kulturní centrum kmene Konyak - Mon a nedaleké vesnice původních lovců lebek Longwa nebo Singha Chingnyu. Tetované obličeje i těla.

28. - 31. den

Přejezd do „Tea City of India“ Dibrugarhu, města obklopeného čajovými plantážemi na široké Brahmaputře s novým nejdelším silničním a železničním mostem Indie (délka 4 940 m). Odlet do metropole BENGÁLSKA a „nejindičtějšího“ města plného kontrastů – Kalkaty. Památník královny Viktorie, chrám bohyně Kálí, misie Matky Terezy, botanická zahrada, květinový trh. Howrah - nejrušnější most světa, běhající rikšové. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Dibrugarh – Kalkata
 • Doprava - veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, 2x noční přejezd autobusem, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikši)
 • Třídenní výlet na lodi v NP Sundarbans s plnou penzí
 • Celodenní plavba unikátním kolesovým parníkem
 • Safari v NP Kaziranga, jízda na slonovi
 • 9x/14x/22x ubytování v hotelech a penzionech se snídaní (dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, 2x vícelůžkové pokoje, 1x kajuta 1.třídy na parníku, 2 noci na lodi v NP Sundarbans)
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb
 • Cestovní připojištění

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Indie 2 570 Kč osobně na ambasádě v Praze (od 2020), vstupní víza do Bangladéše 51 USD po příletu
 • Vstupné do památek
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 700 Kč (15 dní), 6 100 Kč (19 dní), 9 300 Kč (31 dní)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Akce určená pro zkušené cestovatele, kteří vyhledávají turisty zapomenuté destinace. Náročnost akce spočívá především v ujetých kilometrech. Doprava je řešená kombinovaně. Využijeme veřejnou dopravu v podobě dálkových místních autobusů, lodí a vlaků. Autobusem zvládneme i 2x noční přejezd. Částečně se budeme pohybovat pronajatou dopravou (minivany s místním řidičem, taxi, rikši). Součástí programu je třídenní výlet na lodi a celodenní plavba kolesovým parníkem. Pro urychlení cestování zažijeme i místní přelet na trase Dibrugarh – Kalkata. Zájemci o dobrodružství mohou vyzkoušet jízdu na slonech.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme po většinu cesty v hotelech a penzionech místního turistického standardu, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, se snídaní. Pokoje jsou jednoduché, čisté, teplá voda a sprcha není vždy k dispozici, s tím je třeba počítat. 2x bude zajištěný nocleh ve vícelůžkových pokojích nebo u místních, 1x v kajutě 1.třídy na tradičním kolesovém parníku a 2x na lodi v NP Sundarbans, 2x na lehátku v nočním vlaku a 2x v nočním autobusu. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně v hotelech a penzionech a plná penze po dobu třídenní plavby na lodi v NP Sundarbans. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Vaše ohlasy

Děkujeme za krásný zájezd i za našeho skvělého průvodce Honzíka Košťála!

Dana H.

19.11.2016

Průvodce Honza Košťál byl naprosto skvělý, mimořádně profesionální. Dovolená stoprocentně naplnila moje očekávání!

Milan S.

18.10.2015

Vše se nám líbilo díky našemu průvodci Honzovi Košťálovi. Díky němu bylo vše super a moc jsme si to užili.

Žaneta K.

21.11.2014

Podobné zájezdy

Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú
1.11. - 15.11.2021
+ další 1 termín
15 dní
Bangladéš
272 Bangladéš

Akce (nejen) pro fotografy s Janem Košťálem

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE
Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog