Ázerbajdžán

255

Ázerbajdžán

Atrakce i nejvyšší hora Bazarduzu s Rudou Švaříčkem

Kavkaz - geografický předěl mezi Evropou a Asií i dávná křižovatka kultur a národů

Novinka Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Poznáme nejen ázerský Kavkaz a krásné Baku starých perských a osmanských památek. Neuvěřitelná scenérie bahenních sopek. Gobustan i Apšeronský poloostrov s chrámem ohně, věčným plamenem duchovního proudu Zoroastrians. Malebné pevnosti Mardakan a Ramana. V horách Kavkazu žijí zajímavá horská etnika Lazové i Lezginci, poznáme je i v horských městech Šeki a Guba. Expedice Azerbajdžán je výzva vysokohorské turistice v liduprázdných horách. Zážitky přidá ledovec a panenská příroda. Čtyřdenní trek mohou usnadnit koně. 
 

Zájezd za poznáním málo navštěvované kavkazské země. Důraz se klade na bohatství kulturního dědictví, přírodní krásy a poznání života a tradic místních obyvatel. Nejvyšší vrchol země je až na ruské hranici, přístup vyžaduje 3 povolení, která zajistíme. Změna programu vyhrazena v závislosti na změnách letových řádů, politické nestabilitě či přírodních katastrofách a vlivech. 

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do ÁZERBAJDŽÁNU. Přílet do Baku, ubytování v centru města.

2. den

Celodenní prohlídka hlavního města. Díky příjmům z ropy se metropole rychle rozvíjí. Prohlédneme si famózní nové Baku s mrakodrapy. Centrum Hejdara Alijeva je kulturní srdce z návrhu irácko-britské architektky Zaha Hadid. Zajímavý výstavní prostor a knihovna. Architektonický šperk Flame Towers má výšku 190 m. Objekt tří věží zdobí unikátní skleněná fasáda. Staré Baku tvoří historické město uzavřené do hradeb tvořících celistvou pevnost. Ičeri Šeher je skvost starého města za hradbami. Palác Širvanšáhů obsahuje chrám, pavilon Divanhane, krypty, šáhovu mešitu s minaretem, mauzoleum šáha, Muradovu bránu a staré lázně. Šáhové vládli z města Sirvan v 9.-16.století. Panenská věž - největší národní symbol je i na místní měně. Zajímavé muzeum, ručně tkané koberce. Minarety starého města, přímořský NP, dům De Gaullea, výhledy na záliv. Večer barevně nasvícené. Věž je opředena legendami. Nocleh v Baku.

3. den

Výprava na skalní petroglyfy Gobustánu. Unikátní výjevy z 8 000 př.n.l. Výzkumy Thora Heyerdahla, jehož místo fascinovalo (UNESCO). Neuvěřitelná scenérie bahenních sopek. Nocleh v Baku.

4. den

Okruh po zajímavostech Apšeronského poloostrova. Poznáme chrám ohně Ateshghah s věčným plamenem duchovního proudu Zoroastrians. Malebné pevnosti Mardakan a Ramana. Vykoupeme se na pláži Mardakan v Kaspickém moři.

5. den

Putování do Guby a dále do horské vesnice Chinalik (2 150 m). Odpoledne po příjezdu túra na vyhlídkový vrchol nad vsí Charibulbul (2 783 m), nocleh v homestay.

6. den

Trek travnatým sedlem do doliny Šahjajlag, kde vstoupíme na území NP Šahdag. Délka etapy 17 km, nocleh ve stanu ve výšce 2 650 m. Pro transport zavazadel možnost najmout koně.

7. den

Přechod dolinou kolem řeky na travnaté louky základního tábora pod horou Bazarduzu ve výšce 3 250 m.

8. den

Výstup na nejvyšší vrchol Ázerbajdžánu - Bazarduzu (4 466 m). Přidáme i vedlejší vrchol Zafar (4 301 m). Sestup do tábora ke stanům, nocleh na stejném místě. Možnost fakultativního programu.

9. den

Přechod sedla na jižní stranu hor a trek do vesnice Gamarvan (1 114 m). Celkem dnes asi 20 km. Přejezd do historického města Šeki na nocleh.

10. den

Prohlídka Šeki - Chánský palác, slavný poutnický Karavanseraj, večerní odjezd na letiště na noční odlet.

11. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy cca 12 000 Kč
 • Vstupní vízum do Ázerbajdžánu
 • Veškerá pozemní doprava
 • Ubytování s plnou penzí v Chinaliku
 • Povinný horský vůdce na trek k vrcholu Bazarduzu
 • Povolení do pohraniční zóny
 • Povolení z ministerstva mimořádných událostí (pro případ záchranné akce)
 • Permit do NP Šahdag
 • Český průvodce
 • Organizační zabezpečení 

Cena nezahrnuje

 • Noclehy v jednoduchých hotelech v Baku (4x) a Šeki (1x) - platí se cca 100 EUR podle reálné ceny noclehu (upřesněno před odletem)
 • Noclehy v horách ve vlastním stanu
 • Strava mimo Chinaliku
 • Vstupné do památek
 • Fakultativně koně na transport zavazadel (1 kůň unese 4 batohy, 1 den stojí 70 USD)
 • Fakultativní aktivity
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Pojištění pro vysokohorskou turistiku

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jde o poznávací zájezd se středně náročnou běžnou turistikou. V horách ve vysokých polohách může být ještě sníh. Pro jistotu doporučujeme vzít s sebou mačky a trekové hole. Hlavní důraz se klade na přírodní krásy a poznání života a tradic místních obyvatel. Po celou dobu cestujeme pronajatou dopravou. Do časového harmonogramu akce nejsou zařazeny žádné noční přesuny. 

Výstup na nejvyšší horu Ázerbajdžánu - Bazarduzu (4 466 m)

Nejvyšší vrchol země je až na ruské hranici. Přístup vyžaduje 3 povolení. Díky spolupráci s horskými vůdci je zajistíme. Hora Bazarduzu (4 466 m) má travnato-kamenitý charakter. Trek není náročný, pro samotný výstup po ledovci se mohou hodit mačky a hole. Výstup je individuální, pro zájemce, kteří nebudou chtít vystoupit na vrchol, je možný náhradní program. Čtyřdenní trek mohou usnadnit koně pro transport zavazadel (1 kůň unese 4 batohy, 1 den stojí 70 USD). Nocujeme ve vlastních stanech v panenské přírodě. Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Některé věci CK nemůže ovlivnit, proto žádáme o pochopení a trpělivost.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v jednoduchých hotelech. v horách ve vlastním stanu. V Chinaliku je zajištěno ubytování s plnou penzí. Náklady za ubytování za ostatní hotely nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, cena bude upřesněna před odjezdem a peníze na počátku akce vybereme na celý pobyt v EUR či USD (odhadem cca 100 EUR). Po dobu zájezdu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Na jídlo a pití počítejte s částkou cca 10 EUR na den, tzn. cca 200 EUR na celou dobu pobytu.

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

17.5. - 1.6.2024
+ další 1 termín
16 dní
Východní Turecko
295 Východní Turecko

Kolébka dávných kultur s Lenkou Hrabalovou

28.4. - 11.5.2024
14 dní
Turecko
MK297 Turecko

Lýkijská stezka

27.4. - 4.5.2024
+ další 1 termín
8 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)