Nejkrásnější kouty Islandu

506

Nejkrásnější kouty Islandu

S Janem Burianem

Za krásami této ostrovní země pod vedením skvělého průvodce Jana Buriana

Oblíbený Příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

20 - 40

Poznávací zájezd Islandem s písničkářem Janem Burianem v roli průvodce. Cílem akce je komplexní seznámení se s ostrovem i jeho obyvateli.

Jan Burian je spisovatel, hudebník a televizní moderátor, autor knihy Sága o cestě na Island a dokumentárního filmu Islandská paměť. Seznámí vás nejen s nezapomenutelnými přírodními krásami této ostrovní země, ale přiblíží vám i historii, starou i novou kulturu Islandu, zvláštní způsob života současných i dávných ostrovanů a pokusí se vám zábavnou formou poodhalit i různé odlišnosti a humorné souvislosti života na Islandu a u nás.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK FIRO-tour.

Termíny a rezervace

Termín:  22.7. - 30.7.2021 9 dní / 7 nocí  (9 dní / 7 nocí) Cena:  69 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Burian

Písničkář a spisovatel písničkář - od roku 1970 vystoupil na téměř čtyřech tisících koncertů, většinou sólově za doprovodu klavíru, ale také v různých formacích. V současné době vystupuje mimo jiné i v rockové sestavě svého syna Jiřího. Spisovatel - od roku 1990 vydal více než deset knih – od sb...

Více informací o průvodci

Jan Burian

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na ISLAND. Odlet z Prahy do Keflavíku. Po příletu transfer do hotelu v Reykjavíku a ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Poloostrov Reykjanes s nádherným výhledem na oceán. Městečko na lávě - Hafnarfjördur. Tajemné jezero Kleifarvatn. Oblast horkých pramenů Seltún. Koupání v proslulých termálních lázních - Modrá laguna. Po návratu do Kouřové zátoky - Reykjavíku - okružní prohlídka městem, individuální volno.

3. den

Přes činnou sopku Hengill povede cesta do NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa. Po nezapomenutelné podívané na gejzír Strokkur a „zlatý" vodopád Gullfoss považovaný za nejkrásnější na ostrově, následuje cesta na jih a zastávka u okouzlujících vodopádů Seljalandsfoss pod známou sopkou Eyjafllajökull a vodopádu Skógafoss . Procházka po tajuplné černé pláži a úchvatným výhledem na Atlantik poblíž nejjižnějšího mysu Islandu Dyrhólaey.

4. den

Cesta kolem gigantického lávového pole, vzniklého za jedné z největších sopečných erupcí v dějinách lidstva (ze sopky Laki) povede ke zvláštním kamenným formacím a vodopádu Systrafoss u městečka Kirkjubaejarklaustur. Procházka k největšímu evropskému ledovci v NP Vatnajökull. Možnost projížďky speciálním obojživelným vozidlem po proslulé ledovcové laguně Jökulsárlón.

5. den

Cesta do východních fjordů. Prohlídka přístavů starých rybářských městeček Höfn a Djúpivogur. Návštěva bizarního muzea hornin paní Petry Sveinsdóttir. Malebnou pobřežní silnicí s nádhernými vyhlídkami na moře se vydáme do oblasti Egilsstadiru.

6. den

Přejezd do jedné z nejzajímavějších oblastí ostrova v okolí jezera Mývatn s fantastickými vulkanickými formacemi, geotermální aktivitou a přírodní rezervací s množstvím ptáků. Návštěva největších islandských sirných pramenů Hverarönd u soutěsky Námaskárd, zastávka u kráteru Víti (Peklo), procházka lávovým labyrintem Dimmuborgir a pseudokrátery ve vesničce Skútustadir. Cestou do Akureyri zastávka u „božího" vodopádu Godafoss. Seznámení s Akureyri, městem s nejsevernější botanickou zahradou světa, zřízenou pouhých 100 km od polárního kruhu.

7. den

Údolím kolem malebného horského vrcholu Hraundrangi, do oblasti Skagafjördur. Návštěva skanzenu Glaumbaer. Přes městečko Blönduós k malebnému kráteru Grábrók, s velkolepým výhledem na okolní lávová pole. Přejezd na pestrobarevný poloostrov Snaefellsnes.

8. den

Poloostrov Snaefellsnes. Seznámení s tradičním způsobem zpracování islandské speciality - žraločího masa. Posvačíme v kráteru a vydáme se cestou kolem slavného ledovce Snaefellsjökull známého z románu J. Vernea „Cesta do středu země". Kouzelná černá pláž. Atraktivní ptačí útesy Arnarstapi a další půvabná místa tohoto svérázného poloostrova. Přejezd do Reykjavíku. Večerní prohlídka města. Transfer na letiště a odlet kolem půlnoci.  

9. den

Letecký návrat domů.

V případě vhodných klimatických podmínek bude do programu zařazen lodní výlet s pozorováním velryb.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Letecky Praha – Keflavík – Praha (s přestupem)
 • Letištní taxy
 • Pronajatá doprava
 • 6x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 6x polopenze
 • 1 zkrácený nocleh v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím se snídaní po příletu
 • Služby islandského česky mluvícího průvodce a průvodce pana Jana Buriana
 • Místní průvodce dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění
 • Vstupy dle programu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 990 Kč
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Koupání v lázních Modrá Laguna včetně jednoho nápoje a zapůjčení ručníku : Termální lázně Modrá Laguna je nutné objednat současně s přihlášením na zájezd, při pozdějším objednání negarantujeme, že se podaří zajistit. Cena: dospělá osoby starší 16ti let – 1 700 Kč, děti do 14 let v doprovodu zdarma.
 • Lodní výlet s pozorováním velryb cca 60 EUR

Velikost skupiny

Skupina 20-40 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd nepatří k fyzicky náročným akcím a zvládne jej opravdu každý. Cestovat budeme po celou dobu pronajatým autobusem.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v příjemných hotelech, dvoulůžkové pokoje s příslušenství, se snídaní a večeří.

Doplňující informace

V ceně tohoto zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Je možné sjednat cestovní pojištění prostřednictvím naší CK u ERV Evropské pojišťovny a.s.. Nabízíme Pojištění "Za poznáním" na 9 dní za cenu 430 Kč na osobu ve věku 18-69 let (u této varianty pojištění je spoluúčast ve výši 1 500 Kč), pro klienty starší 70 let činí cena tohoto pojištění 690 Kč a pro děti do 18 let pak 220 Kč; případně bez spoluúčasti za cenu 510 Kč na osobu ve věku 18-69 let, pro klienty starší 70 let činí cena tohoto pojištění 820 Kč a pro děti do 18 let pak 260 Kč.  Přečtěte si i podmínky pojištění STORNA

Podobné zájezdy

Islandská pohlednice
504 Islandská pohlednice

Letecké víkendy na Island

13.5. - 18.5.2021
+ další 1 termín
6 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog