Lyže ve Švédsku

509

Lyže ve Švédsku

V doprovodu mistra světa Martina Koukala

Polární dobrodružství na Velikonoce v nejlepším prostředí

Náš tip Příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 10

Velikonoce na pohodu. Běžky v nejlepším prostředí. Skandinávie je pro pohyb ideální. Atypické polární dobrodružství - jen my, lyže a parádní sněhové pláně. Nasajme duch průkopníků, ale s kvalitní výbavou. Užijme lyže v jejich ráji. Denní trasy nejsou velké, náležitě si je vychutnáme. Naučíme se lepší skluz, poznáme další vylepšení. Na trase čekají příjemné ubytovny, netaháme těžké výbavy. Často potěší super severská sauna. Idylka nemá chybu. I běžecký šampion rád užívá pohodu. Minule o nás Martin Koukal skvěle pečoval v Norsku, teď zkusíme sousedy. Martinova zodpovědnost a stálá snaha pomáhat je příkladná…

Akce vhodná pro nadšence a milovníky pohybu, ne přeborníky. Netřeba se bát tempa. Sever si chceme užít! Na běžkách putujeme od chaty k chatě se slušným vybavením. Stačí základní fyzická kondice, schopnost pohybu na běžkách a pobytu v divočině. Náročnost závisí na počasí a sněhu. Lyže backcountry zajistíme. Výpravu obohatí ski alpy na nejvyšší horu Švédska – Kebnekaise.

Termíny a rezervace

Termín:  10.4. - 19.4.2020 10 dní / 9 nocí  (10 dní / 9 nocí) Cena:  45 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Koukal

Bývalý český reprezentant a mistr světa v běhu na lyžích.Od svých pěti do deseti let hrál hokej, poté se soustředil na lyžování. V21ti letech odešel do Sportovního klubu policie Jablonec nad Nisou a stal se zaměstnancem Ministerstva vnitra. To je bod, kdy se stal profesionálním lyžařem. V roce 2...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Martin Koukal

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do ŠVÉDSKA. Přes hlavní město Stockholm pokračování do Kiruny. Přesun do srdce Laponska. Nikkaluokta je prvním místem seznámení se se Skandinávií.

2. den

Z Nikkaluokty přesun sněžným skútrem do hor na stanici Kebnekaise Mountain Station.

3. den

Podnikneme túru na skialpech na nejvyšší vrchol Švédska, Kebnekaise (2 106 m). Velkolepé panoramatické výhledy. Nocleh na Kebnekaise Mountain Station.

4. den

Vydáme se na lyžích na chatu Singi (14 km).

5. den

Přechod na lyžích SingiTjäkta (24 km).

6. den

Dnešní trasa Tjäkta - Alesjaure (13 km)

7. den

Pokračování přechodu Alesjaure - Abiskojaure (21 km).

8. den

Poslední etapa povede z Abiskojaure do Abisko (15 km). Cesta zpět do věhlasné Kiruny. Prohlídka severského města ležícího dvěstě kilometrů za polárním kruhem. Unikátní ledový hotel a ledová galerie Jukkasjärvi. Zvládneme i exkurzi do dolů na železnou rudu?

9. - 10. den

Přelet z Kiruny do Stockholmu. Klíčové atrakce hlavního města. „Benátky severu“ na 14 ostrovech mají jedinečný šarm. Stockholmský palác je sídlo krále Karla Gustava. Drottningholmský palác na seznamu UNESCO potěší. Bonusem je skvělá kuchyně, plavba lodí po ostrovech i tajemná historie. „Ostrov muzeí“ Djurgården s poklady světového formátu. Nejstarší skanzen na světě - selská stavení, severská zvířata včetně losa. Vasa je nejnavštěvovanější neumělecké muzeum Skandinávie. Královská válečná loď se roku 1628 potopila už 1,5 km po vyplutí. Vyzdvižena byla až po 333 letech. Severské muzeum kulturní historie - život severu od 16. století. Muzeum skupiny ABBA. Přidáme Muzeum moderny a netradiční Muzeum alkoholu? Metro je vyhlášené skvělou výzdobou stanic - nejdelší umělecká galerie světa. Atraktivní metropole se vryje do srdce. Předává se zde Nobelova cena,ale tu už nestihneme! Letecký návrat zpět do Prahy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

  • Mezinárodní letenka
  • Ubytování v hotýlcích ve Stockholmu a v Kiruně, při přechodu na lyžích 5x v jednoduše vybavených horských chatách, 2x na Kebnekaise Mountain Station
  • Skútry
  • Doprava ve Stockholmu
  • Český průvodce

Cena nezahrnuje

  • Zajištění lyží
  • Stravování
  • Vstup do muzeí, ledového hotelu a na další exkurze
  • Cestovní pojištění

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Toto dobrodružství absolvujeme v maximálním počtu 10 osob.

Náročnost cesty

Je potřeba mít dobrou fyzickou kondici, umět se pohybovat na běžkách a mít zkušenosti s pobytem v divočině. Náročnost závisí na počasí a sněhu. Lyže backcountry zajistíme. Denní etapy asi 20 km.

Míra komfortu

Spát budeme při přechodu na lyžích 5x v jednoduše vybavených horských chatách. Je nutný lehký spacák, dále hůlky a boty na běžky a nádobí. Společnými silami se budeme podílet na vaření. Náročnost a míra komfortu závisí zejména na počasí a množství sněhu. Akce je určená pro všechny milovníky zimních sportů a pobytu v divoké přírodě.

Podobné zájezdy

Severní pól
502 Severní pól

Na palubě komfortního ledoborce až na pól

10.7. - 23.7.2021
+ další 2 termíny
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog