Islandská pohlednice

504

Islandská pohlednice

Letecké víkendy na Island

Oblíbená akce na ostrov gejzírů za poznáním přírodních divů ostrova.

Pro každého Příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

20-40

Prodloužený víkend na Islandu vám umožní seznámit se s nejkrásnějšími místy tohoto ostrova. Koupání v termálních pramenech, sopečné krátery, mohutné vodopády i tryskající gejzíry. Možnost výletů za velrybami či jízdy na koních po zcela unikátní vulkanickou činností změněné krajině.

Poznávací zájezd Islandem s průvodcem, který je odborníkem na danou destinaci. Cílem akce je během prodlouženého víkendu využít čas k maximálnímu možnému poznání ostrova a jeho přírodních krás.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK FIRO-tour.

Termíny a rezervace

Termín:  23.4. - 27.4.2020 5 dní / 3 noci  (5 dní / 3 noci) Cena:  24 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  30.4. - 4.5.2020 5 dní / 3 noci  (5 dní / 3 noci) Cena:  25 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  24.9. - 29.9.2020 6 dní / 4 noci  (6 dní / 4 noci) Cena:  31 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Hana

Hana Tomsová

Vystudovala biologii, a možná právě proto, ji tolik táhlo poznávání přírody a s tím spjatá turistika. Její vášní se stalo cestování, horské túry a všemožné expedice. Odtud byl jen krůček k tomu, aby své zkušenosti začala předávat dále, jako horská průvodkyně a průvodkyně poznávacích zájezdů. Uča...

Více informací o průvodci

Hana Tomsová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na ISLAND. Z Keflavíku výlet na poloostrov Reykjanes –návštěva muzea v Njardvíku s funkční replikou vikingské lodi Gokstad (originál z 9. století), která podnikla v roce 2000 plavbu z Islandu do Ameriky a expozicí věnovanou vikingům a severské mytologii. Skalní útesy Rejkjanestá s vyhlídkou na Atlantik a „Ohňový ostrov" Edey, horké prameny Gunnuhver, rybářské městečko Grindavík a oblast horkých pramenů Seltún. Odpoledne proslulé termální lázně Modrá laguna. Vykoupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Odjezd na ubytování do oblasti Selfossu.

2. den

Jižní pobřeží Islandu s příjemnými vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss. Procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik a ledovce u nejjižnějšího mysu Islandu – útesů Dyrhólaey. Po zastávce v městečku Vík návrat do Selfossu.

3. den

Trasa „Zlatého islandského trojúhelníku" povede ke kráteru Kerid, do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Procházka romantickou krajinou v NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa. Ubytování v Reykjavíku.

4. den

Volný den v Reykjavíku s možností návštěvy termálních lázní, botanické zahrady, muzeí a dalších zajímavých míst hlavního města Islandu. Fakultativně celodenní výlet do oblasti Borgarfjördur, kraje považovaného za domov islandských ság, v jehož programu bude dominantní návštěva Reykholtu, největších horkých pramenů Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskád vodopádů Hraunfossar tryskajících zpod lávového pole, divokého vodopádu Barnafoss a výstup na krater Grábrók s vyhlídkami na okolní krajinu.

U kratšího programu na 4.dny odlet večer zpět domů.

5. den

Prohlídka nejzajímavějších míst Reykjavíku. Odpoledne a večer volný program. Pro zájemce v závislosti na dobrém počasí možnost fakultativního lodního výletu za velrybami. Večerní odlet.

6. den

Přílet po půlnoci domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka Praha - Keflavík - Praha
 • Letištní taxy. Pronajatá doprava
 • 4x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a snídaní (6 dní)
 • 3x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a snídaní (5 dní)
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění
 • Strava nad rámec programu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 990 Kč (6 dní) / 4 990 Kč (5 dní)
 • Fakultativní aktivity
 • Vstupy dle programu

Fakultativní aktivity

 • Celodenní výlet do oblasti Borgarfjördur cca 70 EUR
 • Koupání v lázních Modrá Laguna včetně jednoho nápoje a zapůjčení ručníku: Termální lázně Modrá Laguna je nutné objednat současně s přihlášením na zájezd, při pozdějším objednání negarantujeme, že se podaří zajistit. Cena: dospělá osoby starší 16ti let – 1 900 Kč, děti do 14 let v doprovodu zdarma.
 • Lodní výlet s pozorováním velryb cca 60 EUR
 • Jízda na koních cca 90 EUR

Velikost skupiny

Skupina 20-40 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd nepatří k fyzicky náročným akcím a zvládne jej opravdu každý. Cestovat budeme po celou dobu pronajatým autobusem.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v příjemných hotelech, dvoulůžkové pokoje s příslušenství, se snídaní a večeří.

Doplňující informace

V ceně tohoto zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Je možné sjednat cestovní pojištění prostřednictvím naší CK u ERV Evropské pojišťovny a.s.. Nabízíme Pojištění "Za poznáním" na 5 dní za cenu 290 Kč na osobu ve věku 18-69 let (u této varianty pojištění je spoluúčast ve výši 1 500 Kč), pro klienty starší 70 let činí cena tohoto pojištění 470 Kč a pro děti do 18 let pak 150 Kč; případně bez spoluúčasti za cenu 350 Kč na osobu ve věku 18-69 let, pro klienty starší 70 let činí cena tohoto pojištění 550 Kč a pro děti do 18 let pak 180 Kč.  Přečtěte si i podmínky pojištění STORNA

Podobné zájezdy

Islandská mozaika
505 Islandská mozaika

Letecké víkendy s Janem Burianem

24.9. - 29.9.2020
6 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog