Islandská pohlednice

504

Islandská pohlednice

Letecké víkendy na Island

Oblíbená akce na ostrov gejzírů za poznáním přírodních divů ostrova.

Pro každéhoPříroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

20-40

Prodloužený víkend na Islandu vám umožní seznámit se s nejkrásnějšími místy tohoto ostrova. Koupání v termálních pramenech, sopečné krátery, mohutné vodopády i tryskající gejzíry. Možnost výletů za velrybami či jízdy na koních po zcela unikátní vulkanickou činností změněné krajině.


Poznávací zájezd Islandem s průvodcem, který je odborníkem na danou destinaci. Cílem akce je během prodlouženého víkendu využít čas k maximálnímu možnému poznání ostrova a jeho přírodních krás. 

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK FIRO-tour.

Termíny a rezervace

Termín: 26.9. - 30.9.20195 dní / 4 noci (5 dní / 4 noci)Cena: 29 990 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín: 3.10. - 6.10.20194 dny / 3 noci (4 dny / 3 noci)Cena: 25 990 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Hana

Hana Tomsová

Vystudovala biologii, a možná právě proto, ji tolik táhlo poznávání přírody a s tím spjatá turistika. Její vášní se stalo cestování, horské túry a všemožné expedice. Odtud byl jen krůček k tomu, aby své zkušenosti začala předávat dále, jako horská průvodkyně a průvodkyně poznávacích zájezdů. Uča...

Více informací o průvodci

Hana Tomsová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky naISLAND. Keflavíku výlet na poloostrov Reykjanes –návštěva muzea v Njardvíku s funkční replikou vikingské lodi Gokstad (originál z 9. století), která podnikla v roce 2000 plavbu z Islandu do Ameriky a expozicí věnované vikingům a severské mythologii. Skalní útesy Rejkjanestá s vyhlídkou na Atlantik a„Ohňový ostrov" Edey, horké prameny Gunnuhver,rybářskéměstečko Grindavík a oblast horkých pramenů Seltún. Odpoledne proslulé termální lázně Modrálaguna. Vykoupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Odjezd na ubytování do oblasti Selfossu.

2. den

Jižní pobřeží Islandu s příjemnými vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss. Procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik a ledovce u nejjižnějšího mysu Islandu – útesů Dyrhólaey. Po zastávce v městečku Vík návrat do Selfossu.

3. den

Trasa „Zlatého islandského trojúhelníku" povede ke kráteru Kerid, do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Procházka romantickou krajinou v NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa. Ubytování v Reykjavíku.

4. den

Volný den v Reykjavíku s možností návštěvy termálních lázní, botanické zahrady, muzeí a dalších zajímavých míst hlavního města Islandu. Fakultativně celodenní výlet do oblasti Borgarfjördur, kraje považovaného za domov islandských ság, v jehož programu bude dominantní návštěva Reykholtu, největších horkých pramenů Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskád vodopádů Hraunfossar tryskajících zpod lávového pole, divokého vodopádu Barnafoss a výstup na krater Grábrók s vyhlídkami na okolní krajinu.

U kratšího programu na 4.dny odlet večer zpět domů.

5. den

Prohlídka nejzajímavějších míst Reykjavíku. Odpoledne volný program s možností návštěvy termálních lázní. Pro zájemce v závislosti na dobrém počasí možnost fakultativního lodního výletu za velrybami, případně vyjížďka na islandských koních. Večerní odlet a přílet po půlnoci (6.den) do Prahy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka Praha - Keflavík - Praha. 
 • Letištní taxy. Pronajatá doprava. 
 • 4x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a snídaní (5 dní). 
 • 3x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a snídaní (4 dny).
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodce dle potřeb. 

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění.
 • Strava nad rámec programu. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 990 Kč (5 dní) / 4 490 Kč (4 dny). 
 • Fakultativní aktivity.
 • Vstupy dle programu. 

Fakultativní aktivity

 • Celodenní výlet do oblasti Borgarfjördur cca 70 EUR.
 • Koupání v lázních Modrá Laguna: Termální lázně Modrá Laguna je nutné objednat současně s přihlášením na zájezd, při pozdějším objednání negarantujeme, že se podaří zajistit. Cena: dospělá osoby starší 16ti let – 1 900 Kč, děti do 14 let v doprovodu zdarma.
 • Lodní výlet s pozorováním velryb cca 60 EUR.
 • Jízda na koních cca 90 EUR.

Velikost skupiny

Skupina 20-40 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd nepatří k fyzicky náročným akcím a zvládne jej opravdu každý. Cestovat budeme po celou dobu pronajatým autobusem.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v příjemných hotelech, dvoulůžkové pokoje s příslušenství, se snídaní a večeří.

Podobné zájezdy

Islandská mozaika
505 Islandská mozaika

Letecké víkendy s Janem Burianem

26.9. - 30.9.2019
5 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Kolem světa

Festival

Kolem světa

Praha

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog