Island aktivně

512

Island aktivně

Nejkrásnější treky

Nevšední dovolená na Islandu

Pro dobrodruhy Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8

Šance na polární záři. Legendární přírodní jev nadchne. Nevšední výprava po jednom z nejkrásnějších treků světa? Novinka mezi našimi zájezdy na Island. Laugavegur je opravdový skvost v srdci hornatého vnitrozemí, termální oblasti Landmannalaugar. Během treku spatříme všechny zajímavosti přírody této jedinečné země včetně čerstvého lávového pole ze sopky Eyjafjallajökull. Bonusem je túra v nádherných „Čarodějných“ horách Kerlingarfjöll.

Tato akce je určena pro milovníky vysokohorské turistiky a panenské přílohy. Během této trekové akce se dostaneme k aktivním projevům postvulkanické činnosti. Spatříme například vývěry horkých par s příměsí síry, bahenní sopky či termální prameny. Překonáme lávová pole různého stáří a vystoupáme až k věčnému sněhu a ledu. Ubytování je zajištěno na turistických chatách. Jídlo si budeme připravovat na vařičích v chatách.

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín:  5.9. - 13.9.2020 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  39 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky z Prahy přímým letem do Keflavíku, kde přistaneme těsně před půlnocí. Přejezd na ubytování v blízkosti letiště.

2. den

Putování do „srdce“ islandského vnitrozemí - Duhových hor Landmannalaugar. Koupání v horké říčce u chaty. Odpoledne podnikneme první úsek nejpopulárnějšího treku Islandu k chatě Hrafntinnusker, na úpatí hory z černého sopečného skla. Stoupání krajinou na náhorní plošinu s vývěry horkých par. Nocleh na chatě.

3. den

Ráno pokračujeme bizarní kopcovitou krajinou modelovanou vodní erozí. Nadmořská výška se pohybuje kolem 1 000 m n.m. Od jezera Álftavatn sejdeme do nižších nadmořských výšek, přebrodíme říčky a po rovinaté cestě obklopené kužely sopek se dostaneme k chatě Emstrur, kde budeme nocovat.

4. den

Cesta překonává hlubokou soutěsku přítoku řeky Markarfljót po můstku, ale během dne nás čekají i brody. Dále se pěšina vine lesíkem až do zelené oázy mezi ledovci Þórsmörk, kde si vychutnáme zasloužený relax a podnikneme odpolední aktivity po okolí. Vyhlídkový vrchol Valahnjúkur. Nocleh.

5. den

Zlatý hřeb treku. Z Þórsmörku vystoupáme mírně exponovanou partií po cestě s úchvatnými výhledy do nejvyššího bodu trasy průsmyku Fimmvörðuháls (1 116 m). Čeká nás převýšení cca 1 000 metrů. V nejvyšších partiích spatříme čerstvé lávové pole z roku 2010. Sestoupíme podél řeky Skógá s vodopády a pěknými vyhlídkami. Dojdeme na přepadovou hranu monumentálního vodopádu Skógafoss, po jehož straně sejdeme do osady Skógar. Nocleh

6. den

Pokračování poutavou a fotogenickou krajinou bez zásahu civilizace do geotermální oblasti Kerlingarfjöll (Čarodějné hory) ležící ve vnitrozemí. Koupání v horkých pramenech.

7. den

Celodenní túra v oblasti Kerlingarfjöll, kde se snoubí sněhové království vysokých rozeklaných hor s vývěry termálních pramenů a horkých par. Krajina je tvořena sopečnou horninou ryolit v mnoha různých barevných podobách, která dodává místu neopakovatelnou atmosféru.

8. den

Návštěva zlatého trojúhelníku. Impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Oblast Geysiru s aktivním vřídlem Strokkur, který chrlí vřelou vodu do výšky 20 metrů. Odpoledne strávíme v  NP Þingvellir, kde se rozestupuje evropská a americká litosferick deska. Finálně poloostrov Reykjanes. Odlet po půlnoci.

9. den

Letecký návrat domů, přímým letem do Prahy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Transfery taxíky na Islandu a mikrobus
 • 7x ubytování v chatách ve vícelůžkových pokojích ve vlastních spacích pytlích
 • 2x snídaně na chatě Kerlingarfjöll
 • Služby průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění
 • Vstupné
 • Test na Covid - 19 (v době nabídky při registraci a platbě předem stojí 9 000 ISK, tj. cca 1 500 Kč)
 • Další výše neuvedené služby

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 osob na tento zájezd. Při jiném počtu je třeba provést novou kalkulaci. 

Náročnost cesty

Sportovní treková akce určená především zájemcům o přírodu a vysokohorskou turistiku. Čekají vás nezapomenutelné scenérie horských velikánů v proměnách světla. Délka treku je přibližně 80 km. Denní vzdálenosti jsou rozumné 20-25 km. Ubytování během treku je zajištěno v turistických chatách.

Míra komfortu

Poznání čarovné přírody tohoto ostrova je pro nás na prvním místě.  Během vícedenního treku si poneseme vlastní zavazadla.

Ačkoliv je ubytování na Islandu obecně velmi drahé, s využitím vícelůžkových pokojů ubytoven a hostelů jsme připravili zájezd s dostupnou cenou. Pro nocleh stačí přibalit si spací pytel. 
Z dalšího vybavení potřebujete dobré kotníkové boty, kvalitní batoh, doporučujeme trekové hole. Jídlo si budeme připravovat na místních vařičích v chatách, kde budeme nocovat.

Jiné požadavky a omezení

Na dovoz potravin na Island platí restrikce viz níže. Dovoleno je přivést jakékoliv trekové sušené jídlo, polévky v pytlíku, těstoviny,...

Je však zakázáno dovážet mimo jiné tepelně plně nezpracované maso včetně různých masových produktů, jako je sušené maso, nevařená uzená šunka, slanina, vepřový hřbet, tepelně nezpracované uzeniny (párky, salám), tepelně nezpracovaná drůbež. Maso a masné produkty musí být, aby mohly být dovezeny, plně tepelně zpracované (vařené). Dále je zakázané dovážet tepelně nezpracované mléko a vajíčka. Originál a plné znění (v angličtině) najdete na stránkách Islandské celní správy.

Podobné zájezdy

Islandská pohlednice
504 Islandská pohlednice

Letecké víkendy na Island

13.5. - 18.5.2021
+ další 1 termín
6 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog