Pohodová Kostarika

MK802

Pohodová Kostarika

Perla Střední Ameriky

Taje národních parků. Relax na bělostných plážích Karibiku.

O prázdninách Příroda a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 8

Kostarika je bezesporu perlou Střední Ameriky. Nabízí vše, co si jen můžeme představit. Malá země s největší druhovou pestrostí živočichů i rostlin na světě je omývána vodami dvou oceánů. Okusíme pláže na pobřeží Karibského moře. Činné vulkány, krásné pláže, mnoho různorodých národních parků.

Oblíbený pohodový zájezd určený zejména milovníkům přírody. Program doporučený i pro rodiny s dětmi. Čeká nás bohatá nadílka přírodních krás i odpočinku na krásných plážích Karibiku. Kostarika bývá označována za středoamerické Švýcarsko nebo také zahradu Střední Ameriky. 

Podmínky vstupu do Kostariky. Pro cesty do Kostariky není nutné mít PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  4.12. - 18.12.2021 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  71 900 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Cena při účasti 8 osob Uzavřeno
Termín:  4.12. - 18.12.2021 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  79 900 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Cena při účasti 6 osob Uzavřeno
Termín:  12.3. - 26.3.2022 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  71 900 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Cena při účasti 8 osob Rezervovat
Termín:  12.3. - 26.3.2022 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  79 900 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Cena při účasti 6 osob Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Hana

Hana Dušáková

Japonština ji uchvátila již na střední škole. Stala se profesionální tlumočnicí a opakovaně se do Země vycházejícího slunce vrací. Španělsky se začala učit kvůli rodině kostarických přátel, za kterými se poprvé vypravila v roce 2008. Nádherná příroda a přívětiví lidé této bezpečné středoamerické...

Více informací o průvodci

Karolína

Karolína Draxlerová

Již od malička snila o tom, že jednou procestuje svět a že její život bude jako z filmu Indiana Jones. V Čechách vystudovala Cestovní ruch a po dokončení studia se vydala plnit si svůj sen. Procestovala křížem krážem Ameriku Jižní i Severní a také část Asie. Nejvíc ji k srdci přirostla Jižní Ame...

Více informací o průvodci

Martina Veselá

Hana Dušáková

Karolína Draxlerová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města KOSTARIKY, San José. Přejezd a nocleh ve městě.

2. den

Cesta do oblasti NP Cahuita. Právě zde dopadají paprsky karibského slunce na jedny z nejkrásnějších pláží Kostariky. Po setmění se začne z mnoha míst ozývat podmanivá hudba reggae, doslova na každém kroku budete moci ochutnávat vynikající čerstvé ovocné koktejly! Nocleh v Puerto Viejo.

3. - 4. den

Tyto dny jsou vyčleněny pro fakultativní aktivity. NP Cahuita nabízí bohatou faunu a flóru, můžete se rozhodnout pro návštěvu indiánské rezervace, jízdu na koních po plážích, turistiku po okolí, je možné si vypůjčit kola nebo vyzkoušet vodní aktivity na plážích. Nocleh v Puerto Viejo.

5. den

Po snídani vás čeká jízda do městečka La Fortuna, nad kterým se tyčí dosud aktivní vulkán Arenal. Odpoledne odpočinek nebo možnost průzkumu okolí městečka La Fortuna. Nocleh v hotelu za městečkem, s bazénem.

6. den

Celodenní relaxace v Hot Springs Baldi, v horkých minerálních pramenech s množstvím bazénků a překrásnou tropickou zahradou. Pro večeři bude k dispozici otevřený bufet přímo v tropických zahradách horkých pramenů Baldi (zahrnuto v ceně programu). Nocleh v hotelu za městečkem, s bazénem.

7. den

Možnost vyrazit v ranních hodinách společně s místním průvodcem hustou džunglí pod vulkán Arenal. Zelený prales poskytuje úkryt mnoha živočišným a rostlinným druhům. Nejznámější jsou jaguáři, tapíři, kolibříci, datli, tukani… K dispozici je několik možností pěších stezek, které vedou stěží prostupným porostem až k lávovým polím a nezapomenutelným výhledům. Odpoledne nabídka fakultativních aktivit, výlet k působivému vodopádu La Fortuna padajícího z výšky 70 metrů, návštěva lávových polí Arenalu, prohlídka místní ZOO nebo vodní aktivity u jezera Arenal. Nocleh v hotelu za městečkem, s bazénem.

8. den

Po snídani přejezd do horského letoviska Monteverde. Po příjezdu na hotel v Monteverde budete moci fakultativně navštívit Santa Elenu. Unikátní motýlí a žabí farma Ranario plná pestrobarevných obojživelníků. Doporučujeme nevynechat oblíbený Tree Top Restaurant! Odpoledne možnost návštěvy zahrady orchidejí Jardín de las Orquídeas. Unikátní motýlí a žabí farma Ranario plná pestrobarevných obojživelníků. Nocleh u městečka Santa Elena.

9. den

Výprava do deštného pralesa Monteverde. Bohatá fauna i flóra mlžného pralesa. Přes 2 500 druhů rostlin, na 400 druhů ptáků, 500 druhů motýlů. Odpoledne  návštěva tzv. canopy tour, zážitek pro milovníky adrenalinu. Mlžný prales z netradiční ptačí perspektivy díky visutým lávkám, které jsou dlouhé přes 3 kilometry a jsou složeny ze 7 lávek. Nejvyšší most se nachází ve výšce 80 m nad zemí - úchvatná podívaná! Kolik kolibříků uvidíme tentokrát? Vyzkoušíme si, jaký je život vysoko v korunách stromů? Nejvíce zvířat se zdržuje právě v nejvyšších patrech pralesa. Nocleh u městečka Santa Elena.

10. den

Po snídani cesta pokračuje směrem k regionu Středního Pacifiku, do NP Manuel Antonio. Park  je považován za jeden z nejkrásnějších v Kostarice, obklopen exotickými bílými písečnými plážemi, ideální pro koupání a seznámení se s tropickým pralesem a volně žijícími exotickými živočichy. Odpoledne volný program. Nocleh u Manuel Antonio, s bazénem.

11. - 12. den

Dny určené fakultativním aktivitám dle vlastního přání! Vydáte se na lehký trek do národního parku?  I zde budete mít skvělou příležitost pozorovat  bohatou flóru a faunu, zvířata, jako opice, lenochody, mývaly, hady a různé druhy ptáků. Kdybyste je neviděli hned na první pohled, je zde průvodce s ostřížím zrakem. Možnost koupání na bílých plážích. Příležitost vyzkoušet výlet na kajaku mezi mangrovy na ostrovy Islas Dama, šnorchlování, projiížďku lodí nebo si zajít na exkurzi do Vanilla House... Nocleh u Manuel Antonio, s bazénem.

13. den

Návrat do hlavního města San Jose. Nutnost absolvovat předodjezdové formality. Nocleh v San Jose.

14. - 15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • 13x ubytování v hotelech 3* kategorie se snídaní
 • Doprava - transfer z/na letiště v San Jose, přesuny privátním busem pro 6-10 osob
 • Vstupné do termálů Hot Springs Baldi včetně bufetové večeře
 • Vstup na závěsné mosty v Monteverde (včetně dopravy z/do hotelu)
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenky Praha / Vídeň – San José a zpět cca 22 000 Kč
 • Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Stravování nad rámec programu
 • Extra služby na hotelech (telefonní hovory, minibar, room service, praní prádla atd.)
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Fakultativní výlety a atrakce
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 16 900 Kč 
 • Cestovní pojištění (rádi vám připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se objednávají a hradí až v průběhu zájezdu:

 • Jardin Orquideas Monteverde 14 usd
 • Ranario Monteverde 14 usd
 • Rezervace Santa Elena Monteverde 16 usd
 • NP Arenal, lávová pole 15 usd
 • Vodopad La Fortuna v Arenalu 15 usd
 • Canopy Arenal 55 usd
 • Rafting Arenal 75 usd
 • NP Cahuita 5 usd
 • Komunita bribri 65 usd (exkurze vc.dopravy a oběda)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Součástí programu nejsou žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Pro zájemce dává program prostor užít si řadu fakultativních aktivit (např. kajaky, šnorchlování, výlet na loďce, ZOO, Výlet džunglí pod vulkán Arenal).

Skladba programu je zaměřena především na poznávání přírodních krás. Kostarika oplývá nádhernými národními parky, které skrývají aktivní sopky, mlžné pralesy plné zvířat a bujné vegetace, i krásné písečné pláže. Vedle krásné přírody a jejich kouzel si tak užijeme i odpočinek na plážích. Doprava bude komfortní, využijeme místní pronajaté minibusy. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech komfortní kategorie 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, někdy vybavených i klimatizací. Hotely vybrané na základě mnohaletých zkušeností poskytují jak pohodlí po elodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických i přírodních krás. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně.

Po zbytek pobytu se budeme stravovat v osvědčených restauracích a hospůdkách, průvodce je nápomocen s jejich výběrem. Vzhledem k tomu, že jídlo je v Kostarice na podobné cenové úrovni jako u nás, je zbytečné vozit potraviny s sebou. Na útratu za jídlo a pití počítejte s částkou kolem 30 - 50 USD na den.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Ekvádor a Galapágy
313 Ekvádor a Galapágy

Země sopek a unikátní ráj zvířat

14.2. - 3.3.2022
+ další 1 termín
18 dní
Zážitková Guatemala - Belize
315 Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibská robinsonáda

24.3. - 9.4.2022
+ další 1 termín
17 dní
Kuba
323 Kuba

Romantika - rumba - rum

6.3. - 20.3.2022
+ další 4 termíny
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog