Peru – Bolívie - džungle

309

Peru – Bolívie - džungle

Hřebeny And i amazonská džungle

Peruánské hory i rozmanitá fauna a flora bolivijské džungle a pampy

O prázdnináchTreky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Nejkrásnější incké památky, trek přes andské sedlo po starých inckých stezkách vedoucích k Machu Picchu. Incké památky ve Valle Sagrado a Cuzcu. Výprava za obyvateli plovoucích rákosových ostrovů na jezeře Titicaca. Čarodějnický trh s amulety v La Paz a pětidenní poznávání amazonského pralesa a pampy s množstvím zvířat. Pozorování kondorů na hraně Canyonu del Colca. Tři týdny plné nezapomenutelných zážitků!

Zájezd je určený pro sportovně založené cestovatele, kteří upřednostňují zážitky spojené s aktivním poznáváním přírodních krás. Programová skladba zájezdu kombinuje poznání místních historických reálií a kulturních tradic s pěší turistikou a pobytem v bolivijské džungli a pampě. Během cesty budeme mít dostatek času poznat  to nejlepší z celé oblasti. 

Termíny a rezervace

Termín: 28.6. - 21.7.201824 dní (24 dní)Cena: 95 500 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lubica

Lubica Macedo

Slovenka, která dlouhodobě zakotvila v peruánském Cuzcu. Za ta léta, co žije v Peru, nasbírala spoustu zkušeností, historek a místních zvyklostí. Právě tyto zkušenosti a její brilantní španělština vám v Peru, Bolívii, Chile či v Argentině pomůžou pořádně poznat místní kulturu.

Více informací o průvodci

Sandra

Sandra Špačková

Osud jí zavál až do Lisabonu, kde propadla své zálibě ve studiu portugalského jazyka a kultury. Již od dětství se věnovala jazykům a cestování, které se pro ni stalo nezbytnou součástí života. Upovídaný, bezprostřední živel. Baví ji životní výzvy, které člověka posouvají dál. Možná i proto tvrdí...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Lubica Macedo

Sandra Špačková

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do PERU. Prohlídka Limy.

2. - 3. den

Letecky do Cuzca - „pupku světa”. Bývalé hlavní město rozsáhlé Incké říše. Dvanáctirohý kámen Hatunrumiyoc. Katedrála vyzdobená malbami indiánských umělců. Umělecká čtvrť San Blas. Zlatý chrám a zahrada nejvyššího Inky Qoriqancha. Ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Kamenné bludiště Qenqo s obětními místy. Červená pevnost Puca  Pucara. TamboMachay - incký pramen vody věčného mládí. Památky ve Valle Sagrado - Svatém údolí Inků. Pisaq - terasovitá políčka a sluneční chrám s astrologickou observatoří. Tradičně oděné indiánky prodávající tkané přehozy. Kdo si dá pečené morče? Večer s tradičními kečuánskými tanci a sklenkou kukuřičného nápoje chicha. Zkusíte se naučit i salsu?

Třídenní trek směrem k Machu Picchu

4. - 6. den

Třídenní trek inckými chodníčky směrem k Machu Picchu. Mollepata. Přechod přes horské sedlo (4 600 m). Obětiny pro boha hor. Ledový velikán Apu Salcantay. Bojujeme proti soroche, výškové nemoci, žvýkáním lístků koky. Mlžným pralesem do La Playa. Santa Teresa. Zpět v civilizaci - Aguas Calientes, zasloužená koupel v horkých pramenech. Dva noclehy v pronajatých stanech, na treku jsou k dispozici muly na nesení zavazadel. Nocleh v Aguas Calientes.

7. den

Ztracené incké město - Machu Picchu. Pěší výstup či pohodlný výjezd autobusem. Sluneční chrám. Chrám Tří oken, terasy. Inkův most. Možnost výstupu na impozantní skálu Wayna Picchu či Machu Picchu (dle volné kapacity permitů). Celodenní prohlídka jednoho z novodobých divů světa. Nocleh v Aguas Calientes.

8. den

Vláčkem malebným údolím řeky Urubamba do Ollantaytamba. Pevnost posledního vítězství Inky Manco Capaka nad španělskými conquistadory. Salinas de Maras, jezírka na získávání soli. Incká laboratoř na výzkum úrody – Moray. Přejezd do Cuzca.

9. den

Celodenní přesun do Puna k nejvýše položenému jezeru na světě s pravidelnou lodní dopravou - Titicaca (3 800 m).

10. den

Plovoucí rákosové ostrovy Islas Flotantes. Přesun do BOLÍVIE. Poutní místo zázraků Copacabana. Nejvýznamnější poutní kostel Bolívie. Křížová cesta Calvárie.

11. den

Plavba lodí na ostrov Isla del Sol - místo zrození Boha Slunce. Mytický počátek incké civilizace. Pěšky ze severu ostrova na jih (cca 9 km dlouhá hřebenovka nenáročným terénem). Sestup po schodech Escaleras del Inca zpět k jezeru. Ruiny starých inckých chrámů. Lamy a zvláštní, téměř středomořská atmosféra. Návrat do Copacabany. Přejezd přes úžinu Tiquina do La Paz.

12. den

Seznámení s hlavním městem Bolívie. Kostel Sv. Františka. Typické tržiště i čarodějnický trh Mercadode  las  Brujas. Amulet od indiánek na dlouhověkost i věčnou lásku. Věštění budoucnosti z kokových lístků?

Pětidenní výlet do bolivijské džungle a pampy

13. - 17. den

Letecký výlet do Amazonie. Středisko Rurrenabaque. Lodní výlet motorovou kánoí, uvidíme kajmany a želvy? Ulovíme si k večeři piraně? Koupání s říčními delfíny? Nalezneme v pampě anakondu? Výpravy za opicemi, kapybarami, tapíry, tukany a barevnými papoušky. Budeme mít štěstí i na místního krále džungle - jaguára? Seznámení s tradičním životem v amazonském pralese. Rostliny používané indiány v medicíně i každodenním životě. Noční plavba mezi kajmany. Návrat zpět do La Paz.

18. den

Fakultativní sjezd na kolech do Coroica. Zasněžení velikáni i kávové a kokové plantáže. Návrat do La Paz.

19. den

Vyhlídka z indiánské čtvrti El  Alto. Luxusní čtvrti se lesknou hluboko v údolí pod námi. Slavné město Tiwanaku postavené předchůdci incké kultury. Muzeum. Přejezd zpět do PERU, Puno.

20. - 21. den

Přesun do Chivay. Dvoudenní výlet do krajiny kaňonů. Canyon del Colca, jeden z nejhlubších kaňonů světa. Koupání v horkých pramenech. Pozorování kondorů u Cruz del Condor. Nahlédnutí do života místních indiánů ve vesničce Chivay. Přejezd do Arequipy.

22. den

Arequipa, město na úpatí sopky El Misti. Prohlídka malebného koloniálního města a kláštera Santa  Catalina. Přelet do Limy.

23. den

Prohlídka Limy a večerní odlet.

24. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Kombinovaná doprava – dálkové autobusy, mikrobusy, vlak z Machu Picchu, bus k Machu Picchu a zpět, vnitrostátní přelet Lima - Cuzco, Arequipa - Lima. 
 • Letecky do Amazonie a zpět. 
 • Ubytování v hotýlcích, většinou se snídaní, na treku k Machu Picchu v pronajatých stanech (2x), v džungli v jednoduchých lodžích (4x). 
 • Muly na nesení nákladu na treku. 
 • Lodní výlet Isla del Sol a Islas Flotantes. 
 • Plná penze na treku (3 dny) a na výletě v Amazonii (5 dní). 
 • Česky mluvící průvodce. 
 • Místní průvodci dle potřeb. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu. 
 • Místní odletové taxy 4 USD. 
 • Vstupy do památek a muzeí. 
 • Vstup na Machu Picchu a Wayna Picchu/Machu Picchu Montaňa. Informace ke vstupu na Machu Picchu.
 • Spropitné pro místní průvodce. 
 • Připojištění na vysokohorskou turistiku. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč.

Fakultativní výlety

 • Sjezd na kolech z La Pazu do Coroica cca 80 USD. 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd se sportovní náplní určený pro milovníky přírody. Do programu je zařazen jeden třídenní trek v krásných peruánských horách završený prohlídkou Machu Picchu. Dále je součástí programu pětidenní výlet do oblasti bolivijské amazonské džungle a pampy. Pro zájemce jsou připraveny i fakultativní vyjížďky na kolech či na koních. Doprava bude kombinovaná – využijeme pronajaté minibusy i místní dálkové autobusy. Vlakem se přesuneme na a z Machu Pichu. Privátní loď využijeme při plavbě na ostrovy Islas Flotantes a ostrov Isla del Sol. V bolivijské džungli a pampě se budeme přepravovat na motorových kanoích. Do programu jsou zařazeny čtyři místní přelety. Do programu není zařazen žádný noční přejezd.

Bližší informace k treku v Peru:

Trek je koncipovaný jako třídenní. Nejvyšší dosažené místo je sedlo Salcantay ve výšce 4 650 metrů. Každý den absolvujeme trasu v délce 15 - 18 km s převýšením cca 800 metrů. Budeme trekovat nalehko, batohy nám ponesou muly (nepotřebné věci zůstávají v Cuscu). Dva noclehy strávíme v pronajatých stanech, nutný je pouze vlastní spacák. Během treku je zajištěna strava formou plné penze. Co může činit trek náročnějším, je vyšší nadmořská výška, je nutné dbát rad zkušeného průvodce.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích a penzionech střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V rámci třídenního treku v peruánských horách strávíme dvě noci v pronajatých stanech – nutný je pouze vlastní spacák. V bolivijské džungli a pampě budeme nocovat v jednoduchých lodžích ve vícelůžkových pokojích vybavených moskytiérami, sociální zařízení bude společné (jedná se o jednoduché ubytování odpovídající podmínkám v dané lokalitě). V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a strava formou plné penze v rámci třídenního treku v peruánských horách a pětidenní návštěvy bolivijské džungle a pampy. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích (orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 15-35 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací. Cenová hladina je v Peru srovnatelná a v Bolívii nižší než v ČR.

Vaše ohlasy

Dobrý den, chceme vám touto cestou poděkovat za zprostředkování krásné dovolené v Peru a Bolívii, kde jsme strávili půlku letošních letních prázdnin. Z dovolené jsme naprosto nadšeni. Tento zájezd nejen, že splnil naprosto vše, co bylo v programu, ale naše představy i naprosto překonal. Kombinace vysokých hor, kde vládlo dost chladné počasí, a  horké džungle, to je prostě dobrodužství. Velmi se nám líbil trek k Machu  Picchu, na kterém nám naštěstí přálo počasí a který byl také velmi kvalitně zajištěn i ze strany místního průvodce Vladimíra, jehož přístup také určitě zaslouží ocenit. Velké díky patří skvělé průvodkyni Katce Strihové, která musí mít někde ukryté tajné zdroje energie, jinak si neumím vysvětlit její elán i v situacích, kdy jsme my ostatní usínali únavou. Její ochota, přívětivost a skvělý přístup naší dovolenou ještě zlepšil. Musíme také poděkovat paní Kačerovské z kanceláře, kterou jsme zahrnovali všemožnými dotazy a která také ochotně radila. Celkově hodnotím tuto dovolenou i služby vaší cestovní kanceláře jako vynikající a určitě rádi tento zájezd doporučíme dál. Děkujeme a těšíme se, že s vaší cestovní kanceláří vyrazíme zase někdy příště

5.5.2014

Dobrý deň, V sobotu 24.7. som sa vrátila zo zájazdu č. 309 Peru a bolívijská džungľa. Chcem sa poďakovať CK Livingstone za úžasný program počas zájazdu a našej sprievodkyni p. Ľubici Macedo za perfektne zorganizovanú cestu a maximálne venovanie sa skupine. Celý zájazd bola ochotná pomôcť, odporučiť, vysvetliť čokoľvek s čím som sa na ňu obrátila. Aj vďaka nej mám úžasné zážitky na krajinu, ľudí a plánujem sa v budúcnosti do Peru vrátiť a pozrieť si ešte sever krajiny. Prosím vyslovte jej moje poďakovanie a maximálnu spokojnosť.

31.7.2013

Dobrý den, zúčastnili jsme se s partnerkou Vašeho zájezdu Peruánské Andy a Bolívijská džungle (průvodkyně Martina Veselá). Bylo to skvělé, moc děkujeme...

16.8.2014

Dobrý den, rádi bychom vám poděkovali za mnoho úžasných zážitků, které jsme měli možnost prožít během téměř měsíčního putování po Peru a Bolívii. Vaši CK jsme si vybrali na základě osobních doporučení našich známých a i podle příjemného jednání pracovníků brněnské kanceláře. Ale určitě největší chvála a poděkování patří naší průvodkyni - Lubici Macedo. Její citlivý a empatický přístup pomohl překonat i drobné náznaky "ponorkové nemoci" účastníků, v případu potřeby za nás bojovala jako lvice (vlak do Aquas Calientes), s přehledem řešila problémy spojené se stávkami v Peru, operativně přizpůsobovala program podmínkám a vždy byla připravena nám pomoci. Děkujeme.

20.4.2013

Vážení, chtěli bychom tímto poděkovat Vaši průvodkyni Lubici Macebo, která nás provázela na cestě v Peru a Bolívii. Vše zajistila, dobře informovala a byla výbornou společnicí. Vzhledem k tomu, že máme ty nejlepší zkušenosti s Vaší CK a Vašimi průvodci (loni to byl Roman v Africe - také bez chyby) chceme příští rok navštívit Jižní Afriku... Děkuji.

19.11.2015

Nejzajímavější byl trek v horách okolo Salakantaye, Machu Picchu a program v džungli a pampě. Výborná byla průvodkyně Martina Veselá – ochotná, schopná, vtipná, vše klapalo a organizačně skvěle navazovalo.

27.9.2012

Dobrý den, vrátila jsem se z úžasného měsíčního pobytu v Peru a Bolívii a tímto děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci zájezdu. Dovolená byla nezapomenutelná. Velmi oceňuji naprosto kamarádský a profesionální přístup průvodkyně Kataríny Strihové, která si uměla s úsměvem poradit v každé situaci. Děkuji za Vaši práci a přeji mnoho úspěchů.

5.4.2017

Podobné zájezdy

Guatemala - Belize
315 Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibská robinsonáda

16.11. - 2.12.2018
17 dní
Aljaška - Havaj
331 Aljaška - Havaj

Medvědi a tropický ráj

Pohádková Patagonie
344 Pohádková Patagonie

Přírodní krásy jihu Argentiny a Chile

13.11. - 5.12.2018
+ další 3 termíny
23 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog