Kolumbie a Panama

318

Kolumbie a Panama

Dosud neobjevený ráj

Přírodní krásy, karibské pláže a Panamský průplav

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 14

Kolumbie v současné době vítá turisty s otevřenou náručí a jako jediná ze zemí Jižní Ameriky není dosud zasažena masovou turistikou. Politické změny umožnily zlepšení politické situace v zemi a Kolumbie je otevřená milovníkům historie a přírody. Koloniální památky, krásná písčitá pobřeží a teplé moře. Tyrkysové vody Karibiku. Výstavní Panama City a nejvýznamnější stavba Ameriky, Panamský průplav.

Jedná se o poznávací zájezd určený pro cestovatele, kteří si zamilovali jihoamerický kontinent, ale cesty do Kolumbie se dosud z bezpečnostních důvodů obávali. Země však již není několik let výspou drogových mafiánů, bezpečnostní situace se zcela změnila, vydejte se proto spolu s námi poznat tuto dosud turisty neoprávněně opomíjenou zemi! Přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských a indiánských prvků dělá z Kolumbie zajímavou cestovatelskou destinaci obdařenou velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím. Bonusem je návštěva Panamského průplavu a Panama City.

Termíny a rezervace

Termín:  7.3. - 22.3.2020 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  92 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Nelson

Nelson Garzon

Rodilý Kolumbijec, jehož životní pouť je velmi pestrá. Svou rodnou zemi opustil v 18-ti letech původně jen „na skok“ a vrátil se tam až nyní. Před nástupem na univerzitu chtěl na pár měsíců odjet zkoumat svět. Jeho první cesta vedla do Izraele, kde v té době žila jeho sestřenice. Původní plán na...

Více informací o průvodci

Nelson Garzon

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do KOLUMBIE. Přílet do Bogoty.

2. den

Pěší prohlídka historického centra města – La Candelaria. První doušky lahodné kolumbijské kávy. Bohaté Muzeum zlata s velkou předkolumbovskou sbírkou. Hlavní náměstí Plaza Bolívar, prezidentský palác Nariño, umělecké grafitti  a řada dalších zajímavostí metropole. Výjezd lanovkou na Cerro Monserrate (3 152 m) s úchvatným výhledem na Bogotu. Večerní posezení v tradičním baru nebo restauraci.

3. den

Návštěva centrální tržnice Paloquemao s ochutnávkou exotického ovoce. Přejezd z Bogoty do Guatavity na břehu jezera Embalse de Tominé, prohlídka vesnice a jejích zákoutí, proslulá legenda o jezeře El Dorado. Přesun do Vila de Leyva se zastávkou v Puente Boyacá, rozlehlém památníku kolumbijského boje za svobodu. Víte, kdo to byl Simon Bolívar?  Večerní toulky malebnými zákoutími, uličkami a náměstíčky Villa de Leyva (UNESCO).

4. den

Výlet do okolí Villa de Leyva. Návštěva archeologického naleziště a indiánské astronomické observatoře El Infiernito, prohlídka krásného kláštera Ecce Homo nebo Casa Terracota (Dům z keramiky). Přejezd do města Chiquinquirá, významného náboženského a poutního místa. Obraz La Vírgen de Chiquinquirá vystavený v místní katedrále je opředen řadou legend. Večerní příjezd do města Zipaquirá.

5. den

Návštěva solných dolů v Zipaquirá s druhou největší solnou katedrálou světa umístěnou 200 metrů pod zemí. Návrat do Bogoty a letecký přesun do Bucaramangy. Přesun na náhorní plošinu Mesa de los Santos. Odpočinek v krásném prostředí.

6. den

Na kávové plantáži poznáte pěstování a zpracování kávy s ochutnávkou. Tradiční jídlo kraje Santander, dáte si pečené maso nebo raději mravence? Národní park Chicamocha – projížďka lanovkou nad jedním z nejhlubších kaňonů světa. Přejezd do živého městečka San Gil, večerní procházka ulicemi.

7. den

Ranní přejezd do malebné koloniální vesnice Barichara (UNESCO). Příjemný Parque de las Artes se sochami, malebné náměstí, vyhlídka Salto del Mico (Opičí skok). Vesnička Guane s posledními pozůstatky místní indiánské kultury. Odpoledne fakultativní návštěva přírodního parku Gallineral nebo volná zábava v San Gil

8. den

Výlet k vodopádu Juan Curí, pohoda uprostřed krásné přírody. Přes San Gil do vesničky Curití a k přírodnímu koupališti Pescaderito. Přesun přes kaňon Chicamocha do koloniální vesnice Girón. Večerní posezení.

9. den

Dopolední přelet do města Cartagena de las Indias (UNESCO) – dle mnohých nejkrásnější město Karibiku. Historické centrum a skvěle zachované opevnění. Starobylé úzké uličky a stinná patia. Objevování zákoutí krásného koloniálního města, ochutnávání místních specialit, posezení s pouličními muzikanty. Večerní návštěva proslulých barů.

10. den

Ranní plavba na ostrovy Islas del Rosario a Barú. Karibská pohoda, koupání, šnorchlování, relax na krásných plážích. Pro zájemce možnost návštěvy oceanária s delfíny. Nocleh na ostrovech.

11. den

Pohlednicová zákoutí ostrovů Islas del Rosario. Koupání. Návštěva vyhlášeného aviaria - ptačího parku. Podvečerní návrat do Cartageny. Poslední nákupy, rozloučení s Kolumbií.

12. den

Přelet do PANAMY, hlavní město Panama City. Prohlídka města, nábřeží Balboa, stará koloniální čtvrť Casco Viejo, rybí trh, muzeum průplavu. Zdymadla Miraflores. Návštěva Panamského průplavu, nejvýznamnější stavby Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14 000 nákladních lodí.

13. den

Přejezd přes Panamskou šíji na atlantickou stranu průplavu. Návštěva starobylého koloniálního městečka Portobelo. San Lorenzo, vojenská pevnost vybudovaná Španěly jako součást obranného systému na ochranu transatlantického obchodu. Zdymadla Gatún. Návrat železnicí podél kanálu.

14. den

Poslední nákupy. Rozloučení s Panamou. Večerní odlet z Panama City do Evropy.

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Místní přelety Bogota – Bucamaranga, Bucamaranga – Cartagena de las Indias, Bogota – Panama City včetně letištních tax.
 • Veškerá pozemní pronajatá doprava.
 • Ubytování 12x v hotelech kategorie 3* se snídaní, 1x ochutnávka kávy, 1x oběd, 1x na ostrovech Islas del Rosario s plnou penzí.
 • Loď na ostrovy Islas del Rosario.
 • Lanovka na Cerro Monserrate, lanovka a vstup do NP Chicamocha, vstup do solných dolů v Zipaquirá a do aviária na Islas del Rosario.
 • Vstup na Panamský průplav.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci dle potřeb.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování.
 • Vstupy v Kolumbii cca 10 USD, v Panamě cca 30 USD.
 • Fakultativní výlety a aktivity.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 900 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-14 osob na tento zájezd!

Náročnost cesty

Do programu akce není zařazen žádný vícedenní pěší výlet, jen jednodenní nenáročné turistické výlety. Čas bude i na odpočinek u moře s možností koupání a šnorchlování. Během zájezdu se budeme přepravovat pronajatými minibusy a dálkovými autobusy. Lodní výlet podnikneme v oblasti Santa Marty a Cartageny. Delší vzdálenosti překonáme letecky (Bogotá – Bucamaranga, Bucamaranga – Cartagena de las Indias, Bogotá – Panama City). Do programu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních 3* hotelích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Hotely jsou situovány v blízkosti centra kvůli snadné dostupnosti památek, někdy tak může být na ulici hlučněji. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. V rámci náročnější logistiky zájezdu je potřeba počítat s možným brzkým ranním odjezdem z hotelu, v takovém případě bude snídaně nahrazena formou snídaňového balíčku připraveného daným hotelem, případně zajištěna cestou. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních restauracích a jídelnách (orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 15-20 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací i jídel. Kdo bude mít zájem ochutnat opravdu místní lidová jídla, může nakoupit přímo na ulici či na tržnicích, a to v ceně jen několika málo korun.

Podobné zájezdy

Pět zemí Jižní Ameriky
312 Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

1.5. - 17.5.2020
+ další 2 termíny
17 dní
Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

23.11. - 7.12.2019
+ další 3 termíny
15 dní
Kolumbie
317 Kolumbie

Tajemná země hor, džungle i Karibiku

27.10. - 13.11.2019
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog