Panama a Kolumbie

318

Panama a Kolumbie

Dosud neobjevený ráj

Přírodní krásy, karibské pláže a Panamský průplav

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 14

Tyrkysové vody Karibiku. Výstavní Panama City a nejvýznamnější stavba Ameriky, Panamský průplav. Překrásná panamská příroda. Kolumbie v současné době vítá turisty s otevřenou náručí a jako jediná ze zemí Jižní Ameriky není dosud zasažena masovou turistikou. Politické změny umožnily zlepšení politické situace v zemi a Kolumbie je otevřená milovníkům historie a přírody. Koloniální památky, výborná káva, krásná písčitá pobřeží a křišťálově průzračné moře.

Jedná se o poznávací zájezd určený pro cestovatele, kteří si zamilovali jihoamerický kontinent, ale cesty do Kolumbie se dosud z bezpečnostních důvodů obávali. Země však již není několik let výspou drogových mafiánů, bezpečnostní situace se zcela změnila, vydejte se proto spolu s námi poznat tuto dosud turisty neoprávněně opomíjenou zemi! Přírodní rozmanitost spolu s kombinací španělských a indiánských prvků dělá z Kolumbie zajímavou cestovatelskou destinaci obdařenou velkým kulturním, přírodním i historickým bohatstvím. Bonusem je návštěva Panamského průplavu a Panama City.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Nelson

Nelson Garzon

Rodilý Kolumbijec, jehož životní pouť je velmi pestrá. Svou rodnou zemi opustil v 18-ti letech původně jen „na skok“ a vrátil se tam až nyní. Před nástupem na univerzitu chtěl na pár měsíců odjet zkoumat svět. Jeho první cesta vedla do Izraele, kde v té době žila jeho sestřenice. Původní plán na...

Více informací o průvodci

Nelson Garzon

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do PANAMY, hlavní město Panama City.

2. den

Prohlídka města Panama City, nábřeží Balboa, stará koloniální čtvrť Casco Viejo, rybí trh, muzeum průplavu. Zdymadla Miraflores. Návštěva Panamského průplavu, nejvýznamnější stavby Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14 000 nákladních lodí. Nocleh Panama City.

3. den

Celodenní výlet na San Blas. Koupání na snových plážích na ostrovech a odpočinek u klidného Karibiku. Setkání s indiánským kmenem Kuna Yala a jejich překrásnou kulturou a zvyklostmi.

4. den

Návštěva starobylého koloniálního městečka Portobelo. San Lorenzo, vojenská pevnost vybudovaná Španěly jako součást obranného systému na ochranu transatlantického obchodu. Zdymadla Gatún. Návrat železnicí podél kanálu do Panama City.

5. den

Výlet do národního parku Parque nacional Soberanía. Poslední nákupy a rozloučení s Panamou.

6. den

Letecky do KOLUMBIE. Přímořské letovisko Cartagena de las Indias (UNESCO) – dle mnohých nejkrásnější město Karibiku. Historické centrum a skvěle zachované opevnění. Starobylé úzké uličky a stinná patia. Objevování zákoutí krásného koloniálního města, ochutnávání místních specialit, posezení s pouličními muzikanty. Večerní návštěva proslulých barů.

7. den

Ranní plavba na ostrovy Islas del Rosario a Barú. Karibská pohoda, koupání, šnorchlování, relax na krásných plážích. Možnost návštěvy oceanária s delfíny. Nocleh na ostrovech s plnou penzí.

8. den

Pohlednicová zákoutí ostrovů Islas del Rosario. Koupání. Návštěva vyhlášeného aviária - ptačího parku. Podvečerní návrat do Cartageny. Poslední nákupy.

9. den

Přelet do kávové zóny oblasti Quindío. Přejezd do městečka Salento, perly místní kultury a architektury.

10. den

Výlet do Valle de Cocora a pěší výlet údolím stejnojmenné řeky do okolních mlžných lesů, krajina posetá voskovými palmami, národními stromy Kolumbie. Pozorování kolibříků v jejich přirozeném prostředí. Možnost výletu do přírodní rezervace Acaime (výstup do maximálně 2 800 m). Návrat do Salenta. Rozloučení se Salentem, nákupy dárků a suvenýrů.

11. den

Přesun na kávovou farmu a nocleh na farmě.

12. den

Ukázka pěstování kávy a jiných tropických plodin. Příprava kávy spojená s ochutnávkou a obědem. Odpolední odpočinek v překrásném prostředí kávové farmy. Kávový region je zapsaný na seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

13. den

Přelet do hlavního města Bogoty. Pěší prohlídka historického centra města – La Candelaria. Bohaté Muzeum zlata s velkou předkolumbovskou sbírkou. Hlavní náměstí Plaza Bolívar, prezidentský palác Nariño, umělecké grafitti a řada dalších zajímavostí metropole. Večerní posezení v tradičním baru nebo restauraci.

14. den

Výlet k laguně Guatavita, návštěva stejnojmenné vesničky. Odpočinek v přírodních lázních Los Volcanes de Chocoltá. Večerní návrat do Bogoty.

15. den

Návštěva muzea zlata a centrální tržnice Paloquemao s ochutnávkou exotického ovoce. Výjezd lanovkou na Cerro Monserrate (3 152 m) s úchvatným výhledem na Bogotu. Poslední nákupy a rozloučení s Kolumbií. Odpolední odlet.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Panama City – Cartagena de las Indias, Cartagena de las Indias – Armenia/Pereira, Armenia/Pereira– Bogotá včetně letištních tax
 • Veškerá pozemní pronajatá doprava
 • 12x ubytování v hotelech kategorie 3* se snídaní, 1x oběd na ostrovech San Blas, 1x oběd v NP Soberanía, 1x nocleh na kávové farmě s ochutnávkou kávy, 1x oběd, 1x nocleh na ostrovech Islas del Rosario s plnou penzí
 • Loď na ostrovy Islas del Rosario
 • Lanovka na Cerro Monserrate a do aviária na Islas del Rosario
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Stravování
 • Vstupy v Kolumbii cca 10 USD, v Panamě cca 30 USD
 • Vstup na Panamský průplav 25 USD
 • Fakultativní výlety a aktivity
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-14 osob na tento zájezd!

Náročnost cesty

Do programu akce není zařazen žádný vícedenní pěší výlet, jen jednodenní nenáročné turistické výlety. Čas bude i na odpočinek u moře s možností koupání a šnorchlování. Během zájezdu se budeme přepravovat pronajatými minibusy a dálkovými autobusy. Lodní výlet podnikneme v oblasti Santa Marty a Cartageny. Delší vzdálenosti překonáme letecky (Panama City – Cartagena de las Indias, Cartagena de las Indias – Armenia/Pereira, Armenia/Pereira– Bogotá). Do programu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních 3* hotelích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Hotely jsou situovány v blízkosti centra kvůli snadné dostupnosti památek, někdy tak může být na ulici hlučněji. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. V rámci náročnější logistiky zájezdu je potřeba počítat s možným brzkým ranním odjezdem z hotelu, v takovém případě bude snídaně nahrazena formou snídaňového balíčku připraveného daným hotelem, případně zajištěna cestou. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních restauracích a jídelnách (orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 15-20 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací i jídel. Kdo bude mít zájem ochutnat opravdu místní lidová jídla, může nakoupit přímo na ulici či na tržnicích, a to v ceně jen několika málo korun.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Pět zemí Jižní Ameriky
312 Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

12.5. - 28.5.2023
+ další 2 termíny
17 dní
Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

11.3. - 25.3.2023
+ další 1 termín
15 dní
Kolumbie
317 Kolumbie

Tajemná země hor, džungle i Karibiku

21.1. - 5.2.2023
+ další 2 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.