Zážitková Guatemala - Belize

315A

Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a relax v Karibiku

Exkluzivně sestavený program nabitý unikátními zážitky.

Příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Tajemné mayské pyramidy ukryté hluboko v džungli. Jedinečná atmosféra ztraceného světa umocněná vřískotem opic, papoušků a poletujícími tukany. Dobrodružné výpravy do srdce pralesa spojené s koupáním ve smaragdových kaskádách. Netradiční plavba na nafoukaných duších podzemním jeskynním systémem, krápníkové jeskyně z jiného úhlu pohledu. Jezero Atitlán a kouřící sopky. Pohodička v zachovalém koloniálním městě Antigua. Relax na prosluněných plážích Karibiku.

Zájezd je určený pro sportovně zaměřené cestovatele, kteří upřednostňují aktivní zážitky, dobrodružství, přirozený kontakt s místním obyvatelstvem a nevšední poznání přírodních krás. Během cesty budeme mít dostatek času dobrodružnou a formou poznat to nejlepší z obou zemí. Čeká nás i zasloužený odpočinek a pohoda u moře na plážích v Belize s možností potápění na korálových útesech.

Termíny a rezervace

Termín:  4.11. - 20.11.2022 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  90 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  19.3. - 4.4.2023 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  90 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  17.11. - 3.12.2023 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  90 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  16.3. - 1.4.2024 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  90 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Pokorný

Příjemný pohodář i velký vypravěč. Ovládá dva světové jazyky, španělštinu a angličtinu, které pravidelně využívá na svých cestách. Na toulkách po světě se zamiloval do Guatemaly a v poslední době se jeho letním domovem stala Aljaška. Nejen zde provozuje své oblíbené sporty. Miluje rafting i kaj...

Více informací o průvodci

Michal Pokorný 19.3. - 4.4.2023
17.11. - 3.12.2023
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odlet z Prahy/Vídně do Guatemaly. Večer přílet do Guatemala City, transfer do hotelu v Antigue. Antigua je chloubou celé Guatemaly a se svou naprosto podmanivou atmosférou je jedním z nejpůvabnějších koloniálních měst celé střední Ameriky, zapsané v UNESCU již od roku 1979.

2. den

Antigua - prohlídka města s průvodcem, návštěva Cerro de la Cruz, fakultativně možnost výstupu na sopku Pacaya (2 552 m), výlet na nádhernou farmu s kávovými plantážemi, muzea jadeitu atd.

3. den

Přejezd na nedělní trhy do Chichicastenanga – velký zážitek, tolik barev pohromadě jste zaručeně ještě neviděli! Ideální místo k nákupu suvenýrů. Odpoledne přesun k jezeru Atitlán, které vzniklo z lávy a popela po sopečném výbuchu. Ubytování v hotelu na břehu jezera, večer návštěva místních pověstných barů a diskoték!

4. den

Atitlán - úchvatný pohled na jezero obklopené sopkami nikdy nezapomenete! Dopoledne fakultativně možnost plavby lodí do mayské vesničky na druhém břehu jezera. Lago de Atitlán je posvátné a barva vody se mění s každým pohybem slunce od všech odstínů - modrá, přes šedou až po smaragdově zelenou a přitahuje hippies a bohémy z celého světa již od 60. let. Odpoledne přesun zpět do Antiquy.

5. den

Přesun do oblasti Alta Verapaz. Po cestě se naobědváme v městečku Cobán. Ubytování v hotelu v mayské vesničce Lanquín.

6. den

Brzy ráno vyrážíme na příjemný rafting na řece Cahabon mezi banánovníky a kakaovníky, zakončený obědem v domorodé vesničce na břehu řeky. Ubytování v hotelu.

7. den

Dnes nás čeká koupání v pohádkových kaskádách Semuc Champey uprostřed pralesa. Rozpuštěný vápenec tu uprostřed pralesa vytvořil nádherná kaskádovitá jezírka s vodopády napájená smaragdovou vodou řeky Río Cahabon. Pro místní indiány místo posvátných vod. Přírodní laguny měnící svou barvu od světle zelené po tmavě modrou. Neuvěřitelná hra barev a stínů. Tři sta metrů dlouhý přírodní vápencový most přes Río Cahabon, jedinečná hříčka přírody.

8. den

Po snídani přesun autobusem k místu, odkud se vydáme asi na hodinový trek deštným pralesem ke kouzelné laguně Lachua - opuštěné jezero uprostřed džungle s křišťálovou vodou, plné ryb… parádní koupačka! Nocleh u jezera ve stanech! Místní rodina zajistí večeři i snídani (v ceně zájezdu)!

9. den

Snídaně, návrat od laguny a přesun do Chisecu. Později odpoledne prozkoumání krápníkových soustav jeskyní Candelaria. Jeskyně budeme proplouvat na nafouklých duších od aut a prolézat s čepovkami! Nocleh v Candelaria Lodge.

10. den

Po snídani nás čeká slaňování do obrovské krápníkové jeskyně, dříve obývané dávným obyvatelstvem, kterou budeme s čepovkami společně prolézat a prozkoumávat. Nocleh v Candelaria Lodge.

11. den

Ráno přesun do Tikalu, jednoho z nejmagičtějších a nejzajímavějších mayských památek. Obrovské pyramidy se tyčí až do výše 60 m a kolem nich se nachází ruiny dalších tisíců staveb a chrámů. Velikost tohoto místa je zkrátka ohromující. Vše pak ještě umocňuje všudypřítomné tajemno a spousta záhad, které Tikal provázejí. Celé toto kouzelné místo je neproniknutelně uzavřeno hluboko v džungli, plné řvoucích papoušků, opic, tukanů a další divoké zvěře. Západ Slunce nad Tikalem budeme pozorovat z jedné z pyramid. Nocleh v hotelu.

12. den

Kdo bude chtít, může si přivstat na úsvit nad Tikalem! Přesun autobusem do Belize a následně lodí do San Pedra. Ubytování ve stylovém hotelu přímo na pláži. Aklimatizační večírek v místních barech…

13. - 15. den

Pro potápěče možnost potápění se žraloky v legendární Blue hole! Úžasné plavání a šnorchlování s mantami, výlet k jezírku s krokodýly. Možnost letu helikoptérou nad Blue hole, golf atd. San Pedro je asi nejvyhledávanějším cílem všech potápěčů v Belize, hlavně díky své poloze a neopakovatelné karibské atmosféře, která na ostrůvku panuje. Nachází se u belizské korálové bariéry, která je součástí mohutné západokaribské korálové bariéry a je známá svoji téměř neuvěřitelnou rozmanitostí podmořského života a také množstvím překrásných ostrůvků, které ji obklopují (je druhá nejdelší na světě).

16. den

Přejezd lodí do Belize City, odlet do ČR.

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Všechny uvedené transporty, transfery a lodní přepravy
 • 14x ubytování v hotelech se snídaní, 2-lůžkové pokoje s vlastní koupelnou
 • Trek k jezeru Lachua, včetně nosičů a stravy
 • Místní průvodce, který s námi bude po celou dobu zájezdu
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do uvedených jeskyní a vstup do Tikalu s průvodcem
 • Stravování (kromě snídaní a plné penze u laguny Lachua)
 • Spropitné
 • Poplatek za vstup do Belize 40 USD
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 500 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Rafting na řece Cahabon | 70 USD
 • Slaňování s prohlídkou jeskyně Bombil Pek | 35 USD
 • Proplouvání na duších (tubing) soustavou jeskynního systému Candelaria | 45 USD
 • Tikal – mayská archeologická památka | 20 USD
 • Výstup na sopku | cca 25 USD (záleží na velikosti skupinky)
 • Lov mečounů
 • Kávová plantáž v Antigua včetně ochutnávky | 20 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o aktivně pojatý zájezd s cílem zažít neopakovatelné zážitky exotických „kulisách“ (fakultativní možnost raftingu, prolézání jeskyní, proplouvání jeskyní na duších z pneumatik, trekking, potápění, šnorchlování, beach volejbal…). Pro nezdolné sportovce se nabízí i možnost fakultativně vystoupat na některou ze sopek v Guatemale. Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat pronajatým klimatizovaným autobusem s místním řidičem s patřičnou licencí. Při plavbě po Rio Dulce využijeme lodní dopravu. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v příjemných hotýlcích, z nichž některé disponují i bazénem. V pronajatých stanech strávíme jednu noc na treku k laguně Lachua v Guatemale. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a strava formou plná penze v rámci jednodenního treku k laguně Lachua. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v osvědčených, cenově dostupných restauracích a hospůdkách. Průvodce pomůže vybrat pokrmy a nápoje dle vaší chuti, případně doporučí krajové speciality. Samozřejmě existuje i možnost nákupu potravin v dobře zásobených obchodech a supermarketech, případně na tržištích.

Jiné požadavky a omezení

Při leteckém spojení do Guatemaly je většinou mezipřistání v USA. Z tohoto důvodu je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Podobné zájezdy

Aljaška - Havaj
331 Aljaška - Havaj

Medvědi a tropický ráj

15.8. - 2.9.2023
19 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

28.12. - 11.1.2024
+ další 2 termíny
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)