EKVÁDOR - GALAPÁGY

MK313

EKVÁDOR - GALAPÁGY

Země sopek a ráj zvířat

Přírodní rozmanitost Ekvádoru a Darwinova souostroví

Náš tip Příroda a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Nedotčená příroda západních svahů And. Náhorní plošina Altiplano s vysokým a sněhem pokrytým Cotopaxi. Plavba na kánoích v nedotčeném Amazonském pralese a život místních indiánů. Zlatým hřebem programu je návštěva souostroví Galapágy - neopakovatelný svět odlehlých ostrovů v Pacifiku s nesmírně bohatou endemickou faunou. Želvy sloní, tučňáci, lachtani, leguáni, darwinovy pěnkavy, lávová pole, kaktusy i koupání. Nejlepší pětidenní itinerář na Galapágách!

Atraktivní skladba programu určená všem milovníkům přírody. Zájezd je určen pro aktivní cestovatele, kteří upřednostňují nevšední zážitky, poznání a pobyt v přírodě. Sopečná krajina i deštný prales – unikátní přírodní krásy Ekvádoru. Během cesty budeme mít dostatek času poznat to nejlepší z celé oblasti. Pětidenní pobyt na Galapágách na luxusní lodi a v Amazonii v lodži s plnou penzí. Na ostatních místech pak snídaně a věčeře.

Podmínky vstupu do Ekvádoru. Pro vstup do Ekvádoru se vyžaduje negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  8.4. - 24.4.2021 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  118 900 Kč letenka asi 27 000 Kč  (letenka asi 27 000 Kč) Cena včetně pobytu na Galapágách Rezervovat
Termín:  13.4. - 24.4.2021 12 dní / 10 nocí  (12 dní / 10 nocí) Cena:  69 900 Kč letenka asi 27 000 Kč  (letenka asi 27 000 Kč) Cena za program na pevninském Ekvádoru Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Bartoš

V Ekvádoru stál u zrodu česko-ekvádorské obchodní komory. Vynikající organizátor, příjemný společník a vypravěč je velký nadšenec cestování a adrenalinových sportů, prožívá Mexiko, Kolumbii, Peru, Panamu... Potkáte se společně na Galapágách či v Ekvádoru, kde našel druhý domov.

Více informací o průvodci

Jan Bartoš 8.4. - 24.4.2021
13.4. - 24.4.2021
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města EKVÁDORU, Quita. Cesta privátním minibusem do oblasti vysokohorského mlžného lesa na západních svazích And.

2. den

Oblast Chocó a údolí Tandayapa. Ornitologický ráj. Možnost procházky po stezkách v panenském lese s výkladem o místní fauně a flóře (orchideje). Odpolední návštěva nejkrásnější kolibří zahrady v Ekvádoru, desítky druhů kolibříků na dosah ruky! Šance spatřit Hyrare či Olinguito – malou medvídkovitou šelmu objevenou právě zde teprve v roce 2013. Nocleh v Bellavista Lodge.

3. den

Za rozbřesku výlet s místním znalcem lokální fauny a ptactva. Uvidíme kolibříky, tukany nebo trogóny? Návrat do ubytování na snídani a dopolední procházka po jedné z četných stezek v okolí. Po obědě výlet za emblematickým ptákem horských lesů, na tzv. lek (tokaniště), místo, kde se vyskytuje nádherný skalňák andský.

4. den

Přejezd k rovníku do muzea Inti Ňan. Prohlídka expozice původních ekvádorských kultur s ukázkou fyzikálních fenoménů na rovníkové linii. Cesta dále na jih do oblasti pod sopkou Cotopaxi. Návštěva farmy pěstující růže na export. Nocleh v haciendě La Quinta Colorada.

5. den

Výlet k působivé laguně Quilotoa. Pěšky dolů k hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Při návratu zastávka v dílnách rituálních masek a dalších výrobků vesnice Tigua.

6. den

Podnikneme jednodenní výlet do NP Cotopaxi. Zvládneme překonat pěšky 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4 850 m) ležící na úbočí jedné z nejvyšších sopek Ekvádoru - Cotopaxi (5 897 m)? Budeme mít štěstí na divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Přesun do oblasti Pampallacta - vysokohorské termály pod sopkou Antisana. Pro zájemce možnost koupání v termálních pramenech. Nocleh v Termas Pampallacta.

7. den

Sjezd z náhorní plošiny do Amazonie. Plavba džunglí s indiánským průvodcem na motorových kánoích po řece do tropické lodže.

8. - 10. den

NP Cuyabeno. Třídenní pobyt v amazonské džungli s plnou penzí. Vyjížďky lodí s indiánským průvodcem na po řekách a lagunách amazonského tropického deštného lesa. Podaří se nám zahlédnout opice, kajmany, želvy, papoušky, tukana, anakondu, lenochoda či sladkovodní delfíny? A kdo se první vykoupe v laguně, kde se vyskytují piraně? Pokud situace dovolí navštívíme místní indiánskou komunitu kmene Siona a při trošce štěstí i místního šamana. Procházky primárním pralesem. Noční pozorování zvěře. Noclehy v příjemné lodži. Poslední den návrat lodí zpět do civilizace. Pokračování minibusem v přejezdu se zastávkou u vodopádu San Rafael do hor nad Quitem. Nocleh v Pampallacta s další možností odpočinku v termálních lázních.

11. - 12. den

Přejezd do Quita a letecký návrat domů.

12. - 16. den

Letecky na Galapágy, ostrovy zapsané v přírodním dědictví UNESCO. Konkrétní itinerář se mění podle sezóny a dostupnosti lodí. Nicméně jakýkoliv itinerář nemůže zklamat ani jednoho milovníka přírody! Přesný itinerář záleží na výběru konkrétní lodě. Noclehy přímo na lodi. Šnorchlování v moři plném ryb, želv či lachtanů, procházky po lávových polích s opunciemi, suchozemskými i mořskými leguány, darwinovými pěnkavami, hnízdícími mořskými ptáky a línými lachtany. To zažijete na každém z ostrovů. Pozorování obřích želv sloních i suchozemských leguánů. Ostrov Baltra. Isla Mosquera - nádherná písčitá pláž, šnorchlování s lachtany, hejna pelikánů. Vicente Roca Point - obří jeskyně, hnízdiště terejů modronohých, šnorchlování s želvami. Isla Fernandina - geologicky nejmladší a nejaktivnější z celého sopečného souostroví, endemičtí nelétaví kormoráni, mořští leguáni, Isla Isabela - největší z ostrovů, domov pěti poddruhů želv sloních, šnorchlování v Urbina BayEgas Port na Isla Santiago - zajímavé lávové útvary plné života. Chinese Hut - šnorchlování s tučňáky, rejnoky, šance na žraloky. Každý den se vydáme jak na pěší pozorování nebojácných zvířat na pevnině, tak na šnorchlování se vším, co lze vidět pod hladinou! Zahlédneme karety, rejnoky i útesové žraloky? Ostrov Santa Cruz s největším městem souostroví - Puerto Ayora a výzkumná stanice Charlese Darwina. Zpáteční let na kontinent do Guayaquilu a návazně do Evropy.

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Pronajatý minibus během celé cesty
 • Třídenní výlet do Amazonie s plnou penzí v NP Cuyabeno
 • Ubytování 7x v hotelech a lodžích se snídaní, 3x v lodži v Amazonii
 • 5x večeře v lodžích
 • Vstupné do rezervace Quilotoa a NP Cotopaxi
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Vstup cca 15 USD do indiánských komunit v Amazonii
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné místním průvodcům
 • Cestovní pojištění
 • V případě prodloužení o Galapágy: Místní přelety na Galapágy a zpět do Guayaquilu, kajuta lodi na Galapágách s plnou penzí, vstupné na Galapágy 130 USD (změna možná), český průvodce od 8 osob.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na Galapágách na vyžádání, v pevninské části 13 200 Kč (10 nocí)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstup do NP Galapágy a na ostrovy cca 130 USD
 • Museum Museo Solar Inti Nan 6 USD
 • Návštěva místní vesnice v Amazonii 10 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený pro milovníky přírody. Akce nepatří mezi fyzicky náročné. V první části zájezdu se budeme pohybovat v oblasti náhorní plošiny lemované zasněženými sopkami a v amazonském pralese. Po kontinentálním Ekvádoru se budeme přepravovat pronajatým mikrobusem, zpestřením bude výjezd do 4500 m.n.m. pod horskou chatu José Ribas na úbočí vulkánu Cotopaxi. Po dobu pobytu v amazonské džungli se budeme přepravovat motorovou kánoí. Nejedná se o celodenní přesuny, ale o cca 2-3 hodinové plavby z místa ubytování za pozorováním zvířat či na krátké pěší výlety. Nejdelší přesun bude mezi Quitem a Amazonií. Do programu zájezdu není zařazen žádný noční přejezd.

Zájemci si mohou zájezd prodloužit o pětidenní návštěvu Galapág s anglicky mluvícím průvodcem. Každý den se budeme pohybovat po jiném ostrově. Každý ostrov má svou unikátní faunu a flóru. Nejedná se o návštěvu „zoologické zahrady", ale o unikátní setkání se zvířaty v divoké přírodě. V rámci pobytu na Galapágách se budeme mezi jednotlivými ostrovy přesunovat na lodi, na jejíž palubě budeme i po celou dobu nocovat. Vzdálenost mezi některými ostrovy překonává loď během noci, aby se mohl přes den realizovat plánovaný program na ostrovech. 

Míra komfortu

Na pevnině budeme ubytováni v hotelech a lodžích umístěných na krásných místech v přírodě. Vždy ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V Amazonii je ubytování zajištěno v jednoduchých dvoulůžkových bungalovech vybavených sprchou a toaletou. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a 5x večeře. Do ceny zájezdu je dále zahrnuta strava formou plné penze v rámci třídenního pobytu v amazonské džungli. Obědy po zbytek pobytu zvládneme v restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem jídla.

Během pobytu na Galapágách budeme nocovat na lodi ve dvoulůžkových kajutách s vlastním sociálním zařízením. Během pětidenní plavby na Galapágách je zajištěna plná penze.

Doplňující informace

Ekvádor a Galapágy požadují pro vstup do země negativní PCR test na covid-19. 

Ekvádor aktuálně požaduje pro vstup negativní PCR test na covid-19. Tento požadavek však požaduje i letecká společnost KLM, kterou k cestě využíváme. Pro lety KLM je vyžadován negativní test na COVID-19 ne starší než 72 hodin před nástupem na let v Praze. Následně je požadovaný leteckou společností KLM další negativní tzv. antigenní test ne starší než 4 hodiny před nástupem na palubu letadla v Praze. Před návratem do ČR je podle nového nařízení MZV ČR povinnost PCR testu před odletem z Ekvádoru, test nesmí být starší než 72 hodin od odběru. S ohledem na požadavky letecké společnosti KLM je opět třeba ještě před nástupem na let absolvovat antigenní test (ne starší než 4 hodiny před cestou) a s negativním výsledkem zahájit cestu domů. Před příletem je potřeba vyplnit příletový online formulář. Testy na covid-19 si každý hradí jako samoplátce. Situace se vyvíjí a podmínky mohou být upraveny.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. 

Podobné zájezdy

Ekvádor a Galapágy
313 Ekvádor a Galapágy

Země sopek a unikátní ráj zvířat

17.10. - 3.11.2021
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog