Ekvádor a Galapágy

313

Ekvádor a Galapágy

Země sopek a unikátní ráj zvířat

Přírodní rozmanitost Ekvádoru i jedinečného Darwinova souostroví.

OblíbenýPříroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 15

Metropole Ekvádoru Quito s památkami UNESCO. Náhorní plošina Altiplano s vysokými, sněhem pokrytými sopkami Cayambe, Antisana a Cotopaxi. Plavba na kanoích v nedotčeném Amazonském pralese a život místních indiánů. Zlatým hřebem programu je závěrečná návštěva souostroví Galapágy - neopakovatelný svět odlehlých ostrovů v Pacifiku s nesmírně bohatou endemickou faunou. Želvy sloní, tučňáci, lachtani, leguáni, darwinovy pěnkavy, lávová pole, kaktusy i koupání.

Léty osvědčená, atraktivní skladba programu určená všem milovníkům přírody. Zájezd je určen pro aktivní cestovatele, kteří upřednostňují nevšední zážitky, poznání a pobyt v přírodě. Sopečná krajina i deštný prales – unikátní přírodní krásy Ekvádoru se střídají s místy protkanými historií, z nichž některé jsou pod patronátem UNESCO. Během cesty budeme mít dostatek času poznat  to nejlepší z celé oblasti. Závěrečný pětidenní pobyt na Galapágách vždy nadchne, zvířata jsou tu doslova „na dosah ruky“! Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi. 

Možnost absolvovat i kratší akce: č. 332 Galapágy nebo č. 333 Ekvádor. V jarním termínu 2019 bude celodenní prohlídka Quita až před odletem na Galapágy, neboť indiánský trh v Zubahua je pouze v sobotu.

Termíny a rezervace

Termín: 20.2. - 9.3.201918 dní / 16 nocí (18 dní / 16 nocí)Cena: 121 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní lze doobsadit ženou
Termín: 16.10. - 2.11.201918 dní / 16 nocí (18 dní / 16 nocí)Cena: 122 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Bartoš

V Ekvádoru stál u zrodu česko-ekvádorské obchodní komory. Vynikající organizátor, příjemný společník a vypravěč je velký nadšenec cestování a adrenalinových sportů, prožívá Mexiko, Kolumbii, Peru, Panamu... Potkáte se společně na Galapágách či v Ekvádoru, kde našel druhý domov.

Více informací o průvodci

Jan Bartoš 20.2. - 9.3.2019

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města EKVÁDORU, Quita.

2. den

Výlet do Mindo ležícího v oblasti mlžného pralesa. Cestou návštěva Mariposaria, motýlí farmy, kde se vyskytuje také velké množství kolibříků. Pro zájemce fakultativně možnost vyzkoušet si jedinečnou jízdu v korunách stromů kanopy či navštívit kakaovou farmu s ochutnávkou skvělé organické čokolády.

3. den

Odjezd z Quita na jih. Podnikneme jednodenní výlet do NP Cotopaxi. Zvládneme překonat pěšky 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4 850 m) ležící na úbočí jedné z nejvyšších sopek Ekvádoru - Cotopaxi (5 897 m)? Budeme mít štěstí na divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Nocleh v tradiční hosterii nedaleko vstupu do NP Cotopaxi.

4. den

Autentický indiánský trh ve vesnici Zumbahua. Pokračování k působivé laguně Quilotoa. Pěšky dolů k hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Cesta přes andské vesničky tzv. alejí vulkánů do níže položeného městečka Baňos.

5. den

Uvidíme soptit Tungurahuu (5 023 m)? Horské lesy Amazonie, vodopády Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Lanovkou přes divokou řeku Pastaza. Pro zájemce fakultativně možnost raftingu na řece Pastaza, canyoningu vodopádem Shamana, sjezdu na kolech do amazonské nížiny či vyjížďky na koních. Termály v lázních Baňos.

6. den

Baňos. Sjezd tzv. „Cestou vodopádů“ z Baňos do Amazonie. Celodenní, ale překrásná cesta do města Lago Agrio. Návštěva lokálního ZOO Arca. Nocleh v Lago Agrio.

Třídenní pobyt v amazonské džungli

7. - 10. den

NP Cuyabeno. Třídenní pobyt v amazonské džungli s plnou penzí. Plavba džunglí s indiánským průvodcem na motorových kanoích po řekách a lagunách amazonského tropického deštného lesa do tropické lodže. Podaří se nám zahlédnout opice, kajmany, želvy, papoušky, tukana, anakondu, lenochoda či sladkovodní delfíny? A kdo se první vykoupe v laguně, kde se vyskytují piraně? Navštívíme místní indiánskou komunitu kmene Siona a při trošce štěstí i místního šamana. Procházky primárním pralesem. Noční pozorování zvěře. Noclehy v příjemné lodži. Návrat lodí zpět do Lago Agrioa následný letecký návrat do Quita.

11. den

Celodenní prohlídka nejkrásnějších pamětihodností Quita. Koloniální architektura historického centra chráněného UNESCO. Tradiční Calle La Ronda. Kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3 016 m). Odpoledne výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa. Podaří se postavit vejce na špičku v muzeu Inti Nan?

Pětidenní výlet na Galapágy

12. - 16. den

Letecky na Galapágy. Konkrétní itinerář se mění podle sezóny a dostupnosti lodí. Nicméně jakýkoliv itinerář nemůže zklamat ani jednoho milovníka přírody! Přesný itinerář uveden na www.livingstone.cz. Noclehy přímo na lodi. Šnorchlování v moři plném ryb, želv či lachtanů, procházky po lávových polích s opunciemi, suchozemskými i mořskými leguány, darwinovými pěnkavami, hnízdícími mořskými ptáky a línými lachtany. To zažijete na každém z ostrovů! Po příletu na ostrov Baltra se vydáme na vysočinu ostrova Santa Cruz, do rezervace Chato, kde lze pozorovat emblematické želvy sloní ve volné přírodě. Po nalodění  vyplujeme na ostrov Isabela. Na ostrůvku Tintoreras uvidíme kolonie leguánů mořských a v okolních průzračných vodách pak můžeme spatřit lachtany, karety, ale i žraloky bělocípé útesové. Útočištěm pro kraby a ptáky jsou okolní porosty mangrovů vytvářející přírodní pláže vhodné ke šnorchlování. Na ostrově Isabela navštívíme záchranou stanici želv sloních s krásnou zahradou plnou endemických rostlin a projdeme se stezkou mezi mokřady a lávovými tunely. Třetí den navštívíme ostrov Rabida, kde absolvujeme procházku podél nádherně červeného pobřeží s možností pozorovat lachtany, pelikány, a často také tučňáky či rejnoky. Další zastavkou je lokalita Dragon Hill s hojným výskytem suchozemských leguánů a plameňáků. Ideálním místem pro výklad o geologickém původu Galapág je zátoka  Black Turtle Cove s porosty mangrovů. Na závěr plavby zakotvíme u ostrůvku připomínajícího čínský klobouk, kde si příjdou na své všichni milovníci podmořských scenérií při šnorchlování v tyrkysových vodách. Každý den se vydáme jak na pěší pozorování nebojácných zvířat na pevnině, tak na šnorchlování se vším, co lze vidět pod hladinou! Zahlédneme karety, rejnoky i útesové žraloky? Zpáteční let na kontinent do Quita. Poslední den využijeme k návštěvě řemeslného trhu s možností nákupu tradičních ekvádorských výrobků a produktů.

Program na Galapágách se může drobně změnit v závisloti na rezervaci lodí.

JARO 2019

Po příletu na ostrov Baltra se vydáme na vysočinu ostrova Santa Cruz, do rezervace Chato, kde lze pozorovat emdemické želvy sloní ve volné přírodě. Po nalodění vyplujeme na ostrov Isabela. Na ostrůvku Tintoreras uvidíme kolonie leguánů mořských a v okolních průzračných vodách pak můžeme spatřit lachtany, karety, ale i žraloky bělocípé útesové. Útočištěm pro kraby a ptáky jsou okolní porosty mangrovů vytvářející přírodní pláže vhodné ke šnorchlování. Na ostrově Isabela navštívíme záchranou stanici želv sloních s krásnou zahradou plnou endemických rostlin a projdeme se stezkou mezi mokřady s plameňáky. Třetí den navštívíme ostrov Rabida, kde absolvujeme procházku podél nádherně červeného pobřeží s možností pozorovat lachtany, pelikány, a často také tučňáky či rejnoky. Další zastavkou je lokalita Dragon hill s hojným výskytem suchozemských leguánů. Ideálním místem pro výklad o geologickém původu Galapág je zátoka  Black turtle cove s porosty mangrovů a možností pozorovat karety obrovské. Na závěr plavby zakotvíme u ostrůvku připomínajícím čínský klobouk, kde si příjdou na své všichni milovníci podmořských scenérií při šnorchlování v tyrkysových vodách.

17. - 18. den

Letecký návrat z Quita domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Místní přelet na Galapágy a zpět do Quita, pronájem lodi na Galapágách, v pevninské části pronajatá doprava. 
 • Místní přelet z Lago Agrio do Quita. 
 • Třídenní výlet do Amazonie s plnou penzí v NP Cuyabeno. 
 • Na Galapágách ubytování 4x ve dvoulůžkových kajutách na lodi s plnou penzí. 
 • V pevninské části ubytování 9x v hotýlcích se snídaní, 3x v lodži v Amazonii. 
 • Vstupné do rezervace Quilotoa, Mindo a NP Cotopaxi. 
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci podle potřeb. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupné na Galapágy 120 USD (změna možná), 10 USD do indiánských komunit v Amazonii. 
 • Fakultativní výlety v okolí Baňos či lanovka Teleférico v Quitu. 
 • Vstupné do muzeí a památek. 
 • Stravování nad rámec programu. 
 • Spropitné místním průvodcům. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na Galapágách na vyžádání, v pevninské části 8 800 Kč (13 dní).

Fakultativní výlety

 • Výlet na kolech v Baňos 15 USD.
 • Rafting na řece Pastaza 25 USD.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-15 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený pro milovníky přírody. Akce nepatří mezi fyzicky náročné. V první části zájezdu se budeme pohybovat v oblasti náhorní plošiny lemované zasněženými sopkami a v amazonském pralese. Vrcholem celého zájezdu je pětidenní návštěva Galapág. Každý den se budeme pohybovat po jiném ostrově. Každý ostrov má svou unikátní faunu a flóru. Nejedná se o návštěvu „zoologické zahrady", ale o unikátní setkání se zvířaty v divoké přírodě. Po kontinentálním Ekvádoru se budeme přepravovat pronajatým mikrobusem, zpestřením bude výjezd do 4500 m.n.m. pod horskou chatu José Ribas na úbočí vulkánu Cotopaxi. Po dobu pobytu v amazonské džungli se budeme přepravovat motorovou kánoí. Nejedná se o celodenní přesuny, ale o cca 2-3 hodinové plavby z místa ubytování za pozorováním zvířat či na krátké pěší výlety. Kvůli pohodlí je cesta z Amazonie zpět do Quita řešena letecky. Do programu zájezdu není zařazen žádný noční přejezd. V rámci pobytu na Galapágách se budeme mezi jednotlivými ostrovy přesunovat na lodi, na jejíž palubě budeme i po celou dobu nocovat.

Míra komfortu

Na pevnině budeme ubytováni v turistických hotýlcích a penzionech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V Amazonii je ubytování zajištěno v jednoduchých dvoulůžkových bungalovech vybavených sprchou a toaletou. Během pobytu na Galapágách budeme nocovat na lodi ve dvoulůžkových kajutách s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Do ceny zájezdu je dále zahrnuta strava formou plné penze v rámci třídenního pobytu v amazonské džungli a pětidenní plavby na Galapágách. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurací.

Vaše ohlasy

Dobrý den, před cca třemi týdny jsme se vrátili se zájezdu do Ekvádoru a na Galapágy. Toto cestou jsme byli nadšeni a odvezli jsme si spoustu zážitků a fotek. Honza Bartoš měl celý program bezchybně připravený, nikde nebyl žádný problém. Hned bychom s ním jeli někam po Jižní Americe znovu. Takže za nás velká spokojenost a zájezd budeme přátelům a známým doporučovat, ostatně i nám byl před rokem doporučen spokojenými klienty. S přátelskými pozdravy

3.4.2018

Průvodce Honza Bartoš nám díky svým zkušenostem dal nahlédnout daleko za běžný pocit turisty v cizí zemi. Ekvádor patří k našim TOP zážitkům s CK Livingstone.

12.3.2018

Ještě plni dojmů z právě realizovaného putování po Galapágách a Ekvádoru cítíme potřebu se vyjádřit k nejen k náplni ale celé organizaci zájezdu. Stručně lze hodnocení vyjádřit slovy: originální, zajímavé – zážitky trvalé hodnoty. Svou nezastupitelnou roli v celé akci sehrála vedoucí – Martina Veselá. Její přístup, založený na znalostech místních podmínek a kontaktech se spolupracujícími lidmi spolu s nevšedním zájmem a schopnostmi uspokojit zájmy a potřeby náhodně sestaveného a různorodého kolektivu byl zárukou bezchybného průběhu. Máme za sebou několik treků po Himalájích, Karibiku, Sri Lance, takže víme o čem je řeč zejména v prostředích, kde jedinou jistotou je nejistota. Zejména je potřeba vyzdvihnout její schopnosti pro předání nadšení a snahu po „uspokojení zájmů účastníků zájezdu“ u místních spolupracujících organizací - průvodců, což nebývá obvyklé a v tomto případě to lze hodnotit jako nadstandardní službu. Ještě jednou děkujeme za drtivou většinu účastníků zájezdu a přejeme Vám více takových spolupracovníků.

18.11.2014

Dobře byla propracovaná programová skladba zájezdu, roznorodosť programu, obětavost sprievodkyne Martiny a krajina jako taká! 

21.11.2014

Vážení přátelé, vrátila jsem se ze zájezdu do Ekvádoru a Galapág. Pravděpodobně vám nenapíši nic nového, nicméně vám chci sdělit svůj názor. Průvodkyní zkrácené verze byla Martina Veselá a myslím, že je to mimořádně výborná průvodkyně. Je velmi fundovaná nejen jazykově ale i pokud se týká znalostí historie, fauny, flóry, je starostlivá, svědomitá a přátelská. Člověk ví, že svou práci dělá nejen mozkem ale také srdcem. Neznám vaše ostatní průvodce ale jsem přesvědčena, že Martina patří mezi vaše průvodcovské klenoty. Jestliže pojedu na další výlet do exotiky, jistě zvolím vaši kancelář a věřím, že pocit dokonalé dovolené se bude opakovat. Děkuji a přeji vám hodně úspěchů a spokojených klientů.

14.4.2017

Vše bylo super. Průvodkyně Martina Veselá byla vynikající, starostlivá a hlavně průbojná. Na veškeré dotazy dokázala odpovědět, a co náhodou nevěděla, zjistila. Dokázala i zajímavě vyprávět.

9.12.2018

Ještě plni dojmů z právě realizovaného putování po Galapágách a Ekvádoru cítíme potřebu se vyjádřit k nejen k náplni ale celé organizaci zájezdu. Stručně lze hodnocení vyjádřit slovy: originální, zajímavé – zážitky trvalé hodnoty. Svou nezastupitelnou roli v celé akci sehrála vedoucí – Martina Veselá. Její přístup, založený na znalostech místních podmínek a kontaktech se spolupracujícími lidmi spolu s nevšedním zájmem a schopnostmi uspokojit zájmy a potřeby náhodně sestaveného a různorodého kolektivu byl zárukou bezchybného průběhu. Máme za sebou několik treků po Himalájích, Karibiku, Sri Lance, takže víme o čem je řeč zejména v prostředích, kde jedinou jistotou je nejistota. Zejména je potřeba vyzdvihnout její schopnosti pro předání nadšení a snahu po „uspokojení zájmů účastníků zájezdu“ u místních spolupracujících organizací - průvodců, což nebývá obvyklé a v tomto případě to lze hodnotit jako nadstandardní službu. Ještě jednou děkujeme za drtivou většinu účastníků zájezdu a přejeme Vám více takových spolupracovníků.

12.2.2013

Nadšení a znalosti průvodce Honzy Bartoše a okamžité řešení několika malých problémů ještě povýšilo naši dovolenou v nádherné zemi s exotickými zvířaty a přírodou.

29.10.2015

20.9. – 8.10.2015 jsme se zúčastnily zájezdu pořádaného c.k. Livingstone do Ekvádoru a na Galapágy. Nejen, že jsme si vybraly senzační lokalitu, ale měly jsme štěstí i na průvodce. Jan Bartoš nabídl do detailu propracovaný program a logistiku. Nebylo hluché místo. Staral se více, než byla jeho povinnost. Města na cestě, Amazonie, Galapágy – stále se něco dělo, stále se bylo na co dívat. Prohlídka měst, trek pralesem, šnorchlování na Galapágách, pozorování zvířat. No prostě pohádka. Ekvádor lze jen doporučit. Je to země, kde je snad všechno.  Honzo, děkujeme!!!!

18.11.2015

Dobrý den, za mne velké poděkování vaší CK za vynikající sestavení obsahu zájezdu č. 313 Galapágy - Ekvádor (termín 8.-26.2.). Program, ubytování, strava, rozsah vybraných lokalit, i zajištění transferů mimořádně skvělé. I naše štěstí na dobré počasí dodalo celé akci ještě větší kouzlo. Významnou zásluhu na vysokém hodnocení cesty má váš výběr průvodce - Honzy Bartoše, který vše uřídil, zvládnu, nastavil, zařídil. Nejenže je po profesionální stránce a svým znalostním rozsahem skutečně na vysoké úrovni, ale i lidsky je ohromně příjemný člověk. Poklona nad vaším výběrem. Děkuji za cestu a za Honzu. Skvělé.

24.3.2016

Podobné zájezdy

Galapágy
332 Galapágy

Ráj zvířat na ostrovech v Pacifiku

1.3. - 9.3.2019
+ další 1 termín
9 dní
Ekvádor
333 Ekvádor

Sopky, džungle a indiánské tradice

20.2. - 4.3.2019
+ další 1 termín
13 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

17.2. - 3.3.2019
+ další 2 termíny
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog