1. den
Letecky do hlavního města EKVÁDORU, Quita.
2. den
Výlet do Mindo ležícího v oblasti mlžného pralesa. Cestou návštěva Mariposaria, motýlí farmy, kde se vyskytuje také velké množství kolibříků. Pro zájemce fakultativně možnost vyzkoušet si jedinečnou jízdu v korunách stromů kanopy či navštívit kakaovou farmu s ochutnávkou skvělé organické čokolády.
3. den
Odjezd z Quita na jih. Podnikneme jednodenní výlet do NP Cotopaxi. Zvládneme překonat pěšky 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4 850 m) ležící na úbočí jedné z nejvyšších sopek Ekvádoru - Cotopaxi (5 897 m)? Budeme mít štěstí na divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Nocleh v tradiční hosterii nedaleko vstupu do NP Cotopaxi.
4. den
Autentický indiánský trh ve vesnici Zumbahua. Pokračování k působivé laguně Quilotoa. Pěšky dolů k hladině jezera a zpět na okraj kráteru. Cesta přes andské vesničky tzv. alejí vulkánů do níže položeného městečka Baňos.
5. den
Uvidíme soptit Tungurahuu (5 023 m)? Horské lesy Amazonie, vodopády Manto de la Novia a Pailon del Diablo. Lanovkou přes divokou řeku Pastaza. Pro zájemce fakultativně možnost raftingu na řece Pastaza, canyoningu vodopádem Shamana, sjezdu na kolech do amazonské nížiny či vyjížďky na koních. Termály v lázních Baňos.
6. den
Baňos. Sjezd tzv. „Cestou vodopádů“ z Baňos do Amazonie. Celodenní, ale překrásná cesta do města Lago Agrio. Návštěva lokálního ZOO Arca. Nocleh v Lago Agrio.
Třídenní pobyt v amazonské džungli
7. - 10. den
NP Cuyabeno. Třídenní pobyt v amazonské džungli s plnou penzí. Plavba džunglí s indiánským průvodcem na motorových kanoích po řekách a lagunách amazonského tropického deštného lesa do tropické lodže. Podaří se nám zahlédnout opice, kajmany, želvy, papoušky, tukana, anakondu, lenochoda či sladkovodní delfíny? A kdo se první vykoupe v laguně, kde se vyskytují piraně? Navštívíme místní indiánskou komunitu kmene Siona a při trošce štěstí i místního šamana. Procházky primárním pralesem. Noční pozorování zvěře. Noclehy v příjemné lodži. Návrat lodí zpět do Lago Agrioa následný letecký návrat do Quita.
11. den
Celodenní prohlídka nejkrásnějších pamětihodností Quita. Koloniální architektura historického centra chráněného UNESCO. Tradiční Calle La Ronda. Kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3 016 m). Odpoledne výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa. Podaří se postavit vejce na špičku v muzeu Inti Nan?
Pětidenní výlet na Galapágy
12. - 16. den
Letecky na Galapágy. Konkrétní itinerář se mění podle sezóny a dostupnosti lodí. Nicméně jakýkoliv itinerář nemůže zklamat ani jednoho milovníka přírody! Přesný itinerář uveden na www.livingstone.cz. Noclehy přímo na lodi. Šnorchlování v moři plném ryb, želv či lachtanů, procházky po lávových polích s opunciemi, suchozemskými i mořskými leguány, darwinovými pěnkavami, hnízdícími mořskými ptáky a línými lachtany. To zažijete na každém z ostrovů! Po příletu na ostrov Baltra se vydáme na vysočinu ostrova Santa Cruz, do rezervace Chato, kde lze pozorovat emblematické želvy sloní ve volné přírodě. Po nalodění vyplujeme na ostrov Isabela. Na ostrůvku Tintoreras uvidíme kolonie leguánů mořských a v okolních průzračných vodách pak můžeme spatřit lachtany, karety, ale i žraloky bělocípé útesové. Útočištěm pro kraby a ptáky jsou okolní porosty mangrovů vytvářející přírodní pláže vhodné ke šnorchlování. Na ostrově Isabela navštívíme záchranou stanici želv sloních s krásnou zahradou plnou endemických rostlin a projdeme se stezkou mezi mokřady a lávovými tunely. Třetí den navštívíme ostrov Rabida, kde absolvujeme procházku podél nádherně červeného pobřeží s možností pozorovat lachtany, pelikány, a často také tučňáky či rejnoky. Další zastavkou je lokalita Dragon Hill s hojným výskytem suchozemských leguánů a plameňáků. Ideálním místem pro výklad o geologickém původu Galapág je zátoka Black Turtle Cove s porosty mangrovů. Na závěr plavby zakotvíme u ostrůvku připomínajícího čínský klobouk, kde si příjdou na své všichni milovníci podmořských scenérií při šnorchlování v tyrkysových vodách. Každý den se vydáme jak na pěší pozorování nebojácných zvířat na pevnině, tak na šnorchlování se vším, co lze vidět pod hladinou! Zahlédneme karety, rejnoky i útesové žraloky? Zpáteční let na kontinent do Quita. Poslední den využijeme k návštěvě řemeslného trhu s možností nákupu tradičních ekvádorských výrobků a produktů.
Program na Galapágách se může drobně změnit v závisloti na rezervaci lodí.
JARO 2019
Po příletu na ostrov Baltra se vydáme na vysočinu ostrova Santa Cruz, do rezervace Chato, kde lze pozorovat emdemické želvy sloní ve volné přírodě. Po nalodění vyplujeme na ostrov Isabela. Na ostrůvku Tintoreras uvidíme kolonie leguánů mořských a v okolních průzračných vodách pak můžeme spatřit lachtany, karety, ale i žraloky bělocípé útesové. Útočištěm pro kraby a ptáky jsou okolní porosty mangrovů vytvářející přírodní pláže vhodné ke šnorchlování. Na ostrově Isabela navštívíme záchranou stanici želv sloních s krásnou zahradou plnou endemických rostlin a projdeme se stezkou mezi mokřady s plameňáky. Třetí den navštívíme ostrov Rabida, kde absolvujeme procházku podél nádherně červeného pobřeží s možností pozorovat lachtany, pelikány, a často také tučňáky či rejnoky. Další zastavkou je lokalita Dragon hill s hojným výskytem suchozemských leguánů. Ideálním místem pro výklad o geologickém původu Galapág je zátoka Black turtle cove s porosty mangrovů a možností pozorovat karety obrovské. Na závěr plavby zakotvíme u ostrůvku připomínajícím čínský klobouk, kde si příjdou na své všichni milovníci podmořských scenérií při šnorchlování v tyrkysových vodách.
17. - 18. den
Letecký návrat z Quita domů.