Ekvádor a Galapágy

318

Ekvádor a Galapágy

Země sopek a ráj zvířat

Přírodní rozmanitost Ekvádoru i jedinečného Darwinova souostroví.

NovinkaPříroda a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 15

Během tohoto komfortního zájezdu budete mít možnost poznat to nejkrásnější z této neuvěřitelně rozmanité země.Metropole Ekvádoru Quito s památkami UNESCO. Náhorní plošina Altiplano s vysokými, sněhem pokrytými sopkami Cayambe, Antisana a Cotopaxi. Plavba na kanoích v nedotčeném Amazonském pralese a život místních indiánů. Zlatým hřebem programu je závěrečná návštěva souostroví Galapágy - neopakovatelný svět odlehlých ostrovů v Pacifiku s nesmírně bohatou endemickou faunou. Želvy sloní, tučňáci, lachtani, leguáni, darwinovy pěnkavy, lávová pole, kaktusy i koupání.

Léty osvědčená, atraktivní skladba programu určená všem milovníkům přírody. Zájezd je určen pro aktivní cestovatele, kteří upřednostňují nevšední zážitky, poznání a pobyt v přírodě. Sopečná krajina i deštný prales – unikátní přírodní krásy Ekvádoru se střídají s místy protkanými historií, z nichž některé jsou pod patronátem UNESCO. Během cesty budeme mít dostatek času poznat  to nejlepší z celé oblasti. Závěrečný pětidenní pobyt na Galapágách vždy nadchne, zvířata jsou tu doslova „na dosah ruky“! Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi. 

Termíny a rezervace

Termín: 8.11. - 20.11.201813 dní (13 dní)Cena: 139 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jan

Jan Bartoš

V Ekvádoru stál u zrodu česko-ekvádorské obchodní komory. Vynikající organizátor, příjemný společník a vypravěč je velký nadšenec cestování a adrenalinových sportů, prožívá Mexiko, Kolumbii, Peru, Panamu... Potkáte se společně na Galapágách či v Ekvádoru, kde našel druhý domov.

Více informací o průvodci

Jan Bartoš

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města EKVÁDORU, Quita. Transfer na hotel v severním centru hlavního města Quita.

2. den

Celodenní prohlídka nejkrásnějších pamětihodností Quita. Koloniální architektura historického centra chráněného UNESCO. Tradiční Calle La Ronda. Kostel Compania, vyhlídka z vršku Panecillo (3 016 m). Odpoledne výlet na rovník. Mitad del Mundo - opravdový i historický střed světa. Podaří se postavit vejce na špičku v muzeu Inti Nan?

3. - 5. den

Odlet z Quita do Lago Agrio a poté transfer do NP Cuyabeno. Třídenní pobyt v amazonské džungli s plnou penzí. Plavba džunglí s indiánským průvodcem na motorových kanoích po řekách a lagunách amazonského tropického deštného lesa do tropické lodže, umístěné na březích laguny uprostřed džungle. Podaří se nám zahlédnout opice, kajmany, barevné papoušky, želvy, papoušky, tukana, lenochoda či sladkovodní delfíny? Třídenní program obsahuje projížďky po laguně s jedinečnými západy slunce, návštěvu místní indiánskou komunitu kmene Sionů, procházku primárním pralesem a plavby jezerním systémem s pozorováním denní i noční fauny.

6. den

Letecký návrat z Lago Agrio do Quita a přejezd na tradiční haciendu na úpatí kolosálního sněhem pokrytého vulkánu Cotopaxi.

7. den

Podnikneme jednodenní výlet do NP Cotopaxi. Zvládneme překonat pěšky 300 výškových metrů k chatě José Rivas (4 850 m) ležící na úbočí jedné z nejvyšších sopek Ekvádoru - Cotopaxi (5 897 m)? Budeme mít štěstí na divoké koně? Pěšky podél laguny Limpiopungo s nádherným výhledem na zasněženého velikána. Návrat do Quita.

8. - 12. den

Letecky na tisíc kilometrů od pevniny vzdálené souostroví Galapágy. Nalodění na jachtu Darwin. Vydáme se na okružní plavbu s návštěvou těch nejzajímavějších lokalit těchto kouzelných ostrovů. Plavba s plnou penzí nabízí pestrý itinerář, který je kombinací procházek po ostrovech, plavbou v člunech kolem pobřeží a šnorchlováním n v nádherných lokalitách.  Barevný a na mořské ptáky či lachtany bohatý ostrov Plazas Sur, procházka lesem opuncií na strově Santa Fe s výhledy na krásnou zátoku. Unikátní ostrov Espanola s endemickými albatrosy a hnízdištěm terejů, fragatek a koloniemi mořských leguánů. Legendami opředený ostrov Floreana s poštovní schránkou používanou mořeplavci a na a závěr návštěva vysočiny ostrova Santa Cruz s pozorováním ikonických želv sloních ve svém přirozeném prostředí. Letecky do Guayaquilu. Návazný let do Evropy.

13. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Místní přelet na Galapágy a zpět do Quita. 
 • Pronájem lodi na Galapágách, v pevninské části pronajatá doprava.
 • Místní přelet z Quita do z Lago Agrio a zpět.
 • Třídenní výlet do Amazonie s plnou penzí v NP Cuyabeno.
 • Na Galapágách ubytování ve dvoulůžkových kajutách v podpalubí na lodi s plnou penzí.
 • V pevninské části ubytování v kvalitních hotelech se snídaní, 3x v lodži v Amazonii.
 • Vstupné do NP Cotopaxi.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci podle potřeb.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupné na Galapágy 120 USD (změna možná), 10 USD do indiánských komunit v Amazonii.
 • Fakultativní výlety např. lanovka Teleférico v Quitu.
 • Vstupné do muzeí a památek cca 60 USD.
 • Stravování nad rámec programu.
 • Spropitné místním průvodcům.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na Galapágách na vyžádání, v pevninské části 8 800 Kč (8 dní).
 • Příplatek za kajutu na hlavní palubě 3 500 Kč/osoba, za kajutu na horní palubě 4 600 Kč/osoba.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-15 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd určený pro milovníky přírody. Akce nepatří mezi fyzicky náročné. Zájezd je označený slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích. V první části zájezdu se budeme pohybovat v oblasti hlavního města Quita a v amazonském pralese. Vrcholem celého zájezdu je pětidenní návštěva Galapág. Každý den se budeme pohybovat po jiném ostrově. Každý ostrov má svou unikátní faunu a flóru. Nejedná se o návštěvu „zoologické zahrady", ale o unikátní setkání se zvířaty v divoké přírodě. Po kontinentálním Ekvádoru se budeme přepravovat pronajatým mikrobusem, zpestřením bude výjezd do 4500 m.n.m. pod horskou chatu José Ribas na úbočí vulkánu Cotopaxi. Po dobu pobytu v amazonské džungli se budeme přepravovat motorovou kánoí. Nejedná se o celodenní přesuny, ale o cca 2-3 hodinové plavby z místa ubytování za pozorováním zvířat či na krátké pěší výlety. Kvůli pohodlí je cesta z Amazonie zpět do Quita řešena letecky. Do programu zájezdu není zařazen žádný noční přejezd. V rámci pobytu na Galapágách se budeme mezi jednotlivými ostrovy přesunovat na lodi, na jejíž palubě budeme i po celou dobu nocovat. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Na pevnině budeme ubytováni v kvalitních hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V Amazonii je ubytování zajištěno v jednoduchých dvoulůžkových bungalovech vybavených sprchou a toaletou. Během pobytu na Galapágách budeme nocovat na lodi ve dvoulůžkových kajutách s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Do ceny zájezdu je dále zahrnuta strava formou plné penze v rámci třídenního pobytu v amazonské džungli a pětidenní plavby na Galapágách. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurací.

Podobné zájezdy

Ekvádor a Galapágy
313 Ekvádor a Galapágy

Země sopek a unikátní ráj zvířat

20.2. - 9.3.2019
18 dní
Galapágy
332 Galapágy

Ráj zvířat na ostrovech v Pacifiku

1.3. - 9.3.2019
9 dní
Ekvádor
333 Ekvádor

Sopky, džungle a indiánské tradice

20.2. - 4.3.2019
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog