Argentina - Uruguay - Brazílie

301

Argentina - Uruguay - Brazílie

Pravý jihoamerický karneval

Buenos Aires, bouřící vodopády Iguazú a karnevalem roztančené Rio de Janeiro!

Festivaly a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Z metropole tanga do metropole samby. Pohodová akce po nejkrásnějších koutech Argentiny, Uruguaye a Brazílie. Z Buenos Aires přes úžasné vodopády Iguazú do Brazílie na karneval. Večerní tango v ulicích Buenos Aires. Koloniální památky v uruguayské Colonie del Sacramento. Koupání na tropickém brazilském pobřeží. Vyvrcholení akce při karnevalovém šílenství v Riu, metropoli samby. Kombinace zcela unikátních zážitků!

Jedinečná příležitost zažít pravé jihoamerické karnevalové šílenství. Roztančené ulice Rio de Janeira, pestré kostýmy, hudba znějící ze všech stran, všeobecné neutuchající veselí. To vše doplněné o návštěvu Buenos Aires, impozantních vodopádů Iguazú a odpočinek v tropickém ráji v krásném koloniálním městečku Paraty.

Termíny a rezervace

Termín:  11.2. - 27.2.2020 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  91 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  2.2. - 18.2.2021 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  93 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Štěpánka

Štěpánka Jakešová

Již v mládí si obula toulavé boty, které ji sluší dodnes. Velká záliba přerostla v profesi a životní styl. Každá navštívená země pro ni znamená nový svět lidských osudů, legend a přírodních tajemství. Ať už to byl strhující příběh českého Banátu v Rumunsku, legendami opředené Skotsko či země, k...

Více informací o průvodci

Sandra

Sandra Špačková

Osud jí zavál až do Lisabonu, kde propadla své zálibě ve studiu portugalského jazyka a kultury. Již od dětství se věnovala jazykům a cestování, které se pro ni stalo nezbytnou součástí života. Upovídaný, bezprostřední živel. Baví ji životní výzvy, které člověka posouvají dál. Možná i proto tvrdí...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Štěpánka Jakešová

Sandra Špačková

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do ARGENTINY. Buenos Aires - metropole tanga na břehu řeky Rio de la Plata. První seznámení s městem – náměstí Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácem Casa Rosada. Slavné Teatro Colon.

3. den

Prohlídka města. Hřbitov ve čtvrti aristokratů Recoleta s ostatky Evity Peronové. Rázovitá, barvami hrající ulička Caminito ve čtvrti La Boca. Hospůdky ve čtvrti San Telmo nebo v Puerto Madero. Dopřejeme si ty nejlepší steaky na světě? Získají si nás podmanivé tóny místního tanga? Fakultativně večerní tango show.

4. den

Cesta vláčkem do ostrovního města Tigre v deltě řeky Paraná. Přepychová sídla elity z počátku 20.století. Původní sídlo prvního argentinského kasina i honosných hotelů. Projížďka na lodi po zajímavé spleti říčních kanálů. Sklenka vynikajícího červeného vína v baru na příjemném nábřeží s výhledem na řeku.

5. den

Lodí do URUGUAYE. Colonia del Sacramento - nejstarší město země zapsané na seznamu UNESCO. Historické uličky a množství „předpotopních“ automobilů. Přejezd do hlavního města Uruguaye – Montevidea.

6. den

Prohlídka hlavních památek Montevidea. Španělská pevnost Cerro de Montevideo, lákadla rybí tržnice. Montevidejská náměstí, mauzoleum osvoboditele Artigase. Stadion Centenario - dějiště prvního mistrovství světa ve fotbale. Návrat lodí do ARGENTINY, Buenos Aires.

7. den

Letecky z Buenos Aires do Puerto Iguazú. Nejkrásnější vodopády světa Iguazú si prohlédneme ze dvou stran. Stezky na argentinské straně nás dovedou až pod samotné kaskády. Odvážlivci se fakultativně vydají na loďce až k vodnímu kotli - Ďáblovu chřtánu! Všudypřítomní medvídci nosálové loudící o každý drobek jídla.

8. den

BRAZÍLIE. Brazilská strana nabízí panoramatický pohled na 280 jednotlivých vodopádů. Fakultativně vyhlídkový let helikoptérou nad tímto přírodním divadlem nebo návštěva Ptačího parku.

9. den

Letecky do mnohamiliónového São Paula a následný přesun do tropického ráje Paraty na pobřeží Costa Verde.

10. - 11. den

Paraty - zachovalé koloniální městečko. Plážové aktivity. Celodenní lodní výlet po okolních ostrůvcích v zálivu Baía da Ilha Grande s možností šnorchlování. Pro zájemce fakultativně vyjížďky na koni, na kole či návštěva přímořského mlžného pralesa završená návštěvou palírny, kde se z cukrové třtiny vyrábí cachaça – základ všech místních lahodných koktejlů. Přesun do klidného městečka Niterói na dohled od Rio de Janeira přes Guanabarskou zátoku.

Karnevalový průvod v ulicí Rio de Janeira.

12. - 15. den

Rio de Janeiro. Karnevalový průvod v ulicích města. Korunovace krále Momo, který dostane od starosty klíče od města. Velká přehlídka škol samby na Sambodromu. Jako každý rok se o titul nejlepší školy samby ucházejí soubory s desítkami tanečnic a stovkami hudebníků. Ulice zaplněné alegorickými vozy a tanečníky s bohatě zdobenými kostýmy a originálními choreografiemi. Všudypřítomné masky až do pozdních ranních hodin. Prohlídka města. Vrchol Corcovado - rozhled ze slavné Kristovy sochy. Barvité město pod námi. Výjezd lanovkou na Pão de Açúcar (Cukrová homole). Centrum s mrakodrapy i úzkými uličkami. Moderní katedrála. Pro zájemce možnost vyhlídkového letu helikoptérou nad městem. Slavné pláže Copacabana a Ipanema.

16. den

Koupání na plážích. Odpolední odlet do Evropy.

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Dva místní přelety Buenos Aires - Puerto Iguazú, Foz do Iguaçu - São Paulo.
 • Doprava pronajatým minibusem, dálkovými autobusy, zpáteční trajekt z Buenos Aires do Uruguaye.
 • 14x ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie se snídaní.
 • Vstupy do NP.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Místní odletové taxy 25 USD.
 • Stravování a nápoje.
 • Fakultativní výlety.
 • Vstupy do památek a muzeí.
 • Vstup na vodopády Iguazú.
 • Vstupné na Sambodrom.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 23 400 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Záleží nám na individuálním přístupu ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se zájezd v pohodovém tempu, do akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Důraz je kladen na poznání přírodních i architektonických krás tří jihoamerických zemí. Vrcholem zájezdu je návštěva světoznámého karnevalu v Riu de Janeiru. Pro pozemní přesuny budeme využívat kombinovanou dopravu – pronajaté mikrobusy, místní dálkové autobusy, taxi, ve velkých městech využijeme pro větší rychlost přesunu i metro. Delší úseky překonáme letecky. Pro cestu do Uruguaye a zpět využijeme místní trajekt. V zálivu Baía da Ilha Grande strávíme celý den lodním výletem. Do programu akce není zařazen žádný noční přejezd. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích (orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 20-35 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací, případně s překladem jídelního lístku. Strava je pestrá a velmi chutná. Cenová relace v Argentině, Uruguayi i Brazílii je o něco vyšší než v ČR.

Vaše ohlasy

Byl jsem v minulých dnech s Vaší cestovní kanceláří Livingstone na zájezdu v Jižní Americe. S Vaší CK jsem byl vlastně prvně a dovolte, abych velmi pozitivně ocenil průvodcovství pana Ing. Vladimíra Svobody. Vše měl dokonale připravené, za celou cestu jsem nepostřehl jediné slabší místo v organizaci zájezdu.  V neposlední řadě také musím ocenit jeho trpělivost a způsob jednání. Vše zvládal bravurně a s úsměvem. Hlavně jemu patří mé poděkování za krásně prožité dny v Jižní Americe.

Mojmír B.

21.4.2012

Podobné zájezdy

Peru - Bolívie - Argentina - Brazílie
307 Peru - Bolívie - Argentina - Brazílie

Velká cesta Jižní Amerikou

30.10. - 24.11.2019
+ další 2 termíny
26 dní
Kuba
323 Kuba

Romantika - rumba - rum

12.10. - 26.10.2019
+ dalších 5 termínů
15 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

15.2. - 29.2.2020
+ další 2 termíny
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Kolem světa

Festival

Kolem světa

Praha

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog