Argentina - Uruguay - Brazílie

301

Argentina - Uruguay - Brazílie

Pravý jihoamerický karneval

Buenos Aires, bouřící vodopády Iguazú a karnevalem roztančené Rio de Janeiro!

Festivaly a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 14

Z metropole tanga do metropole samby. Pohodová akce po překrásných koutech Argentiny, Uruguaye a Brazílie. Z Buenos Aires přes úžasné vodopády Iguazú do Brazílie na karneval. Večerní tango v ulicích Buenos Aires. Koloniální památky v uruguayské Colonie del Sacramento. Koupání na nádherných plážích tropického brazilského pobřeží Costa Verde. Vyvrcholení akce při karnevalovém šílenství v Riu, metropoli samby. Kombinace zcela unikátních zážitků z bohaté přírody, fascinujících milionových měst a klidného venkova!

Jedinečná příležitost zažít pravé jihoamerické karnevalové šílenství. Roztančené ulice Rio de Janeira, pestré kostýmy, hudba znějící ze všech stran, všeobecné neutuchající veselí. To vše doplněné o návštěvu Buenos Aires, impozantních vodopádů Iguazú a odpočinek v tropickém ráji v krásném koloniálním městečku Paraty.

Termíny a rezervace

Termín:  29.1. - 14.2.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  98 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekových expedic do Asie i Afriky. Za několik let se začal...

Více informací o průvodci

Karolína

Karolína Draxlerová

Již od malička snila o tom, že jednou procestuje svět a že její život bude jako z filmu Indiana Jones. V Čechách vystudovala Cestovní ruch a po dokončení studia se vydala plnit si svůj sen. Procestovala křížem krážem Ameriku Jižní i Severní a také část Asie. Nejvíc ji k srdci přirostla Jižní Ame...

Více informací o průvodci

Ludmila Puldová

Karolína Draxlerová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do ARGENTINY. Buenos Aires - metropole tanga na břehu řeky Rio de la Plata. První seznámení s městem – náměstí Plaza de Mayo s katedrálou a prezidentským palácem Casa Rosada. Slavné Teatro Colon.

3. den

Prohlídka města. Hřbitov ve čtvrti aristokratů Recoleta s hrobem Evity Peronové. Rázovitá, barvami hrající ulička Caminito ve čtvrti La Boca. Hospůdky ve čtvrti San Telmo nebo v Puerto Madero. Dopřejeme si ty nejlepší steaky na světě? Získají si nás podmanivé tóny místního tanga? Fakultativně večerní tango show.

4. den

Cesta do ostrovního města Tigre v deltě řeky Paraná. Přepychová sídla elity z počátku 20.století a současně poklidná atmosféra místa víkendového odpočinku mnohých portěňos. Původní sídlo prvního argentinského kasina i honosných hotelů. Projížďka na lodi po zajímavé spleti říčních kanálů. Sklenka vynikajícího červeného vína v baru na příjemném nábřeží s výhledem na řeku. Vyhlídkovým vlakem zpět do Buenos Aires.

5. den

Lodí do URUGUAYE. Colonia del Sacramento – historické uličky nejstaršího město země zapsaného na seznamu UNESCO. Přejezd do hlavního města UruguayeMontevidea.

6. den

Prohlídka hlavních památek Montevidea. Výhled na Cerro de Montevideo. Montevidejská náměstí, mauzoleum osvoboditele Artigase. Stadion Centenario - dějiště prvního mistrovství světa ve fotbale. Starobylá čtvrť Ciudad Vieja, divadlo Teatro Solis. La Rambla - promenáda města. Návštěva Mercado del Puerto, kde lze ochutnat místní speciality. Návrat lodí zpět do ARGENTINY, Buenos Aires.

7. den

Letecky z Buenos Aires do Puerto Iguazú. Nejkrásnější vodopády světa Iguazú si prohlédneme ze dvou stran. Stezky na argentinské straně nás dovedou až ke strhujícímu Ďáblovu chřtánu. Odvážlivci se fakultativně vydají na průzkum pralesa a na loďce až pod vodopády. Všudypřítomní medvídci nosálové loudící každý drobek jídla.

8. den

BRAZÍLIE. Brazilská strana nabízí panoramatický pohled na 280 jednotlivých vodopádů a stezky vás dovedou na ty nejlepší výhledy. Fakultativně vyhlídkový let helikoptérou nad tímto přírodním divadlem nebo návštěva Ptačího parku.

9. den

Letecky do mnohamiliónového São Paula a následný přesun do tropického ráje Paraty na pobřeží Costa Verde.

10. den

Paraty - zachovalé koloniální městečko. Celodenní lodní výlet po okolních ostrůvcích v zálivu Baía da Ilha Grande s možností šnorchlování.

Karnevalový průvod v ulicí Rio de Janeira.

11. den

Pro zájemce fakultativně vyjížďky návštěva přímořského mlžného pralesa završená návštěvou palírny, kde se z cukrové třtiny vyrábí cachaça – základ všech místních lahodných koktejlů. Koupání a odpolední přesun Rio de Janeira.

12. - 15. den

Rio de Janeiro. Karnevalový průvod v ulicích města. Velká přehlídka škol samby na Sambodromu. Jako každý rok se o titul nejlepší školy samby ucházejí soubory s desítkami tanečnic a stovkami hudebníků. Ulice zaplněné alegorickými vozy a tanečníky s bohatě zdobenými kostýmy a originálními choreografiemi. Všudypřítomné masky až do pozdních ranních hodin. Prohlídka města. Vrchol Corcovado - rozhled ze slavné Kristovy sochy. Barvité město pod námi. Výjezd lanovkou na Pão de Açúcar (Cukrová homole). Centrum s mrakodrapy i úzkými uličkami. Moderní katedrála. Botanická zahrada a vycházka pralesem Tijuca. V případě času výlet přes Guanabarskou zátoku do poklidného městečka Niterói. Pro zájemce možnost vyhlídkového letu helikoptérou nad městem. Slavné pláže Copacabana a Ipanema.

16. den

Koupání na plážích. Odpolední odlet do Evropy.

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Dva místní přelety Buenos Aires - Puerto Iguazú, Foz do Iguaçu - São Paulo
 • Doprava pronajatým minibusem, dálkovými autobusy, zpáteční trajekt z Buenos Aires do Uruguaye
 • 14x ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie se snídaní
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Místní odletové taxy 25 USD
 • Stravování a nápoje
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 23 400 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

 • Vstupné na Sambodrom cca 200 USD
 • Tango show v Buenos Aires cca 75 USD
 • Vodopády z argentinské strany 800 pesos
 • Iguazú – Loď pod vodopády 80 USD
 • Přelet vrtulníkem nad vodopády Iguazú (cca 10 minut) cca 130 USD
 • Let vrtulníkem nad Rio de Janeirem (cca 12 minut) cca 200 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Záleží nám na individuálním přístupu ke každému z vás.

Skupina 10-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se zájezd v pohodovém tempu, do akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Důraz je kladen na poznání přírodních i architektonických krás tří jihoamerických zemí. Vrcholem zájezdu je návštěva světoznámého karnevalu v Riu de Janeiru. Pro pozemní přesuny budeme využívat kombinovanou dopravu – pronajaté mikrobusy, místní dálkové autobusy, taxi, ve velkých městech využijeme pro větší rychlost přesunu i metro. Delší úseky překonáme letecky. Pro cestu do Uruguaye a zpět využijeme místní trajekt. V zálivu Baía da Ilha Grande strávíme celý den lodním výletem. Do programu akce není zařazen žádný noční přejezd. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích (orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 20-35 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací, případně s překladem jídelního lístku. Strava je pestrá a velmi chutná. Cenová relace v Argentině, Uruguayi i Brazílii je o něco vyšší než v ČR.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Byl jsem v minulých dnech s Vaší cestovní kanceláří Livingstone na zájezdu v Jižní Americe. S Vaší CK jsem byl vlastně prvně a dovolte, abych velmi pozitivně ocenil průvodcovství pana Ing. Vladimíra Svobody. Vše měl dokonale připravené, za celou cestu jsem nepostřehl jediné slabší místo v organizaci zájezdu.  V neposlední řadě také musím ocenit jeho trpělivost a způsob jednání. Vše zvládal bravurně a s úsměvem. Hlavně jemu patří mé poděkování za krásně prožité dny v Jižní Americe.

Mojmír B.

21.4.2012

Podobné zájezdy

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie
28.3. - 23.4.2024
+ další 1 termín
27 dní
Kuba
323 Kuba

Romantika - rumba - rum

3.3. - 17.3.2024
+ další 2 termíny
15 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

11.2. - 25.2.2024
+ další 2 termíny
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)