Argentina - Severní Chile - Bolívie

304

Argentina - Severní Chile - Bolívie

Solné pouště i historie

Vlakem „do oblak“, džípy po bolivijském Altiplanu i do hlubin dolů v Potosí.

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 12

Unikátní kombinace tří zemí - severní Argentiny, Chile a jihozápadní Bolívie. Tangem roztančené Buenos Aires, malebná údolí s červenými skalními formacemi v okolí koloniální Salty. Po jedné z nejvýše položených železnic vlakem až do nebe. Vynikající steaky doplněné sklenkou výborného argentinského červeného! Unikátní příroda solných plání. Tři druhy plameňáků, koupání v termálních pramenech a tryskající gejzíry. Bizarní skalní formace inspirovaly i Salvatora Dalího. Stříbrná pokladnice koloniálního Španělska a tradiční indiánské trhy.

Zájezd je určen pro cestovatele, kteří sice již navštívili hlavní lákadla Peru a Bolívie, ale touží se do těchto končin vrátit a rozšířit tak svoje poznání o památky a přírodní skvosty jižní části Bolívie, severní Argentiny a severního Chile. Na své si přijdou zejména milovníci přírodních krás, nádherných scenérií a nevšedních zážitků, ale i obdivovatelé historie a nejen předkolumbovských staveb. Poznání bude pro nás na prvním místě!

Termíny a rezervace

Termín:  31.10. - 17.11.2022 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  103 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  2.11. - 19.11.2023 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  108 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekingových expedic do Asie. Za několik let se začala ohlí...

Více informací o průvodci

Tereza

Tereza Sikorová

Již během školy se vydávala na cesty do zahraničí. Po ukončení studia odjela studovat španělštinu do Barcelony a francouzštinu do Švýcarska a Paříže. Jazyky se staly společně s cestováním jejími největšími koníčky a dnes se domluví devíti jazyky. Miluje adrenalin, hory a divokou přírodu. Kromě J...

Více informací o průvodci

Ludmila Puldová

Tereza Sikorová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do ARGENTINY, Buenos Aires. Projížďka městem, hřbitov ve čtvrti aristokratů Recoleta s ostatky Evity Peronové, 23 metrů velký pohyblivý model květiny z ocele a hliníku Floralis Genérica. Hlavní náměstí s vládní budovou Casa  Rosada. Prohlídka čtvrti San Telmo, atmosféra nasáklá uměním. Náměstí Plaza Dorrego. Barevná čtvrť La Boca s rázovitou uličkou Caminito. Tanečníci tanga v úzkých uličkách. Fakultativně večerní tango show.

3. den

Návštěva kovbojské estancie s programem v okolí Buenos Aires. Gaučové a jejich koně, ukázka kovbojského umění a zručnosti, folklórní program, ochutnávka steaků a místního vína. Dopřejeme si nevšední zážitek v podobě kulinářských specialit z masa argentinských krav? Neexistují lepší steaky než zde!

4. den

Letecky z Buenos Aires do horského města Salta. Indiáni a indiánky s kulatými kloboučky, barevná tržiště s ovocem i místními výrobky, nazdobené lamy a prudké slunce. Fakultativně lanovkou na vyhlídkový kopec San Bernardo, horská panoramata. Archeologické horské muzeum s inckými mumiemi.

5. den

Největší atrakce celého regionu - cesta vlakem Tren a las Nubes. Během celodenní jízdy autobusem vystoupáme ze Salty (1 187 m) do vesnice San Antonio de los Cobres (3 775 m), kde nastoupíme do vlaku a pojedeme po jedné z nejvýše položených železnic na světě až na viadukt La Polvorilla (4 200 m). Technická dokonalost. Krátké zastávky po trase. Nádherné výhledy do krajiny. Návrat autobusem zpět do Salty.

6. den

Výlet do malebné soutěsky Quebrada de las Conchas – kuriózní červené pískovcové formace sevřeného údolí nad řekou nesou názvy jako Ďáblův chřtán, Ropucha a další. Návštěva koloniálního městečka Cafayate obklopeného vinohrady, vína známých značek, poklidná atmosféra a navíc místní specialita víno Torrontés. Návrat do Salty.

7. den

Celodenní spektakulární přejezd do chilského městečka San Pedro de Atacama. Projedeme vesnicí Purmamarca, v blízkosti které se nachází Quebrada de Purmamarca. Minerály vytvořily bohatou paletu červených barev s nejznámější „Horou sedmi barev“. Nejkrásnější cesta v Jižní Americe vede přes vysoce položené andské sedlo (4 800 m). Sestoupáme k nádherně bílé solné poušti Salinas Grandes. Hraniční přechod do CHILE. Příjezd do vesničky San Pedro  de Atacama.

8. den

Brzká ranní vyjížďka k nejvýše položenému geotermálnímu poli na světě (4 300 m) s více než 80 gejzíry. Nejvyšší El Tatio tryská až do výšky 30 metrů. Po snídani koupel v termálních pramenech. Při návratu zpět do San Pedro  de Atacama navštívíme vesničku Machuca s dřevěným kostelíkem. Odpolední výlet do Valle de la Luna. Písečné duny, přírodní solný monument Las Tres Marias, západ slunce v zádech. Kdo si vyzkouší „sandboarding“ – jízdu na písečném prkně?

Třídenní výlet terénními džípy.

9. - 11. den

Třídenní výlet terénními džípy neskutečnou sopečnou krajinou. Výhled na majestátně tyčící se sopku Licancabur (5 920 m). Hraniční přechod do jihozápadní BOLÍVIE. Průjezd kolem minerály různě zbarvených lagun. Malebná Laguna Verde, Laguna Colorada a Laguna Cachi se třemi druhy zde žijících plameňáků. Pampa Chavirri. Výhledy na vulkány a zasněžené vrcholy And. Zastávky u bahenního gejzíru Sol del Mañana, návštěva bizarních kamenů včetně slavného Piedra del Arbol nebo termálního jezírka s možností koupele. Třetí den nás čeká světový unikát - solná poušť Salar de Uyuni (3 665 m). Unikátní kaktusový ostrov Isla del Pescado. Hotel postavený ze solných kvádrů. Povrchová těžba a zpracování soli. Ojos de Salar. Cemeterio de los Trenes. Příjezd do Uyuní, pokračování do Potosí.

12. - 13. den

Potosí - stříbrná pokladnice španělského království (UNESCO). Příjemná atmosféra zachovalého koloniálního města. Casa Moneda - razírna stříbrných mincí. Fakultativní návštěva stříbrných (nyní cínových) dolů ukrytých v nitru bohaté hory - Cerro Rico v nadmořské výšce Mt. Blancu. Nákup dárků pro horníky a obětní rituály pro patrona horníků El Tia. Přesun do Sucre.

14. - 15. den

Sucre - koloniální skvost Bolívie, druhé hlavní město. Prohlídka města. Pohodové náměstí Plaza 25 de Mayo s barokní katedrálou a Casa de Libertad, kde Simon Bolívar vyhlásil nezávislost. Etnografické muzeum indiánského textilu. Tržiště plné exotického ovoce, vynikající ensalada de frutas. Klášter La Recoleta. Fakultativně tisíce dinosauřích stop nedaleko města. Přelet do Santa Cruz.

16. den

Santa Cruz, největší město Bolívie ležící v nížinaté oblasti. Prohlídka města. Katedrála. Návštěva tajuplného předkolumbovského rituálního místa El Fuerte del Samaipata (UNESCO) opředeného mnohými teoriemi o svém původu. Výhledy do nádherné krajiny s možností koupání u vodopádu Las Cuevas.

17. den

Ranní přelet do ARGENTINY, Buenos Aires. Následný odlet do Evropy.

18. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Buenos Aires – Salta, Sucre – Santa Cruz, Santa Cruz - Buenos Aires
 • Veškerá pozemní doprava: dálkové autobusy a pronajaté minibusy, vlak Tren a las Nubes
 • 13x ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie se snídaní, 2x v jednoduchých vícelůžkových pokojích se společným sociálním zařízením v rámci třídenního výletu po bolivijském altiplanu
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Odletová taxa cca 20 USD
 • Stravování
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Lanovka
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 400 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Tango show v Buenos Aires cca 90 USD
 • NP Salar de Uyuní, ostrov Incahuashi 35 bol
 • Návštěva dolů v Potosí 120 bol
 • El Tatio 10 000 CLP

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Záleží nám na individuálním přístupu ke každému z vás.

Skupina 10-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Do programu akce nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Podnikneme pouze několik krátkých pěších výletů.  Je však nutné počítat s potřebnou aklimatizací se vyšších nadmořských výškách (bolivijské Altiplano, Potosí, Sucre). Pro některé z vás může být pobyt ve vysokých nadmořských výškách náročnější, dbejte rad zkušeného průvodce. Vzhledem k rozlehlosti procestovaného území je třeba se připravit na delší přesuny. Budeme využívat kombinovanou dopravu – pronajaté minibusy, místní dálkové autobusy, v rámci třídenního výletu po bolivijském Altiplanu se budeme pohybovat v pronajatých džípech, ze Salty do San Pedra de Atacama nás čeká dlouhý celodenní přejezd.  Jeden den strávíme celodenní jízdou vlakem Tren a las Nubes. Delší úseky překonáme letecky. Do programu zájezdu není zařazen žádný noční přejezd. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích a penzionech střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Dva noclehy v rámci třídenního výletu po bolivijském Altiplanu budou zajištěny v jednoduchých vícelůžkových pokojích se společným sociálním zařízením. Pro noclehy v oblasti bolivijského Altiplana zvažte kvůli chladným nocím a skrovnému topení vlastní spacák. Do ceny zájezdu jsou zahrnuty snídaně a strava formou plné penze v rámci třídenního výletu po bolivijském Altiplanu. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích (tato strava není v ceně zájezdu a orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 15-30 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací i jídel. Kdo bude mít zájem ochutnat opravdu místní lidová jídla, může nakoupit přímo na ulici či na tržnicích, a to v ceně jen několika málo korun.

Podobné zájezdy

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie
18.4. - 14.5.2023
+ další 1 termín
27 dní
Peru - Bolívie - Chile
310 Peru - Bolívie - Chile

Z Machu Picchu až do pouště Atacama

1.8. - 22.8.2023
22 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)