Perly Ugandy - horské gorily a lodní safari

110

Perly Ugandy - horské gorily a lodní safari

S prodloužením na Zanzibaru

Jedinečný zážitek ze setkání s horskými gorilami. Bohaté safari a vodopády.

Náš tip Příroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Winston Churchill nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Horské gorily - absolutní top fauny. Setkání, na které se nezapomíná. NP Bwindi dostane i vás! Šimpanzi v džungli. Lodní safari v NP Queen Elizabeth - zvířata na dosah ruky. Největší koncentrace hrochů na kanálu Kazinga. Jezero Edwardovo, Georgeovo i legendární Viktoriino. Mystické prameny Nilu.
 
Nejkrásnější místa Ugandy včetně nezapomenutelného setkání s horskými gorilami. Netradiční safari „z lodi“ se zvířaty skoro na dosah ruky. Možnost prodloužení o pobyt u moře na ostrově Zanzibar.  Pro milovníky Afriky doporučujeme spojení top destinací východní Afriky, zájezdů 109 a 110  na nejoblíbenější komfortní akci č. 117. Vydejte se za poznáním s odborníky na východní Afriku, kterými naši průvodci rozhodně jsou. Neváhejte a přesvědčte se sami.

Termíny a rezervace

Termín:  10.11. - 27.11.2019 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  116 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa Rezervovat
Termín:  17.11. - 27.11.2019 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  89 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa Rezervovat
Termín:  17.5. - 3.6.2020 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  119 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  24.5. - 3.6.2020 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  93 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  15.11. - 2.12.2020 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  119 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  22.11. - 2.12.2020 11 dní / 9 nocí  (11 dní / 9 nocí) Cena:  93 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extré...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Irena Janoušková 17.11. - 27.11.2019

Roman Filipský

Petr Hejtmánek

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

Možnost prodloužení o ostrov Zanzibar před zájezdem

1. - 8. den

Letecky do TANZANIE na atraktivní ostrov Zanzibar. Kombinace pláží, koupání, šnorchlování, potápění a historie. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město. Palác zázraků. Dům a kostel Livingstona. Kobky otroků. Popíjení lahodného koktejlu v Africa House. Lodí na ostrov Changu. Bělostný písek a smaragdové moře. Obrovské sloní želvy, šnorchlování. Dva noclehy v Kamenném městě ve stylovém hotelu. Prales Jozani - tři odlišná vegetační pásma. Visuté lávky nad mangrovemi různých druhů. Červenobílé guerézy. Cesta na sever - kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Mohutní svědkové dávnověku - baobaby i bougainvillea, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Spice tour - exkurze za kořením i ovocem. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Nungwi - nejhezčí místa ostrova. Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování v nejlepších lokalitách. Pro zájemce fakultativní výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici. Zajímavá práce lodníků.  Tři noclehy v oblasti Nungwi. Odlet ze Zanzibaru s mezipřistáním v keňském Nairobi do UGANDY. Prohlídka hlavního města Kampala.

Začátek programu Uganda.

1. den

Letecky do UGANDYKampala.

2. den

Odjezd z hlavního města na sever země. Návštěva farmy Nakasongola - Ziwa Rhino Sanctuary, kde nás čeká pěší safari s nosorožci. Přes městečko Masindi a Rabongo Forest, ostrova tropického deštného pralesa obklopeného savanou. Největší národní park Ugandy Murchison Falls s množstvím zvěře. Nocleh v „Nilském drahokamu“ - Paraa Safari Lodge.

3. den

Exotické safari mezi Lake Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu pod ohromující kaskády Murchison Falls. Pozorování antilop, hrochů, krokodýlů, slonů a stovek vodních ptáků. Pro zájemce výstup k horní hraně vodopádů. Hřmící divadlo obrovské síly. Nocleh v Paraa Safari Lodge.

4. den

Putování přes Bugungu Wildlife Reserve. Horská vyhlídka na Albertovo jezero. Velká příkopová propadlina. Strmý zářez horské krajiny do nekonečné savany. Horské letovisko Fort Portal. Vyhlášené čajové plantáže.

5. den

Průjezd oblastí, kde se pěstují banány, procházka kolem sopečných jezírek. Rovník (levou nohou na severu, pravou na jihu?) u Kasane. Sopečné krátery s uzavřeným světem zvířat. NP Queen Elizabeth zasáhne i vás. Edwardovo jezero, Georgeovo jezero a jejich spojnice Kazinga jsou místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Krokodýli, hroši, buvoli, sloni, až 500 druhů ptáků - pelikáni, kladivouši, různé druhy čápů, orli,… Poloostrov Mweya plný zvířat je snad nejhezčím místem. Nocleh v komfortní Mweya Safari Lodge nad jezerem.

6. den

Safari s šancí na stáda slonů, vodušky, buvoly, hyeny, prasata bradavičnatá… Endemická antilopa kob. Kyambura Gorge - hluboký kaňon s řekou a bujnou vegetací. Trek džunglí s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Pravá džungle tropického pralesa s liánami a deskovými kořeny. Poznávání léčivých stromů a bylin. Nocleh v komfortní Mweya Safari Lodge nad jezerem.

7. den

Putování pohádkovou savanou a diagonální průjezd NP Queen Elizabeth. V části parku nazvané Ishasha spatříme neobvyklé stromové lvy? Dřevěné koloběžky v Kihihi. Průnik do NP Bwindi (UNESCO) podél hranic Konga. Deset druhů primátů v hlubokém pralese. Prý nejpestřejší místo Afriky na flóru i faunu!

8. den

S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem - horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává s každým. I vás zalije pocit, že jste nic silnějšího nezažili. Na světě jich žije už jen něco málo přes tisíc. V odpoledních hodinách fakultativní výlet k domorodcům – výroba banánového piva, vína i pálenky. Pygmejové Bambuti – trpaslíci pralesa. Rozehrají opět svérázné nástroje – jako to umí jen právě oni? Šaman – léčitel s magickými bylinami, lektvary i africkou „viagrou“. Návštěva školy.

9. den

Vulkanická krajina s tajemnými vrcholy v oblacích. Panorama sopečného pohoří. Průjezd bambusovou džunglí. Horami sevřené jezero Bunyonyi s množstvím ostrovů. Plavba na motorových kánoích po jezeře. Kabale - nejvýše položené místo Ugandy v jejím nejjižnějším cípu nazývaném „africké Švýcarsko“.

10. den

Překročení rovníku a přejezd do Entebbe. Cestou zastávka u Viktoriina jezera - největší vodní plochy Afriky.

Možnost spojení s akcí č. 109 Keňa - Tanzanie - Zanzibar viz akce č. 117.

11. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • U prodloužení přelet Zanzibar - Kampala.
 • Pronajatá vozidla po celou dobu programu.
 • Ubytování 3x v hotelech, 6x v lodžích se snídaní a při prodloužení 1x v hotelu v Kampale, na Zanzibaru 2x v hotelu v Kamenném městě a na pláži 3x v pohodlných bungalovech se snídaní.
 • Lodní výlety po Viktoriině Nilu, po kanálu Kazinga.
 • Plavba po jezeře Bunyonyi.
 • Vstupy do národních parků.
 • Permit k šimpanzům.
 • Návštěva nosorožčí farmy.
 • Výlet do pralesa Jozani, lodní výlet na ostrov Changu, exkurze za kořením (při prodloužení).
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum Uganda 50 USD, při prodloužení vstupní vízum Tanzanie 50 USD po příletu.
 • Stravování nad rámec programu.
 • Spropitné.
 • Vstupy do památek.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 900 Kč (11 dní) / 16 600 Kč (18 dní).

Fakultativní výlety

 • Permit na horské gorily 630 USD (podmínkou je dosažení věku 15 let, v závislosti na období se cena může měnit).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd pro milovníky africké přírody. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Čeká nás nezapomenutelné setkání s horskými gorilami uprostřed deštných pralesů, safari v nejznámějších parcích Ugandy. Akce je v našem katalogu označena slovem „komfortněji“. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je ubytování zajištěno v hotelech vyšší kategorie, na safari v lodžích (stanových nebo kamenných) se snídaní. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatá vozidla s odklápěcí střechou, kterou využijeme na safari. V programu nejsou zařazeny žádné noční přejezdy. Za náročnější část programu můžeme označit trek za horskými gorilami. Možnost prodloužení o pobyt na ostrově Zanzibar v rámci připojení se k zájezdu č. 109 Keňa – Tanzanie – Zanzibar. Při dřívějším odletu na zájezd do Ugandy si tak můžete před safari dopřát zasloužený odpočinek na pohádkovém ostrově. Zájezd není obecně pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Fakultativní výlet – horské gorily

Cena permitu je 630 USD a není zahrnuta do ceny zájezdu. Částka za permit bude zahrnuta do konečné kalkulace zájezdu. Trek na horské gorily se musí rezervovat se značným časovým předstihem. Po zakoupení je permit nevratný! V případě stornování zájezdu nelze částku vrátit zpět, peníze propadají ve prospěch národního parku a jsou určeny na ochranu zvířat. Podmínkou pro návštěvu horských goril je dosažení věku 15 let. Trek ke gorilám absolvujete pouze v doprovodu místních anglicky mluvících průvodců a rangerů, český průvodce na treku ke gorilám skupinu nedoprovází. Stejně tak český průvodce nedoprovází skupinu během půldenního výletu na šimpanze, skupina výlet realizuje s anglicky mluvícím doprovodem. V NP Bwindy žije několik rodin horských goril, ke každé rodině smí jít denně skupinka o velikosti max. 8 osob + místní průvodce a ozbrojený doprovod. Jedná se však o pohyb divokých zvířat ve volné přírodě, obecně se tedy čas treku pohybuje mezi 1-6 hodinami. Terén může být někdy náročnější, proto doporučujeme kvalitní turistickou a nepromokavou obuv, dlouhé kalhoty (příp. návleky), pláštěnku nebo nepromokavou bundu.   

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech se snídaní, v národních parcích v komfortních lodžích se snídaní ( v NP Bwindi mohou být i stanové lodže), při prodloužení o Zanzibar v bungalovech se snídaní, s klimatizací. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na Zanzibaru. Přestože dbáme po celou dobu zájezdu na zvýšený ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Jiné požadavky a omezení

Podmínkou pro návštěvu horských goril je dosažení věku 15 let.

Vaše ohlasy

Dovolujeme si tímto poděkovat za zdařilý zájezd do Afriky. K očekávané vysoké profesionální úrovni bychom především ocenili neobyčejně citlivý přístup průvodců k individuálním potřebám jednotlivých klientů s jakým jsme se doposud nesetkali. S pozdravem!

Zdenek P.

17.6.2015

Jelikož jsme byli všichni velmi spokojeni s celým průběhem naší dovolené, považujeme za vhodné vám tuto skutečnost oznámit a vyzdvihnout naplnění našich představ na jedničku a to i především zásluhou našeho, tedy vašeho průvodce pana Petra Hejtmánka. Ten byl po celou dobu našeho putování opravdu na svém místě všude tam, kde ho bylo zapotřebí a svými praktickými zkušenostmi a radami a to včetně osobního vyprávění umocnil náš celkový dojem a zážitek z této dovolené na maximum. Chtěli bychom vám za váš profesionální přístup k takto zajištěné dovolené poděkovat, a současně blahopřát k takovým lidem jako je pan Petr Hejtmánek, který si z našeho pohledu zaslouží za svoji práci plné absolutorium. Přejeme vám, abyste měli i do budoucna jen samé spokojené klienty a profesionální spolupracovníky. Ještě jednou děkujeme. S pozdravem

Sochorovi a Polákovi

8.1.2016

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar
109 Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

3.11. - 17.11.2019
15 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

29.3. - 16.4.2020
+ další 3 termíny
19 dní
Centrální Tanzanie - Zanzibar
167 Centrální Tanzanie - Zanzibar

Fotosafari v divočině

15.2. - 25.2.2020
+ další 3 termíny
11 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog