Tanzanie - Zanzibar

MK982

Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

Oblíbený zájezd do východní Afriky. Kombinace přírody a odpočinku na plážích.

O prázdninách Safari a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

3 - 6

Bohaté safari v exkluzivním balení. Na safari nocujeme v komfortních hotelech případně luxusních stanových lodžích na atraktivních místech národních parků. Safari v národních parcích Ngorongoro, Serengeti a Tarangire. Ostrov koření Zanzibar - smaragdová voda i bílý písek. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání zážitků ze safari v nejhezčích parcích Afriky a odpočinek u moře. Zájezd doporučujeme všem milovníkům exotiky!

Během cesty nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Delší úseky cest budeme překonávat letecky. Program byl sestaven v pozvolnějším tempu, aby byl dostatek času na vstřebání zážitkù ze safari v nejhezčích národních parcích Afriky a odpočinek na pohádkovém ostrově Zanzibar. Zájezd doporučujeme všem milovníkùm exotiky! Zájezd pro milovníky africké přírody. Dlouholeté zkušenosti z této destinace daly vzniknout ideální skladbě programu. Rádi vám vypracujeme podobný zájezd na míru v libovolném termínu jen pro vaši uzavřenou skupinku!

Podmínky vstupu do Tanzanie. Pro cesty do Tanzanie není nutné mít PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  18.10. - 30.10.2020 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  96 600 Kč letenka asi 18 000 Kč  (letenka asi 18 000 Kč) Uzavřeno
Termín:  28.11. - 10.12.2020 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  96 600 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Uzavřeno
Termín:  27.12. - 9.1.2021 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  101 300 Kč letenka asi 29 000 Kč  (letenka asi 29 000 Kč) Poslední 3 volná místa Rezervovat
Termín:  13.1. - 25.1.2021 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  96 600 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Rezervovat
Termín:  2.2. - 14.2.2021 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  96 600 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Rezervovat
Termín:  16.3. - 28.3.2021 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  96 600 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapování přírodních národů napříč celým světem, věnuje se autentickému kmenovému umění. Když je doma, pořádá cestopisné bese...

Více informací o průvodci

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extrémy...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Jihovýchodní Asii poprvé navštívil v památném roce 2000, aby se tam, jak sám říká, "zacyklil". Pořád ho něco táhne zpátky. Objevovat nové neznámé obzory a stejně tak vracet se na milovaná místa. Považuje za štěstí, že v posledních letech v Asii tráví většinu...

Více informací o průvodci

David Švejnoha 16.3. - 28.3.2021 ?

Irena Janoušková

Roman Filipský 13.1. - 25.1.2021 ?

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

U Silvestrovského termínu zájezd o den delší kvůli leteckému spojení.

1. - 2. den

Letecky do TANZANIE. Přílet do „hlavního města safari“. Kosmopolitní Arusha s příjemným klimatem. Nocleh v centru Arushi.

3. den

Odjezd na safari. Velká příkopová propadlina - působivý přírodní zlom. NP Tarangire s rozsáhlými baobabovými porosty. Početná stáda slonů. Žirafy, zebry, pakoně, antilopy, gazely, buvol kaferský, prasata bradavičnatá. Zajímavá flóra - deštníkové akácie, sukulentní euforbie - pryšce, lontarové i královské palmy. Přes 550 druhů ptáků. Nocleh v lodži.

4. den

Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes chráněnou rezervaci Ngorongoro. Mohyla obětem divočiny. Památník B. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v NP Serengeti pod patronátem UNESCO - vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Naabi Hill - šance na gepardy. Atraktivní ubytování v komfortní stanové lodži.

5. den

Celodenní safari v NP Serengeti. Ranní safari s východem slunce. Podaří se nám zahlédnout levharta? Pro zájemce možnost balónového létaní. Let nad pláněmi Serengeti, safari z ptačí perspektivy. Po přistání se podává šampaňské a stylová snídaně. Na oběd se lze vrátit do lodge a po krátkém odpočinku opět vyjet za zvířaty. Nocleh v komfortní stanové lodži.

6. den

Po ranním safari přejezd směr Naabi Hill, přesun k NP Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Výjezd k okraji sopečného kráteru. Safari v kráteru Ngorongoro (UNESCO). Z výšky přes 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery. Obdoba Noemovy archy plné zvířat. Místo s největší koncentrací zvěře na světě. Šance na nosorožce!  Nocleh v lodži.

7. den

Mto-Wa-Mbu - tržnice s tradičními výrobky. Exotické ovoce včetně červených banánů. Hadí farma Maserani - hadi, želvy, krokodýlivarani. Návrat do Arushi, nocleh v hotelu.

8. den

Letecky na atraktivní ostrov Zanzibar. Kombinace pláží, koupání, šnorchlování, potápění a historie. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město pod patronátem UNESCO. Kobky otroků. Popíjení lahodného koktejlu v Africa House. Nocleh v Kamenném městě ve stylovém hotelu.

9. den

Cesta na sever - kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Fakuůtativně prales Jozani - tři odlišná vegetační pásma. Visuté lávky v porostu mangrove. Červenobílé endemické guerézy. Mohutní svědkové dávnověku - baobaby i bougainvillea, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Spice tour - exkurze za kořením i ovocem. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Nocleh v oblasti Nungwi.

10. - 12. den

Nungwi - nejhezčí místa ostrova. Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování na nejlepších lokalitách. Pro zájemce fakultativní výlet na atol Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici. Nocleh v oblasti Nungwi.

13. den

Poslední koupání. Rozloučení a večerní odlet ze Zanzibaru.

14. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Vnitrostátní přelet Arusha - Zanzibar
 • Terénní džípy po dobu safari
 • Mikrobus na Zanzibaru
 • Ubytování ve městech v hotelech se snídaní 2x, po dobu safari v komfortních lodžích (mohou být i stanové) s polopenzí 4x, na pláži na Zanzibaru v pohodlných bungalovech se snídaní 4x.
 • Exkurze za kořením, návštěva masajské bomy
 • Vstupy do národních parků: Tarangire, Ngorongoro, vstup do kráteru Ngorongoro, Serengeti
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Vstupní víza do Tanzanie 50 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek a muzeí, na hadí farmu, celkem cca 50 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny) cca 1100 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Pro vstup do Tanzanie není vyžadován negativní test na COVID - 19, jeho absolvování ale cestovatelům doporučujeme. 

Fakultativní aktivity

Některé fakultativní aktivity je nezbytné rezervovat a uhradit ve velkém časovém předstihu, jelikož kapacita je omezena. Mezi ně patří balónové létání nad Serengeti, které stojí cca 599 USD. Nejlepší je tuto aktivitu objednat již při uzavírání cestovní smlouvy.

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Potápění na Zanzibaru

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 3-6 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a exotiku. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Ideální skladba programu. Kombinace poznávací části - pětidenního safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie s polopenzí s odpočinkovou částí programu - pobytem na ostrově Zanzibar spojeným s jednodenními výlety.

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích, na Zanzibaru v bungalovech s klimatizací. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari jsou to džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity.

Letecky se přesuneme z Arushi na Zanzibar, kde absolvujeme závěrečnou část programu. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve městech v hotelech se snídaní, na safari v komfortních kamenných nebo stanových lodžích s polopenzí, na severu Zanzibaru v bungalovech s klimatizací a se snídaní, přímo u pláže, v areálu k dispozici bazén. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na Zanzibaru.

Přestože dbáme po celou dobu zájezdu na zvýšený ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Doplňující informace

Tanzanie aktuálně nepožaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19, všem cestovatelům však doporučujeme PCR test před odletem do Tanzanie absolvovat. Po příletu do ČR jsou aktuálně téměř ze všech exotických destinací včetně Tanzanie v tuto chvíli vyžadovány testy na covid-19 (klient hradí jako samoplátce, provést lze přímo na letišti po příletu) nebo je nutno nastoupit neprodleně do karantény. Zároveň platí povinnost vyplnit příletový online formulář a během karantény si nechat udělat do 5 dnů po příletu PCR test a negativní výsledek nahlásit na hygienickou stanici (jsou uznávány i PCR testy z jiného členského státu EU, ne starší než 72 hodin).  Situace se vyvíjí a samozřejmě tyto podmínky v průběhu dalších týdnů / měsíců mohou být upraveny.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Perly Ugandy - horské gorily a lodní safari
23.5. - 9.6.2021
+ další 3 termíny
18 dní
Keňa - Tanzanie - Zanzibar
111 Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Nejhezčí parky Afriky

27.2. - 14.3.2021
+ další 2 termíny
16 dní
Keňa - Tanzanie - Zanzibar - Uganda
117 Keňa - Tanzanie - Zanzibar - Uganda

Afrika v komfortním balení!

16.5. - 9.6.2021
+ další 1 termín
25 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog