Tanzanie

163

Tanzanie

Individuální safari v nejhezčích parcích Afriky

Na safari s místním anglicky mluvícím průvodcem. Individuální cesty na přání.

Náš tip Příroda a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

2 - 16

Program pro individuální cestovatele v africké divoké přírodě s ubytováním ve špičkových hotelech. Ačkoliv má náš český průvodce právě v Africe svá velká opodstatnění, rádi vám zajistíme individuální služby, pokud se termínově nevejdete do našich poznávacích akcí či preferujete svobodu pohybu a rozhodování. Jste-li vybaveni angličtinou a odhodláním, může být individuální safari tou správnou volbou. Kromě safari můžete zkusit i výstup na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro.

Program s pravidelným odjezdem:
Individuální pětidenní safari s místním anglicky mluvícím průvodcem. Bohaté safari v exkluzivním balení, s plnou penzí. Ngorongoro - největší koncentrace zvěře na světě. Serengeti - nedozírné pláně plné zvířat. Manyara - odlišná vegetační pásma. Šance na stromové lvy. Realizace již od minimálního počtu 2 osob – systém doobsazení do auta na safari, začátek safari programu v Arushi vždy ve středu (odlet v úterý).

Termíny a rezervace

Ceny se liší v závislosti na zvoleném termínu (hlavní a vedlejší sezóna). Případně vám rádi navrhneme jinou cestu, kdy je program safari, jeho délka i termín zcela volitelný! Garantujeme pouze vybrané destinace, kde dlouhodobě spolupracujeme s osvědčenými partnery.

Poptat zájezd

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Asistence na cestách 24/7

Asistence na cestách 24/7

Na zájezdech organizovaných bez doprovodu českého průvodce máte k dispozici nonstop asistenci místní partnerské cestovní kanceláře. Na uvedených místech v programu pak využíváme služeb osvědčených a certifikovaných místních průvodců s výbornou znalostí anglického jazyka (v případě zájmu i jazyka...

Více informací o průvodci

Asistence na cestách 24/7

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do TANZANIE, Arusha. Hlavní město safari. Nocleh v hotelu se snídaní.

2. den

Odjezd na safari. Velká příkopová propadlina - Východoafrický zlom. Výjezd na vrchol sopečného rimu. Měnící se vegetace. NP Ngorongoro chráněný UNESCO. Nocleh v komfortní Ngorongoro Sopa Lodge na hraně kráteru Ngorongoro.

3. den

Celodenní safari v kráteru Ngorongoro, obdoba Noemovy archy plné zvířat. Největší koncentrace zvěře na světě. Sodné jezero Magadi s růžovými plameňáky. Oběd formou pikniku na dně kaldery. Nocleh v komfortní Ngorongoro Sopa Lodge na hraně kráteru Ngorongoro.  

4. den

Královská snídaně na hraně kráteru Ngorongoro. Zastávka v muzeu rokle Oldupai Gorge – archeologické „lahůdky“. Kaňon v podloží serengetských plání. Unikátní archeologické nálezy Dr. Leakyho. NP Serengeti - největší a nejslavnější národní park. Nekonečné legendární pláně s množstvím zvěře. Obrovská migrující stáda - výzva nejen pro nás, ale i pro lvy, levharty a gepardy? Luxusní ubytováni v Serengeti Sopa Lodge.  

5. den

Celodenní safari v parku. Východ slunce nad buší, kdy jsou zvířata nejaktivnější. Nejlepší pozorování šelem. Den plnohodnotně prožijeme v NP Serengeti. Oběd zajištěn formou pikniku. Vydáme se za zvířaty i tajemnými zvuky savany. Objevíme na stromech levharta? Večeře a nocleh v Serengeti Sopa lodge.

6. den

Finální průjezd nádherně nekonečnými pláněmi Serengeti. Romantické pahorky Naabi Hill. Odpolední safari v NP Lake Manyara. Vegetačně nejpestřejší národní park. Alkalické jezero s vodním ptactvem. Šance na stromové lvy, hrochy, slony, žirafy. Nocleh a večeře  v NP Lake Manyara.

7. den

Po snídani návrat do Arushi. Oběd ve městě. Transfer na letiště.  

8. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Doprava pronajatými vozidly s úpravou pro safari
 • Ubytování 1x nocleh v Arushi v hotelu se snídaní, 5x nocleh na safari v 4* komfortních lodžích s plnou penzí
 • Vstupy do NP: Lake Manyara, Serengeti, Ngorongoro
 • Návštěva Oldupai Gorge
 • Místní anglicky mluvící průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax cca 23 000 Kč (v závislosti na termínu, letové třídě, leteckém spojení)
 • Vstupní víza Tanzanie 50 USD (e-vízum nebo při příletu)
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za velikonoční termín 130 USD / osoba
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj v závislosti na sezóně 8 900 Kč, 7 900 Kč či 2 900 Kč / 8 dní
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Fakultativní výlety

 • Let balónem nad Serengeti – cena 599 USD/osoba (nutno objednat předem).
 • Dvouhodinová pěší vycházka podél kráteru Ngorongoro v min. počtu 2 osoby – cena 25 USD/osoba.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 2 a více osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a exotiku. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Ideální skladba programu během pětidenního safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie. Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari jsou to džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity.

Cesta je organizována pouze s anglicky mluvícím průvodcem a v termínu, který máte možnost si sami zvolit. Cestuje se již od min. počtu 2 osob - platí systém doobsazení do auta na safari. Ceny se liší podle termínů hlavní a vedlejší sezóny. Odlet je vždy v úterý z ČR tak, abyste už ve středu mohli začít plánované safari v Tanzanii.

Případně rádi navrhneme jinou cestu, kdy jsou program safari, jeho délka i termín zcela volitelné. Garantujeme pouze vybrané destinace, kde dlouhodobě spolupracujeme s osvědčenými partnery.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve městě Arusha v hotelu se snídaní, na safari v komfortních 4* kamenných lodžích s plnou penzí. Snídaně má kontinentální charakter – čaj, káva, džus a chléb s džemem a vajíčka upravená na různé způsoby. Často bývá podáváno i čerstvé sezónní ovoce. Jídlo v lodžích je řešeno zpravidla formou švédských stolů, výběr jídel je velmi široký, nápoje kromě snídaně nejsou v ceně a každý si je dokupuje samostatně dle chuti a potřeby. Nad rámec stravování zahrnutého do ceny zájezdu se stravujeme společně v místních restauracích, místní průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar
111 Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Nejhezčí parky Afriky

28.1. - 12.2.2023
+ další 2 termíny
16 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

7.6. - 25.6.2023
+ další 2 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.