Tanzanie

163

Tanzanie

Individuální safari v nejhezčích parcích Afriky

Na safari s místním anglicky mluvícím průvodcem. Individuální cesty na přání.

Náš tip Příroda a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

2 - 16

Program pro individuální cestovatele v africké divoké přírodě s ubytováním ve špičkových hotelech. Ačkoliv má náš český průvodce právě v Africe svá velká opodstatnění, rádi vám zajistíme individuální služby, pokud se termínově nevejdete do našich poznávacích akcí či preferujete svobodu pohybu a rozhodování. Jste-li vybaveni angličtinou a odhodláním, může být individuální safari tou správnou volbou. Kromě safari můžete zkusit i výstup na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro.

Program s pravidelným odjezdem:
Individuální pětidenní safari s místním anglicky mluvícím průvodcem. Bohaté safari v exkluzivním balení, s plnou penzí. Ngorongoro - největší koncentrace zvěře na světě. Serengeti - nedozírné pláně plné zvířat. Manyara - odlišná vegetační pásma. Šance na stromové lvy. Realizace již od minimálního počtu 2 osob – systém doobsazení do auta na safari, začátek safari programu v Arushi vždy ve středu (odlet v úterý).

Termíny a rezervace

Ceny se liší v závislosti na zvoleném termínu (hlavní a vedlejší sezóna). Případně vám rádi navrhneme jinou cestu, kdy je program safari, jeho délka i termín zcela volitelný! Garantujeme pouze vybrané destinace, kde dlouhodobě spolupracujeme s osvědčenými partnery.

Poptat zájezd

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Asistence na cestách 24/7

Asistence na cestách 24/7

Na zájezdech organizovaných bez doprovodu českého průvodce máte k dispozici nonstop asistenci místní partnerské cestovní kanceláře. Na uvedených místech v programu pak využíváme služeb osvědčených a certifikovaných místních průvodců s výbornou znalostí anglického jazyka (v případě zájmu i jazyka...

Více informací o průvodci

Asistence na cestách 24/7

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do TANZANIE, Arusha. Hlavní město safari. Nocleh v hotelu se snídaní.

2. den

Odjezd na safari. Velká příkopová propadlina - Východoafrický zlom. Výjezd na vrchol sopečného rimu. Měnící se vegetace. NP Ngorongoro chráněný UNESCO. Nocleh v komfortní Ngorongoro Sopa Lodge na hraně kráteru Ngorongoro.

3. den

Celodenní safari v kráteru Ngorongoro, obdoba Noemovy archy plné zvířat. Největší koncentrace zvěře na světě. Sodné jezero Magadi s růžovými plameňáky. Oběd formou pikniku na dně kaldery. Nocleh v komfortní Ngorongoro Sopa Lodge na hraně kráteru Ngorongoro.  

4. den

Královská snídaně na hraně kráteru Ngorongoro. Zastávka v muzeu rokle Oldupai Gorge – archeologické „lahůdky“. Kaňon v podloží serengetských plání. Unikátní archeologické nálezy Dr. Leakyho. NP Serengeti - největší a nejslavnější národní park. Nekonečné legendární pláně s množstvím zvěře. Obrovská migrující stáda - výzva nejen pro nás, ale i pro lvy, levharty a gepardy? Luxusní ubytováni v Serengeti Sopa Lodge.  

5. den

Celodenní safari v parku. Východ slunce nad buší, kdy jsou zvířata nejaktivnější. Nejlepší pozorování šelem. Den plnohodnotně prožijeme v NP Serengeti. Oběd zajištěn formou pikniku. Vydáme se za zvířaty i tajemnými zvuky savany. Objevíme na stromech levharta? Večeře a nocleh v Serengeti Sopa lodge.

6. den

Finální průjezd nádherně nekonečnými pláněmi Serengeti. Romantické pahorky Naabi Hill. Odpolední safari v NP Lake Manyara. Vegetačně nejpestřejší národní park. Alkalické jezero s vodním ptactvem. Šance na stromové lvy, hrochy, slony, žirafy. Nocleh a večeře  v NP Lake Manyara.

7. den

Po snídani návrat do Arushi. Oběd ve městě. Transfer na letiště.  

8. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Doprava pronajatými vozidly s úpravou pro safari
 • Ubytování 1x nocleh v Arushi v hotelu se snídaní, 5x nocleh na safari v 4* komfortních lodžích s plnou penzí
 • Vstupy do NP: Lake Manyara, Serengeti, Ngorongoro
 • Návštěva Oldupai Gorge
 • Místní anglicky mluvící průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax cca 23 000 Kč (v závislosti na termínu, letové třídě, leteckém spojení)
 • Vstupní víza Tanzanie 50 USD (e-vízum nebo při příletu)
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za velikonoční termín 130 USD / osoba
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj v závislosti na sezóně 8 900 Kč, 7 900 Kč či 2 900 Kč / 8 dní
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Fakultativní výlety

 • Let balónem nad Serengeti – cena 599 USD/osoba (nutno objednat předem).
 • Dvouhodinová pěší vycházka podél kráteru Ngorongoro v min. počtu 2 osoby – cena 25 USD/osoba.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 2 a více osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a exotiku. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Ideální skladba programu během pětidenního safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie. Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari jsou to džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity.

Cesta je organizována pouze s anglicky mluvícím průvodcem a v termínu, který máte možnost si sami zvolit. Cestuje se již od min. počtu 2 osob - platí systém doobsazení do auta na safari. Ceny se liší podle termínů hlavní a vedlejší sezóny. Odlet je vždy v úterý z ČR tak, abyste už ve středu mohli začít plánované safari v Tanzanii.

Případně rádi navrhneme jinou cestu, kdy jsou program safari, jeho délka i termín zcela volitelné. Garantujeme pouze vybrané destinace, kde dlouhodobě spolupracujeme s osvědčenými partnery.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve městě Arusha v hotelu se snídaní, na safari v komfortních 4* kamenných lodžích s plnou penzí. Snídaně má kontinentální charakter – čaj, káva, džus a chléb s džemem a vajíčka upravená na různé způsoby. Často bývá podáváno i čerstvé sezónní ovoce. Jídlo v lodžích je řešeno zpravidla formou švédských stolů, výběr jídel je velmi široký, nápoje kromě snídaně nejsou v ceně a každý si je dokupuje samostatně dle chuti a potřeby. Nad rámec stravování zahrnutého do ceny zájezdu se stravujeme společně v místních restauracích, místní průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar
111 Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Nejhezčí parky Afriky

27.2. - 14.3.2022
+ další 2 termíny
16 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

8.10. - 26.10.2022
+ další 2 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog