Perly Ugandy - horské gorily a lodní safari

110B

Perly Ugandy - horské gorily a lodní safari

S prodloužením na Zanzibaru

Jedinečný zážitek ze setkání s horskými gorilami. Bohaté safari a vodopády.

Náš tip Příroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8-12

Winston Churchill nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Horské gorily - absolutní top fauny. Setkání, na které se nezapomíná. NP Bwindi dostane i vás! Šimpanzi v džungli. Lodní safari v NP Queen Elizabeth - zvířata na dosah ruky. Největší koncentrace hrochů na kanálu Kazinga. Jezero Edwardovo, Georgeovo i legendární Viktoriino. Mystické prameny Nilu.

Nejkrásnější místa Ugandy včetně nezapomenutelného setkání s horskými gorilami. Netradiční safari „z lodi“ se zvířaty skoro na dosah ruky. Možnost prodloužení o pobyt u moře na ostrově Zanzibar.  Pro milovníky Afriky doporučujeme spojení top destinací východní Afriky, zájezdů 109C a 110B  na nejoblíbenější komfortní akci č. 117C. Vydejte se za poznáním s odborníky na východní Afriku, kterými naši průvodci rozhodně jsou. Neváhejte a přesvědčte se sami.

Termíny a rezervace

Termín:  15.11. - 3.12.2020 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  119 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  22.11. - 3.12.2020 12 dní / 10 nocí  (12 dní / 10 nocí) Cena:  93 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Martina Veselá 22.11. - 3.12.2020 ?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

Možnost prodloužení o ostrov Zanzibar před zájezdem

1. - 8. den

Letecky do TANZANIE na atraktivní ostrov Zanzibar. Kombinace pláží, koupání, šnorchlování, potápění a historie. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město. Kobky otroků. Popíjení lahodného koktejlu v Africa House. Lodí na ostrov Changu. Bělostný písek a smaragdové moře. Obrovské sloní želvy, šnorchlování. Dva noclehy v Kamenném městě ve stylovém hotelu. Prales Jozani - tři odlišná vegetační pásma. Visuté lávky nad mangrovemi různých druhů. Červenobílé guerézy. Cesta na sever - kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Mohutní svědkové dávnověku - baobaby i bougainvillea, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Spice tour - exkurze za kořením i ovocem. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Nungwi - nejhezčí místa ostrova. Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování v nejlepších lokalitách. Pro zájemce fakultativní výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici. Zajímavá práce lodníků.  Tři noclehy v oblasti Nungwi. Odlet ze Zanzibaru s mezipřistáním v keňském Nairobi do UGANDY. Prohlídka hlavního města Kampala.

Začátek programu Uganda.

1. - 2. den

Letecky do UGANDYKampala. Odjezd z hlavního města na sever země. Návštěva farmy Nakasongola - Ziwa Rhino Sanctuary, kde nás čeká pěší safari s nosorožci. Přes městečko Masindi a Rabongo Forest, ostrova tropického deštného pralesa obklopeného savanou. Největší národní park Ugandy Murchison Falls s množstvím zvěře. Nocleh v „Nilském drahokamu“ - Paraa Safari Lodge.

3. den

Exotické safari mezi Lake Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu pod ohromující kaskády Murchison Falls. Pozorování antilop, hrochů, krokodýlů, slonů a stovek vodních ptáků. Pro zájemce výstup k horní hraně vodopádů. Hřmící divadlo obrovské síly. Nocleh v Paraa Safari Lodge.

4. den

Putování přes Bugungu Wildlife Reserve. Horská vyhlídka na Albertovo jezero. Velká příkopová propadlina. Strmý zářez horské krajiny do nekonečné savany. Horské letovisko Fort Portal. Vyhlášené čajové plantáže.

5. den

Průjezd oblastí, kde se pěstují banány, procházka kolem sopečných jezírek. Rovník (levou nohou na severu, pravou na jihu?) u Kasane. Sopečné krátery s uzavřeným světem zvířat. NP Queen Elizabeth zasáhne i vás. Edwardovo jezero, Georgeovo jezero a jejich spojnice Kazinga jsou místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Krokodýli, hroši, buvoli, sloni, až 500 druhů ptáků - pelikáni, kladivouši, různé druhy čápů, orli,… Poloostrov Mweya plný zvířat je snad nejhezčím místem. Nocleh v komfortní Mweya Safari Lodge nad jezerem.

6. den

Safari s šancí na stáda slonů, vodušky, buvoly, hyeny, prasata bradavičnatá… Endemická antilopa kob. Kyambura Gorge - hluboký kaňon s řekou a bujnou vegetací. Trek džunglí s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Pravá džungle tropického pralesa s liánami a deskovými kořeny. Poznávání léčivých stromů a bylin. Nocleh v komfortní Mweya Safari Lodge nad jezerem.

7. den

Putování pohádkovou savanou a diagonální průjezd NP Queen Elizabeth. V části parku nazvané Ishasha spatříme neobvyklé stromové lvy? Průnik do NP Bwindi (UNESCO) ležícího podél hranic Konga. Deset druhů primátů v hlubokém pralese. Prý nejpestřejší místo Afriky na flóru i faunu!

8. den

S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem - horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává s každým. I vás zalije pocit, že jste nic silnějšího nezažili. Na světě jich žije už jen něco málo přes tisíc. V odpoledních hodinách fakultativní výlet k domorodcům – výroba banánového piva. Pygmejové Bambuti – trpaslíci pralesa. Rozehrají opět svérázné nástroje – jako to umí jen právě oni? Šaman – léčitel s magickými bylinami, lektvary i africkou „viagrou“. Návštěva školy.

9. den

Vulkanická krajina s tajemnými vrcholy v oblacích. Panorama sopečného pohoří. Průjezd bambusovou džunglí. Horami sevřené jezero Bunyonyi s množstvím ostrovů. Plavba na motorových kánoích po jezeře. Kabale - nejvýše položené místo Ugandy v jejím nejjižnějším cípu nazývaném „africké Švýcarsko“.

10. den

Překročení rovníku a přejezd do Entebbe. Cestou zastávka u Viktoriina jezera - největší vodní plochy Afriky.

11. den

Perličky hlavního města Kampaly. V případě časových možností návštěva pramenů Nilu. Večerní odlet domů.

12. den

Letecký návrat domů.

Možnost spojení s akcí č. 109 Keňa - Tanzanie - Zanzibar viz akce č. 117.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • U prodloužení přelet Zanzibar - Kampala
 • Pronajaté džípy 4x4 po celou dobu programu
 • Ubytování 4x v hotelech, 6x v lodžích se snídaní a při prodloužení 1x v hotelu v Kampale, na Zanzibaru 2x v hotelu v Kamenném městě a na pláži 3x v pohodlných bungalovech se snídaní
 • Lodní výlety po Viktoriině Nilu, po kanálu Kazinga
 • Plavba po jezeře Bunyonyi
 • Vstupy do národních parků
 • Permit k šimpanzům
 • Návštěva nosorožčí farmy
 • Výlet do pralesa Jozani, lodní výlet na ostrov Changu, exkurze za kořením (při prodloužení)
 • Český průvodce
 • Cestovní pojištění BASIC
  (nezahrnuje pojištění na onemocnění covid-19; produkt zahrnující i pojištění na onemocnění covid-19 rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum Uganda 50 USD, při prodloužení vstupní vízum Tanzanie 50 USD (e-vízum nebo při příletu)
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Vstupy do památek
 • Permit na horské gorily
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 dní za 9 900 Kč  / 18 dní za 16 600 Kč
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Doporučujeme tuto aktivitu objednat již během objednávky zájezdu, kdy k ní obdržíte podrobnější informace.

 • Trek na horské gorily 730 USD | 1 - 6 hodin

Permit je třeba zakoupit se značným časovým předstihem a po zakoupení je nevratný! Podmínkou pro návštěvu horských goril je dosažení věku 15 let. Cena permitu se může měnit.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd pro milovníky africké přírody. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Čeká nás nezapomenutelné setkání s horskými gorilami uprostřed deštných pralesů, safari v nejznámějších parcích Ugandy. Akce je v našem katalogu označena slovem „komfortněji“. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je ubytování zajištěno v hotelech vyšší kategorie, na safari v lodžích (stanových nebo kamenných) se snídaní.

Po celou dobu pobytu v Ugandě budeme mít k dispozici pronajaté džípy se zvedací střechou, kterou využijeme na safari. V programu nejsou zařazeny žádné noční přejezdy. Za náročnější část programu můžeme označit trek za horskými gorilami.

Nabízíme možnost prodloužení o pobyt na ostrově Zanzibar v rámci připojení se k zájezdu č. 109 Keňa – Tanzanie – Zanzibar. Při dřívějším odletu na zájezd do Ugandy si tak můžete před safari dopřát zasloužený odpočinek na pohádkovém ostrově.

Trek k horským gorilám

V NP Bwindi žije několik rodin horských goril. Ke každé rodině smí jít denně skupinka o velikosti maximálně 8 osob a místní průvodce s ozbrojeným doprovodem. Nelze předem určit, jak dlouho budete gorily hledat. Správa NP má své stopaře, kteří gorilí rodiny sledují. Jedná se však o pohyb divokých zvířat ve volné přírodě, a proto nelze předem určit, zda gorily budou hned ráno migrovat do jiné části parku nebo si dají vydatnou snídani v místě, kde strávily noc.

V průměru se čas treku pohybuje mezi 1-6 hodinami. Terén může být někdy náročnější, proto doporučujeme kvalitní turistickou a nepromokavou obuv, dlouhé kalhoty (příp. návleky), pláštěnku nebo nepromokavou bundu.

Trek ke gorilám absolvujete pouze v doprovodu místních anglicky mluvících průvodců a rangerů, český průvodce na treku ke gorilám skupinu nedoprovází. Stejně tak český průvodce nedoprovází skupinu během půldenního výletu na šimpanze, skupina výlet realizuje s anglicky mluvícím doprovodem.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech se snídaní, v národních parcích v komfortních lodžích se snídaní (v NP Bwindi mohou být i komfortní stanové lodže), při prodloužení o Zanzibar v bungalovech se snídaní, s klimatizací. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Přestože dbáme po celou dobu zájezdu na zvýšený ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Jiné požadavky a omezení

Podmínkou pro návštěvu horských goril je dosažení věku 15 let.

Doplňující informace

Uganda požaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19 (klient hradí jako samoplátce). Před vstupem do Ugandy (v případě prodloužení před zájezdem) lze nový test udělat na Zanzibaru. Po příletu do ČR jsou aktuálně téměř ze všech exotických destinací včetně Ugandy v tuto chvíli vyžadovány testy na covid-19 (klient hradí jako samoplátce, provést lze přímo na letišti po příletu) nebo desetidenní karanténa. Situace se vyvíjí a samozřejmě tyto podmínky v průběhu dalších týdnů / měsíců mohou být upraveny. 

V ceně zájezdu je zahrnuto cestovní pojištění BASIC od ERV Evropské cestovní pojišťovny. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. V pojištění BASIC není zahrnuto krytí za onemocnění covid-19, tento produkt používáme dlouhodobě a zahrnuje mnoho možných rizik, ale není nastaven na zcela novou situaci kolem pandemie. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o katalogový zájezd, kde je pojištění zahrnuto v ceně zájezdu, bude od ceny vypočtené pojistky odečtena částka, která je kalkulována v ceně zájezdu na pojištění.

Podobné zájezdy

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

7.6. - 25.6.2021
+ další 1 termín
19 dní
Centrální Tanzanie - Zanzibar
167 Centrální Tanzanie - Zanzibar

Fotosafari v divočině

13.2. - 23.2.2021
+ další 3 termíny
11 dní
Tanzanie - Zanzibar
109C Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

9.11. - 22.11.2020
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog