Nejvyšší hora Afriky a safari

MK985

Nejvyšší hora Afriky a safari

Kilimandžáro, safari, Zanzibar

Vystupte na nejvyšší horu afrického kontinentu! Bohaté safari v Tanzanii.

Náš tip Treky a safari

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

3 - 5

Výstup na nejvyšší horu Afriky atraktivní Kilimandžáro. Díky dlouholetým zkušenostem s organizováním vysokohorských treků na africkém kontinentu máme vysokou úspěšnost dosažení vrcholu. Navštívíme nejlepší národní parky a rezervace Afriky. NP Ngorongoro, NP Serengeti, NP Manyara. Možnost individuálního prodloužení na exotický ostrov Zanzibar. 

Pro výstup na Kilimandžáro použijeme trasu Machame, na sestup Mweka. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Během výstupů máme k dispozici horského vůdce i kuchaře, na Kilimandžáru jsou v ceně i místní nosiči. Ideální akce pro ty, kteří chtějí spojit fyzickou aktivitu s pozorováním zvířat v atraktivní africké přírodě.

Termíny a rezervace

Termín:  15.10. - 1.11.2020 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  117 500 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Rezervovat
Termín:  15.10. - 27.10.2020 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  103 200 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extrémy...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Irena Janoušková

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Afriky. TANZANIE a hlavní město safari Arusha.

2. den

Hadí farma Maserani - hadi, želvy, krokodýli, varani (cimrmanovské foto herpetologa v těle krajty je aktualizováno pozřeným rolníkem!). Velká příkopová propadlina. Působivý přírodní zlom NP Lake Manyara, odlišná vegetační pásma. Sloni, hroši, žirafy, stromoví lvi...

3. den

Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes chráněnou rezervaci Ngorongoro. Mohyla obětem divočiny. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v NP Serengeti (UNESCO) - vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Naabi Hill - šance na gepardy. Nocleh v oblasti Seronera.

4. den

Celý den plnohodnotně prožijeme v NP Serengeti. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop. Mimořádné ranní safari. Uvidíme hrochy vracející se z pastvy? Šance na krokodýly a lví rodiny. Východ slunce, na jaký se nezapomíná. Podaří se nalézt levharta? Nocleh v oblasti Seronera.

5. den

Ranní safari v NP Serengeti. Přejezd do NP Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Výjezd k okraji sopečného kráteru. Nocleh v kempu na hraně kaldery.

6. den

Kráter Ngorongoro, zapsaný jako přírodní dědictví UNESCO. Výhled z vrcholového hřebene na „Zahrady ráje“. Z výšky 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery, kde uvidíme, jak asi vypadala Noemova archa plná zvířat. Dvacet kilometrů široký kráter Ngorongoro - největší koncentrace zvěře na světě. Uvidíme i nosorožce? Zpět do Arushi.

VÝSTUP NA KILIMANDŽÁRO. Nejscéničtější kombinace cest. Výstupová trasa Machame, sestupová Mweka. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Během výstupu máme k dispozici horského vůdce, místní nosiče i k

7. den

Tropickým deštným pralesem k Machame Hut (2 980 m, 10 km, 5-7 hod., 1 200 m převýšení).

8. den

Výstup na Shira Hut (3 840 m, 6 km, 5-7 h, 840 m převýšení). Cesta mezi skalními útesy. Z Picnic Rock výhledy na náhorní plato Shira a sopečný kráter. Královny vegetace - mohutné senécie i do výše čnící lobélie.

9. den

Výstup na Barranco Hut (3 950 m, 10 km, 5-7 h, 110 m převýšení). Oranžové skalní útesy Lawa Tower. Western Breech - hlavní skalní masív „Kili“.

10. den

Výstup na Barafu Hut (4 550 m, 8 km, 8-9 h, 600 m převýšení). Nejhezčí výhledy nad stěnou Barranco Wall. Sopečný kužel Kibo po levici. Vřesoviště a „měsíční krajina“. Cíl v nejkrásnějším místě Kili. Nad námi ledovce Kibo, napravo sopečný kráter s ostrými skalisky Mawenzi.

11. den

Výstup na Uhuru Peak - nejvyšší vrchol Afriky (5 896 m, 5 km, 6-7 h, 1 346 m převýšení). Strmá cesta na Stella Point, po hřebeni k vrcholu. Vlevo ledovce Rebmann, Decken. Jižní ledové pole a Diamantový ledovec, napravo ledovec Ratzel a sopečný kráter Reusch. Jedinečná vrcholová scenérie. Sníh, led i neuvěřitelné výtvory ledovce pod rovníkem. Sestup s důležitým ztrácením výškových metrů (sestup 4-6 h).

12. den

Sestup až na Mweka Gate. Patřičná oslava výstupu v Moshi. Večerní odlet domů, v případě delší varianty na Zanzibar.

13. - 14. den

Letecky na ZANZIBAR - příjemný pobyt na atraktivním ostrově. Kombinace koupání, potápění a historických pamětihodností. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město (UNESCO) je samostatný kouzelný svět. Rušná městská tržnice. Lodní výlet na ostrov Changu. Romantická pláž „sněhobílého" písku mizející v moři. Obrovské sloní želvy. Cesta na sever - kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Mohutní svědkové dávnověku - baobaby i bougainvillie, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Spice tour - exkurze za odlišnými druhy koření. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky.

15. - 16. den

Vesnice Nungwi na severu ostrova je opravdu nejhezčím místem s bělostnými plážemi a smaragdovým mořem. Bohaté možnosti aktivit. Potápění a šnorchlování na nejlepších lokalitách. Pro zájemce výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici dhow.

17. den

Poslední koupání. Letecky návrat domů.

18. den

Letecký návrat domů.

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ NA OSTROV ZANZIBAR

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Kompletní místní doprava - na safari v Tanzanii terénní džípy, mikrobus.
 • Ubytování v Arushi se snídaní,  na Kilimandžáru v místních stanech 5x, na safari 4x v místních stanech.
 • Vstupy do národních parků NP Manyara, Ngorongoro včetně vstupu do kráteru, Serengeti, Kilimandžáro.
 • Během pětidenního safari plná penze, servis kuchaře.
 • Trekový permit na Kilimandžáro.
 • Na Kilimandžáru plná penze, nosič, kuchař a horský vůdce, rescue fee - záchranářský poplatek, certifikát o dosažení vrcholu.
 • Návštěva masajské bomy.
 • Český průvodce (po dobu safari  a na Zanzibaru).   
 • Anglicky mluvící průvodce během výstupu  na Kilimandžáro.
 • Prodloužení na Zanzibaru: přelet Arusha-Zanzibar, ubytování 2x v hotýlku ve Stone Town, 3x v bungalovech na Nungwi, lodní výlet na ostrov Changu, exkurze za kořením.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy.
 • Vstupní vízum Tanzanie 50 USD (e-vízum nebo na hranicích).
 • Stravování nad rámec programu.
 • Vstupy do památek, na hadí farmu Maserani 20 USD.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 800 Kč, dlouhá varianta 4 800 Kč.
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás. 

Skupina 3-5 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o sportovně laděný zájezd s důrazem na poznání určený hlavně milovníkům přírody a vysokohorské turistiky. Sportovní část - výstup na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Poznávací částí je pětidenní safari v národních parcích Tanzanie.

Pro zájemce o závěrečnou odpočinkovou část programu nabízíme pobyt na ostrově Zanzibar, délka pobytu volitelná. Vzhledem k charakteru akce budeme po celou dobu zájezdu využívat kombinovanou dopravu. Po dobu safari se dopravujeme džípy 4x4 s úpravou pro safari. V programu není zařazen žádný noční přesun.

Výstup na Kilimandžáro (5 896 m)

Nejvyšší samostatně stojící hora světa. Pro výstup volíme jednu z nejkrásnějších kombinací cest. Výstupová trasa Machame, sestupová Mweka. Akci rozložíme do šesti dní správné aklimatizace. Nespěcháme, denní vzdálenosti jsou rozumné. Každý den je unikátním zážitkem. Skupinu budou doprovázet i místní horští vůdci. Výstup absolvujeme odlehčeni, využijeme služeb místních nosičů. Ke komfortu během výstupu přispějí i služby místních kuchařů, strava je zajištěna formou plné penze, jídlo je poměrně pestré a v dostatečném množství. Pro první den výstupu je možné potřebné tekutiny nakoupit ještě v civilizaci. Během výstupu budeme zásobeni dostatečným množstvím nápojů v podobě čaje, kávy, převařené vody. Jako pojistku si s sebou můžete vzít prášky či kapky na dezinfekci vody.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie – dvoulůžkové pokoje převážně s vlastním sociálním zařízením, většinou vybavené stropním fénem. V národních parcích Tanzanie nocujeme 3x v místních stanech vybavených matracemi (nutný je pouze vlastní spacák), v ceně zájezdu je během safari v Tanzanii zajištěná plná penze. V Arushi jsou v ceně ubytování snídaně.

Během výstupu na Kilimandžáro budeme nocovat v místních stanech, je také zajištěn servis kuchaře (plná penze). Pro horské výstupy je nutné mít kvalitní spacák určený pro teploty až do -25°C, doporučujeme mít i vlastní nafukovací karimatku. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar - Uganda
30.1. - 22.2.2021
+ další 3 termíny
24 dní
Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
21.12. - 7.1.2021
+ dalších 5 termínů
18 dní
Nejvyšší hory Afriky a safari
108 Nejvyšší hory Afriky a safari

Mt. Keňa a Kilimandžáro

20.12. - 7.1.2021
+ další 3 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog