Madeira - Azory

170

Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

Poznávací program spojený s odpočinkem u moře. Dva ostrovy na dosah Afriky!

Pro každého Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Ostrov květů Madeira uprostřed Atlantického oceánu s unikátní přírodou. Hornatá Madeira s tajuplnými chodníky podél vodních kanálů (levády) zavlažovacího systému, zelenou džunglí a plážemi s černým pískem. Vulkanické útesy a v nich vyhloubená jezírka v Porto Moniz, ideální ke koupání. Azory – souostroví devíti obydlených ostrovů v Atlantiku. Endemická flóra sopečného ostrova São Miguel.

Výborná kombinace aktivního poznávání s možností koupání na plážích s černým pískem. Zájezd vhodný pro milovníky přírody. Akce nepatří k fyzicky náročným, program je rozvržen v pozvolném tempu. Většinu pobytu budeme na Madeiře, v polovině cesty přeletíme na Azory na ostrov São Miguel.  Oba ostrovy jsou svou rozlohou docela malé, přejezdy tedy nejsou dlouhé. Ubytováni budeme na každém ostrově vždy na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Časový harmonogram včetně pořadí navštívených míst a zajímavostí uvedených v programu akce určuje průvodce.

Termíny a rezervace

Termín:  15.9. - 27.9.2020 13 dní / 12 nocí  (13 dní / 12 nocí) Cena:  48 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  15.9. - 22.9.2020 8 dní / 7 nocí  (8 dní / 7 nocí) Cena:  29 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  25.5. - 6.6.2021 13 dní / 12 nocí  (13 dní / 12 nocí) Cena:  49 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  25.5. - 1.6.2021 8 dní / 7 nocí  (8 dní / 7 nocí) Cena:  30 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  14.9. - 26.9.2021 13 dní / 12 nocí  (13 dní / 12 nocí) Cena:  49 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  14.9. - 21.9.2021 8 dní / 7 nocí  (8 dní / 7 nocí) Cena:  30 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jana

Jana Kysilková

Vystudovala odbornou francouzštinu a už během studií získala spoustu zkušeností s životem v zahraničí. Říká o sobě, že je zvyklá mít při práci hlavu v oblacích a když prozradíme, že přes pět let pracovala jako letuška, tak si můžete být jistí, že se o vás postará a nebude jí chybět smysl pro hum...

Více informací o průvodci

Sandra

Sandra Špačková

Osud jí zavál až do Lisabonu, kde propadla své zálibě ve studiu portugalského jazyka a kultury. Již od dětství se věnovala jazykům a cestování, které se pro ni stalo nezbytnou součástí života. Upovídaný, bezprostřední živel. Baví ji životní výzvy, které člověka posouvají dál. Možná i proto tvrdí...

Více informací o průvodci

Jana Kysilková

Sandra Špačková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na sopečný ostrov květů MADEIRA, přezdívaný také jako perla Atlantiku.

2. den

Hlavní město Funchal (v českém překladu fenykl) a jeho úzké a strmé uličky. Hlavní třída Avenida Arriaga. Přístav, kde kotví kopie Kolumbovy plachetnice Santa Maria. Exotická tržnice Mercado dos Lavradores. Výjezd lanovkou na vrchol Monte, osamocený kostelík Nossa Senhora do Monte. Botanická zahrada Monte Palace Tropical Gardens s vodními kaskádami, jezírky a kouzelnými zákoutími. Endemická květena. Možnost návratu do centra města v typických madeirských proutěných sáňkách pod dohledem šikovných místních “sáňkařů”.

3. den

Nejvýchodnější výběžek ostrova – poloostrov Ponta de São Lourenco. Téměř neobydlený kout ostrova bičovaný větrem a vlnami. Útesy připomínající prsty a bouřící Atlantický oceán. Nenáročná túra po poloostrově. Možnost koupání na pláži Prainha s černým pískem. Návštěva bývalého hlavního města Machica.

4. den

Přejezd do Porto Moniz. Cestou zastávka v São Vicente a jeho sopečných jeskyních. Lávové jeskyně tvořené „krápníky“ z lávy. Lávové kapky připomínající čokoládovou polevu.  Vyhlídka na vodopád Véu da Noiva. Porto Moniz a vulkanická jezírka na pobřeží. Vykoupeme se za příznivého počasí v přírodních bazénech? Pro zájemce návštěva mořského akvária.

5. den

Výlet na levádu Caldeirão Verde, trek džunglí plnou přírodních tunelů až do samotného Zeleného kotle (délka 13 km, 4,5 h). Možnost osvěžení pod vodopádem. Madeirský „skanzen“ v městečku Santana. Typické stavby chaloupek ve tvaru písmene A, s barevnou malbou nejčastěji červeno-modro-bílou a většinou s doškovými střechami.

6. den

Návštěva útesu Cabo Girão, který se svou výškou téměř 600 metrů řadí mezi nejvyšší v Evropě. Trek levádou Do Norte. Objevování tajemného vnitrozemí ostrova. Náhorní planina a současně chráněná rezervace Paul da Serra – travnaté pastviny uprostřed divokých rozeklaných údolí a ostrých vrcholů, často zahalené mlhou. Calheta. Návštěva palírny Engenhos da Calheta

7. den

Fakultativní lodní výlet do vod Atlantického oceánu. Na katamaránu kolem pobřeží ostrova. Uvidíme velryby, hravé delfíny i želvy? Ochutnávka typického "víno madeira" ve sklípku D´Oliveira ve Funchalu.

8. den

Letecký návrat domů.

Možnost prodloužení o Azorské ostrovy

8. den

Letecky na „zelený“ ostrov São Miguel. Letovisko Ponta Delgada se svým historickým centrem Baixa vybudovaným v koloniálním stylu. Monumentální trojoblouk brány Portas da Cidade. Poutní klášter Nossa Senhora da Esperanca. Prohlídka malebného přístavu.

9. den

Návštěva sopečného jezera Lagoa das Sete Cidades v chráněné krajinné oblasti. Údolí patří k jednomu ze sedmi divů Portugalska. Nitro kráteru se smaragdovými jezery, koberci modrých hortenzií a stromových kapradin. Endemická flóra. Krátký trek po hřebeni s výhledem na jezera (3 h). Malebná vyhlídka Vista do Rei, místo se strmými skalami s rozsedlinami, kde moře mizí do hlubin země.

10. den

Vulkanické jezero Lagoa do Fogo - Ohnivé jezero. Jedinečné evropské čajové plantáže Gorreana. Geotermální prameny zvané caldeiras. Návštěva továrny na likéry Mulher de Capote s ochutnávkou. Městečko Ribeira Grande na sopečné náhorní plošině a s majákem na pobřeží. Historické centrum s úzkými uličkami.

11. den

Návštěva keramické dílny Vieira v městečku Lagoa. Bývalé hlavní město Vila Franca do Campo. Jezero Lagoa das Furnas a jeho tzv. caldeiras - místa, kde ze země vyvěrá horký či přímo vařící sirnatý pramen a kouří se z nich. Naplníme si hrnec masem, zeleninou, bramborami a necháme ho dusit v zemi? Jedinečná příležitost ochutnat vulkanicko-podzemní pochoutku. Termální prameny ve Furnas. Návštěva botanické zahrady Terra Nostra.

12. den

Poslední relaxace před odletem domů. Pro zájemce procházka po pobřeží z Ponta  Delgada do městečka São Roque. Případně možnost fakultativní plavby za pozorováním velryb či návštěva prezidentské zahrady Palacio de Santana, jeskyní Grutas de Carvao nebo staré portugalské pevnosti Forte de Sao Bras se zajímavým muzeem vojenského umění a historie.

13. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • V prodloužení přelet Madeira - Sao Miguel
 • Ubytování v 3* hotelech se snídaní 7x / 12x
 • Doprava pronajatým mikrobusem
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce
 • Cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupné do památek a muzeí, do jeskyní, botanické zahrady
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 400 Kč (8 dní) / 6 500 Kč (13 dní)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Lodní výlet za delfíny: 35 EUR
 • Lanovka ve Funchal na Monte: 15 EUR 
 • Botanická zahrada Monte Palace Tropical Gardens: 10 EUR
 • Lávová jeskyně v São Vicente: 8 EUR
 • Pozorování velryb: 50 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd je ideálním spojením aktivní dovolené s odpočinkem u moře. Hornatá Madeira nabízí možnost fyzických aktivit v podobě nenáročných treků podél systému zavlažovacích kanálů, tzv. levád. Budete mít možnost navštívit lávové jeskyně a absolvovat atraktivní lodní výlet do vod Atlantiku s velkou šancí na pozorování delfínů a velryb. Ostrov São Miguel s vulkanickými jezery a geotermálními prameny je ideální závěrečnou tečkou na cestě.

Doporučujeme všem zájemcům o cestování. Akce nepatří k fyzicky náročným, v programu není zařazen žádný noční přesun. Letecky se přesuneme mezi oběma ostrovy. Pro přepravu na ostrovech budeme využívat pronajatou dopravu, nejčastěji mikrobusy. Oba ostrovy jsou svou rozlohou docela malé, přejezdy tedy nejsou dlouhé.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v 3* hotelech vyšší turistické kategorie, na každém ostrově vždy na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Pokoje jsou dvoulůžkové, s vlastním sociálním zařízením. Noclehy jsou se snídaní.

Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku.

Vaše ohlasy

Dobrý den, posílám krátké hodnocení zájezdu č. 170, kterého jsme se s p. Svobodou zúčastnili. Zájezd se konal ve dnech 21. 9. - 3. 10. 2018 a skvělou průvodkyní nám byla Sandra Špačková. Jelikož jsme chtěli navštívit Madeiru a Azory, vybrali jsme si právě vaši nabídku, ačkoliv nejsme tak úplně zvyklí na poznávací zájezdy. Byl to všaik zájezd opravdu hezký, leccos jsme se dozvěděli a zažili na vlastní kůži a to bylo to důležité. Navíc Sandra trochu znala naši problematiku, tak nebyl velký problém vysvětlit, co potřebujeme. I ostatní spolucestující byli dobří a snažili se podle svých možností pomáhat, za což jim taky patří dík. Vím, že to s námi asi neměli vždy jednoduché. Osobně bychom přivítali více osobního volna třeba na vykoupání, ale chápeme, že každý jsme jiný. Někdo chce poznávat a nezastaví se celý den, někdo si chce i občas odpočinout. A závěrem ještě jednou oba děkujeme Sandře za všechno. Sandro, byla jsi výborná, víc takových průvodců.

Vladimír V. a Miroslav S.

15.10.2018

Vážení Livingstoni, ohledně žádosti o hodnocení zájezdu na Madeiru a Azory vám ve stručnosti sděluji, že s průvodkyní zájezdu Sandrou Neumannovou jsem byl zcela spokojen. Vše zvládala a ani jednou se neopila. :-)))) Doporučuji ji k dalšímu využití. S pozdravem 

Jiří U.

17.4.2018

Moc na Tebe, Sandro, vzpomínáme, byla jsi skvělá parťačka. Druhý den jsem volala na Livingstone a hned jsem tě pochválila, že můžou být rádi, že mají tak skvělou průvodkyni a aby si tě náležitě považovali, protože tak skvělých a profesionálních průvodců není moc.   

Eva a Honza

20.9.2016

Milá Sandra, chcem sa poďakovat... (myslím, že tlmočím názor všetkých účastníkov) za společně strávené chvíle, za Tvoj oprimizmus, ochotu a pochopenie pre pre všetkých... Prajem Ti pri štarte Tvojej kariéry úspechy a stálu radosť z práce. Pozdravujem  

Mária

27.4.2015

Dovolená s Tebou (Sandrou Neumanovou) byla fajn, spácháš-li další projekt, určitě o účasti na něm budeme velmi, velmi vážně uvažovat! Pěkné dny a dobré lidi kolem.  

Vítek

24.4.2015

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

27.10. - 11.11.2020
+ dalších 5 termínů
16 dní
Jižní Madagaskar
156 Jižní Madagaskar

Unikátní ostrov lemurů a baobabů

20.10. - 4.11.2021
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog