170

Madeira - Azory

Dvě sopečná království uprostřed Atlantiku

Poznávací program spojený s odpočinkem u moře. Dva ostrovy na dosah Afriky!

Pro každéhoPříroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Ostrov květů Madeira uprostřed Atlantického oceánu s unikátní přírodou. Hornatá Madeira s tajuplnými chodníky podél vodních kanálů (levády) zavlažovacího systému, zelenou džunglí a plážemi s černým pískem. Vulkanické útesy a v nich vyhloubená jezírka v Porto Moniz, ideální ke koupání. Azory – souostroví devíti obydlených ostrovů v Atlantiku. Endemická flóra sopečného ostrova São Miguel.
 
Výborná kombinace aktivního poznávání s možností koupání na plážích s černým pískem. Zájezd vhodný pro milovníky přírody. Akce nepatří k fyzicky náročným, program je rozvržen v pozvolném tempu. Většinu pobytu budeme na Madeiře, 8.den přeletíme na Azory na ostrov São Miguel. Pro přepravu na ostrovech budeme využívat pronajatou dopravu, nejčastěji mikrobusy. Oba ostrovy jsou svou rozlohou docela malé, přejezdy tedy nejsou dlouhé. Ubytováni budeme na každém ostrově vždy na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Časový harmonogram včetně pořadí navštívených míst a zajímavostí uvedených v programu akce určuje průvodce. 
 

Termíny a rezervace

Termín: 30.3. - 11.4.201813 dní (13 dní)Cena: 47 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Posun termínu oproti tištěnému katalogu
Termín: 30.3. - 6.4.20188 dní (8 dní)Cena: 28 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Posun termínu oproti tištěnému katalogu
Termín: 21.9. - 3.10.201813 dní (13 dní)Cena: 48 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 21.9. - 28.9.20188 dní (8 dní)Cena: 29 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Sandra

Sandra Neumanová

Osud jí zavál až do Lisabonu, kde propadla své zálibě ve studiu portugalského jazyka a kultury. Již od dětství se věnovala jazykům a cestování, které se pro ni stalo nezbytnou součástí života. Upovídaný, bezprostřední živel. Baví ji životní výzvy, které člověka posouvají dál. Možná i proto tvrdí...

Více informací o průvodci

Sandra Neumanová 30.3. - 11.4.2018

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na sopečný ostrov květů MADEIRA, přezdívaný také jako perla Atlantiku.

2. den

Hlavní město Funchal (v českém překladu fenykl) a jeho úzké a strmé uličky. Nejvýchodnější výběžek ostrova – poloostrov Ponta deSão Lourenco. Téměř neobydlený kout ostrova bičovaný větrem a vlnami. Útesy připomínající prsty a bouřící Atlantický oceán. Nenáročná túra po poloostrově. Možnost koupání na pláži Prainha s černým pískem. Návštěva bývalého hlavního města Machica.

3. den

Funchal - hlavní třída Avenida Arriaga. Přístav, kde kotví kopie Kolumbovy plachetnice Santa Maria. Exotická tržnice Mercado dos Lavradores. Výjezd lanovkou na vrchol Monte, osamocený kostelík Nossa Senhora do Monte. Botanická zahrada Monte Palace Tropical Gardens s vodními kaskádami, jezírky a kouzelnými zákoutími. Endemická květena. Možnost návratu do centra města v typických madeirských proutěných sáňkách pod dohledem šikovných místních “sáňkařů”. 

4. den

Výlet na levadu Caldeirão Verde, trek džunglí plnou přírodních tunelů až do samotného Zeleného kotle (délka 13 km, 4,5 h). Možnost osvěžení pod vodopádem. Madeirský „skanzen“ v městečku Santana. Typické stavby chaloupek ve tvaru písmene A, s barevnou malbou nejčastěji červeno-modro-bílou a většinou s doškovými střechami.

5. den

Cesta do Porto Moniz. Cestou zastávka v São Vicente a jeho sopečných jeskyních. Lávové jeskyně tvořené „krápníky“ z lávy. Lávové kapky připomínající čokoládovou polevu. Vyhlídka na vodopád Véu da Noiva. Porto Moniz a vulkanická jezírka na pobřeží. Vykoupeme se za příznivého počasí v přírodních bazénech? Pro zájemce návštěva mořského akvária.

6. den

Návštěva útesu Cabo Girão, který se svou výškou téměř 600 metrů řadí mezi nejvyšší v Evropě. Trek levádou Do Norte. Objevování tajemného vnitrozemí ostrova. Náhorní planina a současně chráněná rezervace Paul da Serra – travnaté pastviny uprostřed divokých rozeklaných údolí a ostrých vrcholů, často zahalených mlhou. Calheta. Návštěva palírny Engenhos da Calheta

7. den

Fakultativní lodní výlet do vod Atlantického oceánu. Na katamaránu kolem pobřeží ostrova. Uvidíme velryby, hravé delfíny i želvy? Návštěva sklípku D´Oliveira ve Funchalu, kde se vyrábí víno madeira, spojená s ochutnávkou.

8. den

Letecký návrat domů.

Možnost prodloužení o Azorské ostrovy

8. den

Letecky na „zelený“ ostrov São Miguel. Letovisko Ponta Delgada se svým historickým centrem Baixa vybudovaným v koloniálním stylu. Monumentální trojoblouk brány Portas da Cidade. Poutní klášter Nossa Senhora da Esperanca. Přístav.

9. den

Návštěva sopečného jezera Lagoa das Sete Cidades v chráněné krajinné oblasti. Údolí patří k jednomu ze sedmi divů Portugalska. Nitro kráteru se smaragdovými jezery, koberci modrých hortenzií a stromových kapradin. Endemická flóra. Krátký trek po hřebeni s výhledem na jezera (3 h). Malebná vyhlídka Vista do Rei, místo se strmými skalami s rozsedlinami, kde moře mizí do hlubin země.

10. den

Vulkanické jezero Lagoa do Fogo - Ohnivé jezero. Jedinečné evropské čajové plantáže Gorreana. Geotermální prameny caldeiras. Návštěva továrny na likéry Mulher de Capote s ochutnávkou. Městečko Ribeira Grande na sopečné náhorní plošině a s majákem na pobřeží. Historické centrum s úzkými uličkami.

11. den

Návštěva keramické dílny Vieira v městečku Lagoa. Bývalé hlavní město Vila Franca do Campo. Jezero Lagoa das Furnas a jeho tzv. caldeiras - místa, kde ze země vyvěrá horký či přímo vařící sirnatý pramen a kouří se z nich. Naplníme si hrnec masem, zeleninou, bramborami a necháme ho dusit v zemi? Jedinečná příležitost ochutnat vulkanicko-podzemní pochoutku. Termální prameny ve Furnas. Návštěva botanické zahrady Terra Nostra.

12. den

Poslední relaxace před odletem domů. Pro zájemce procházka po pobřeží z PontaDelgada do městečka São Roque. Případně možnost fakultativní plavby za pozorováním velryb či návštěva prezidentské zahrady Palacio de Santana, jeskyní Grutas de Carvao nebo pevnosti Forte de Sao Bras s muzeem vojenského umění.

13. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • V prodloužení přelet Madeira - Sao Miguel.
 • Ubytování v 3* hotelech se snídaní.
 • Doprava pronajatým mikrobusem.
 • Vstupy do národních parků.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu.
 • Vstupné do památek a muzeí, do jeskyní, botanické zahrady.
 • Lodní výlet za delfíny 35 EUR.
 • Fakultativní aktivity.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 200 Kč (8 dní) / 5 200 Kč (13 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd je ideálním spojením aktivní dovolené s odpočinkem u moře. Unikátní příroda, krajina utvářená sopečnou činností, písečné pláže a bohatý podmořský život. Hornatá Madeira nabízí možnost fyzických aktivit v podobě nenáročných treků podél systému zavlažovacích kanálů, tzv. levád. Možnost navštívit lávové jeskyně a absolvovat atraktivní lodní výlet do vod Atlantiku s velkou šancí na pozorování delfínů a velryb. Ostrov São Miguel s vulkanickými jezery a geotermálními prameny je ideální závěrečnou tečkou na cestě. Doporučujeme všem zájemcům o cestování. Akce nepatří k fyzicky náročným, v programu není zařazen žádný noční přesun. Letecky se přesuneme mezi oběma ostrovy. Pro přepravu na ostrovech budeme využívat pronajatou dopravu, nejčastěji mikrobusy. Oba ostrovy jsou svou rozlohou docela malé, přejezdy tedy nejsou dlouhé.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v 3* hotelech vyšší turistické kategorie, na každém ostrově vždy na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Pokoje jsou dvoulůžkové, s vlastním sociálním zařízením. Noclehy jsou se snídaní.

Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Kuchyně obou navštívených ostrovů je velice pestrá a chutná.

Vaše ohlasy

Moc na Tebe, Sandro, vzpomínáme, byla jsi skvělá parťačka. Druhý den jsem volala na Livingstone a hned jsem tě pochválila, že můžou být rádi, že mají tak skvělou průvodkyni a aby si tě náležitě považovali, protože tak skvělých a profesionálních průvodců není moc.   

20.9.2016

Milá Sandra, chcem sa poďakovat... (myslím, že tlmočím názor všetkých účastníkov) za společně strávené chvíle, za Tvoj oprimizmus, ochotu a pochopenie pre pre všetkých... Prajem Ti pri štarte Tvojej kariéry úspechy a stálu radosť z práce. Pozdravujem  

27.4.2015

Dovolená s Tebou (Sandrou Neumanovou) byla fajn, spácháš-li další projekt, určitě o účasti na něm budeme velmi, velmi vážně uvažovat! Pěkné dny a dobré lidi kolem.  

24.4.2015

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

13.11. - 28.11.2017
+ dalších 5 termínů
16 dní
Jižní Madagaskar
156 Jižní Madagaskar

Unikátní ostrov lemurů a baobabů

24.10. - 8.11.2018
16 dní
Maroko
199 Maroko

Maurská architektura a nekonečné pouště

14.4. - 28.4.2018
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog