Keňa - Tanzanie - Zanzibar - Uganda

117A

Keňa - Tanzanie - Zanzibar - Uganda

Afrika v komfortním balení!

Ideální kombinace safari, návštěvy horských goril a odpočinku na bílých plážích

Náš tip Safari a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Spojení zájezdů 109 a 110! Na safari nocujeme v komfortních hotelech na atraktivních místech národních parků. Luxusnější ubytování držíme i jinde. Nejbohatší safari v exkluzivním balení. Safari v národních parcích Ngorongoro, Serengeti, Manyara a v letním termínu navíc Tarangire. Ostrov koření Zanzibar - nejhezčí pláže, smaragdová voda i bílý písek, skvělé šnorchlování i potápění, poznávací výlety po ostrově dle programu. Winston Churchill nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Horské gorily - absolutní top fauny. Setkání, na které se nezapomíná. NP Bwindy dostane i vás! Šimpanzi v džungli. Lodní safari v NP Queen Elizabeth - zvířata na dosah ruky. Největší koncentrace hrochů na kanále Kazinga. Jezero Edwardovo, Georgeovo i legendární Viktoriino. Mystické prameny Nilu.

 

Zájezd pro milovníky africké přírody. Dlouholeté zkušenosti z této destinace daly vzniknout ideální skladbě programu. Nejhezčí národní parky Tanzanie a Ugandy včetně nezapomenutelného setkání s horskými gorilami. Netradiční lodní safari se zvířaty skoro na dosah ruky. Vydejte se za poznáním s odborníky na východní Afriku, kterými naši průvodci rozhodně jsou. Neváhejte a přesvědčte se sami.

Termíny a rezervace

Termín:  10.5. - 3.6.2020 25 dní / 23 nocí  (25 dní / 23 nocí) Cena:  169 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  8.11. - 2.12.2020 25 dní / 23 nocí  (25 dní / 23 nocí) Cena:  173 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extré...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Roman Filipský 10.5. - 3.6.2020

Petr Hejtmánek

Irena Janoušková

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do KENI, Nairobi. Přílet do Nairobi. Kontrasty hlavního města. Návštěva muzea Karen Blixen. Farma a dům, kde žila slavná spisovatelka. Žirafí centrum, kde lze pozorovat a krmit z ruky žirafy Rotschildovy. Návštěva sloního centra Davida Sheldricka. Pro zájemce fakultativně restaurace Carnivore, jedinečný zážitek nejen pro gurmány. Masa divočiny - krokodýli, buvoli, pštrosi. Nocleh v centru Nairobi.

3. den

Podél NP Nairobi na jih mizí civilizace a roste nekonečná savana. Za Maparasha Hills míjíme Amboseli Game Reserve. Postavy zahalené do červené - Masajové. TanzAnie. Hraniční přechod v Namanze. Uvidíme v dálce šestitisícové Kilimandžáro? Posvátná hora Masajů s vrcholovým ledovcem. Podél NP Arusha se sopečným vrcholem Mt. Meru do „hlavního města safari“. Kosmopolitní Arusha s příjemným klimatem. Nocleh v centru Arushi.

Nejhezčí národní parky Afriky

4. den

Velká příkopová propadlina - působivý přírodní zlom. Hadí farma Maserani - hadi, želvy, krokodýli, varani. NP Lake Manyara s odlišnými vegetačními pásmy. Sloni, hroši, žirafy, zebry, pakoně, antilopy, gazely, buvol kaferský, prasata bradavičnatá. Šance na stromové lvy. Zajímavá flóra - deštníkové akácie, sukulentní euforbie - pryšce, lontarové i královské palmy, kolosy fíkovníků. „Salámovník“ je skutečností. Nocleh v lodži na hraně příkopové propadliny.

5. den

Karatu - poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes chráněnou rezervaci Ngorongoro, UNESCO. Mohyla obětem divočiny. Památník B. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v NP Serengeti - vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Naabi Hill - šance na gepardy. Atraktivní ubytování v lodži.

6. den

Celodenní safari v NP Serengeti, UNESCO. Ranní safari s východem slunce. Podaří se nám zahlédnout levharta? Pro zájemce možnost balónového létaní. Let nad pláněmi Serengeti, safari z ptačí perspektivy. Po přistání se podává šampaňské a stylová snídaně. Na oběd se lze vrátit do lodge a po krátkém odpočinku opět vyjet za zvířaty.

7. den

Po ranním safari přejezd směr Naabi Hill, přesun k NP Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Před vchodem zapíchnutý oštěp oznamuje: „Nevstupuj! Milujeme se!“ Výjezd k okraji sopečného kráteru. Nocleh v lodži na hraně kaldery s pohádkovým výhledem na kráter.

8. den

Safari v kráteru Ngorongoro, UNESCO. Z výšky přes 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery. Obdoba Noemovy archy plné zvířat. Místo s největší koncentrací zvěře na světě. Šance na nosorožce! Mto-Wa-Mbu - tržnice s tradičními výrobky. Exotické ovoce včetně červených banánů. Návrat do Arushi, nocleh v hotelu.

9. den

Letecky na atraktivní ostrov Zanzibar. Kombinace pláží, koupání, šnorchlování, potápění a historie. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město, UNESCO. Palác zázraků. Dům a kostel Davida Livingstona. Kobky otroků. Popíjení lahodného koktejlu v Africa House. Nocleh v Kamenném městě ve stylovém hotelu.

10. den

Lodí na ostrov Changu. Bělostný písek a smaragdové moře. Obrovské sloní želvy, šnorchlování. Nocleh v Kamenném městě ve stylovém hotelu.

11. den

Prales Jozani - tři odlišná vegetační pásma. Visuté lávky v porostu mangrove. Červenobílé guerézy. Cesta na sever - kontrast tropické zeleně k vyprahlé buši. Mohutní svědkové dávnověku - baobaby i bougainvillea, lontarové a senegalské palmy, kapoky. Spice tour - exkurze za kořením i ovocem. V záplavě odlišných vůní si přijdou na své i chuťové pohárky. Nocleh v oblasti Nungwi.

12. - 13. den

Nungwi - nejhezčí místa ostrova. Bohaté možnosti aktivit. Bělostné pláže. Potápění či šnorchlování na nejlepších lokalitách. Pro zájemce fakultativní výlet na atol Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici. Zajímavá práce lodníků. Nocleh v oblasti Nungwi.

14. - 15. den

Poslední koupání. Odlet ze Zanzibaru s mezipřistáním v keňském Nairobi do UGANDY. Prohlídka hlavního města Kampala.

16. den

Odjezd z hlavního města na sever země. Návštěva farmy Nakasongola - Ziwa Rhino Sanctuary, kde nás čeká pěší safari s nosorožci. Přes městečko Masindi a Rabongo Forest, ostrova tropického deštného pralesa obklopeného savanou.  Největší národní park Ugandy Murchison Falls s množstvím zvěře. Nocleh v „Nilském drahokamu“ - Paraa Safari Lodge.

17. den

Exotické safari mezi Lake Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu pod ohromující kaskády Murchison Falls. Pozorování antilop, hrochů, krokodýlů, slonů a stovek vodních ptáků. Pro zájemce nenáročný výstup k horní hraně vodopádů. Hřmící divadlo obrovské síly. Nocleh v Paraa Safari Lodge.

18. den

Putování přes Bugungu Wildlife Reserve. Horská vyhlídka na Albertovo jezero. Velká příkopová propadlina. Strmý zářez horské krajiny do nekonečné savany. Horské letovisko Fort Portal. Místní tržnice. Vyhlášené čajové plantáže.

19. den

Průjezd oblastí, kde se pěstují banány, procházka kolem sopečných jezírek. Rovník (levou nohou na severu, pravou na jihu?) u Kasane. Sopečné krátery s uzavřeným světem zvířat. NP Queen Elizabeth zasáhne i vás. Edwardovo jezero, Georgeovo jezero a jejich spojnice Kazinga jsou místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Krokodýli, hroši, buvoli, sloni, až 500 druhů ptáků - pelikáni, kladivouši, různé druhy čápů, orli,… Poloostrov Mweya plný zvířat je snad nejhezčím místem. Nocleh v komfortní Mweya Safari Lodge nad jezerem.

20. den

Safari s šancí na stáda slonů, vodušky, buvoly, hyeny, prasata bradavičnatá… Endemická antilopa kob. Kyambura Gorge - hluboký kaňon s řekou a bujnou vegetací. Trek džunglí s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Pravá džungle tropického pralesa s liánami a deskovými kořeny. Poznávání léčivých stromů a bylin. Nocleh v komfortní Mweya Safari Lodge nad jezerem.

21. den

Putování pohádkovou savanou a diagonální průjezd NP Queen Elizabeth. V části parku nazvané Ishasha spatříme neobvyklé stromové lvy? Dřevěné koloběžky v Kihihi. Průnik do NP Bwindi (UNESCO) podél hranic Konga. Deset druhů primátů v hlubokém pralese. Prý nejpestřejší místo Afriky na flóru i faunu!

22. den

S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem - horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává s každým. I vás zalije pocit, že jste nic silnějšího nezažili. Na světě jich žije už jen něco málo přes tisíc. V odpoledních hodinách fakultativní výlet k domorodcům – výroba banánového piva, vína i pálenky. Pygmejové Bambuti – trpaslíci pralesa. Rozehrají opět svérázné nástroje – jako to umí jen právě oni? Šaman – léčitel s magickými bylinami, lektvary i africkou „viagrou“. Návštěva školy.

23. den

Vulkanická krajina s tajemnými vrcholy v oblacích. Panorama sopečného pohoří. Průjezd bambusovou džunglí. Horami sevřené jezero Bunyonyi s množstvím ostrovů. Plavba na dlabaných kánoích z eukalyptových kmenů mezi papyrem. V lokální „barůvce“ můžeme ochutnat banánové i čirokové pivo. Pochválíme banánovou pálenku „banánovici“? Kabale - nejvýše položené místo Ugandy v jejím nejjižnějším cípu nazývaném „africké Švýcarsko“.

24. den

Překročení rovníku a přejezd do Entebbe. Cestou zastávka u Viktoriina jezera - největší vodní plochy Afriky.

25. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Vnitrostátní přelety Arusha - Zanzibar - Nairobi - Kampala. 
 • Pronajatá vozidla po celou dobu programu. 
 • Terénní džípy po dobu safari v Tanzanii. 
 • Ubytování v hotelech se snídaní 10x, a lodžích v Ugandě se snídaní 6x a na Zanzibaru v bungalovech se snídaní 3x. 
 • Po dobu safari v Tanzanii noclehy v komfortních lodžích (mohou být i stanové) s polopenzí 4x. 
 • Lodní výlet na ostrov Changu. 
 • Permit ke sloním želvám. 
 • Exkurze za kořením, návštěva masajské bomy. 
 • Výlet do pralesa Jozani. 
 • Vstupy do národních parků: Manyara, Ngorongoro, vstup do kráteru Ngorongoro, Serengeti, Murchison Falls, Queen Elizabeth. 
 • Návštěva nosorožčí farmy. 
 • Permit k šimpanzům. 
 • Lodní výlety po Viktoriině Nilu, po kanálu Kazinga. 
 • Plavba po jezeře Bunyonyi. 
 • Český průvodce. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza Keňa 50 USD (e-víza před odletem, či po příletu), Tanzanie 50 USD na hranicích, Uganda 50 USD po příletu. 
 • Vstupy do památek a muzeí, na hadí farmu cca 50 USD. 
 • Večeře v Carnivore v Nairobi. 
 • Balónové létání nad Serengeti cca 420 USD (nutno objednat předem). 
 • Stravování nad rámec programu. 
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 26 900 Kč.

Fakultativní výlety

 • Permit na horské gorily 450 - 630 USD (v závislosti na období, podmínkou je dosažení věku 15 let, cena se může měnit).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a exotiku. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Ideální skladba programu. Kombinace poznávací části - safari v nejkrásnějších parcích Tanzanie a Ugandy s odpočinkovou částí programu - pobytem na ostrově Zanzibar spojeným s jednodenními výlety. Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech, na safari v Tanzanii v lodžích s polopenzí, na safari v Ugandě v lodžích se snídaní, na Zanzibaru v bungalovech se snídaní a s klimatizací. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari v Tanzanii džípy s odklápěcí střechou, na safari v Ugandě auta s úpravou na safari. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Letecky se přesuneme z Arushi na Zanzibar a ze Zanzibaru do Kampaly v Ugandě, kde absolvujeme závěrečnou část programu. Za náročnější část programu můžeme označit trek za horskými gorilami. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve městech v hotelech se snídaní, na safari v Tanzanii v komfortních kamenných nebo stanových lodžích s polopenzí, v Ugandě v komfortních lodžích se snídaní (v NP Bwindi mohou být i stanové lodže ), na severu Zanzibaru v bungalovech s klimatizací a se snídaní, přímo u pláže, v areálu k dispozici bazén. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Přestože dbáme po celou dobu zájezdu na zvýšený ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Podobné zájezdy

Perly Ugandy - horské gorily a lodní safari
10.11. - 27.11.2019
+ dalších 5 termínů
18 dní
Keňa - Tanzanie - Zanzibar
111 Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Nejhezčí parky Afriky

9.11. - 24.11.2019
+ další 3 termíny
16 dní
Keňa - Tanzanie - Zanzibar
109A Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

10.5. - 24.5.2020
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog