Keňa safari v nejhezčích parcích

MK178

Keňa safari v nejhezčích parcích

Možnost prodloužení o výstup na Mt. Keňu

Zažijte původní Afriku plnou zvířat a bez turismu

Náš tip Treky a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5-6

Navštívíme nejlepší národní parky v Keni. Spatříme nejen místa, která patří mezi „povinnosti“ afrických safari. Džípy se vydáme do nejzajímavějších končin.  Plná penze po dobu safari v Keni, možnost prodloužení o výstup na nejkrásnější horu Afriky s plnou penzí.

Atraktivní zájezd do oblíbené země východní Afriky. Dlouholeté zkušenosti z této destinace daly vzniknout ideální skladbě programu. Zažijete jedinečné safari v nejkrásnějších parcích východní Afriky, pro milovníky vysokohorské turistiky nabízíme možnost výstupu na druhou nejvyšší horu Afriky Mt.Keňu. Rádi vám vypracujeme podobný zájezd na míru v libovolném termínu, jen pro vaši uzavřenou skupinku!

Podmínky vstupu do Keni. Pro vstup do Keni se vyžaduje negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  1.3. - 12.3.2021 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  62 900 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extrémy...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Irena Janoušková

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do KENI. Nairobi. Přejezd do oblasti sopečného masivu národního parku Mt. Keňa (UNESCO).

3. - 6. den

Čtyřdenní výstup na nejkrásnější horu Afriky – Mt. Keňa s plnou penzí a ubytováním v horských chatách. Vrchol Point Lenana (4 985 m). Na kopec jdeme za zvířaty a krásnou přírodou, ne za lezením. Vysokohorský trek v oblastech s překrásnými jezírky a divy botanické říše, senéciemi a lobéliemi. Odlišná výstupová a sestupová cesta. Kaňony, skalní útesy, jezera odlišných barev a vodopády v bujné džungli. Sloni a buvoli ve 3 000 m? Večerní návrat do Nairobi. Pro zájemce oslava výstupu v restauraci Carnivore, maso divočiny - krokodýli, pštrosi...

MOŽNOST ZKRÁCENÍ, JEN SAFARI V KENI BEZ VÝSTUPU NA MT. KEŇU.
Čtyřdenní safari v národních parcích

7. den

Velká příkopová propadlina s úchvatným výhledem do krajiny. Údolí s farmami kmene Kikujů. Jezero Naivasha, oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamson - Příběh lvice Elsy. Elsamere – idylka domu Joy Adamson. Přejezd do NP Masai Mara nejpestřejší pozorování divoké zvěře v Keni. První vzorky fantastické fauny Afriky. Ubytování v Masai Mara v pronajatých stanech vybavenými postelemi.

8. den

Nejvyhlášenější safari v NP Masai Mara. Spatříme kompletní „velkou pětku“, lva, slona, nosorožce, buvola i levharta? Ubytování v Masai Mara v pronajatých stanech s plnou penzí.

9. den

Rezervace proslavená migrací obrovských stád pakoňů. Celodenní safari v parku.

10. den

Přejezd do NP Lake Nakuru. Nejlepší místo na světě pro pozorování černých i bílých nosorožců, „opancéřovaných kolosů“ savany. Množství plameňáků. Odpolední safari.

11. den

Dopolední safari a návrat do Nairobi. Odlet do Evropy.

12. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Pronajatá vozidla po celou dobu programu
 • Vstupy do národních parků
 • Ubytování v hotýlcích, na safari v Masai Mara v pronajatých stanech vybavených postelemi 3x, 1x v Nakuru
 • Na treku na Mt. Keňu 3x nocleh v horských chatách
 • Po dobu treku na Mt. Keňu a 3 dnů na safari v Keni plná penze, servis kuchaře
 • Trekový permit na Mt. Keňu
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka s letištními taxami cca 20 000 Kč
 • Vstupní e-vízum do Keni 1 400 Kč
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Nutný PCR test na covid-19
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku při výstupu na Mt. Keňu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
 • Cestovní pojištění (nabídku pojištění vám rádi vypracujeme ve spolupráci s ERV Evropskou pojišťovnou)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 4-6 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Sportovní část - čtyřdenní výstup na Mt. Keňa, poznávací část - čtyřdenní safari v nejkrásnějších parcích keni. Vzhledem k charakteru akce budeme po celou dobu zájezdu využívat kombinovanou dopravu. Po dobu safari se dopravujeme vozidlys úpravou pro safari. V programu není zařazen žádný noční přesun. Poznání bude pro nás na prvním místě. Český průvodce doprovází skupinku na Mt. Keňu!

Trek na Mt. Keňu (5 199 m)

Druhá nejvyšší hora Afriky. Vrchol představuje sopečný klín, jádro velmi tvrdé horniny, které se vytvořilo v sopouchu sopky. K obloze tak ční dva hlavní vrcholy Batian (5 199 m) a Nelion (5 188 m) a vedlejší vrchol Point Lenana (4 985 m), který je naším cílem. Trek je plánován na 4 dny. Po cestě nocujeme v horských chatách, je nutné mít vlastní kvalitní spacák do nízkých teplot. Po dobu výstupu je zajištěna plná penze. Na Mt. Keňu půjdeme odlehčeni. Po příletu do Nairobi je možné zanechat nepotřebné věci v hotelu. Pro výstup doporučujeme najmout nosiče, cena na 1 den je cca 20 USD/nosič. K výstupu využijeme oblíbenou cestu Naro Moru nebo Sirimon.

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno v hotýlcích, na safari v Masai Mara v pronajatých stanech vybavených postelemi 3x, 1x v Nakuru. Na treku na Mt. Keňu je 3x nocleh v horských chatách, nutný je pouze vlastní spacák. V ceně zájezdu je během safari v Keni zajištěná plná penze, stejně je zajištěna plná penze při výstupu na Mt.Keňu. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Doplňující informace

Současné tarify leteckého spojení se pohybují od 19 000 Kč do 22 000 Kč v závislosti na výběru leteckého spojení. Přesná cena letenky je známa až v okamžiku rezervace.

Keňa požaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19 ne starší než 96 hodin před příletem. Pro návrat do ČR je aktuálně téměř ze všech exotických destinací včetně Keni  vyžadován PCR test na covid-19 (klient hradí jako samoplátce), po příletu je nutno nastoupit neprodleně do karantény. Zároveň platí povinnost vyplnit příletový online formulář. Více informací naleznete na www.mzv.cz. Situace se vyvíjí a tyto podmínky mohou být upraveny.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Pojištění léčebných výloh není zahrnuto v ceně zájezdu, V případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
26.6. - 13.7.2021
+ další 3 termíny
18 dní
Keňa - Tanzanie safari
104 Keňa - Tanzanie safari

S výstupem na Mt. Keňu

26.6. - 8.7.2021
+ další 3 termíny
13 dní
Tanzanie safari - Zanzibar
MK105 Tanzanie safari - Zanzibar

Bez výstupu na Mt. Keňu

15.6. - 28.6.2021
+ další 3 termíny
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog