Keňa - safari v nejhezčích parcích

MK178

Keňa - safari v nejhezčích parcích

S výstupem na Mt. Keňu

Zažijte původní Afriku plnou zvířat a bez turismu

Náš tip Treky a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5-6

Zažijme původní Afriku! Africká savana má nejvíce zvířat na světě. Nekonečné pláně divočiny. Džípy se vydáme do nejzajímavějších končin. Spatříme nejen místa, která patří mezi „povinnosti“ afrických safari. Ideální kombinace aktivního a poznávacího programu.

Nejlepší národní parky v Keni – Masai Mara, Nakuru a Naivasha, pětidenní safari s plnou penzí. Výstup na nejkrásnější horu Afriky s plnou penzí a noclehy v horských chatách. Rádi vám vypracujeme podobný zájezd na míru v libovolném termínu jen pro vaši uzavřenou skupinku! Červenec až září šance na migraci stád pakoňů a zeber!

Podmínky vstupu do Keni. Pro vstup do Keni se vyžaduje negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  4.8. - 16.8.2021 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  62 900 Kč letenka asi 20 000 Kč  (letenka asi 20 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Jihovýchodní Asii poprvé navštívil v památném roce 2000, aby se tam, jak sám říká, "zacyklil". Pořád ho něco táhne zpátky. Objevovat nové neznámé obzory a stejně tak vracet se na milovaná místa. Považuje za štěstí, že v posledních letech v Asii tráví většinu ča...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Pavol Okenka

Martina Veselá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do KENI. Přejezd do oblasti sopečného masivu národního parku Mt. Keňa (UNESCO). Nocleh v Nanyuki, poslední nákupy před výstupem.

3. den

Vydáme se na čtyřdenní výstup na nejkrásnější horu Afriky Mt. Keňa. Trek s plnou penzí a ubytováním v horských chatách. Odlišná výstupová a sestupová cesta. Na kopec jdeme za zvířaty a krásnou přírodou, ne za lezením. Výstup cca 3-4 hodiny na nocleh do Old Moses Camp.  

4. den

Výstup přes mokřady k Mackinders Valley. Oblast s překrásnými jezírky a divy botanické říše, senéciemi a lobéliemi. Výhledy do podhůří majestátní hory. Výstup cca 7 hodin na nocleh do Shipton Camp

5. den

Brzy ráno začátek vrcholového výstupu. Kaňony a skalní útesy na dosah! Vrchol Point Lenana (4 985 m, výstup cca 3-4 hodiny). Postupné ztrácení metrů a vydatná snídaně u Minto’s Hut. Na sestupu výhledy na Lake Michaelson, Mushroom Rocks and Giants billiards table Mountain. Nocleh v Mt. Kenya Meru Bandas.  

6. den

Dopoledne sestup na bránu parku. Návrat do Nanyuki

Pětidenní safari v národních parcích

7. den

Přejezd do NP Lake Nakuru. Nejlepší místo na světě pro pozorování černých i bílých nosorožců, „opancéřovaných kolosů“ savany. Množství plameňáků. Odpolední safari.

8. den

Jezero Naivasha, oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamson - Příběh lvice Elsy. Po příjezdu projížďka lodí po jezeře. Pozorování ptáků a líně se koupajících hrochů. Odpoledne návštěva Hell’s Gate. Možnost safari pěšky i na kole. Fakultativně návštěva Elsamere – idylka domu Joy Adamson

9. den

Velká příkopová propadlina s úchvatným výhledem do krajiny. Údolí s farmami kmene Kikujů. Přejezd do NP Masai Mara – nejpestřejší pozorování divoké zvěře v Keni. Fantastická fauna Afriky. Vyvrcholení celé výpravy. Magie řeky Mara, jezera s hrochy. Otevřená savana s akáciemi. Vše monitorují šelmy. Tak jste si Afriku vysnili. 

10. den

Nejvyhlášenější safari v NP Masai Mara. Celodenní safari v parku. Rezervace proslavená migrací obrovských stád pakoňů. Spatříme kompletní „velkou pětku“, lva, slona, nosorožce, buvola i levharta? Masajské osady s odlišným životem. Tradice žijí! Ubytování v Masai Mara v pronajatých stanech s plnou penzí.

11. den

Ranní safari v Masai Mara a návrat do Nairobi. Ubytování ve městě. 

12. den

Fakultativně možnost návštěvy sloního sirotčince nebo žirafího centra. Pro zájemce možnost prohlédnout si Muzeum Karen Blixen. Večerní odlet do Evropy. 

13. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Pronajatá vozidla po celou dobu programu
 • Vstupy do národních parků
 • Ubytování v hotýlcích 3x, na safari v Masai Mara v pronajatých stanech vybavených postelemi 2x, v oblasti Naivasha v kempu 1x, v hotelu v Nakuru 1x
 • Na treku na Mt. Keňu 3x nocleh v horských chatách
 • Po dobu pětidenního safari plná penze, servis kuchaře
 • Trekový permit na Mt. Keňu
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka s letištními taxami cca 20 000 Kč
 • Vstupní vízum Keňa 51 USD (e-vízum online)
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Nutný PCR test na covid-19
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku při výstupu na Mt. Keňu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
 • Cestovní pojištění (nabídku pojištění vám rádi vypracujeme ve spolupráci s ERV Evropskou pojišťovnou)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-6 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Za sportovní část je možné označit čtyřdenní výstup na Mt. Keňa, poznávací částí je pětidenní safari v nejkrásnějších parcích Keni. Po dobu safari se dopravujeme vozidly s úpravou pro safari. V programu není zařazen žádný noční přesun. Poznání bude pro nás na prvním místě. Český průvodce doprovází skupinku na Mt. Keňu!

Trek na Mt. Keňu (5 199 m)

Druhá nejvyšší hora Afriky. Vrchol představuje sopečný klín, jádro velmi tvrdé horniny, které se vytvořilo v sopouchu sopky. K obloze tak ční dva hlavní vrcholy Batian (5 199 m) a Nelion (5 188 m) a vedlejší vrchol Point Lenana (4 985 m), který je naším cílem. Trek je plánován na 4 dny. Po cestě nocujeme v horských chatách, je nutné mít vlastní kvalitní spacák do nízkých teplot. Po dobu výstupu je zajištěna plná penze. Na Mt. Keňu půjdeme odlehčeni. Po příletu je možné zanechat nepotřebné věci v Nanyuki. Pro výstup doporučujeme najmout nosiče, cena na 1 den je cca 20 USD/nosič. K výstupu využijeme oblíbenou cestu Naro Moru nebo Sirimon.

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno v hotýlcích, na safari v Masai Mara v pronajatých stanech vybavených postelemi 3x, 1x v Nakuru. Na treku na Mt. Keňu je 3x nocleh v horských chatách, nutný je pouze vlastní spacák. V ceně zájezdu je během safari v Keni zajištěná plná penze, stejně je zajištěna plná penze při výstupu na Mt.Keňu. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Doplňující informace

Současné tarify leteckého spojení se pohybují od 19 000 Kč do 22 000 Kč v závislosti na výběru leteckého spojení. Přesná cena letenky je známa až v okamžiku rezervace.

Keňa požaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19 ne starší než 96 hodin před příletem. Před zahájením cesty do ČR cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max 48 hod. od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max 72 hod. od odběru). Testy klient hradí jako samoplátce. Po příletu je nutno nastoupit neprodleně do pětidenní samoizolace, nejdříve 5.den po návratu musíte podstoupit PCR test. Výjimku ze samoizolace mají 1/ očkované osoby (nutnost prokázat se národním certifikátem o dokončeném očkování vydaném alespoň v anglickém jazyce oprávněným subjektem působícím v ČR, nebo členském státě EU, nebo v třetí zemi o tom, že očkování látkou schválenou Evropskou lékovou agenturou, tj. Pfizer, Moderna, Johnson a Astra Zeneca, ne indická šarže, bylo plně dokončeno a jeho vzor je zveřejněn v seznamu uznaných národních certifikátů na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR; a u očkování uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců od aplikace dávky očkovací látky; 2/ osoby s prodělaným onemocněním Covid-19, tj. osoba, která nemá klinické příznaky onemocnění, absolvovala izolaci a od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARSCoV-2 uplynulo alespoň 11 dní, ne však více než 180 dní, a která se prokáže certifikátem o prodělaném onemocnění COVID-19 nebo písemným lékařským potvrzením v anglickém jazyce obsahujícím razítko, identifikační údaje lékaře a jeho telefonické spojení, a to vydaným lékařem působícím v ČR nebo v jiném členském státě EU. V obou těchto případech zůstává povinnost vyplnit příjezdový formulář a podstoupit RT-PCR test na přítomnost SARS-CoV-2 do pěti dnů po příjezdu a do doby výsledků testů se samoizolovat. Více informací naleznete na www.mzv.cz. Situace se vyvíjí a tyto podmínky mohou být upraveny.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Pojištění léčebných výloh není zahrnuto v ceně zájezdu, V případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie safari - Zanzibar
18.9. - 5.10.2021
+ dalších 6 termínů
18 dní
Keňa - Tanzanie safari
104 Keňa - Tanzanie safari

S výstupem na Mt. Keňu

18.9. - 30.9.2021
+ dalších 6 termínů
13 dní
Tanzanie safari - Zanzibar
MK105 Tanzanie safari - Zanzibar

Bez výstupu na Mt. Keňu

18.9. - 1.10.2021
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog