KEŇA - Éra Joy Adamsonové

MK986

KEŇA - Éra Joy Adamsonové

Nejlepší národní parky

Nejlepší safari je nyní! Vzpomínky na Afriku naživo.

Novinka Příroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Zažijme původní Afriku! Jako padesátá léta plná zvířat ještě bez turismu. Nejvhodnější doba na safari je dnes. Retro se vrací! Africká savana má nejvíce zvířat na světě. Nekonečné pláně divočiny. Tak vypadala kdysi naše planeta celá. Vzdalme se harašení divné doby do čisté přírody. Nejvzácnější nosorožci planety. Krása přírody, jedinečnost fauny, romantika Afriky i unikátní ochranářské projekty ZOO Dvůr Králové. Bílí nosorožci putovali do Keni z Čech v projektu „Poslední šance“. I my máme poslední šanci…

Unikátní příležitost Afriky plné zvířat. Jedinečná kombinace národních parků - nejlepší safari. Africká divočina s plnou penzí! Průvodce Ruda Švaříček. Bonusem akce znalosti ex-ředitelky safari Dvůr Králové Dany Holečkové.

Termíny a rezervace

Termín:  16.10. - 25.10.2020 10 dní / 8 nocí  (10 dní / 8 nocí) Cena:  72 900 Kč letenka asi 14 000 Kč  (letenka asi 14 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Odlet z Prahy.

2. - 3. den

Přílet do hlavního města KENI, Nairobi. Metropolí rezonuje song Telegraph Road od Dire Straits. Sídlo slavné Karen Blixen nejlépe navodí atmosféru věhlasného filmu Vzpomínky na Afriku s Meryl Streep, který začíná citátem „Měla jsem farmu v Africe na úpatí Ngong Hills“. Na původním místě naše Vzpomínky na Afriku ožijí v reáliích. Působivé muzeum i nejlepší káva. Umyje hlavu jiný Redford…? Langata je ideální pro sledování žiraf. Úspěšný projekt vrací žirafy Rothshildovy do přírody. Putování na sever do oblasti Thika. Ananasové plantáže a vodopády Fourteen Falls. Svěží krajina banánovníků, kávových a čajových plantáží – stylová fabrička a pražírna kávy? Vychutnáme vyhlášené nápoje. Lokace Naro Moru obřích pryšců. Majestát nejvyšší hory Mt. Kenya. Přejezd rovníku a ukázka působení Coriolisovy síly. Rezervace Ol Pejeta s největší populací nosorožců. Kromě původního nosorožce černého spatříme i bílé včetně českých nosorožců severních. Dnes nejvzácnější nosorožci světa. Uvidíme dokonce jiný svět šimpanzů? Nejbližší příbuzný člověka chováním napoví. Noční safari pro zájemce může být životní zážitek! Pohádkový Sweetwaters s napajedlem, kde se střídají sloni, žirafy, zebry, ale i nosorožci a různé antilopy. Kromě lvů můžeme vidět gepardy a vzácné psy hyenovité. Brzká rána a podvečery jsou na safari nejlepší.

4. - 5. den

Nezapomenutelné safari v rezervaci Buffalo Springs a NP Samburu. V Buffalo Springs je největší šance na levharty v Keni. „Červení“ sloni, zebry Grévyho, antilopy žirafí. Stylové ubytování, výhledy na řeku, obří krokodýli. NP Samburu. Široká paleta fauny s šancí na antilopy žirafí. Rezervací protéká řeka Ewaso Ngiro, porost palmových lesíků s množstvím zvěře. Vysoká koncentrace šelem. Osady kmene Samburu. George a Joy Adamson vypouštěli lvici Elsu do přírody právě zde. Místa knihy a filmu Volání divočiny. Zooložka Saba Douglas-Hamilton z organizace Save the Elephants zde točila fascinující story, jak si lvice osvojila mládě přímorožce. Monitorujeme zebry Grévyho a žirafy. Pouštní forma prasete bradavičnatého, psi hyenovití, antilopa žirafí místně zvaná gerenuk, pštros somálský a sup palmový tvoří specialitky. Množství slonů, paviánů, gepardů, hyen, lvů a levhartů.

6. den

Působivé vodopády Thomson Falls - Nyahururu. Orli stepní a jasnohlasí. Jezero Naivasha s hrochy. Oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamson - Příběh lvice Elsy. Elsamere – idylka domu Joy Adamson. Ochutnáme slavný koláč? Fakultativně unikátní safari na kole. Jedinečné cyklo mezi zvířaty. Jednou za život! NP Hell´s Gate s trekem v kaňonu, termály. „Necyklisti“ možnost plavby po jezeře a pěší safari. Crescent Island je výzva!

7. - 9. den

Východoafrický příkop. Slavná Velká příkopová propadlina. Působivý vstup na území Masajů. Vyhlídky do Great Rift Valley. Jedinečná jízda do Masai Mara. Vyvrcholení celé výpravy. Nejúžasnější park bývá plný turistů, nyní vychutnáme exkluzivitu. Skvělé safari afrického ráje. Magie řeky Mara, jezera s hrochy. Otevřená savana s akáciemi, kde se prohání stáda zvěře. Vše důstojně monitorují šelmy. Tak jste si Afriku vysnili. Název parku evokuje dominantní kmen Masajů a Mara akácie. Obrovské pláně přechází do tanzanského Serengeti. Oblast Keekorok s šancí na nosorožce. Stáda slonů, hroši, obrovští krokodýli, hyeny i atraktivní šelmy. Sny se plní nejen o Vánocích. Migrace stěhuje na 1,2 miliónů pakoní, 500 tisíc zeber, 400 tisíc gazel. Vždy zde zažijeme výjimečné safari. Spatříme kompletní „velkou pětku“? Lva, slona, nosorožce, buvola i levharta! Masajské osady, seznámení s odlišným životem. Tradice žijí! Zážitkem je i největší antilopa losí... Finále safari v nejlepším místě Afriky. Putování do Nairobi. Pro zájemce stylová večeře v Carnivore s finální hostinou a masy divočiny. Ochutnáme krokodýla. Degustace slavného likéru Amarula z mučenky a další delikatesy Afriky. Večerní odlet domů.

10. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Terénní džípy s odklápěcí střechou
 • Ubytování po dobu safari ve 4* komfortních lodžích (mohou být i stanové)
 • Plná penze (první den se začíná večeří a poslední den končí snídaní)
 • Návštěva Thomson Falls
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy cca 15 000 Kč
 • Vstupní víza do Keni 50 USD (e-víza při příletu)
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

 • Vstup do žirafího centra
 • Muzeum Karem Brixen
 • Loď po jezeře Naivasha
 • Půjčení kol v Hell´s Gate
 • Noční safari v rezervaci Ol Pajeta
 • Večeře v Carnivore v Nairobi
 • Návštěva masajské bomy
 • Návštěva samburské vesnice

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a exotiku. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Ideální skladba programu nabízí to nejlepší z destinace. Safari v nejkrásnějších parcích Keni s polopenzí. Volitelná aktivita jízda na kole v NP Hell´s Gate.

Akce je označena slovem komfortněji. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je zajištěno ubytování ve 4* lodžích (na safari mohou být i stanové). Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme na safari ve 4* komfortních kamenných nebo stanových lodžích s s plnou penzí (první den se začíná večeří a poslední den končí snídaní). Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Doplňující informace

Současné tarify leteckého spojení s Qatar Airways se pohybují od 14 000 Kč do 16 000 Kč v závislosti na výběru leteckého spojení. Přesná cena letenky je známa až v okamžiku rezervace.

Podobné zájezdy

Tanzanie - Zanzibar
MK982 Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

18.10. - 30.10.2020
+ další 1 termín
13 dní
Tanzanie safari - Zanzibar
MK983 Tanzanie safari - Zanzibar

Safari a odpočinek na bílých plážích

1.10. - 13.10.2020
13 dní
Keňa safari v nejhezčích parcích
MK984 Keňa safari v nejhezčích parcích

Možnost prodloužení o výstup na Mt. Keňu

23.10. - 3.11.2020
+ další 1 termín
12 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog